Oscar 1 : Herečka HR - Sandra Bullock + 1 nominace: Nejlepší film(5.2.2010)

Wow...po tomhle musím Sandru zařadit zpět do svých top hereček, podala naprosto úžasný výkon. Obávala jsem se, že Zrození šampiona bude především sportovní film, které já osobně příliš nemusím. Ale byla jsem velice mile překvapena, jedná se spíše o životopisné drama. Velice obdivuji i samotnou Leigh Anne, opravdu málo lidí by se zachovalo tak, jako ona a za to zaslouží mé uznání a Zrození šampiona plný počet.(5.7.2012)

U tohohle filmu jsem ani pořádně nevěděl, do čeho jdu. Oscarová Sandra Bullock a prý nějakej přerostlej černoušek. Budiž. Celé se mi to jevilo spíše jako pohádka pro bohaté paničky, které si můžou pořídit kde co. Ale naštěstí tu byl hlavně Michael (Quinton Aaron) a jeho dobře napsaná role .. tedy jeho skutečný životní příběh, což vymazalo onen pocit pohádkovosti a dopomohlo v mém hodnocení k hvězdičce navíc. Slabší čtyři.(30.9.2010)

Umelo našróbovaná americká sentimentalita plná divných úkazov, nedôverčivých charakterov s neobyčajne bizarnou postavou veľkého muža so srdcom nevinného dieťaťa. Kresťanské motívy sú na zamyslenie, ale svojrázna Sandra Bullock je až príliš (ne)dokonalou kreatúrou. Tvorcovia sa všemožne snažili dohnať divákov k slzám, až som mala pocit, že nehľadia na pretekajúci pohár mojej trpezlivosti, ktorú vonkoncom nezlomí úbohý chalan bez domova schopného uskutočniť svoje sny vďaka milosrdnej americkej rodinke. A to sa považujem za veľmi emocionálnu osôbku.(10.4.2010)

I když je ten film šileně amerikánský, každá scéna, která zahřeje, je doprovázena další, která donutí diváka jen k - achjo, prostě Američani, ale stejně to funguje. Sandra hraje velmi dobře, její look čtyřicátnice jí sedne, neboť proč z ní dělat 20tku, když takhle má alespoň šanci přidávat i samu sebe... "Big Mike" byla postava, která přesně střelí do srdce, ač je to celý na můj vkus hrozně prvoplánovitý a spoustu věcí prostě nedává absolutně smysl a je jasně vidět, že tvůrci nechtějí, ať nad tím divák přemýšlí, stejně ve mě vzbudil obří lítost a vydržela jsem se koukat... (a zajímavé je, že když se adaptuje životní zkušenost, stejně musí být něco přidáno, protože to, co člověk prožije, pak přesně nesedí, jakmile se do přepíše do scénástické podoby, u tohodle filmu přesně to, co bylo zcela zřejmé, že muselo být přidáno, na mě moc očividně koukalo)(15.12.2009)

• - Při záběru na test z historie je u otázky "kde se odehrála bitva u Waterloo" zaškrtnuta možnost "D - Německo". Otázka je vyhodnocená jako správně zodpovězená, přestože správná odpověď je "C - jižně od Bruselu v Belgii". (jorginho89)

• - Počas prvého zápasu si môžeme na tabuli so skóre všimnúť označenie pre hostí "VISITOR", no o chvíľu už tam je "GUEST". (ShortyIC)

• - Mnoho trenérů si ve filmu zahrálo sama sebe: Phillip Fulmer (bývalý trenér Tennessee), Lou Holtz (bývalý trenér Jižní Karolíny, nyní komentuje v televizi), Houston Nutt (bývalý trenér Arkansasu, nyní trénuje v Ole Miss), Ed Orgeron (bývalý trenér Ole Miss, nyní asistent v Tennessee), Nick Saban (bývalý trenér LSU, nyní trénuje Alabamu), Tommy Tuberville (bývalý trenér Auburnu, nyní trénuje Texas Tech). (HellFire)