Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

-OverLord-

Nesrovnával bych to s 300, ani náhodou. Někomu to může připadat jako kopie, ale jediný co tam zkopírovaný viditelně je: efekt, se kterým je film natočenej; scéna, kdy Thesea zabírá kamera ze strany a on kosí a kosí, stejně jako Leonidas. Což jsem teda aspoň já překousnul úplně bez problémů. Henry Cavill se zmocnil role s velkou parádou a pěkně si vyrýsoval tělo. Jako můj oblíbenec z Tudorovců tady nezklamal. Mickey Rourke byl na starý kolena opět pořádně drsnej. Okolí, kde se film odehrával bylo docela pestrý a pěkně udělaný, na to že většina byla digitálně. Příběh teda neměl zrovna moc společnýho s řeckejma bájema, tvůrci si to prostě udělali po svým a komu se to nelíbí, tak má hold smůlu. Biják to byl hodně dobrej, bitky bohů a titánů byly fantastický a prostě a jednoduše jsem u toho zase sežral celej popkorn.. Líbilo se. ()

Rominator

Válka Bohů nevypadá po vizuální stránce špatně, řecká mytologie je v příběhu dost zjednodušená. Vyzdvihnout by se daly bojové scény, protože ty jsem si opravdu užil a jsou pro mě jediným pozitivem celého snímku. ()

Allien.9

Totální průser, který si dle mého ani nezasloužil jít do kin. Příběh, dialogy, herecké výkony (dá-li se to tak nazvat), nesmyslné chování postav, vyobrazení bohů, vše je naprosto příšerné. A konec? Ten tomu nasadil korunu. Jako já chápu, že jsou "300: Bitva u Thermopyl" a "Spartacus" (tím se tvůrci inspirovali především) hity, na jejichž popularitě se dá krásně svézt, ale ono (představte si to) nestačí jen zelené plátno, zlatý odstín a zpomalené počítačové záběry. Inu, opětovné zhlédnutí nehrozí. ()

Peytl

Dokoukat tento film mě stálo hodně energie a sebezapření. Když jsem četl kritiky a ohlasy, tak mi vrtalo hlavou, proč je tak nízké hodnocení, teď mám opačný problém. 63%??? Tolik??? Za co? Já dávám 2 a to je strop, snad se na hodnocení neprojevil můj poopiční stav ze včerejšího večera, ale kocovinu mám větší než ráno, to je bez debat. Z filmu si prakticky nic nepamatuju, vlastně snad jedinou věc, předbitevní řeč Thesea. No, a tu bych rád co nejrychleji zapomněl.Děs a běs!! P.S. Jednu hvězdu má Rourke a druhou panenská kočka Freida. ()

MIMIC

Veľmi zvláštna štylizácia, nebyť niektorých minoritných detailov, divák má dojem, že ide o starovekú fantasy odohrávajúcu sa na inej planéte. Snaha o atraktívny vizuál viedla bohužiaľ k použitiu takých filtrov, ktoré spôsobujú príliš ostré kontrasty svetlých a tmavých tónov až na hranicu fyzickej nevoľnosti, miestami sa na to prakticky nedalo pozerať. Kvôli čomu uberám jednu hviezdičku je neuveriteľne ohavné pokrytectvo, s akým sa vo filme narába s nahotou - zatiaľ čo tvorca (bohvie ktorý) nemá s brutálnym násilím žiadny problém (vypichovanie očí, varenie živých ľudí v kovovej soche), v záverečnej scéne, v ktorej sa objavuje vynikajúce súsošie "Tézeus zabíja Minotaura" od Julesa Rameyho, zakrýva hrdinovo mužstvo rúškom (pričom parížskym mešťanom je táto socha na očiach už od roku 1832 a nikomu zatiaľ nespôsobila žiadnu traumu). Dejiny súčasnosti ma neprestávajú udivovať. ()

liskam

Když jsem poprvé vyděl ukážky k tomuto snímku, opravdu jsem se těšil. (Mám rád oddychovky v podobném stylu.) Ale když jsem tohle vyděl poprvé, byl jsem zaskočen. Protože ukázky mě připravily na ůplně jiný film než jsem shlédl. Tak jsem se na to podíval ještě jednou, abych si byl jist. A opravdu.. Nelíbilo se mi to. Od absolutně nepřesvědčivého hlavního hrdiny, až po podaní příbéhu a bojových scén. Prostě slabé. Jedíné světlé místečko byl Mikey Rourke. ()

kingik

Dříve než Henry Cavill zazáří na plátně jako Superman, střihl si neméně významnou roli udatného farmáře Theseuse bojujícího za čest a slávu svého lidu proti šílenému králi Hyperionovi bažícím po věčné moci. Řecké mýty a báje byly zase jednou natočeny brilantně po vizuální stránce, ale po dlouhé době mě bavil i příběh, což se u vzdálených příbuzných jako jsou 300: Bitva u Thermopyl nebo Souboj titánů nestalo. Režisér Tarsem Singh spadá u mě do kategorie vizionářských režisérů. Svojí obrazovou magií však neplýtvá tak povrchně a jen na efekt jako třeba Snyder, ale pěkné obrázky také slouží k poutavosti příběhu, který tak získává na síle. Konečně jsem viděl poměrně důstojné Bohy, kteří nebyli uměle našaškovaní jako v jiných verzích a Zeus, když zahřímal svým mocným hlasem, tak jsem sebou až cukl. Ve filmu se vůbec řvalo z plna hrdla a to hlavně v závěru, kdy Theseus burcoval svoji armádu proti evidentně silnější a krvežíznivé Hyperionově armádě, jejíž členy si sám král poctivě znetvořil a tudíž klít a nadávat mohl jen na sebe, když se mu něco posralo. A Mickey Rourke v této ultrazáporné roli opravdu perlil, šel z něj strach, absolutně nikoho nešetřil, s nikým se nemazlil a podřezával, probodával a likvidoval každého, kdo se mu znelíbil, včetně Theseusovy milované a její vesnicí zatracené matky. A Theseus byl zase typický hrdina, kterému fandíte od začátku až do konce a Henry Cavill je pro mě relativně velmi neokoukaný herec a je dobře, že v roli Theseuse nebyla nějaká stokrát ohraná hvězda. Ve filmu se prakticky pořád něco děje, akce je velkolepá, ale zase až ne tolik, jak by se mohlo zdát, ale je pěkně vyvedená. Na poprvé se úplně všechno nedá pobrat, co Tarsem Singh pro diváka připravil a naservíroval, ale hlavní je, že to servíruje přehledně, chytlavě, podmanivě a většinou opravdu bombasticky. Z plátna přímo tryská zápal pro věc a ten se na mě postupně přenesl. Konečně se zase dá napsat, že to splnilo moje představy a ted si uvědomuji, že jsem před návštěvou kina vlastně o filmu nijak nepřemýšlel. Zašel jsem na něj, líbil se mně a to je všechno. 100% ()

Payushka

Uplne stranou, ze Homer by z tohohle vykladu reckych baji potratil. Valka Bohu nefunguje, a to nejen co se tyce 3D. Jestli jde o pribeh jednoho rolnika, co se stal hrdinou, tak si vybrali az moc velkeho uknouranka. Jestli to mely byt vizualni orgie a la 300, tak meli prijit taky s necim jinym nez zapichovanim kopi do krku. Oproti ale Diovi zabalenemu do alobalu v Souboji titanu tu je velky pokrok a napriklad Poseidonova one man show s vlnou je taky povedena... ()

Webb

Narativní struktura a osobitá vizuální estetika dělají z Immortals mnohem lepší film, než jen povrchní efektní podívanou typu 300. Malá rada všem vizuálně méně citlivým divákům, ty dva filmy raději nesrovnávejte. [7,5/10] ()

Ellesime

Filmy s podobnou tematikou, podobného zaměření a podobné velkolepostí mám hodně ráda a většinou se mi líbí, ale oj, tady to neplatí. Nic od takových filmů nečekám, a tak nejsem ani zklamaná z výsledku, ale tady bohužel jsem. Nemůžu ani přesně říct, co mi zde chybělo, ale něco to bylo. Nebo naopak něco přebývalo? Fakt nevím, ale ono něco mi tady vadilo. Možná to byl tupý hlavní hrdina (tak když mám nejmocnější luk na zemi, tak si ho snad hlídám, ne? A ne že ho při první příležitosti ztratím!), necharismatický, ačkoliv velmi sexy, Zeus (potažmo všichni bohové), možná to byla nelogičnost některých momentů, zmatenost míst a vzdáleností, možná smrtelní bohové, nebo to, že Phaedra opravdu poslechla a zůstala schovaná v jeskyni (a jak se z ní vůbec dostala, když se celá pevnost zřítila?). Možná všechno dohromady. Dojem trochu vylepšil závěrečný souboj bohů a titánů (mimochodem velmi divných titánů), ale pak to totálně zabil úplně trapný konec. Korunu tomu nasadilo promítání pouze v 3D (aspoň ve Zlíně), na které nechodím, ale možná dobře tak, aspoň jsem ušetřila za kino... ()

Anderton

Immortals je veľmi zvláštny film. V dobrom. Nedá sa povedať, že je to klasický dobrý fantasy film, ani že je to vydarený experiment svojského režiséra. Je to film, ktorý by vznikol, ak by v Európe existovalo obrovské filmové štúdio, ktoré by financovalo megarozpočtami veľkofilmy, ktoré by konkurovali Hollywoodu tým, že by tieto filmy boli v porovnaní so zámorskou komerciou výrazne odlišné a exotické. Tarsem Singh by bol ako ind ihneď najatý. Natočil film, ktorý nemal potenciál stať sa veľkým hitom, takže jeho celkové tržby museli byť príjemným prekvapením. Niektoré scény sú nádherné, ale nespája ich pevná niť sugestívneho zmysluplného rozprávania príbehu. Je to vizuálna kombinácia Pána Prsteňov a artového Titusa. A nie je to vôbec nezaujímavé. Vybojovali si božské tri hviezdy. ()

Frajer42 odpad!

Pane Bože co tohle mělo sakra být???? Naprostá, ale opravdu naprostá hovadina. Nedovedu si představit vhodné psychotropní látky, které by se ke každé vstupence( a brýlím) měly přidávat zdarma. Tohle se za zdravého rozumu užít, ba dokonce ani přežít nedá. Příšerná počítačem zpracovaná nudná sračka bez alespoň trošku smysluplného zato maximálně kriploidního příběhu s kupou těch nejhorších herců, které snad šlo po celém světe posbírat. Vyjímkou je snad Mickey Rourke. Zbytku se stačí nahlédnout, kde že to předtím hráli a pochopíte o čem mluvím. Fuj. Fuj. Fuj. To 3D snad ani nebudu zmiňovat, protože kdo už ho měl možnost vidět ve filmech, kde je takřka pořád tma, tak asi ví, že si ho tam moc neužijete. Akce, na kterou jsem se těšil a které jediné jsem dával naději je zde skutečně příšerná a pro jistotu z ní není takřka nic vidět, neb se takřka celá odehrává v naprosté tmě. Celý film je práce idiotů a podle toho to taky vypadá. Já tento film považuji za naprostý propadák a maximálně promarněný čas. Jediné co se snad tvůrcům povedlo bylo nalákat, protože trailer vypadal slibně. Obrovské nepopsatelné zklamání a doživotní odpor k tvorbě feťáka Tarsem Singh a jeho kolektivu. O D P A D ! ! ! ! ! ! ! A těm kteří to ještě neviděli a snad se na to chystají, těm bych vzkázal asi jediné: ,, Vyserte se na to!" ()

Kothy

Slátanina. Snad ještě horší než nový Souboj titánů. A to jsem se na to celkem těšil... Děj moc nedává smysl a je to celé divné. ()

AllShallFall

Co více dodat, když mě film tak nudil, že jsem ho po půl hodině vypnul.......prozatím za dvě hvězdy. Smysl to má, ale náboj žádný. Až se odhodlám si to pustit znova a dokoukat to, třeba zěním svůj komentář a hodocení. ()

Spinosaurus

Film je takovým festivalem promarněných šancí. K čemu je skvělé obsazení (zejména Henry Cavill, Mickey Rourke a Isabel Lucas, jen ten Luke Evans mi do role Dia vůbec neseděl), sympatické gore efekty a dobré vizuální efekty, když zbytek působí totálně béčkovitě? Upřímně, výše zmíněné atributy mají i filmy Uweho Bolla. A právě tato charakteristika sedí na film přesně. Ten selhává ve výpravě, která je laciná. Kostýmy jsou doslova katastrofální a scénář se zhruba od poloviny filmu pohybuje odnikud nikam. Dvě hvězdy pouze za mé oblíbené herce. PS: Myslel jsem, že být bůh, tím spíše Zeus, znamená lepší schopnosti, než jen zrychlený pohyb. I Poseidon toho uprostřed filmu ukáže za pár vteřin víc než ti nýmandi s Diem v čele proti titánům na konci filmu. ()

teutates

Za časů dávných bohů a hrdinných náčelníků, neklidem zmítaná země zrodila hrdinu. Byl jím Theseus, pfff. Tak zaprvé nechápu tady to vaše porovnávání s 300, to prostě nejde, jasné antika, podobný vizuál, no pořád jablka a hrušky kuu*vaa. No k Immortals (opět krásný český překlad, či SR, že?) Konečně ale konečně dostali bohové jakousi přijatelnou podobu. Určitě když jsem byl malý a slintal ještě do protialergického polštáře, určitě jsem si je představoval nějak takhle... obzvlášť Zeus dostal jakýsi lock, ktery není přijatelný jenom pro mě, no taky pro zbytek ženského pohlaví, které na okamžik (nebudu raděj to... a kdo poírá, lže). Za další, jaký slabší vizuál, nebo že prý chybí děj? Normálně se nestačím divit, jak to tady čtu. Posléze rázné uskutečnění řecké mytologie, které se nesnaží za každou cenu prodat (snad někdy nooo). Potěšilo mě to, očekával jsem to. Cavill mě nezklamal. Ještě jednou, nejde to srovnávat s ničím. Doposud si "nikdo netroufl" napodobit řecké bohy, když nepočítám Souboj Titánů, kde vypadali jak bezdomovci v řadě na chleba. Jak jsem už psal, bavil jsem se a má očekávání se naplnila. Kdyby se na konec nestalo to, co se stalo a já to čekal a někomu to vadí a má s tím opět problém (asi chyběl, když ještě Homér býval povinnou literaturou a nebyl internet, aby se daly čtenářské deníky, povinné deníky podotýkám, ojebat) nemohl bych dát konečných 8/10. Dobré jak cyp to bylo. ()

Okara

Jedno velké zklamání, na kterém je zajímavé to, že ani nevím pořádně proč. Informace o vzniku filmu z rukou tvůrců 300 mne pravděpodobně navnadila až příliš. Honba za bájným lukem Epirus několika různých vůdčích charakterů se místy spojuje a vyúsťuje tak ve velmi vizuálně vydařené souboje. Krví ani mrtvolami se nešetří, a tak hrdinové nestíhají dělat zářezy na pažbě (rukojeti). Co mi asi nejvíce vadilo, byla paradoxně dějová rodina o bozích. Nadpřirozeno se sem podle mě zkrátka nehodilo a v závěru z toho udělalo jednu velkou frašku. Zajímavý finiš, kde se odehrávají tři bitvy a divák se tak může zakoukat do té své nejoblíbenější, tak pro mne byl zklamáním. Jak hlavní souboj v tunelu projektující tvůrce, tak osobní střet hlavních dvou rivalů, ale nejvíce právě "božská" bitva. Nebýt jí, bylo by to na silnější čtyři hvězdy, takhle zklamán strhávám, což ale neznamená, že pro starověké fajnšmekry je toto bída. Nejlepší soundtrack z filmu 60% ()

Ant

Před pěti lety bych si z Immortals možná sedla na zadek, ale 300 holt bylo první a první i zůstane. Singh mě nečekaně zklamal omezenou paletou barev. Po dechberoucím The Fall jsem čekala přece jen něco víc. Kdyby bylo po mém, sestříhala bych Immortals jen na kraťas o válce bohů s Titány, protože tahle část filmu byla jediná zajímavá. Luke Evans jako Zeus for the win! ()

predators

Posledních dvacet minut má ještě nějakou hodnotu, alespoň co do soubojů a účelových trikových sekvencí. Pokud ale vemu v potaz události, které k tomuto konci vedly, tak ty byly daleko za očekáváním. Prázdné putování Thésea z místa na místo odnikud nikam, doprovázené náhodnými fight sekvencemi. A zase se ukazuje, že plazmy mají vynikající černou, jelikož jsem neměl mnohdy šain, co se tam vlastně děje. Podobný komiksový kousek, Thor, byl mnohem vydařenější! 60% ()

Slartibarkfast

Abych byl naprosto upřímný, vyrazilo mi to dech. Co si všechno nedovolí v těch ateliérech za velkou louží vydávat za film. Hlavní hrdina je jen obyčejný osvalený dvoumetrový ňouma s IQ 160, takže nic výjimečného. Počátek samotného příběhu tkví v tom, že mu nějaký zlý pán, který chce ovládnout svět (kde už jsem to jen slyšel), zamorduje matku. Mno a pak už se to jen látá a mydlí a rube.. až do samotného konce. Litry krve, tucty mrtvých a nebýt těch slow motion záběrů, měl by asi celý film 20 minut i s reklamou uprostřed. Vskutku slaboduché jatka pro nenáročné diváky. 40% ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?