Zrození šampióna

• Austrálie

The Blind Side

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2009, 123 min

Scénář: John Lee Hancock .. I kdyby tento film neměl silný příběh rodiny, která si do svého kruhu vzala dítě opravdu nedrobných rozměrů (ti zajištění pomáhají splnit Americký sen i těm, kterým by se jinak nejspíš vyhnul), pořád by zde byl výtečný výkon Sandry Bullock, která tímto počinem definitivně hlásí návrat do první ligy a přeji ji, ať si dojde i pro zasloužený Oscar (došla, gratuluji!).(10.12.2009)

Příjemné překvapení a film ve všech ohledech lepší než Invictus. Možná trochu naivní a až moc jednoduchý, ale svůj účel splňuje více než dobře. Postavy jsem si oblíbil, ragby mě zaujalo... Dvě hodiny utekly jako voda... Takže proč ne Sice bez ambicí, ale proč ne... 70%(11.2.2010)

Ta paní byla moc hodná, že černochovi takhle pomohla, ale kvůli tomu to přece automaticky není dobrej film!!! Ze začátku dobrý. Čekal jsem, že se tam vyskytne nějaká dramatická linka, ale ono prd. Jen se všichni usmívají a mají se rádi. Postava Sandry Bullock už mě chvílema srala, jak všechny furt komandovala včetně manžela, totálního podpantofláka. Koukat se na to ale dalo díky titulnímu sympaťákovi. Klasickej obří dobrák, co by ani mouše neublížil a zaslouženě ke štěstí došel. 50%(23.3.2010)

Kruci, kde bylo to drama?(28.2.2010)

Životní role Sandry Bullock. Silná matka s citem, láskou a odvahou. Krásný příběh o tom, že být velký neznamená být sebevědomý. První polovina fimu byla velice dojemná, druhá polovina, kdy se vše motalo jenom kolem fotbalu už podle mě byla o trošku slabší.(29.10.2010)

• - Mnoho trenérů si ve filmu zahrálo sama sebe: Phillip Fulmer (bývalý trenér Tennessee), Lou Holtz (bývalý trenér Jižní Karolíny, nyní komentuje v televizi), Houston Nutt (bývalý trenér Arkansasu, nyní trénuje v Ole Miss), Ed Orgeron (bývalý trenér Ole Miss, nyní asistent v Tennessee), Nick Saban (bývalý trenér LSU, nyní trénuje Alabamu), Tommy Tuberville (bývalý trenér Auburnu, nyní trénuje Texas Tech). (HellFire)

• - Sandra Bullock obdržela Oscara za hlavní herecký výkon ve filmu Zrození šampiona a dokonce i Zlatou malinu za film Slečna zamilovaná (2009) - stalo se to poprvé v historii, že by herec získal obě ceny v jednom roce. (Yardak)

• - Snímek byl v roce 2010 nominován ve dvou kategoriích na Oscara - film a nejlepší herečka v hlavní roli (Sandra Bullock). (Stanislaus)