Dům ďábla

• USA The House of the Devil

Píše se rok 1980 a mladá vysokoškolská studentka Samantha má finanční problémy. Rozhodne se proto přijmout podivnou nabídku a jeden večer postaršímu páru hlídat dům. Jenže ten večer se nevyvíjí zrovna podle jejích představ. Obrovský starý dům na samotě skrývá víc tajemství, než by mohla vůbec tušit. (Chatterer)

BROKEN_

Skvělá atmosférická podívaná, která je natočena stylem z 80. let, až po titulky a hudbu. Režisér staví na pomalu budující se atmosféře, která je každou další minutou velice povedená. Do toho pár působivých lekaček, kdy se přiznám v jeden moment, kdy mě film krásně napínal a já nervozitě očekával co přijde, tak na mě přišla lekačka u které jsem pěkně nadskočil ( ty sluchátka tomu hodně pomohly ). Nejlepší na filmu je, když nic nebudete vědět. Jen je škoda, že název a úvodní titulky vám napoví. Největším mínusem filmu je akční finále, kde mě zcela opustila ta atmosféra, která ten film posouvá hodně nahoru. A u poslední scény jsem trochu kroutil hlavou. I přesto je to kvalitní horor, který se mi velice líbil. Ty 4 hvězdy tomu prostě musím dát. 7/10 ()

Toto

Áno, čakal som napnutý ako struna, čo sa stene keď sa tá prihlúpla dievčina ponevierala po dome. A aj sa stalo. Skoro ma drblo, keď sa behom piatich minút premenila na Ramba, 007-čku, Meresjeva... Paninko skákavá, posledných 20 minút bola tuposť najväčšieho rangu. ()

Cushing

Nuda, napětí, nuda, napětí, napětí, nuda, napětí, napětí, napětí, nuda, nuda, napětí, napětí, napětí, sakra zlom! a zklamání, nuda, ztrapnělost, berlička, klišé, nesmysl, jěště větší nesmysl, nuda, zklamání, konec, ještě že už. Jedna hvězda za začátek -- jako bych se opravdu propadl do šťastnější filmové minulosti. Pak už ale jen smutná přítomnost. Horor v prdeli. Eklipticky temný. ()

Raven0

Retro stylizace je fajn, ale když se v hororu přes hodinu nic neděje a divák celou dobu sleduje nějakou slečinku, co shání práci, po-té se prochází po domě a občas si někam zavolá... No, to je docela průser. Jestli to byl záměr, který měl vybudovat hutnou atmosféru a napětí, pak ten záměr nevyšel. Nuda. ()

uiu

Když jsem se během filmu podívala, že to už hraje přes hodinu a ještě tam nebylo nic děsivého, natož hororového, došlo mi, že jsem při volbě strašidelného filmu sáhla vedle. Ano, 90% filmu se tam nic neděje a spolu s hrdinkou jen zkoumáme dům, ve kterém se nachází. Rádoby umělecké dlouhé scény, které ukazují zcela obyčejné věci začnou hodně brzy nudit a stejně tak i pěkná tvářička hlavní hrdinky. Ke konci se už začne konečně něco dít, ale bohužel to ve mě kýžený pocit strachu a napětí nevyvolalo - nedokázalo to přebýt znechucení a nudu, kterou mě doposud film zásoboval. ()

ivan bohatyr

Otázku co si pustit v jednu hodinu ráno sem bravurně vyřešil tímto hororem, ovšem po shlédnutí slovo bravurně škrtám. Když 90% z filmu se nic neděje a já mám co dělat abych neusnul, tak ani těch zbylých 10%, které nebyly špatné to nenahradí a tak přibývají další minuty nudy a další nestrašidelný horor. ()

rudeboy

V precízne puntičkársky vytvorenom prostredí osemdesiatych rokov, sa odohráva jeden z najlepších amerických hororov roku 2009. Napätie sa stupňuje pomalým tempom, ktoré vás však o to nemilosrdnejšie vťahuje do deja, tak že zabúdate dýchať a uvedomujete si každú zimomriavku pobehujúcu po vašom chrbte. A zrazu všetko naberie na obrátkach, ako keď zatlačíte plynový pedál auta až na podlahu, hoci sa rútite dolu kopcom. Po chvíli koniec a vy sa nádherne opojený fikciou a strachom vrátite do reality. Telesný zážitok. Odporúčam vidieť na veľkom filmovom plátne (kto bol na LFŠ 2010, mal tú možnosť :-) ()

Redi

Během sledování jsem se musel podívat, z kterého že je to vlastně roku a pořád tomu těžko věřit, jak to není nasáklé dnešním trendům a vyumělkovanosti a má to takový 'retro feeling'. Kouzelný horor, kterému ovšem nemohu zcela odpustit klišé [SPOILER]''když se jedna svázaná na 'DaVinciho způsob' dostane nesmyslně krásně a jednoduše z provazů'' [konec SPOILER]. ()

Tomes83 odpad!

Dům ďábla patří k nudou ubíjejícím filmům (a to jsem se na něj tolik těšil), kde se ani po hodině a čtvrt (kdy se vůbec nic neděje) snažíme doufat v překvapivý závěr, ale když ani ten nenastane, zjistíme, že jsme promarnili hodinu a půl života a mohli si raději pustit nějakou legendární mistrovskou klasiku pravých 80. let Než tenhle propadák, to už raději zkuste tuto horor reklamu, kde za minutu a půl je více napětí a strachu, než o jakou se snažil tento laciný film! http://www.stream.cz/video/651201-tak-trochu-hororova-reklama a co teprve ten šokující závěr.-) ()

Diego

Scary nostalgie ve stylu 80tek, vychutnával jsem si každý účelový záběr, tehdy by to bylo klasické tuctové béčko, dnes je to horor roku, prozatím. 31.1.2010 ()

Antek

Je jistě fajn natočit film v tradici sedmdesátek/osmdesátek se všemi těmi zoomy, hudbou a pošramoceným obrazem. Jenomže i v osmdesátých letech uměli horroroví režiséři vytvořit napětí. Stačil jim k tomu talent. Ti West má sice náskok několika generací (a horrorová estetika a postupy, jak budovat strach, se jistě přes svojí modernost dají pasovat na onen nízko rozpočtový look zlatého věku filmové hrůzy), ale tomu naprosto vůbec nepomáhá. Místo toho, aby nám tajil, o co půjde, bezhlavě to vyzradí v prvních minutách filmu, čímž se připravuje o pevnou půdu pod nohama. Divák už jen čeká, kdy ta větev praskne -- a bohužel ani to podřezávání větve není vůbec účinné (skotačením po domě se strach nevyvolá). A když přijde tolik toužené vyvrcholení, zmůže se West pouze na zkopírování Rosemary. Nečekejte žádného Hitchcocka či Polanskiho (kteří civilní horrory zvládali s bravurou), pouze výkřik fanouška, který náhodou dostal herce, peníze a v rukách mu trčel námět na pětiminutový filmeček ... ()

Brandon

Dokonalá iluze osmdesátek. Žádné strašidelné stíny, (ne)čekaná překvapení, lekání, nic. Ticho po pěšině. Dobře, záměr, možná je to ale škoda, protože právě tyhle vlastnosti atmosféru hororu pěkně šponují. Za to závěr se mi vyloženě nelíbil 3,5* P.S. Taky jsem úplně neporozuměl přítomnosti zubaté Mařenky s placatým nosem :-) ()

zdenny

Film o studentce, která bere práci chůvi, aby měla na nájem. A o jedné noci v domě, kde ten kšeft vzala. Vše natočeno jakoby se film vrátil o třicet let zpátky, což pr mě bylo velmi sympatické. Ono to vlastně vypadalo, jakoby někdo našel někde na půdě zašitý horror z osmdesátých let a z legrace u něj zfalšoval rok natočení. Protože opravdu vše ve filmu vypadá osmdesátkově velice věrně - i účesy. Filmem se nese hutná atmosféra, kdy divák je neustále neklidný čekajíc, co přijde. Ve filmu je jen málo lekaček, ty ale mají dobré načasování, takže by se divák měl kvalitně leknout. Finální rozuzlení pro mne už tak atraktivní nebylo. Přesto tento film pokládám za velmi povedený horror o jednom velice zlém domě. ()

Mishqo

Jeden z najlepších hororov roku 2009?! Ja si to teda nemyslím... Výrazne oceňujem natočenie v hororovom štýle 70.-80. rokov (celková atmosféra, prostredie, kulisy, kostýmy), ale inak to bola nuda nudovatá - okrem posledných 10 minút ma to absolútne nevzrušilo. A to nehovorím o debilnom scenári a ešte debilnejších hercoch. Sorry! ()

lykan9

Přesto, že se toho zas tak moc v Domě ďábla neděje, tak se Ti Westovi podařilo navodit tíživou a napínavou atmosféru. Místy mi však tento horor i tak přišel nudný a dlouhý. Velkým plusem je však Tom Noonan. To je herec s takovým charismatem, že mu stačí i tak málo, aby v člověku vyvodil strach i lítost zároveň. Přesto bych chtěl od hororu podobného typu kapánek víc. ()

ghatos

Klasika? Nostalgie? Co si budeme vykládat, horory tohoto typu odvál čas. Jistě měli své kouzlo, leč tento výlet do minulosti se značně nepodařil. 70 minut musíte čekat na závěrečných 15 minut "strachu". Vyvrcholení je špatně natočené a přihlouplé. Celkově se jedná o hodně slabou záležitost. ()

NoFiction

Po dlouhé době opět shledávám kvalitní klasický horor. Na první pohled to skutečně nevypadá jako rok vzniku 2009, ale postupem času zjistíte co měli tvůrci zalubem. Závěrečných 15 minut je docela nářez. ()

zolo23

The House of the Devil nie je až taká bomba akú som očakával. Napätie je krásne stupňujúce, kamera, strih úžasné a hlavne atmosféra 80- tich rokov skvelá. Miestami sa mi zdalo, že bol film fakt natočený s pred 30- tich rokov. Mínusom filmu je však docela nudná polhodina, kde aj keď ste v akom takom napätí a niečo očakávate v podstate sa nič nedeje. Záver ma trošičku sklamal, ale i tak si myslím, že ide o docela zaujímavú snímku a remeselne dobre zvládnutú. ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse