Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

poz3n

Je to jako když vezmete čaj a vylouhujete ho podruhý. Je to o tom samym jako poprvé, ale je to šíleně slabý. Bylo pěkný utrpení vydržet ty 2 hodiny, a to sem na tom naštěstí nebyl v kině. Celý zpracování tohodle filmu mi připadá jako kdyby si ho vytvořilo 5ti letý dítě. Scénář (ten se teda asi řídí podle knížky), dialogy, kamera, to všechno bylo dost úděsný a vizuální prdel tomu natrhly efekty. Všimnul sem si jak Pilda17 popisuje ,,Opravdu nádherně zpracované efekty!,, tak furt dumám nad tim, jestli si dělal prdel, ale obávám se, že asi ne. Čekal jsem, že vůdčí roli ponese Kristen, a že úroveň filmu aspoň trochu někam posune, ale nemůžu si pomoct, byla strašná. Za celej film se jedinkrát upřímně neusmála a pochybuju, že má v roli za úkol otrávit mě každym svym výstupem. V soundtracku mi chybí hudba Cartera Burwella a co se týče písniček, tak až na Thoma Yorka to nebylo nic moc. New Moon je prostě šíleně o ničem a až na pár okamžiků je to jenom jedna velká nuda. ()

HellFire

Až příliš mnoho hrozných dialogů, wtf a nelogických momentů, jako např. že Edward zavede Bellu do lesa a tam jí dá sbohem; Bella si rekreačně skáče ze skály do moře; Bella se pořád vydává sama do lesa, kde řádí její potencionální zabiják; vlkodlaci nenosí zásadně trička, ale trenky na sobě mají neustále (i když to chápu jako snahu nasytit taky ženskou část obecenstva, jen to nemuselo být tak zřejmé); no a samozřejmě konec sráží celý film do filmové propasti. Při závěrečném "Marry me Bella" musely všem teenkám prdnout gatě. ()

SOLOM.

Což o to, oběd byl dobrý, ale potom opět nucená dvouhodinová uspávačka byla horší jak minule. Dvakrát jsem byl přistižen, jak začínám usínat a tak následovala lehká kopačka do boku a musel jsem si k tomu prostě sednout, jinak bych se nedodíval. Absolutně nechápu jak něco takového (myslím celou sérii) mohlo spustit takový masivní fanouškovský „boom“. Nevím, jestli změna na režisérském postu prospěla, protože teď tu bylo ještě mnohem víc romantiky (což děvčata jistě ocení), blbých intelektuálních keců, zase romantika, polonazí svalovci v kraťasích, digitální vlci, zase romantika, přiteplení upíři (co vypadali jak elfové v Pánu prstenů), no a pro změnu na závěr opět romantika. V duchu jsem se modlil, ať ta hrůza už skončí, pořádné akce aby tu člověk pohledal. Navíc zmizel i „upíří klan“ ze scény, nejvíc jsem trpěl absencí Ashley Greene. Takže místo abych se v době vycházek šel projít někam ven, když bylo tak pěkně, musel jsem čumět na tuhle pííííčovinu. Prý „zlato uděláme si hezký den…“ Škoda, že tu nemůžu popsat své dnešní pocity v azbuce…No nic, třetí díl do mě už dneska nedostane ani omylem. ()

Ilicka

Nehodlám se zde zpovídat z toho, kdo jsem a nejsem, jestli a kolikrát jsem přečetla knížky a z jakých důvodů jsem se ocitla v kině. Popravdě mě celý ten povyk kolem téhle série unavuje, neboť mám dojem, že žádnými nezpochybnitelnými kvalitami neoplývá, a tudíž si ho nezaslouží, stejně jako ty rekordní výdělky. Filmový Nový měsíc je odfláklé řemeslo, které se ve snaze zavděčit se určité cílovce, která ho bude adorovat za jakýchkoli okolností, naprosto zcizilo čemukoli (a komukoli) jinému. Jsem ochotna přijmout fakt, že indiáni v knize nenosí triko, a proto ho nenosí ani ve filmu, ale pořád to neznamená, že jejich obřadně a s estetickým zaujetím nasnímaná těla nevypadají nezáměrně legračně. A tak je to se vším. Vyexponované do neuvěřitelné absurdity a přitom se tvářící naprosto vážně, navíc se otevřeně hlásící k odkazu Shakespearov(sk)ých tragédií... Co mě mrzelo nejvíc a opravdu upřímně, je nahrazení Cartera Burwella Alexandrem Desplatem, jehož hudba sice nebyla přímo špatná, ale jen bezvýrazná a neatmosférická. Co mě naopak potěšilo (ano, i mě něco potěšilo), maskéři začali pracovat s umírněnějším líčením a nemrtvé postavy nevypadají, jako by strčily hlavu do pytle s moukou, takže jsem necítila potřebu se škodolibě smát pokaždé, když se na scéně objevil upír. Tedy, pokud zrovna nesvětélkoval. Mohla bych si z filmu utahovat ještě dlouho (materiálu bylo dost), ale myslím, že je to zbytečné a... to že se film sám bere vážně, neznamená, že byste ho vážně měli brát vy. Osobně jsem doufala v nějaký dovětek, kdy se nám režisér s celým štábem vysmějí, že si celou dobu dělali jen srandu. Nedočkala jsem se. PS: Spokojenostní skóre kolektivu: 6 ku 1. PS2: Autorem titulků byl dle mého pozorování někdo, kdo má velice obecné znalosti spisovné češtiny a angličtiny. ()

