Zrození šampióna

The Blind Side

Splnený sen

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2009, 123 min

Sandra Bullock se po nepříliš blyštivé kariéře vrací zpět do první ligy a hlásí dokonce útok na Oskary. Naposledy se ukázala ve filmu, který spojuje sportovní stránku (odsunutou bohužel do pozadí) a příběh o nabídnutém americkém snu jedné z mnoha ztracených duší Ameriky. Spousta klišé a patosu, na zakázku vytvořenému pro americké publikum překvapivě funguje i mimo "zemi neomezených možností". Já byl spokojen, jen toho sportu mohlo být malinko více. Více na etparadise.(4.2.2010)

Poctivej křesťanskej doják. A Sandře ten zatraceně úspěšněj rok 2009 ze srdce přeju.(1.1.2010)

• castor

A teď se všichni obejmeme!! Místy hodně nevkusná hra na city (a absolutní výsměch sociálním dramatům) je s přibývajícími minutami stále víc otravná. Hlavní trhliny snímek dostává především díky tomu, jak rychle a bez sebemenších námitek přijme rodinka přerostlého a tupého méďu (to není nic rasistického, ale tahle vyprázdněná postava mi byla absolutně ukradená) do rodinného kruhu. Všichni jsou chápaví, milí a naprosto dobrosrdeční. Uff.. Banální zápletku, jasné směřování, to vše bez atmosféry a jakéhokoliv důvodu, proč bych se k filmu měl někdy vrátit, nezachraňují ani herecké výkony. S tím, v jakých rukou ta či ona filmová cena u hereckých kategorií skončila, jsem většinou souhlasil, tu a tam jsem si zanadával, ale nikdy jsem zásadně neprotestoval. Oscar pro peroxidovou blondýnu je ale totální přehmat. Bullock jen variuje to, co jsme u ní už viděli, jen krapet změnila žánr. Špatně nehraje, to určitě ne, na Oscara ale rozhodně není!! Jo, a americký fotbal akceptuju jen u Posledního skauta a Vítězů a poražených. Jinde mě ty stále stejné a klišovité americké obrázky veselých nebo zatraceně vážných ksichtů otravují..(3.10.2011)

Příjemné překvapení a film ve všech ohledech lepší než Invictus. Možná trochu naivní a až moc jednoduchý, ale svůj účel splňuje více než dobře. Postavy jsem si oblíbil, ragby mě zaujalo... Dvě hodiny utekly jako voda... Takže proč ne Sice bez ambicí, ale proč ne... 70%(11.2.2010)

Cekal jsem nejaky fajnovy sportovni drama a misto toho jsem dostal dojak o velkym cernym klukovi z ulice, trochu troubovi, co neustale nestastne cumi a z nejakyho duvodu jsou na nej vsichni hodny, ujme se ho hodna sporadana americka rodinka a s pomoci vsech pratel, ucitel a rodinky dokonci skolu a stane se skvelym sportovcem. Ja si nemuzu pomoct, ale film ma jediny stesti v tom, ze je podle skutecnejch udalosti, jinak bych to musel oznacit za neuveritelnou uslazenou optimistickou blbost. Ale jedeme podle skutecnyho pribehu, tak nezbejva nic jinyho, nez rict, ze to je hodne prijemne natoceny, nijak to netlaci na pilu a spis se hraje na pohodovou atmosferu a je tu fajnovy herecky obsazeni v cele se Sandrou, ktera hraje prirozene a ta razna zenska, co umi vse zaridit a kazdyho uzemnit ji skvele sedla. Nerek bych, ze hrala vylozene oskarove, nicmene oproti jejimu standartu fakt hrala lip. Ale toho oskara ji preju. No takze proste povedeny drama, ktery ale fakt neni sportovni film.(21.3.2010)