Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Curunír

Průměrný film, který nezachrání ani některé brutálnější scény a hezká Freida Pinto. Akce je sice místama dobrá, ale příběh není z těch nejaktraktivnějších, postavy se nijak nevyvíjí a Theseovi jsem to jeho hrdinství vážně nežral. To Hyperion je mnohem větší frajer. ()

KoleckoR

Směska Souboje Titánů a 300 (oproti tomuto filmu je to jen malý bráška). Kostýmy a masky skvělý, stejně tak choreografie soubojů. Hudba ucházející, ikdyž film by si zasloužil něco velkolepějšího. Antické božstvo jsem si představoval trochu jinak, Dia jako moudrého šedovlasého děda, ne jako mladého holobrádka, ale budiž. Svých cca 60% si film zaslouží. ()

MAJkLSON

Skvělá stylizace - lepší než ve 300. Příběhově klasika, soubojově trochu chudší, herecky (nebo aspoň castingově) povedené. Rozhodně byla radost se na to dívat. ()

KOZEL84

Kdysi bych se na tohle do kina klidně dobelhal o berlích (Troja-ne že by za to stála),po tom co rozjížděli Titáni naposled...no prostě ani omylem.Singhova stylizace se mě dřív taky líbila,ale tu to vypadá dost přihřátě.Hlavně zlatí bohové sou jasní (nechápu ty helmy nebo co to bylo) a Zeus se na dceru Athénu podle mě dívá ne úplně....správně?Navíc umírají a to smrdí.Asociace k bohům:nedokážu přestat myslet na klip od Queen-I Want To Break Free.Fakt!To Titáni samotní sou jen nudní a vůbec ne... Titáni,ale aspon' z nich pěkně chlístá digikrev.Theseus sekne Minotaura (?) jen tak bokem a pak je s ním na každé soše...to taky smrdí,ale jinak se ohání celkem dobře.I když kaj na Butlera a jeho charisma.Friedě pannu věřím.A pevně.Tak jako sem vždy pevně věřil Britney.Ona je i po těch děckách furt panna.Normálka neposkvrněně-nebylo by to poprvé.Rourův Hyperion furt žvaní jako Achilles o věčnosti-tak to teda nasrat synek ''Hyperion Whůů?''-a drsný musí být za každou cenu (ta zajac přilba fakt nepomáhá).Přijde mi prvoplánový a nudný.Hlavně ale jakoby Singhovi někdo každých pět minut stál za prdelí s ''A dej tam ten koridor jo.Nezapomen' koridor!Koridor vole!'',ale potom co Hollywood minule ''vypustil Krakena'' sem čekal větší lejno,i když po tomhle nejspíš na Olympu taky budou do rána kopat tupláky nektaru a hltat ambrosii.Přežít se to dá. ()

gonga odpad!

Tento film je příkladem té nejhroší hollywoodské spodiny, která existuje. Co na tom, že postavy se chovají jako dementi, bohové vypadají jako klauni s plastovými rekvizitami z pouti a bájný luk Epirus, okolo kterého se točí celý trailer, je ve filmu použit třikrát, přičemž hlavní zlosyn ho získá snadněji než kdyby si jej koupil ve stánku? Co na tom, že to s řeckou mytologií má společné akorát tak jména, co na tom, že Titáni vypadají jako přihlouplé zombie a je jich zřejmě nekonečné množství? Hlavní přece je, že je to barevné a hodně se to hýbe. Esence nejhlubšího scénáristického zoufalství, které v současnosti Hollywoodem zcela prorostlo. ()

Grizzly

Tak je to docela pakárna, ale vizuální stránka je exkluzivní. Ty souboje jsou megahustý, Theseus je blbeček, ale je to nehoráznej kráječ. Ovšem absolutní bomba jsou souboje bohů. Sledovat jejich ultrakomba proti Titánům (zvlášť Zeus s obrovským řetězem je vypečenej) zvedlo zážitek z filmu ještě trošku výš :). Ten vizuál je prostě strašně vymazlenej a promakanej do nejmenších detailů (minotaurus jako velkej chlápek s helmou ve tvaru krávy, která je umotaná z ostnatýho drátu!). Ačkoli z mytologie si to převzalo jen jména tak je to natočený tak dobře, že dám čtyři puntíky. Takhle měl vypadat Conan. Ne taková pouťová šaškárna od Nispela. ()

johnymdoe

Neprosto neznámý režisér s naprosto neznámými herci (pardon je tam Rourke, Hurt a McHattie kterého jako jediného osobně mám rád,ale vše otřesné postavy) natočili naprosto příšerný film na který sem se poslední hodinu a padesát minut díval víceméně s odporem. Jediné co se dá hodnotit kladně je neuvěřitelné množství digitální krve a rozbitých,rozčtvrcených, spálených a jinak zohavených lidí při těch několika málo bitkách co ve filmu je k vidění. Vřele doporučuju pro někoho kdo si potřebuje u filmu třeba dojít na nákup, uvařit večeři nebo něco podobně náročného a film může klidně mezitím nechat běžet dál. ()

Kiedes

Vojna bohov bola o hovne. Škoda, že je film přecpanej stupiditama a nesmylama, škoda, protože Freida Pinto má potenciál. Vůbec jsem nechápal hlavní postavu. Ten kluk byl jako zrozen aby odpanil Freidu a pak se věnoval vznešenějším cílum a po zbytek filmu už po ní ani neštěknul, hlupák? PS: Bohové nikdy nemohli vyhrát, protože titánů bylo původně v krabičce asi 10, jenže pak se stihli nějak rozmnožit, aby jich následně bylo nekonečno. ()

PanPes

3D zážitek je nepopíratelný - bohužel to bude asi tak všechno co se dá o tomhle filmu říci. Celkově to vypadá, že to někdo"spíchl" horkou jehlu, kterou našel někde na zemi ve zbytcích z natáčení po filmu "300". ()

warrenur

Dalsi z filmov, ktorych vzhliadnutie som odkladal, kym nebudem spravne naladeny na tento zaner a napriek tomu ma jeho nedostatky sklamali. Dialogy, stvarnenie greckej mytologie, o ktoru som sa svojho casu zaujimal a taktiez niektore zvraty, ci nelogickosti, ktore som nedokazal prehryznut. Hudobna i vizualna stranka a tiez choreografia akcnych scen su sice velmi pekne a aspon dvojhviezdie si isto zasluzia, avsak vsetko ostatne to taha ku dnu. Velka skoda. ()

rounen

shlédnuto ve 3D, musím říct že ten děj je neúnosný, scénář jakoby napsal primitivní šimpanz z pralesa, někde v chatrči na stromě a předal ho pak do rukou Singha... v tom filmu je všechno špatně, první hodina nuda jako blázen... ten film je totální výplach mozku, jakoby autor chtěl udělat z diváka absolutního blbce... jediné co pro mě stálo za řeč, byl vizuál a hudba... jinak katastrofální příběh... Zack Snyder a Desmond Davis se musí po shlédnutí této sračky chytat za hlavu a říkat si jak to mohlo vzniknout... ()

Bozvav

Děsná americká chujovina, za kterou by Řekové měli amíkům vyhlásit válku, či alespoň poslat pár tisíc migrantů. ()

Lindushka

SPOILER Najviac ma znechucovali nelogičnosti ako - odsúdení do soľných baní sa zrazu ocitnú v luxusnej vilke s bazénikom, kde je im poskytnutý dostatok času na naplánovanie úteku. Alebo po trápne náhodnom nájdení epirského luku a brutálnej bitke s chlapíkom s býčou hlave sa hrdina potkne a luk mu zoberie pes, ktorý ho 2 dni aportuje až k pánovi do stanu - ten pes bol asi najväčší hrdina... Už som len čakala, že pri objasňovaní istému neveriacemu, že ten čarovný luk naozaj existuje Theseus povie - ja som ho dokonca aj mal, ale zobral mi ho pes. Také veci, že veštkyňa celá zabahnená sa osprchuje niekde vonku a vylezie rovno aj s brutálnym večerným líčením a jej šaty sú dokonale čisté, radšej ani nebudem spomínať. A erotická scéna vyzerala tiež veľmi "presvedčivo". ()

hazaba

Zkratkovité, bez příběhu, bez napětí, s až směšně "hrdinskou" hudbou, nápadné opisování od 300 (minimálně u zpomalovaček) a do očí bijící kulisy. Snad jen Mickey Rourke a John Hurt jsou světlými okamžiky. Ale určitou stylizaci to má, takže přihazuju druhou hvězdu. ()

Sud@Marast

what did I do to deserve this faggotry? titáni = parta metrsedmdesát vysokejch týpků vyválenejch v blátě a zakouslejch do roxoru.. the fuck? ..a ta epická bitva, tak ta tam nebyla. ()

Hapretor odpad!

Už při ukázkách jsem si říkal, že půjde o "pěknou" hovadinu. Ne, mýlil jsem se! Jde totiž o totální, nudnou, nenápaditou sračku! Srovnávat tento počin s 300 je smrtelný hřích, neboť tady chybí vše, co dělá třístovku třístovkou. Celých 110 minut jsem se neskutečně nudil, málem usnul a nadával, jak je toto možné. O co se nešetřilo na upoutávkách, o to víc se šetřilo na samotném filmu. Největší chyba je naprostá absence inteligence tvůrců. Takhle až zfetovaně zmrvit řecké báje, které jsou samy o sobě dokonalý odkaz jedné dokonalé kultury, není vůbec lidské, natož božské. Ve filmu není vůbec nic, co by mě potěšilo, zaujalo či pobavilo. Ani Miki Roura, který zde potvrdil (vím dávno), že hrát prostě neumí, jediné známější jméno v titulcích, nemá nejmenší šanci něco zachránit. (aha, ještě vlastně S. Dorff - další zoufalec). Jakýkoli pokus o vzpruhu v akci - např. boj s "Minotaurem" jen na mě uvalil další vlnu nechutě a nudy. Celý vizuál filmu, byť by byl třeba v 5D, toto nezachrání stejně tak. Bohové vypadali jako šašci, kteří si na hlavu napaří cedník, nebo jiné kuchyňské náčiní a největší kámen úrazu byli Titáni. Co to jako mělo být. Za prvé - bylo jich jen 12, za druhé - ztvárnit je jako hyperaktivní zombie může opravdu jen mentál. Jména a postavy, děj, herecké výkony, kostými, dialogy - vše je úplně debilní, nic není podle "skutečných" bájí a to, že se tady někdo pokoušel být fakt cool originální, se podle mě velmi vymstilo. Závěrečná bitva jen potvrzuje debilitu celého snímku. Po skončení tohoto ne/filmu jsem pevně rozhodnut, že do kina již nikdy nepůjdu. Musel bych si totiž pro jistotu vzít vestu s C-4 a v případě nutnosti, ehm, nudnosti snímku se odpálit. Ano, takový pocit jsem měl při sledování tohoto akcí a vizuálem "nabušeného" počinu. ()

M.Myers

No tak tohle je přesně ten film, kdy se rozhoduju jestli dát tři nebo čtyři hvězdy.... spíš asi tři, Tarsem ukazuje na plátně vážně hezké obrázky....z herců nejvíce zaujme určitě Mickey Rourke, zbytek obsazení mě ničím nezaujal....Bohové zde byli také docela dobří, rozhodně tak nějak hezky vypadající, než když nám nějaké to Clash of the titans ukazuje samé zarostlé dědky....Od Singha bych ale čekal mnohem lepší vykreslení Titánů, nemyslím že by Titáni vypadali jeden jako druhej, dokonce jsem i očekával, že by se Zeus mohl potkat s Kronem, ale asi bych chtěl moc....S 300 bych to ani tak moc nesrovnával, ačkoliv Singh si od Snydera asi pár věcí vypůjčil.... Celkový dojem? Rozhodně fajn podívaná, jak už u Tarsemových filmů bývá zvykem, ale rozhodně nic převratného.... ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?