ReneeS

Díky společnosti a komentářů pár přátel se z New Moon stal zajímavý filmový zážitek - upřímně jsem se bavila. V popisu je - Fantasy / Horor / Romantický / Drama - přidala bych, místy vtipné, místy tak strašné, že je to vlastně opět vtipné. Hlavní hrdina vypadá zfetovaně (ze všech těch statusů na fb jsem měla pocit, že má být nadpozemsky krásný, ať už to znamená cokoli ... jestli to jsou podlité oči a pocit, že se skrýváním všech těch emocí za chvíli nervově zhroutí, tak se možná trefili). Hrdinka je kapitola sama o sobě, zpomalená, depresivní a věčně zraněná či krvácející ... což se hodí, už jen proto aby se kamarád vlkodlak mohl odhalovat. Oni se tam nějak moc rádi odhalují, až to někdy není hezké (omluva všem fanynkám božského Edwarda, ale radila bych mu, aby tu košili příště nesundával). ()

Sofia

Fanynky Roberta Pattinsona si tentokrát na své moc nepřijdou, protože jeho rachitické bledé tělo přijde na řadu až v poslední třetině filmu, jinak se tu většinou prohání jen svalnatý polonahý Indián a pár chlupatých potvor. Kristen Stewart si u mě potvrdila pozici nejhorší herečky pod sluncem a když se později objevila upírská Dakota Fanning, už mi jen hystericky tryskaly slzy. Celou dobu jsem si jen přála, aby ji už konečně hryznul a byl by pokoj. Na třetí díl se dobrovolně koukne už jen největší masochista. ()

ARI50

Tohle dalo celému příběhu obrovskou dávku, ti vlci to je fakt pastva pro oči a celý dějový příběh se mi začíná líbit mnohem víc, film uteče rychle a představa čekání rok je dlouhá. Dostal jsem víc než jsem čekal dostal jsem bomba pokračování. ()

Jenda

Předně bych chtěl říci, že na tento film nemá cenu vůbec chodit, pokud jste nečetli knihu, nebo nejste duševně závislí na někom z hereckého obsazení, jako já (Kristen). Zaprvé proto, že kniha sama není nijak zvlášť vhodným materiálem pro film, jednak proto, že scénáristka Melissa Rosenberg je totálně neschopná dělat svůj job a jakoby odebrala ze scénáře téměř jakékoli emoce, které vzbuzovala kniha. Na režii bych vinu moc neshazoval, Chris Weitz dělal co mohl. Jeděné co mu zazlívám, je vystřihání několika zajímavých scén které Melissa ze scénáře neanihilovala. Za druhé - Kristen. Co si budeme povídat, tenhle film stojí hlavně na ní a ona opět nezklamala. Nu prostě Kristen, netřeba slov. Nakonec bych ještě vyzdvihl soundtrack, který mě osobně sedne přímo ohromě a to jak orchestrální Alexandra Desplata, tak písničkový. Upozorňuji, že moje hodnocení je dosti pravděpodobně zkreslené díky mé neskrývané obsesivní fixaci na herečku v hlavní roli. ()

Ištván87 odpad!

Pohlédl jsem ďáblu do tváře... Jmenuje se Chris Weitz, je posedlý neschopností vybudovat napětí, těly pubertálních mladíků a zpomalenými záběry... Není pro mě snadné pochopit, že tenhle člověk kdysi natočil první díl Prciček... Prostě a jednoduše, jak mě mile překvapila jednička, tak mě dvojka, s těmi zpomalovačkami, neskutečně naštvala... Kdybychom všechny zpomalené záběry z tohoto filmu pustili v normální rychlosti, film by měl cca 20 minut.... ()

Aja2001

Možná budu jedina ale co tyče druhého dílu tak mě potěsilo že lepe kopíruje knihu dokonce se dostaneme k obrazum které měli být v prvním díle. Jako fanda Twilight možna nejsem oběktivní ale už se těšim na třetí díl. Super film pro romantiky ty radi dojaky a taky doporučuji přecíst knižky. :-) ()

MáŠa

Přemýšlel jsem o 2 hvězdách nebo třech. Začátek byl celkem dobrý, člověk si tam jen říkal, jaká je Bella blbka, ale pak se to všechno trošku pohnulo do větších blitkoidních emo vod. Edward se chtěl zabít, oni za ním cestovali přes půl světa, aby to neudělal, jen tak tak to samozřejmě stihli, a pak nějaký upíří křepčení. Pokud člověk není blbka, tak nad scénářem hlavně z druhé poloviny fakt jásat nemůže. To ostatní by celkem i šlo (v rámci mezí). ()

Fevas odpad!

Až budu mít chuť poslouchat něčí nekonečnou a nesmyslnou depku, strčím svoje rodiče do jedné místnosti. Ale vzhledem k tomu, že se snažím o pravý opak, asi mi to na chuť(ještě k tomu v kině) nepřijde. ()

Morholt

Jau, jau! To zase bolelo. Dvě hodiny bezcílnýho blábolení, proloženýho jednou honičkou v hlavní roli s docela legrační vlčí smečkou a jednou rvačkou v jakýsi Mecce světovýho vyampýrstva. Upírská rodinka v čele s Pattisonem opět příšerná, banda vlkodlaků ve mě evokovala vpomínku na Hochy od Bobří řeky a Kirsten Stewart na mě tentokráte taky dojem neudělala. A tak jediný, kdo potěšil, byl Michael Sheen, který vědom si toho, že se upsal naprostý hovadině, přehrával co se dalo a pak také Dakota Fanning, která se mihla sice jen v malé roličce, ale i tak se mi docela zapsala do paměti, protože se z ní klube docela hezká holka. A taky mě překvapilo, jak Cameron Bright vyrostl. Suma sumárum bídných 10%. ()

Lucasion

New Moon. Tam, kde jsme skončili, tak samozřejmě pokračujeme. Ovšem druhý díl neskutečně trpí tím, že je předělový. V tomhle díle se totiž vůbec nic neděje. Tím jednička vlastně dokonale ztrácí kouzlo romantiky, protože tady se řekne "už tě nechci vidět". A následující dvě hodiny koukáme na Bellu (Kristen Stewart) jak se s tím vyrovnává. Jistě. Za pomocí starého dobrého známého Jacoba (Taylor Lautner). Ten si zkrátí vlasy a taky vlastně není úplně typický kluk. On rád běhá po lese a sem tam si nechá narůst pořádnou srst. Až je s podivem jaký vkus má Bella že? Ale ani sympatický Taylor, který má mnohem více prostoru to nezachrání. Postavy se nikam neposunou a chovají se na odstřel. Když už letos konečně dokoukám i poslední díl, tak už teď mohu říct, že tohle je nejslabší z celé upíří ságy. (40 %) ()

Handle

První díl jsem byl ochoten akceptovat, svým způsobem mě to mile překvapilo. Ale tohle? Když pominu, že místy to vypadá vážně jako komedie, bylo to EXTRA nudné! A kam se poděla ta ''tajemná nálada a krásná příroda'', která se mi v jedničce líbila? No tak tohle fakt ne, fanoušci Twilight, jak vidíme, dají klidně 5* jen proto, že je to prostě TWILIGHT. Mně je to docela jedno, ale pokud existuje aspoň trochu objektivní názor, tak s jedničkou to nemá vážně nic společného, natož aby to bylo lepší než jednička. Prostě a jednoduše, bylo to fakt o ničem a souhlasím s uživatelkou AngelAngie, která doplnila vše co jsem chtěl říct... Každopádně potvrzené jsou ještě dva díly, tak jsem zvědavej, jak se s nimi tvůrci poperou, ze zvědavosti se kouknu. ()

Katullka

Chápu slečny co to čtou, chápu slečny, co se na to dívají. Chápu to a dávám 2 hvězdy. Nevadí mi to a to je hlavní.. ()

BoPo

Tento diel zo ságy beriem ako nutné zlo. Boli nám predstavené postavy a dejové línie, ktoré dúfam naberú obrátky v ďalších častiach. Michael Sheen a Dakota Fanning dostali malý priestor, ale využili ho naplno. Nabudúce budú mať toho miesta určite viac a tým pádom je aspoň na čo sa tešiť. Dúfam. ()

Tommassi3 odpad!

"Proč se vlastně točí filmy o zombies ??" Weitz dost nápadně hned zkraje pomrkává na kritického fanouška mimo cílovou skupinu, aby však hned několikrát dal zcela jasně najevo, že druhý Twilight lze brát jako sebeuvědomělou a v důsledku podvratnou podívanou skutečně jen stěží.. V mnoha ohledech zcela zoufalé, jakkoli adaptačně samozřejmě velmi věrné.. Nejvíc je jednomu líto mladého Lautnera, který se nikdy nebral zrovna dvakrát vážně !! Oproti prvnímu snímku opravdu tragické.. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání