Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

hobbitko

No jo no..Krásná Dakota Fanning, která září talentem i v těch dvou záběrech, které ve filmu má, film to ale neutáhne. A zdá se, že tu maskérku taky nevyměnili.. :-) ()

missbee

Šla jsem do kina s tím, že by Nový měsíc u mě mohl dosáhnout tříhvězdičkového hodnocení. Spolužačka mi říkala, že film je naprosto bezva a bude se mi líbit. Tak jsem se usadila do křesla a čekala. Robert Pattinson celou dobu vypadá, jako by umíral, a to i když Belle říká, jak ji miluje, nebo na druhou stranu že pro něj není dost dobrá a kdesi cosi. Kristen Stewart (Bella) s Taylorem Lautnerem (Jacob) jsou jediní, kteří na poměry filmu obstojně hrají, pak dlouho dlouho nic a pak je ten zbytek. Některým situacím jsem se musela smát, zároveň jsem si říkala: "Tohle tvůrci myslí vážně???" Kamarádka, co tam se mnou byla, je skalní příznivkyní knižní tetralogie a i ona prohlásila, že to je strašná blbost a děsně "emo". Ta jedna hvězda v mém hodnocení je za Kristen, Taylora a hudební doprovod. ()

lady01

Na úvod: Četla jsem všechny knihy a nejen jednou. Ve filmu nechybí nic, co by člověk nečetl v knize a bylo důležité. A teď k filmu: Ta část, kdy Bella trpí, je zkrácená, ale kdo by se koukal na půlku filmu, kdy je Bella naprosto zoufalá? To by neustál ani největší fanda. Ten, kdo se v prvním díle "zamiloval" do Edwarda, tak si ho v tomto díle moc neužije, za to jako náhradu uvidí Jacoba a myslím, že je to velmi atraktivní náhrada :-). A soudím i podle toho, jak v kině vzdychali puberťačky, když si Jacob svléknul tričko :-). Bella je rozpolcená a i když se snaží žít a zapomenout na Edwarda, tak jí to nejde. Když má možnost Edwardovi pomoct, tak najednou nevidí vlevo ani vpravo a je to dáno jednoduše tím, že pro Bellu je jejím životem právě Edward a z knih je to naprosto patrné. A myslím, že i z filmu je to jasné. Jen si říkám, že na tenhle a i na další díly by neměl chodit člověk, který neví, o co jde. Na závěr: pokud se všechny díly budou držet knih, tak třetí a čtvrtý díl budou nejlepší, tak už teď se těším na léto, až vyjde třetí díl. A pokud bych měla zhodnotit knihy, podle toho, jak se mi líbili tak by pořadí bylo takovéto: třetí, čtvrtý, první, druhý díl. Takže podle tohodle by dvojka měla být nejslabší a tím pádem jsou před námi velmi slibné díly... Budeme jim držet palce ;) A neodpustím si poznámku, protože mě tady ty komentáře už dost štvou. Za 1) nechápu, proč lidi utrácí peníze za filmy, u kterých předem ví, že se jim nebudou libit. Za 2) proč film hodnotí někdo, kdo to neviděl? Za 3) je sice pěkné, že kde jaký kluk jde na požádání své drahé polovičky do kina "trpět", ale pak nechápu, proč nenechají hodnocení právě na partnerce, která to evidentně vidět chtěla - z jakého pak asi důvodu? Původně jsem chtěla 4* říct, že jednička se mi líbila víc, ale jen o fous. Ale jelikož se tady našlo tolik --- (každý ať si doplní sám), tak měním na 5* a stydět se za to určitě nebudu, protože Twilight sagu (komplet celou) miluju (a to ještě v době, kdy se o filmu ještě ani nemluvilo) ()

Kvítek

Nikdy, nikdy bych nevěřila, že tohle řeknu...ale mně se to prostě líbilo. Po ryze amatérské emohračičce jménem Stmívání jsem šla do kina se skepsí gigantických rozměrů a pocitem, že vyhodím prachy do luftu. A ono se nějak povedlo transformovat druhý lážo plážo díl do formy, která permanentně nevybízí k opovržlivým úšklebkům. Mám tucha, že za to můžem děkovat "normálnímu" Jacobovi, kterej díky bohu odsunul constantly-in-pain boye na druhou kolej. Navzdory nepopíratelným muškám se New Moon narozdíl od předcházející soutěže o utrpnější ksicht může honosit přívlastkem film. ()

Koláč odpad!

Jednička byla opravdu snesitelná.... toto jsem musel sledovat natřikrát, abych to dodíval... nebudu se pozastavovat nad idiocií jednotlivých postav, to si můžete přečíst jinde, ani nad tím jak bezpohlavní je režie. Ovšem jedna otázka mě při tomto filmu neutále pronásledovala... řekně mi někdo prosím odpověď na: "Proč?" ()

Pavlinenka

I při kritice se prý má vždy začít chválou. Co je chvályhodné na New Moon? Jednoznačně soundtrack!!! A Dakota Fanning!(I když toho moc nenahraje, moc jí to sluší) A potom, a potom...jo, nové Volvo. To by pro zatím asi stačilo. Nejlepší scény jsou ty, kde herci nemluví. Jinak se totiž zbytečně všechno řeší. Tenhle knižní díl mi přišel mnohem lepší, než první, ale film je bohužel horší. A co to udělali s Volturiovými???Tohle mají být tísícilet staří upíři? Některé záběry nejsou tak špatné, ale dohromady to nějak moc nejde. Snad příště ()

Heui

Po shlédnutí prvního dílu na dobrou noc, jsem byl přítelkyní přemluven do kina na pokračování. Lituji toho, protože to byli vyhozené peníze a i čas. Naprosto nudný příběh, kde se nic neděje..Bella miluje upíra, 45 min filmu se trápí, pak vlkodlaka, pak upíra, atd... Jediné co stojí za zmínku je pár povedených efektů, které vlastně dnes vidíme v každém druhém filmu,takže taky nic extra.Za ně 1*.Pro mě sága už skončila. ()

blazenka

Hu, hu, hu. Ale jo, nebylo to tak špatné. Rozhodně si nezaslouží hodnocení odpad! Fantasy magorie pro náctileté říznutá nefalšovanou romantikou. Taková Angelika pro školáky. U mě za 55% ()

xxSmoldaxx

Já vím, že celá sága Twilight je zaměřena především na něžné pohlaví do 20ti let, ale i toto publikum přeci musí vyžadovat nějaký scénář. Chápu, že téma věčné lásky a odloučení nemohlo chybět, ale šlo to přeci přednést důstojně. Hodina a půl žvanění se neuvěřitelně vleče a vy vlastně jen čekáte ,kdy se Bella konečně přizná, že prožívá špatnou část měcíce a hodlá ukončit svůj smutný život. Od hrozného scénáře se odvýjejí další nedostatky a tak celý film působí jako ubulený deníček zhrzené emařky. Několik povedených akčních scén Nový měsíc nezachrání, a tak zaostává i za podprůměrným prvním dílem. Snad ta poslední hvězdička nevyzbyde na Zatmění. 40% ()

sNeDy odpad!

Do 130ti minut se dá opravdu narvat tolik trapných hlášek, mimózních pohledů, nesmyslných dialogů, špatných herců a cukru a přitom odvyprávět příběh na asi 3 minuty? S koncem, který je jak vystřižený z telenovely? A ještě to vydělává monster peníze a všichni se těšíme na další dva díly? ()

Ulrich

No, jestli Twilight dává dnešním teenagerkám návod, jak řešit problémy ve vztazích s chlapci, tak to potěš koště, protože myslím, že jedné autorce se podařilo spláchnout do hajzlu vše, o co se různé feministické spolky, hnutí za rovnoprávnost a "gender-studies" po celá léta snažili. Což je super, protože feminismus sucks. Takže mladé dívky, musíte nejprve půl roku trpět, nosit babiččiny tepláky, snažit se co nejčastěji ukončit svůj život a pak možná získáte chlapce svých snů. Což, ale taky nebude terno, protože bude tak vnitřně rozervaný, že zřejmě ani neobjedná pizzu, aniž by se u toho nerozbrečel. Bohužel, po New Moon musím sám jít proti tomu, co jsem psal u prvního dílů, a kydat špínu. Jednak je "love story", jak píšu výše, opravdu dost zrůdný návod pro začínající vztahy, za další je to tentokrát ještě větší nuda, než u prvního dílu. Opravdu nechápu tu přemršťěnou stopáž - 90 minut by bylo na hranici únosnosti. Místo toho ačkoliv divák už to ví od traileru, že Žraločák je ve skutečnosti ACHTUNG SPOILER!!! vlkodlak, musíme na to, jako diváci přijít až s hrdinkou. Čili máme dobrých čtyřicet minut dialogů typu: "Mám hrozné tajemství, kéž bych ti ho tak mohl říct" "Ano, řekni mi to, vůbec netuším o co jde. Jenom jsi právě skočil do mého okna, co je 3 metry nad zemí, ale vůbec nemám tušení..." Přiznávám, že posledních třicet minut bylo utrpení, které jsem přečkal snad jen z důvodu, že nemám rád rozdělané věci. Dvojka je sice lépe natočená, má lepší hudbu a i ta Kristen vypadá o něco lépe (čti: o něco výše nad zákonem), ale stopáž a scénář to dokáží spolehlivě poslat do pekla. Tohle byl můj letošní bobřík odvahy... Nejvíc mě štve, že trojku točí Slade, což znamená, že minimálně ze zvědavosti budu ještě na ni koukat. ()

ViktorEl

Neviem prečo, ale už aj mňa chytila mánia Twilight, aj keď je to film určený najmä vekovej hranici teen, aj tak to beriem ako slušnú oddychovku. Jednotka sa mi síce páčila viac, ale aj tento film je pozerateľný, aj keď miestami trápny. Vlkodlaci sa mi čo sa týka efektov páčili najviac, do ľudskej podoby by sa ani nemuseli meniť, možno by potom tých zbytočných momentov bolo menej. Trojka by už podľa traileru mala byť o niečo hororovejšia. Knihy som nečítal takže ani neviem ako sa to celé skončí. 60% ()

G900

Bella bez zivota, Edward bez barvy, Jacob bez tricka, reziser bez napadu... Nic vic, nic min... 50 % a to jen tak tak... ()

elisheva

Moc se líbil jeden komentář - dva týpci bojují o jednu obyčejnou mařku. Tak tohle to vystihuje nejlíp. Pokud si vezmeme povahy hlavního upíra a vlkodlaka, jsou opravdu nadpozemské - schopnost obětovat život, jsou velmi pozorní, atd, prostě neustále fackující romantika, ALE proti tomu stojí opravdu povahově naprosto obyčejná až podprůměrná Bella (více - můj komentář k jedničce). Na jedničku se dalo koukat, ale na tohle opravdu ne. Výkon Taylora Lautnera a jeho steroidy vybičovaného těla tomu hodně pomáhá. ()

Saur.us

Nový měsíc aneb utrpení mladé Bělky drží "kvality" předchozího dílu, takže jsem už vlastně všechno napsal. Nejlepší hláška filmu: Bella: "Není ti zima?" Jacob: "Ne, mě hřeje vlk". Takže z toho plyne, že vlkodlaci maj problém s opruzeninami. ()

Illuminare

Pokoušel jsem se dostat do kůže puberťaček, které milují zamilované příběhy. Bohužel to byla skoro moje smrt, neustále se opakující věty: " Nemůžu bez tebe být ! " a " Zůstaň semnou, navždy! " rvaly moje nervy. Film je nehorázě zdlouhavý, skoro ani energy drink nepomohl. Opravdu byl horor se na to dokoukat až do konce. Naštěstí Michael Sheen vnesl trochu upírské atmosféry. ()

mul.berry

Rozhodně jsem přesvědčená, že existujou i mnohem, mnohem horší filmy. Takže dvojky, jedničky a nuly si nechám pro ně. Dokonce snad i můžu říct, že se mi Dvojka líbila o něco málo víc než Jednička. Pattinson se alespoň netvářil furt jako debil. ()

Pulciik odpad!

Tak tohle je podle mě totální ztráta času. První část se ještě překousnout dala, ale tohle je i na mě dost. ()

Darth Vader

"...počkej na mě 5 let...." , né to je hodně.... "... tak počkej 3!"..... jo to by šlo.. : Bože já snad jsem úplně mimo. Řekl jsem si dneska kouknu na ten šílenej kolotoč co oblbuje ty "pubošky", no myslím, že na to fakt nemám já celej film trpěl jako pes tu holku jsem chtěl zabít a to bez superschopností, chudák člověk co dostane na svědomí natočit takovouhle sračku z toho prostě nic nevysekáte ani za mák. Edwarde a Bello odpusťte, že jsem vám bez slitování nedal odpad!, hodit vás do kupy s majorem Maisnerem přece nemohu na to jste až moc hezcí. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání