Anatomie lži (TV seriál)

Lie to Me

Klamári

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2009, 49x45 min

Tim Roth, Kelli Williams, Monica Raymund, Brendan Hines, Hayley McFarland, Kristen Ariza, Mekhi Phifer, Tim Guinee, Wayne Dalglish, M.D. Walton, Tim Griffin, Josh Stamberg, Robert Wisdom, Jake Thomas, Georgia Hatzis, Kathryn Meisle, Chris Vaughn, Carla Jeffrey, Randy Oglesby, Tyrees Allen, Melissa McCarty, Johanna Braddy, Andy Umberger, Michele Nordin, Jim Holmes, Donna Casey, Bryan Hearne, Gary Carlos Cervantes, Cory Tucker, Darren O'Hare, Jeffrey Addiss, Suzanne Marques, Michael Spellman, Nolan Gerard Funk, Ted Garcia, Michelle Noh, Vincent Duvall, Christopher T. Wood, Erin Matthews, David Anders, Rob Brownstein, Byrne Offutt, Sean Bunch, Rachelle Leah, Emerson Brooks, Mario Cortez, James Ryen, Charles Parnell, Vince Corazza, Alicia Lagano, Omari Hardwick, Scott Alan Smith, Amy Rosoff, Deirdre Lovejoy, Megan Dodds, Fredric Lehne, B.K. Cannon, D.B. Woodside, Amanda Schull, Waleed Zuaiter, Patrick J. Adams, Aurelia Scheppers, Kurt Caceres, James Marsters, Christie Burson, Carter Jenkins, John Dugan, Sam Littlefield, Ross Thomas, Lennie James, Melissa George, Mageina Tovah, Ricky Jay, Nicole DuPort, Jennifer Beals, Antonio Fargas, Felicia Day, Angus Macfadyen, Isabella Hofmann, Maestro Harrell, Michael Raymond-James, Dale Midkiff, Tiffany Hines, Rick Hoffman, Kevin Tighe, Tricia Helfer, Victoria Pratt, Virginia Williams, Noel Fisher, Mariah Buzolin, Sarah Ramos, Erick Avari, John Pyper-Ferguson, Christine Adams, Timothy Carhart, Danai Gurira, Alexa Nikolas, Adelaide Clemens, Jessica Tuck, John Carroll Lynch, Mireille Enos, Kirk B.R. Woller, Courtney Ford, Doug Hutchison, Christopher Thornton, Alyssa Diaz, Kelvin Brown, Paula Malcomson, Anthony Azizi, Michelle Clunie, Jake Johnson, Richmond Arquette, Jessica Parker Kennedy, Roman Mitichyan, Alicia Coppola, Andrew Rothenberg, John Ceallach, Mekenna Melvin, Jon Briddell, Sean O'Bryan, Rance Howard, Max Greenfield, Jonathan Erickson Eisley, Daniela Bobadilla, Ken Colquit, Khary Payton, Maurice Compte, David Warshofsky, Michael McGrady, Liana Liberato, Anthony Starke, Allen Maldonado, Chadwick Boseman, Natalie Dreyfuss, Skyler Caleb, Chris McGarry, Annalise Basso, Wendi Kenya, Lauren Bowles, Anna Zielinski, Sean Blakemore, Karin Duseva, Melissa Tang, Audrey Marie Anderson, Jerrika Hinton, Nikki Boyer, Paul James, Luke Youngblood, Dylan Minnette, Ronnie Gene Blevins, José Zúñiga, J. Downing, Joe Egender, Alison La Placa, Harold 'House' Moore, Jocelyn Aguilar, Jackie Debatin, Michael Bofshever, Bernard White, Taryn O'Neill, Bryce Hitchcock, Erica Piccininni, Sherri Saum, Spencer Garrett, Kelvin Han Yee, Luis Moncada, Todd Stashwick, Gene Farber, Ashley Johnson, Kay Panabaker, Abby Brammell, Merle Dandridge, Clea DuVall, Monique Gabriela Curnen, Christopher Amitrano, J. Michael Trautmann, Rebecca Field, Chase Kim, Stacy Edwards, Mark Doerr, Manny Montana, Meilani Paul, John Aprea, Shelley Robertson, Julia Campbell, Mary Matilyn Mouser, Victor McCay, Sunkrish Bala, Karim Saleh, Gary Perez, Grant Alan Ouzts, Matthew Del Negro, David Ury, Teddy Lane Jr., Michael Harney, Kari Coleman, Mandy June Turpin, Mariano Mendoza, Hope Olaide Wilson, David Grant Wright, Tiffany Espensen, Rene Moran, Mary Mara, Marcus Giamatti, Scott Atkinson, Dennis Hill, Tarina Pouncy, Griffin Cleveland, Maury Sterling, Karina Logue, Michael Irby, Carlos Lacámara, Kevin McCorkle, Candice Nunes, JD Cullum, Dean Chekvala, Amy Cale Peterson, Lou Richards, Jay R. Ferguson, Conor O'Farrell, Jera Sky, Brian Howe, Rowena King, Monyque Thompson Scott, Christopher Stanley, Myra Turley, Joey Naber, Jennifer Irwin, Daniel Ross Owens, Deidrie Henry, John Griffin, Tim Mikulecky, Anne Bedian, Jamie Anderson, Barry Livingston, Ramon Fernandez

Konečně! Floutkovský "rozpustilý" Psych ani hezounský Mentalista mi neseděli. Prostě musel přijít Pan Herec, aby sociální inženýrství a (pseudo)věda zvítězily a donutily mne sledovat pokud možno každý díl. Dodávání zdání (a občas nejen zdání) stoprocentní reálnosti používáním skutečných osobností tomu dává ještě o trochu víc šťávy, a narozdíl od mnoha jiných seriálů mám pocit, že - alespoň hlavní - postavy žijí. Kontroverze je tu sice taková umírněná, ale je to prostě sympatické. A co na tom, že bez House by to pravděpodobně nikdy nevzniklo;) Skvělá "seriózní" zábava. 80%(28.8.2011)

Přestože se tu pracuje s hodně přehnaně využitelnou dovedností odhadovat lidské myšlení podle jemných detailů tváře, kupodivu takto koncipovaný seriál docela funguje. Otázkou je, bude-li na vás Tim Roth coby zázračný Dr. Cal Lightman působit charismaticky nebo naopak spíš připitoměle. V prvním případě se můžete s Lie to me docela dobře bavit, ve druhém doporučuji jiný pořad.(10.5.2009)

Time Rothe, ty jsi boží!(18.9.2012)

Tima Rotha zbožňujem a v tomto seriáli celkom dobre využíva ešte aj svoj vek. Trochu z toho síce vytŕča neoriginálna snaha o novú postavičku v štýle Horatia (CSI:MIAMI), ale aj tak je Roth tým, kto seriál ťahá. Jednotlivé príbehy ale nie sú až také výnimočné a vedľajšie postavy mi nie sú až také sympatické, aby som šiel nad tri... Politická nekorektnosť ale určite poteší... MENTALISTA mi prišiel občas o niečo hravejší...(28.10.2010)

1. série - seriál plně postavený na Rothovu geniálním hereckém projevu. Další typ těch kladných hrdinů, kteří se ale nebojí používat opravdu kontroverzní metody a vypouštět velmi jedovaté řeči, které ovšem vždycky perfektně plní svůj účel a Roth je tak za velmi chytrého sviňáka. samozřejmě jen u těch, kteří ho neznají příliš dobře, většina mu stejně ale nakonec poděkuje, a ti, co ho znají lépe, jsou povětšinou už zvyknutí. Ale stejně se objevují problémy i mezi členy Lightman Group, ať už se stálou detekcí lží, nebo i těžšími problémy. se vztahy atd. hlavní náplň seriálu je ale ukázat řešení zločinů a to je opravdu skvělé. Roth obchází potencionálního zločince, studuje jeho tvář, přičemž jeho soustředěný pohled je něco, co by měl každý vidět. Perfektní. A pak samozřejmě postupným vylučováním a pomalým odkrýváním pravdy dojdou k řešení. Technická stránka je super, hudební taky (úvodní intro a song Brand New Day se stal malou závislostí), žel že po jistém čase se to trochu okouká a ty metody taky nemohou být nějaké jiné. Tak autoři alespon střídají prostředí a zločiny co nejvíc a trochu snižují úroveň dopadu, kterou ten problém má. A pár finálních dílů první série je opravdu úžasných, skvělá upgradace případů, které náhle mají větší rozsah a jsou brutálnější. Na druhou série se těším.(10.2.2011)