mh.mail

70% - Zajímavý film, na který jsem se rád podíval. Těch 8 minut, které hlavní hrdina vždy znovu a znovu dostal, však bylo příliš krátkých, i prostor byl příliš malý a tak hrdinovo pátrání po tom správném padouchovi pomalu ztrácelo na tempu. Nakonec to bylo až příliš „jednoduché“ a přímočaré a bohužel zakončené opravdu zbytečným happy-endem. Ale koukatelné to bylo a udrželo mě to v potřebném napětí po celou dobu. A úvodní letecký záběr (titulkový) byl opravdu nádherný, vlak, který se tak plynule (ani příliš rychle, ani příliš pomalu) nesl krajinou mě uchvátil. ()

MovieFive

Nápad-ten se v dnešním návalu nových a nových filmů cení hlavně. A pro mě tento film nápad teda měl a ještě ho dokázal vcelku slušně zpracovat. Kromě toho nezaostávají i další složky-dobře vybraní herci-sympatická Michelle Monaghan a Jake Gyllenhaal do kterého se snadno dokážete vctíit; přesto že film je sci-fi dokáže si stále udržet tu lidskou a pro mě i dojemnou linku, která film dělá mnohem reálnější. Nejsem si úplně jistá koncem, který trochu ztrácel na logice, ale i tak to neubralo na celkovém nadšení z tohohle filmu. ()

Saur.us

Po Butterfly Effect, Donniy Darko nebo Stay další z povedenějších filmů na podobnou tématiku. Do více než přijatelné stopáže dokázali nacpat přesně tolik kolik potřebovali z docela chytře napsaného námětu. Obsazení průměrné, ani jeden člen svaté herecké trojice mě nijak zvlášť neohromil. ()

Rehooo

Přesně tenhle typ filmů mám rád. Pořád jedno a to samé a jen hlavní hrdina to může udělat jiné. Mělo to nápad, bylo to chytlavé, pořád jsem čekal jak to bude dál. Prostě parádní kousek. ()

Wardan

Stylový, inteligentní, hravý a nápaditý thriller s rychlým tempem, u kterého jsou mi nějaké chyby v logice absolutně volné. Jsou mi volné proto, že Duncan Jones je vynikající režisér, který dokázal udržet napětí, a Jake Gyllenhaal je skvělý herec. Chtělo by to jen trochu našlapanější finále a rozhodně konec, který není tak strašně happy. P.S. : Soundtrack je naprosto úžasný. ()

rusty09

Přišlo mi, že film chce bejt světovej, ale moc mu to nešlo. Tak nějak ubulenej konec mi k tomu vůbec neseděl a celkově sem se v tom docela ztrácel a něpochopil dost věcí, protože ty ve filmu nebyly vysvětleny. ()

sebo9629

Skvelý film, ktorý má však zopár logických chýb (ktorý film ichv tomto žánri nemá), tie som však ochotný prehliadnuť kvôli sympatickej hereckej dvojici. Hodnotenie: 8.6/10 ()

HonzyR

Jako sci-fi velice působivé do chvíle, kdy scénář začíná (s dovolením) srát na předchozí dané fyzikální zákony a pravidla, která si sám film nastavil. Film naštěstí díky rychlému spádu skvěle ubíhá, proto není ani moc čas přemýšlet nad nedokonalostí scénáře. Očekával jsem trochu drsnější konec, ve výsledku naštěstí ale až tak nevadil. Jake a Michelle skvělí, celý film z části stojí a padá právě na nich. Fantastická kamera i střih. Jako celek skutečně hodně potěšil a po skončení jsem měl v hlavě mírnou melancholii z dávného Matrixu :) __80%__ ()

rexino

Veľmi kvalitný počin. Duncan Jones po perfektnom Moone opäť predviedol hru s mysľou diváka a hlavnej postavy. Prevedenie bolo perfektné a Jake Gyllenhaal ukazuje veľké herecké kvality. Celkovo filmu nie je čo vytknúť až na koniec. Nad ním ak sa zamyslíte, zistíte že takýto stav spôsoby problémy a je to tak trocha nezmysel. Dávam 4, kvôli koncu ale aj veľkú pochvalu pre režiséra. Už jeho druhy veľký film a obidva super urobené a hlavne obidva do 100 minút čo je u mňa veľké plus, keďže fakt nemám rád ak niekto naťahuje zbytočne film. Už sa teším na jeho ďalšie filmy, mám pocit že jeho top-ka ešte len príde. ()

Platom

Film, který je v určitých částech takřka totožný s mladším Edge of Tomorrow. Ovšem nápadem je někde jinde a tak se můžete těšit na chytrou Sci-Fi podívanou, kde by se v některých momentech dalo napětí takřka krájet. Source Code má příjemnou stopáž, takže ani nemůže začít nudit a vše zde funguje na výbornou. Přesto mi do plného počtu ještě něco málo chybělo. ()

Axident

No, abych řekl pravdu, jsem silně v rozpacích a ještě silněji rozpolcen. Na straně jedné jsem si film užil, skutečně se nenudil celou, rozumnou stopáž a jistým způsobem bych překousl vlastně i ten hrůzostrašně sladký konec. Ovšem ten čertík našeptávač ve mě ne a ne ztichnout o tom, že to mohlo být ještě mnohem lepší a že ten konec je hodně, ehm, diskutabilní... Třeba ještě přehodnotím s odstupem... ()

SidneyP

Už z ukázek šlo vidět, že námět je opravdu propracovaný a ne takový, který byl napsán u barového pultu už s čtvrtým panákem whiskey v sobě. Tak jsem se na tenhle film těšil, tak jsem se těšil, jak bude tato role dokonale sednout na Jakea Gyllenhaala a ten nám zase předvete, že opravdu zvládne zahrát v podstatě kohokoliv a v kterémkoliv žánru od komedie až po scifi. Ale čím víc jsem se přibližoval ke konci, tím víc mi připadalo, jak kdyby tvůrci tento brilantní nápad vyhodili z okna se slovy "Není to to, co jsme chtěli". A to jsem ještě nezačal mluvit o posledních deseti minutách, které byly jak z jiného světa - krkolomné a bezduché výkřiky do prázdna. 60%. ()

Wolvie

Nemám slov... Na podobně našlapané,bez výhrad zahrané a dokonale funkční a propracované sci-fi jsem čekal hodně dlouho.A dočkal jsem se! Překvapujue mě,jak Duncan Jones od svého adorovaného,ale pro mě přehnaně vyhypovaného debutu Moon,režijně vyzrál a začínám věřit,že s ním do filmového světa opravdu přišel spasitel novodobé sci-fi,který nám snad ještě dá spoustu podobně vypiplaných žánrových prací,podle kterých by se klidně mohlo vyučovat na filmových školách.Ano,jsem nadšený,možná až neobjektivně a fanboyovsky,ale když mě nějaký film přiměje zapomenout na to,že bych na něm mohl hledat chyby a jen si ho od začátku do konce užívám,nemůžu mu dát jiné než maximální hodnocení.Prostě fenomenální záležitost. ()

drakodlak

Zdrojový kód je pro mě zklamáním, trailer filmu mě namlsal více než samotný film. Jake Gyllenhaal se své role zhostit +/- se ctí, ale celkový dojem filmu se vytratil kamsi. Nejvíc mi, ale nesedl způsob jakým je hlavní postava zasazena do zdrojového kódu (pro toho kdo neviděl nechci prozrazovat). Možná kdyby film prodloužili o půl hodiny a nechali hlavní postavu více zkoušet způsoby jak zachránit vlak, tak by mě to více uspokojilo, ale jsou tam více méně 3 pokusy a konec. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 *, ale vzhledem k tomu, že podruhé bych film už vidět nemusel je to pouze za 3*. ()

bonifac

do počátku to má hodně daleko, fajn film, ale na zadek jsem s z něj nesedla...p.s. jake gyllenhaal má teda kukadala jak zrcadla:D ()

Rokle

Pro milovníky malých komorních sci-fi naprostá nutnost. Scenáristicky a zejména režijně jde o bravurní záležitost. Potěšilo mě, že narozdíl od Inception (kde jsem se častokrát ztrácel) film neztrácí kontakt s divákem a předkládá mu logické kroky, které perfektně hrající Jake Gyllenhaal vykonává pro záchranu lidí. Po Moon jsem se zdráhal, teď bez skrupulí prohlásím, že Duncan Jones je obrovský talent a budu s napětím vyčkávat jeho příští projekt. 90% ()

*Colorado

Od Duncana Jonese se mi hodně líbil už Moon a po traileru jsem se na Source Code opravdu těšil (plus takové maličkosti jako oblíbený Gyllenhaal nebo sympatická Michelle Monaghan). Po nějaké době jsem si navíc dopřál zážitek z kina a odcházel jsem hodně spokojen. Jde o chytrý film se zajímavou myšlenkou a dobrým scénářem. Herci mě potěšili a to dvojnásob (jak už jsem zmínil, tohle obsazení můžu a když pak ještě zahráli podle mě, nebylo si na co stěžovat). Jediné, co si zaslouží malý puntíček je závěr, respektive to, co už tam být nemuselo. O co že jde? To si každý jistě domyslí, až se na film podívá. A já říkám, podívejte se :-) ()

FilmWave

Nic extra. "Moon" byl určitě lepší. "Zdroják" je spíš menší sci-fi cvičení, než celovečerní film, a slušela by mu více televize. Hlavní "kriminální" zápletka není nikterak složitá a postavy se nevyhnou řadě klišé. Gyllenhall v klidu, Monaghan nemá co hrát, jen se zasněně tváří, skvělý Jeffrey Wright, velmi dobrá Vera Farmiga. ()

kostej_

Velmi lehce stravitelné, nenáročné sci-fi s klasickou příběhovou kostrou, které svými sci-fi prvky ale dokáže velmi pobavit. Škoda jen toho konce, s velmi malou modifikací místa závěrečné události by se rázem stal geniálním. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem