Dům ďábla

• USA The House of the Devil

Píše se rok 1980 a mladá vysokoškolská studentka Samantha má finanční problémy. Rozhodne se proto přijmout podivnou nabídku a jeden večer postaršímu páru hlídat dům. Jenže ten večer se nevyvíjí zrovna podle jejích představ. Obrovský starý dům na samotě skrývá víc tajemství, než by mohla vůbec tušit. (Chatterer)

naytsirk

Velmi milé překvapení. Moc šancí jsem tomu nedával, ale jakmile jsem to pustil, nedokázal jsem se odtrhnout a seděl jsem napjatý jak kšandy až do konečných titulků. Ti West ()

fratros

Ani tak sexy herečka, jakou je Jocelin Donahue, nemůže utáhout, ne až tak děsivý, ale se scénami jako kšandy napjatý, film...ale jinak klobouk dolů ... jsou cítit osmdesátky a taky Polanski. ()

pirate

45 minut se nic moc nedělo, pak mě film začal bavit a ani nevím proč, poté přicházelo napětí, kterému se už podařilo udržet, to trvalo asi přes 20 minut a nakonec jen mírně překvapivé a mrazivé rozuzlení. Každopádně film byl o něčem úplně jiném, než jsem si myslel, protože jsem nečetl vůbec žádný obsah, (a i kdybych četl, tak asi čekám něco výraznějšího) a proto jsem byl udivený. Bohužel pro něj, ne, že bych lepší neviděl. Nemyslím si, že je tak skvělý, naštěstí si však ke konci něčím dopomohl k lepšímu. 40 - 45%. ()

BillieM

Díky poměrně vysokého hodnocení jsem se na film podívala. Čekala jsem nějakou slušnou duchařinu, kde se budu bát, ale bohužel. Ve většině filmu je ticho, holka se pořád prochází po cizím domě, kde má hlídat nějakou starou paní. Až ke konci je nějaká akce. Pár vražd. Pár zjištění o dalších vraždách. Nuda. ()

reccal

Aneb s pár herci a jedním prostorným domem lze udělat velmi slušný horor. Hlavní hrdinka vcelku sympatická, záporný pár správně "záporácký", jen nevím, co to mělo být za mutanta.... Napětí stoupá, stoupá, ozývají se rány odnikud, kolem domu se potuluje vyšinutý magor a všude jsou satanské pentagramy. Poslední scéna je jen třešničkou na promakaném hororovém moučníku:) ()

Diskutant

Od úvodu filmu, ma hneď zaujali 80/roky prostredie, dokonca aj titulky spojené so zastavenými zábermi, hudba, móda čiže stará škola. 70% filmu bola síce pomalá, ťahavá napínavá atmosféra (akú má mať v podstate správny horror), ako bonus, koniec bol už viacej brutálny. Páčila sa mi Jocelin Donahue, či už ako mladá kráska, alebo svojimi hereckými výkonmi. Koniec filmu som v skutku taký nečakal, skorej mi pripomenul film Rossemary má dieťa. Ako nízkorozpočtový horror si zaslúži 75%... ()

ScoRPy

Dlouho sem se na tenhle snímek odhodlával, bál sem se, že se dlouho nic moc nebude dít a celkově mě dle popisu moc nezaujal. Ono se opravdu sice nic moc nedělo, ALE atmosféra byla tak precizně budovaná, že mě snímek vtáhl a nepustil až do konce. Stylová, oldschoolová podívaná s výbornou atmosférou. ()

90125

Tento film je zaujmavy asi len tym, ze sa ako horor vobec nepodoba na "dnesne" horory. Najprv hodinu vobec nic a potom 15 min masaker. O.K. som za nove (toto su vlastne skor stare) postupy a urcite nepatrim medzi netrpezlivych divakov. Ale aspon cosi tam predsa tu prvu hodinu byt musi. Niecim inym zaujmavy pribeh aspon, ak nie hororom. Akasi atmosfera hrozy, strachu, sa tu buduje tak pomaly a obtiazne, ak vobec. Hoci filmarsky je to dobre zvladnute, mne tento film zafungoval dost malo. Isto aj preto, ze zaveru chyba akakolvek originalita. 52% ()

AArrxen

Já nevím, asi jsem už zhýčkaný novodobými horory, které opravdu jsou hnané za prvoplánovým efektem pomocí dravého tempa, excesivních senzací či prvoplánových lekaček, ale u tohoto filmu jsem se docela solidně nudil. V napětí mě Dům ďábla rozhodně neudržoval, a jediná scéná, která mě opravdu dostala, byla střelba na hřbitově. Waau, tohle se Vám rozhodně povedlo. Hodinu a čtvrt se nic neděje, tak to musíme rychle dohnat, šup šup...Rozuzlení jsem očekával už od první chvíle, a poslední "utíkací" část nezáživná, až na tu ženu-příšerku, ta byla dobrá. Konec filmu, tu poslední větu, bych FAKT nečekal, překvápko jak něco. Jednu hvězdu za příjemné napodobení filmů z 80´s, a jednu hvězdu za fakt, že satanisti nezabili žádné rohaté zvířátko a přesto se jim opravdu ŇĚCO povedlo. ()

MartinSTFC

Velice zajímavá záležitost. Pro mě to bylo něco na pomezí hororu a rodinného filmu. Až do třetí čtvrtiny filmu máte pocit, že sledujete nudnější díl nějakého amerického sitkomu. Ovšem i přesto jsem se nenudil a atmosféra 80. let spolu s prostředím mě dost bavila. A poslední čvrthodinka byla bezkonkurenční. Mohu říct, že i když se všechna akce semlela do nějakých závěrečných deseti minut, stálo to za to. Více prozrazovat nebudu, film jen vřele doporučím všem milovníkům kvalitních hororových filmů. ()

Richie4422

Keď sa ma hocikedy niekto spýta, aký horor mám najradšej, nepochybne odpoviem The House of the Devil. Na hodinu a pol sa znovu dostanete do 80. rokov a zabudnete na to, že už nejakú tú dobu žijeme v ďalšom miléniu. Atmosféra doby je vtesaná do každej sekundy snímky a čo je ešte dôležitjšie, hororová atmosféra tu je veľmi silná od úplného začiatku, čo je veľmi nevídané v dnešnej dobe hororov vsádzajúcich len na jednotlivé scény alebo ľakačky. Nič také od tohto filmu nečakajte, lebo to ani nedostanete. Surový, surový a ešte raz surový atmosferický horor, kde vám husiu kožu spôsobí všetko od mestských inzerátov, telefonáty, les, až po dom v ktorom sa hlavný dej odohráva. Jedným slovom strašidelné a každý fanúšik hororu si tento snímok do sýta užije, lebo je to jednoducho klenot a nebojím sa povedať, že sa z neho stane aj kultová záležitosť. 180 % a 5* ()

UrsusDom

Jednu hvězdu za retrostylizaci, zbytek si ponechám pro sebe, jelikož jsem film pochopil až moc dobře. Šlo jen o to, jak zabít čas a ve výsledku se navzájem plácat po rameni, kterak jsme natočili suprový snímek pro filmové kritiky. ()

TheKleofa

Fakt jsem si myslela, že se to natáčelo v osmdesátkách! Nicméně to bylo na tom filmu to nejlepší. Celou dobu napjatě čekáte na něco, co se nestane. Nevytrhne to ani samotný závěr, který jsme viděli už stokrát. Chtělo by to rozhodně něco víc. ()

yoryk

75 minút sa vo filme nic take nedeje, zena je sama v dome a nic. Chodi, snori, uci sa, pocuva walkman, objedna si pizzu. Poslednych 15 minut sa konecne zacne nieco diat ale s hororom to teda ozaj nema nic spolocne. Nic vas nevystrasi, nevydesi, len sa dozviete co je ta rodina zac aj na cele so zahadnou babickou. Velmi slabucke... 1 hviezdu dam len preto ze bola aka taka zvedavost s jemnym napatim co sa teda na konci stane..nic prevratne sa vsak nestalo. Este jednej veci nechapem...ako ten ich syn vedel, ze ta jej kamoska ked pojde naspat ze zastavi na cintorine a on ju tam veselo cakal so zapalovacom....ach jaj ()

AmunRa

V jistém smyslu je tento film artová záležitost, kdy se tvůrci velmi zrařile snaží napodobit okultní horor z osmdesátek. V tomto smyslu patří filmu plný počet bodů, protože je to napodobenina skutečně výborná až do detailu. Na druhé straně je tu samotný film, což je byť napodobený, přesto stálé béčkový horor z osmdesátek, který by ve své době mnoho povyku nevzbudil. V hlavní roli je Jocelin Donahue, které nelze nic vytknout, zaujala i Greta Gerwig ve vedlejší roli. Otázkou tedy je, proč v roce 2009 točit průměrný osmdesátkový horor, když jich už tak existuje víc než dost? Byť je stylizace dokonale provedená, pořád je to jen póza, která nic nového nepřináší. ()

jay.jay.13

Ze začátku jsem byl doslova uchvácenej úžasnym osmdesátkovym vizuálem. Po Black Dynamite je to v krátké době další film, kterýmu bych věřil že byl natočenej někdy před 30ti lety. Moje nadšení ale brzy opadlo. Film má velice pomalé tempo, což mam sice rád, ale čeho je moc, toho je příliš. 70 minut se prakticky nic nestane (nudné bloudění po domě nepovažuju za budování atmosféry), pak se konečně něco stane, ale po 10ti minutách to zkončí, aniž by bylo jasný co to vlastně bylo... a pak je konec. Během závěrečnejch titulků jsem měl pocit, že ze mě někdo udělal vola. 3/10 ()

Figuto

Výživa pro bohabojné s úsměvnou představou o satanismu. Sympatická hrdinka, působivá hudba, temný dům na samotě, hřbitov... ale ta okultní fraška mi radost neudělala. ()

Pattrick

Průměr, cool retro look byl v pohodě, ten mi tak nevadil, ale atmoška se ztratila někde hnedka na začátku, vůbec žádná nebyla. Místy byl lehčí náznak nějakého toho napjetí + solidní překvapení na hřbitově a zajímavé ukončení, ale kdeže, očekával jsem trošku víc. Rozhodně West předvedl, že cit pro režírování má a nakoukané horory z 80tek taky, uvidíme co předvede po tomdle a Cabin Fever. ()

B&B odpad!

Tento film nema s hororom nic spolocne. Trochu sa k tomu priblizuje poslednych par minut, film skor uspava ako desi, hlavna hrdinka iba chodi po dome kde sa nic nedeje. nuda nuda a este raz nuda. Ani to nepozerajte, je to strata casu ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse