Anatomie lži (TV seriál)

Lie to Me

Klamári

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2009, 49x45 min

Tim Roth, Kelli Williams, Monica Raymund, Brendan Hines, Hayley McFarland, Kristen Ariza, Mekhi Phifer, Tim Guinee, Wayne Dalglish, M.D. Walton, Tim Griffin, Josh Stamberg, Robert Wisdom, Jake Thomas, Georgia Hatzis, Kathryn Meisle, Chris Vaughn, Carla Jeffrey, Randy Oglesby, Tyrees Allen, Melissa McCarty, Johanna Braddy, Andy Umberger, Michele Nordin, Jim Holmes, Donna Casey, Bryan Hearne, Gary Carlos Cervantes, Cory Tucker, Darren O'Hare, Jeffrey Addiss, Suzanne Marques, Michael Spellman, Nolan Gerard Funk, Ted Garcia, Michelle Noh, Vincent Duvall, Christopher T. Wood, Erin Matthews, David Anders, Rob Brownstein, Byrne Offutt, Sean Bunch, Rachelle Leah, Emerson Brooks, Mario Cortez, James Ryen, Charles Parnell, Vince Corazza, Alicia Lagano, Omari Hardwick, Scott Alan Smith, Amy Rosoff, Deirdre Lovejoy, Megan Dodds, Fredric Lehne, B.K. Cannon, D.B. Woodside, Amanda Schull, Waleed Zuaiter, Patrick J. Adams, Aurelia Scheppers, Kurt Caceres, James Marsters, Christie Burson, Carter Jenkins, John Dugan, Sam Littlefield, Ross Thomas, Lennie James, Melissa George, Mageina Tovah, Ricky Jay, Nicole DuPort, Jennifer Beals, Antonio Fargas, Felicia Day, Angus Macfadyen, Isabella Hofmann, Maestro Harrell, Michael Raymond-James, Dale Midkiff, Tiffany Hines, Rick Hoffman, Kevin Tighe, Tricia Helfer, Victoria Pratt, Virginia Williams, Noel Fisher, Mariah Buzolin, Sarah Ramos, Erick Avari, John Pyper-Ferguson, Christine Adams, Timothy Carhart, Danai Gurira, Alexa Nikolas, Adelaide Clemens, Jessica Tuck, John Carroll Lynch, Mireille Enos, Kirk B.R. Woller, Courtney Ford, Doug Hutchison, Christopher Thornton, Alyssa Diaz, Kelvin Brown, Paula Malcomson, Anthony Azizi, Michelle Clunie, Jake Johnson, Richmond Arquette, Jessica Parker Kennedy, Roman Mitichyan, Alicia Coppola, Andrew Rothenberg, John Ceallach, Mekenna Melvin, Jon Briddell, Sean O'Bryan, Rance Howard, Max Greenfield, Jonathan Erickson Eisley, Daniela Bobadilla, Ken Colquit, Khary Payton, Maurice Compte, David Warshofsky, Michael McGrady, Liana Liberato, Anthony Starke, Allen Maldonado, Chadwick Boseman, Natalie Dreyfuss, Skyler Caleb, Chris McGarry, Annalise Basso, Wendi Kenya, Lauren Bowles, Anna Zielinski, Sean Blakemore, Karin Duseva, Melissa Tang, Audrey Marie Anderson, Jerrika Hinton, Nikki Boyer, Paul James, Luke Youngblood, Dylan Minnette, Ronnie Gene Blevins, José Zúñiga, J. Downing, Joe Egender, Alison La Placa, Harold 'House' Moore, Jocelyn Aguilar, Jackie Debatin, Michael Bofshever, Bernard White, Taryn O'Neill, Bryce Hitchcock, Erica Piccininni, Sherri Saum, Spencer Garrett, Kelvin Han Yee, Luis Moncada, Todd Stashwick, Gene Farber, Ashley Johnson, Kay Panabaker, Abby Brammell, Merle Dandridge, Clea DuVall, Monique Gabriela Curnen, Christopher Amitrano, J. Michael Trautmann, Rebecca Field, Chase Kim, Stacy Edwards, Mark Doerr, Manny Montana, Meilani Paul, John Aprea, Shelley Robertson, Julia Campbell, Mary Matilyn Mouser, Victor McCay, Sunkrish Bala, Karim Saleh, Gary Perez, Grant Alan Ouzts, Matthew Del Negro, David Ury, Teddy Lane Jr., Michael Harney, Kari Coleman, Mandy June Turpin, Mariano Mendoza, Hope Olaide Wilson, David Grant Wright, Tiffany Espensen, Rene Moran, Mary Mara, Marcus Giamatti, Scott Atkinson, Dennis Hill, Tarina Pouncy, Griffin Cleveland, Maury Sterling, Karina Logue, Michael Irby, Carlos Lacámara, Kevin McCorkle, Candice Nunes, JD Cullum, Dean Chekvala, Amy Cale Peterson, Lou Richards, Jay R. Ferguson, Conor O'Farrell, Jera Sky, Brian Howe, Rowena King, Monyque Thompson Scott, Christopher Stanley, Myra Turley, Joey Naber, Jennifer Irwin, Daniel Ross Owens, Deidrie Henry, John Griffin, Tim Mikulecky, Anne Bedian, Jamie Anderson, Barry Livingston, Ramon Fernandez, Brandon W. Jones, Lisa Waltz, Paul Sanchez, Valerie Brandy, Scott Klace, Kate Orsini, Gina Ravera, Chris Tardio, Michael Wiseman, Michael Dempsey, Ajay Mehta, Todd Grinnell, Michelle Joyner, Karl Makinen

Rozhodne nejlepsi krimiserial, co znam. Uzasny napad. Nuti me to se na lidi divat jinak. Studovat je. I sebe, kolikrat. Je neskutecne, co o sobe dokazeme rici nechtene a jeste k tomu jen mimickymi svaly v obliceji. Fascinujici.(12.10.2012)

Velke stastie, ze tendencie ukazujece sa v uvodnych epizodach a vrcholiace asi okolo tej piatej, sa dalej nerozvijali a serial presiel do trosku "uveritelnejsej" roviny. Aj tak ho vsak treba brat so znacnym odstupom, pretoze dedukcne schopnosti Dr.Lightmana prekonavaju moje najskrytejsie obavy, ze by mohlo byt prekonane inteligencne bozstvo Dr. Housea :) Lie to me sa vsak sleduje naozaj dobre, za co moze jednak skvely Tim Roth a jednak velka rozmanitost epizod. Uvidime, co ponukne druha seria...zatial 3,5/5* Druha seria je vyrazne lepsia ako ta prva a to nielen vdaka uz skutocne perfektnemu Rothovi, ktory si svoju postavu mimoriadne uziva a ked je na scene, strhava vsetku pozornost na seba. Skoda niekolkych podla mna zbytocnych epizod, ktore inak fakt kvalitnu seriu zaplnaju zbytocnou vatou. 4* A tretia seria? Pre mna jednoznacne posledna, pretoze aj Dr. Calla Lightmana sa da prejest a co tu stvara Tim Roth a spol. uz nestoji ani za stary deravy prezervativ. 1/5*. Ak aj tohto serialu bude viac, nemam zaujem a po tretej serii jeho hodnotenie ustalujem na pre mna defititivne 2,5/5*(7.9.2010)

• rikitiki

Školometské a s velmi nepříjemnými charaktery postav. Sice dobrý námět, ale špatné ingredience. /22. 8. 11./(22.8.2011)

Tim Roth ve velice netypické roli. Pokud opravdu existují lidé, jako je jeho postava, okamžitě bych je začal nasazovat do politiky jako dozor!(29.6.2010)

Po první sezóně. Povedený kriminální seriálový počin. Tima Rotha už jsem dlouho v ničem neviděl a role chodícího detektoru lži mu sekla a dodává celkem zajímavému tématu ten správný šmrnc. Některé díly jsou bohužel možná až moc nabité dějem a dialogy, že nestačíte ani stíhat, ale povětšnou jde o velmi pohodovou podívanou, která se nebojí reagovat i na aktuální události. Lie to Me si zachoval bohužel jeden nepěkný neduh, který trápí mnoho podobných seriálů či filmů a já mu nemůžu přijít na chuť - ta zázračná technologie, když i z obyčejné hlídací kamery dokáží hladce zazoomovat na malý detail obličeje bez rozpixelování. Úžasné, škoda, že technicky nemožné...a tak příšerně hloupé. Přesto se mi seriál líbí a pokud bude pokračovat, tak mu dám šanci a rád k němu znovu zasednu nebo spíš zalehnu ;-) (1. sezóna - 90%)(29.8.2009)

• - V 11. epizodě 1. série s názvem "Tajný agent" je místnost v budově FBI, ve které agenti hovoří s Lightmanem (Tim Roth), totožná s místností často využívanou v seriálu Sběratelé kostí (od r. 2005). (philip.j.fry)

• - Tim Roth a Jennifer Beals si společně dříve zahráli již ve filmu Čtyři pokoje (1995). (PrcekTK)

• - Věda, kterou provozuje Cal Lightman (Tim Roth), je založena na skutečné práci Dr. Paula Ekmana, který je nejlepším světovým expertem na klamy. (PietroBet)