Zrození šampióna

Splnený sen

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2009, 123 min

• FlyBoy

Nesúdim. Prečo by som aj mal keď sa kedysi jeden sociálne zle zabezpečený černoch/velikán reálne popasoval s nešťastím a zrejme vopred zbrane nezložil. To sa cení. Hrozba gýčovitej rekonštrukcie sa však naplnila a kresťanský brainwashing s menovateľom duchaplnej adopčnej otvorenosti sa domáha porozumenia. Napriek mojej neznášanlivosti si Sandra Bullock aspoň na zlomok svojho kariérneho šaškovania siaha na imaginárny vrchol nevtieravého herectva a rolu matky/boháčky zvláda s gráciou. Žiaľ vypočítavá zvieracia kazajka, ktorou ma John Lee Hancock v istých pasážach zväzuje je faux pas povážlivého rangu a nevytrhne to ani ukazovák na portrét cudzoložného Busha. Takže je na každom či chce byť "znásilnený" alebo "radodajný". Inu uhol pohľadu, že ano.(13.3.2010)

• Cival

I ty si můžeš pořídit svého hodného černouška! Jako Angelina, jako Madonna, jako Sandra Bullock, která z pozice zazobané bílé paničky vykupuje netykavost bílé většiny tím, že koupí pár hadrů a postel jednomu nemotorovi. Blind Side je výsměch sociálním dramatům a hlavně vyprázdněný film, který mi vůbec nic nedal - snad jen brzkou jistotu (to když se děti láskyplně usmívaly u stolu na svého milého adoptovaného méďu), že tenhle plochý reklamní leták na lásku nerozdýchám. Mimochodem, pokud se oscarové nominace rozšiřovaly kvůli takovýmhle filmům, tak jdu blejt. Křestanství je mocný marketingový nástroj.(6.3.2010)

Stoprocentně americký příběh. Tak nevěrohodný, že se jednoduše musel stát. Na smrtelně vážné drama si Blind Side nehraje, ono je v něm drama vůbec vytlačováno do autu. Situace jsou neustále zlehčovány humorem a briskní výměny hlášek by našly své uplatnění spíše v sitkomu. Ani nemusíte znát fakta, abyste dopředu věděli, jak vše dopadne. Jediné potenciální překvapení (Tuohyovi se stali Michaelovými patrony kvůli slávě a penězům) je zadupáno v zárodku a tuhle nekřesťanskou interpretaci si tak můžete dovolit leda mimo filmový diskurz. Sandra Bullock filmu samozřejmě dominuje, široko daleko není stejně známého herce (čestná rolička Kathy Bates potěší, ale to je asi tak vše), v zásadě ale hraje pouze vyzrálejší verzi jedné z nespočtu svých hrdinek romantických komedií. Michael Oher má možná talent od Boha, možná jen nadváhu. Soudě z nejčerstvějších fotografií a jeho filmografie, John Lee Hancock nemá ani jedno. Ale nechť si klidně natáčí, těžko tím někoho urazí. 65% Zajímavé komentáře: Cival, FlyBoy, curunir, grogodil, oje, Murrro(26.11.2010)

Po dlouhé době pravdivý životní příběh, který i s dvouhodinovou stopáží, dokázal zabodovat. Tenhle film mě vážně bavil po celou dobu, nepociťoval jsem přehnaně velké vžití do filmu, ani bezhlavé fandění hlavní postavě. Film jsem si vychutnával s odstupem a sympatií vůči pěstounské rodině a "Big Mika". Sandra Bullock byla neuvěřitelně dobrá, hrála snad nejlíp, co jsem kdy viděl. Na "stará kolena" dokonce začla být sexy. Právě ona udělala tenhle film a zaslouží si za to plné uznání. Quinton Aaron hrál rovněž seznačně a skvěle se, se Sandrou doplňovali. Líbily se mi dialogy a rozvržení děje. Možná bych jen chtěl více fotbalových utkání a trochu záběrů z tréninku. Docela mě udivilo, že film je natočen na základě pravdivých událostí a "reálný" "Big Mike", byl draftován do NFL v tom samém roce, jako byl natočen film. To je snad poprve, kdy něco podobného vidím. Skvělý film, plný skvělých výkonů a zajímavých dialogů. 90% 17.01. 2010(17.1.2010)

Životní role Sandry Bullock. Silná matka s citem, láskou a odvahou. Krásný příběh o tom, že být velký neznamená být sebevědomý. První polovina fimu byla velice dojemná, druhá polovina, kdy se vše motalo jenom kolem fotbalu už podle mě byla o trošku slabší.(29.10.2010)