Dům ďábla

• USA The House of the Devil

Píše se rok 1980 a mladá vysokoškolská studentka Samantha má finanční problémy. Rozhodne se proto přijmout podivnou nabídku a jeden večer postaršímu páru hlídat dům. Jenže ten večer se nevyvíjí zrovna podle jejích představ. Obrovský starý dům na samotě skrývá víc tajemství, než by mohla vůbec tušit. (Chatterer)

TheDon

Ten osmdesátkovej look mě hodně bavil. Čekal jsem, že po titulkách a úvodní hudbě vyskočí Segal. Ale vyskočila neuvěřitelně sympatická cácorka, která asi milionkrát prokráčela celej dům, s nožem, bež nože, po tmě....a furt se nic nestalo. Ale ta atmosféra byla fantastická. V závěrečné půlhodince se to rozseklo. Bezvadně. Za mě ano. Lepší průměr. 60% ()

Martin741

Na poli vymitacskych exorcistickych filmov je House of the Debil len taka znesitelna nuda sivy, sedivy priemer. Nasraneho ducha niet, strasi len nasrana militantna ektoplazma. A tej sa v straseni a vytvarani strasidelnej atmosfery nevelmi dari : ano, aj prizraky su amateri, veruze tak. Z plusov spomeniem to, ze Ti West sa snazi, a netoci filmy pre masy/uspech, ale pre seba, a pre plnenie si svojich snov. Sympaticke. ale stale len priemerne : 50 % ()

Sinn

Hm, atmosféra doby dýchala z každé vteřinky, ale přišlo mi to spíš jen jako rádoby pocta starým hororům než snaha o nějakou novou pecku. Zápletka nic moc a v podstatě žádná strašidelná gradace, přesto napjatá a trochu vyděšená jsem byla celou tu dobu, kdy se nic nedělo. Jenže když se něco začalo dít, tak přišlo malinké zklamání. Ale svůj účel docela splnil, bála jsem se a zlehka se i lekla, takže dejme tomu. ()

Mefistofelle

Retro ve stylu osmdesátých let si nechám líbit, ovšem to by nesmělo by být tak nemastné-neslané jako je tento horor. Což o to, navodit atmosféru osmdesátek se podařilo dobře, ale dost tomu uškodilo to, že hned na začátku to ve mně nedokázalo navodit tu správnou náladu, takže jakmile došlo na strašení, byla to opravdu velká úleva. Neříkám, že v ideálním hororu by se mělo rubat už od začátku, ale zde mohli čekání na akci zkrátit minimálně na polovinu. Druhá polovina se mi zdála o poznání lepší. Sice si umím představit i lepší strašení, ale na druhou stranu je zde vidět opravdová snaha bez laciných "fuj, to jsem se lek" scén. Jen konec to zase trochu shodil. Jako celek to vidím jako čistý průměr - vyloženě špatný dojem z toho nemám, ale nezaujalo mě to natolik, abych nad tím přemýšlela delší dobu. ()

Flaxik

Jeden z nejlepších haunted house hororů osmdesátých let :-). To ovšem samo o sobě nic nemění na tom, že to trpí všemi neduhy filmů té doby, včetně úvodní naprosto zbytečné půlhodiny. Ovšem od nástupu hlavní hrdinky do domu to stojí za to. V každém případě slušný kousek. ()

TomikZlesa

93 minut, z toho 80 o ničom, ale stejně vás film vcucne, naštestí si před filmem moc nepročítám obsahy atd., proto mě asi film udržoval v napjetí co příjde...povedlo se. Konec..taková klasika...... ()

dubinak

Já bych tento film mohla chválit a chválit. West to prostě vždycky do jisté míry umí, s atmosférou si krásně pohrává. Natahování příběhu, kde se dobu nic neděje, mně osobně nevadí. On to West pořádně našponuje a když už se každý třese na tu velevýznamnou pointu, původ onoho zla, mám pocit, že vždy uletí do oblaků. Stejně jako s The Inkeepers. Já pořád čekám, až se West ukáže s něčím úplně novým a mně to vyrazí dech, a mám s ním trpělivost. On má obrovský potenciál, ale podle mého mínění má potřebu vždycky něčím srazit dolů. ()

Wormboy

Ako vyriekli Proroci: "Dobre gore, nie je nikdy zle!", treba ale dodat, ze aj taketo retroatmosfericke peklo nie je na zahodenie ;) 3,5/5* ()

Martrix

Hned na začátku dozvídáme, že jde o příběh podle skutečné události, která je stále nevysvětlená. Takže ani ne tak horor, jako spíš thriler se slušně budovanou atmosférou. To, že se dlouho nic neděje přispívá k tomu, že hltáte každý detail v očekávání, že teď... . Jenže až to teď příjde, je to takový fofr, že se ani nestihnete ušklíbnout. I když mám rád mytologii a obecně nadpřirozené záležitosti, tak z oboru satanismus-démonologie, mě baví spíš Hellboy, Constantine, nebo Vymítač ďábla. Toto je i přes závěrečnou snahu o zhororovatění, jen další ukázka toho, že po světě běhá plno pomatenců, kteří se baví kucháním naivních lidí. Uznávám, že jsou v Dům ďábla zajímavá místa, ale jako celek je to nezajímavý film. ()

Pajky3

Hororový pátek třináctého Part II. - Druhej přírůstek do party byl Dům ďábla. Pěkně udělenej horor, stylizace tomu sekla. Dobrá atmosféra, ale pak přichází pro mě hlavní kámen úrazu. Potom co začne závěrečnej rituál, se z hlavní hrdinky stane naprosto nezničitelná osoba, která by si podala i samotnýho satana. To mi trochu vadilo, ale do tý doby bylo dobrý a stálo to za to. ()

PavelVanekArt

Dalo se to. Atmosféra dobrá, jen moc slabá výplň, mohlo být víc znepokojivých scén (záběr za dveře např.). Konec moc přestřel, doslova. Ale průser to není. Lepší 3* ()

blitzer

The House of the Devil má příjemně oldschoolovej nádech včetně titulků, kamery i zvuků. Co mě trochu zklamalo byl děj. Nějaké to zlo sice pořád viselo ve vzduchu a kroužilo kolem hlavní hrdinky (mimochodem velice sympatické), nicméně víc než hodinu se v podstatě nic nedělo. Nemůžu říct, že bych nebyl napnutý, ale závěrečnou třetinu jsem si představoval trochu jinak, možná o něco víc děsivější. Posledních pár minut bylo ovšem výborných, takže dávám poctivé 4*. ()

Iwus.ka odpad!

Stále přemýšlím, kde jsem v sobě našla sílu a odvahu, dodívat se na tento film. První polovina totálně o ničem, ale potom to začalo mít grády. Holka se potlouká po prázdném domě, a co se nestane? Zazvoní telefon! To jsem opravdu nečekala a lekla se tak, že výměna spodního prádla mě neminula. Zrovna jsem se uklidnila, když v koupelně, za doprovodu děsivé hudby, byly za závěsem objeveny vlasy ve vaně. To mě polil pot. Jakoby tvůrci věděli, že tohle přímo nesnáším a chlupy mi to ježí po celém těle. Zmáčkla jsem tedy pausu a urychleně šla vyčistit odpady. Říkám si, teď už to bude v klidu. A hle! Při rozsvícení světla, praskne žárovka. Mě asi omyje. Okamžitě letím k zrcadlu a kontroluju, zda už nejsem šedivá hrůzou. No a to je asi tak vše. Věřím, že se pobavíte stejně jako já. ()

Nivenx

Jelikož u tohohle Westovo díla mi to strašilo moje dvouhvězdičkové hodnocení, tak jsem dal Domu d'ábla druhou šanci. Je to velice zajímavé dílo, které určitě nepohltí davy, ale své příznivce si najde. Než horor, jde spíš o takový žánrový thriller, kde nejvíce boduje svírající atmosféra se skvělou hudbou a kamerou. Je očividné že West má hodně nakoukáno a svým stylem mi hodně připomíná Carpiho a jeho Halloween. Většinu filmu nevíte skoro nic co se tam děje a očekáváte všechno možné. Konec rozhodně překvapí a je neodhadnutelný! 75% ()

Cedr

Poslední roky jsou pro hororové filmy bídné. Jasně, našlo by se celkem dost koukatelných béček u kterých se slušně zabavíte, nicméně skutečně kvalitních hororů, které by člověk mohl bez přemýšlení doporučit bylo opravdu pomálu. To už se nedá nic slušného vymyslet? Ale jistě, že dá. Někdy se ani nic nového vymýšlet nemusí. Stačí jednoduše natočit film pro diváky a s láskou pro daný žánr. The House of the Devil skutečně nic nového nevymýšlí, ba naopak spíš naprosto kopíruje klasické horory konce 70. a začátku 80.let a vůbec se za to nestydí. Je na to ve skutečnosti (právem) pyšný. Stylizace do počátku osmdesátých let filmu náramně prospívá. To nemá cenu dál řešit, House of the Devil je prakticky bezchybný snímek a na hororovém poli nemá v současné době konkurenci. Tleskám za báječné budování atmosféry, tleskám za báječné všechno. ()

Copacabana

Stará dobrá škola s vhodnou hudbou a inovatívnymi zábermi. Nie je to prvoplánové, nevyskytujú sa žiadne lacné hororové triky, o to viac ho cením. Osobitne ma zaujala symbolika zatmenia mesiaca a blikajúce zábery, ktoré poriadne vygrádovali napätie. Záver som moc nečakala. (positive) ()

Khumbac

No je to přesně tak jak je psáno v obsahu :-( a to, že to je spíše pro vnímavé a hlavně trpělivé publikum, než-li pro otrlce. Dobu vystihli filmaři perfektně což o to. Dějem se mi to zdálo snad utahanější než jakýkoliv horror v 70-80 letech. Dokonce jsem si začal brnkat na kytaru. Vyzdvihuji ovšem poslední 15 minutovku, tam jsem se probral, odložil kytaru a napjatě sledoval. Gore a krve dosti. Ve finále se mi to líbilo takže to co tvůrci chtěli vlastně dokázali. Uvažoval jsem dokonce na 4 hvězdami, ale po vyspání a ranním kafči dávám trojku. ()

Doudis19

Přespříliš zdlouhavé nic v úvodních dvou třetinách nezachrání pěkný retro look, ani poměrně vydařené finále. Více než diplomatické tři nevypotím i proto, že znovu bych do toho nešel ani za mák! Ti West mi stále uniká.. ()

Matej.Hess

Výborně zasazený film do looku 80. let, když si i sami myslíte, že snímek byl natočen v daných letech. Atmosféra s napětím filmu je dosti pomalu gradující až k samotnému konci, kde finále nemusí zrovna každého potěšit co z filmu vyjde. Lepší o filmu vědět minimálně, než by vás to následně zklamalo viděnou scénou a tím i žádným překvapením. Důkaz, že horor funguje bez lekaček. 90%. ()

Sfinkter

Obsahem poctivé čtyři hvězdičky - i když se celý film v podstatě nic neděje, vše pomalými krůčky směřuje k pekelnému finále. Za co však dávám pět je forma celého snímku. Takto kvalitní retro opravdu snadno nenajdete, úvodní titulky bych dokázal sledovat stále dokola. Ultra teleport do 80. let s přirozenými herci, fanoušci poctivé filmařiny budou jásat a možná se dočkají i špetky strachu. ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse