poster

Zrození šampióna

 • USA

  The Blind Side

 • Slovensko

  Splnený sen

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2009, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Tenhle pohled jsem viděl už mockrát. Bude po jejím." Tak to máme s panem Tuohym společné - jsme nezpochybnitelnými vládci domácnosti a to až do okamžiku, kdy se ženy vrátí domů. A když se rozhodnou změnit postavení sedačky, přepnout televizní kanál nebo adoptovat několikatunového černocha, tak bude po jejich. Takže se doma najednou může objevit Michael, který je hrdým vlastníkem IQ 80 a 98% ochranných instinktů, což z něj může udělat i hráče NFL? Já s tím tedy souhlasím, protože americký fotbal považuju za zábavu velkých a silných debilů a v tom příběh nemá slabinu. Další jeho výhodou je skutečnost, že na dramatickou strunu brnká velmi umírněně a vyvažuje ji lehkým humorem. Svět je tedy v rovnováze, Michael na hřišti a mně snad ukápne jedna upřímná slza dojetí.(10.9.2016)

 • Fr
  *****

  Nedávno jsem četla článek o chlapci z chudinské čtvrti. Bez otce, každou chvíli u jiných pěstounů. Zabili ho při konfliktu mezi gangy. Psali o jeho famózním sportovním nadání, a o tom, jak mohl vypadat jeho život, kdyby nesešel z cesty a neodešel ze školy. Zemřel v den svých 21 narozenin. Mohl to být kdokoliv. Mohl to být můj syn Michael. Ale nebyl….. Tohle neberte jako spoiler, ale jako fakt: nádherná story podle knihy Michaela Lewise o chlapci, který dostal šanci a dokázal ji využít. Takovýmto filmům bych dával Oskara. Na jejich konci jste totiž plni dojmů. Jasnou hvězdou filmu je S.Bullock. Její energická a rozhodná žena je parádní. A pak příběh a režie. Přestože tu jde i o fotbal – ten americkej samozřejmě (to je ten, kterýmu nerozumím), není sport na prvním místě. Připravte se na citlivý příběh a možná i na hodně ,,slzavých“ scén. PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ **(15.12.2009)

 • Botič
  ***

  Mohla to být nová verze King Konga se šťastným koncem, na místo toho je to typicky americký a rádoby dojemný příběh o hodnotách, který mně úplně minul.(4.2.2010)

 • TheMaker
  *****

  Oscar goes to . . . Sandra Bullock !! Blahopřeji.(1.1.2010)

 • H34D
  ****

  Dosti typický a prakticky nepřekvapivý hollywoodský slaďáček, který je ovšem, na rozdíl od svých mnoha předchozích variací, schopen do diváka skutečně zatnout své mainstreamové drápky soucitu, slziček i štěstí a udělat z něj blbečka v tom nejlepším slova smyslu. Člověk se jen nesmí vzpírat, chce to vhodnou "I need a proper hug" náladu a pak tento film muže, i navzdory všem svým klišé, skutečně oslovit a pohladit... Navíc jsem se zde doslova zamiloval do Sandry Bullock, její svěže napsaná postava a excelentní herecká performance mě pobavila, rozesmála, uhranula, stejně jako vzbudila ve mě respekt... 8/10(20.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace