Ben Nevis

S cestováním časem přicházejí paradoxy a snímku se jim dařilo vyhnout až na ten našroubovaný konec, který nadobro posunul Source Code do škatulky romantických slaďáren. ()

Kum0r

Source code vytvořil zajimavou zápltku a já celý film přemýšlel kam to směřuje a říkal si. To je dobré, fakt dobré, opravdu nemůžu přijít na to, jak by se tyto věci dali spojit do logického celku. Zklamání přišlo až na závěr, když jsem zjistil, že na to nepřišli ani tvůrci filmu. ()

Fawkes

Film má dobrý náboj a spád, nápaditou jádrovou myšlenku, dokonce i dobré herecké obsazení, ale dějová stránka mohla být na můj vkus více rozvětvena.Tak je z mého pohledu pouze průměrným snímkem na jedno shlédnutí. (60%) ()

michellerih

Pane jo. Tenhle film mě hrozně bavil, jelikož nikdy nevíte na čem jste a stále vás něčím překvapí. Děj není předvídatelný a divák vlastně stále zjišťuje víc a víc a ani v posledních pěti minutách si není jistý, jestli všemu rozumí. A takové snímky jsou nejlepší. Jake Gyllenhaal předvedl úžasný výkon, až jeho charizma chvílemi zastíní nápad celého filmu. To ale vůbec není na škodu. Na světě je spousta podobných filmů se zdánlivě podobnou zápletkou, ale Zdrojový kód patří už jen k menšině těch, které nenudí ani na minutu! ()

Octane

Source code je podle mě vydařený akční film s originálním námětem. Představa takovýhle možností, kterou nám film ukazuje je fascinující. Jake a Vera se tohoto filmu zhostili skvěle. Film má skvěle napínavou atmosféru. Od začátku vás příběh chytne a už nepustí. Originální zpracování, skvělý herci a napínavý příběh. Já se bavil. Super film. ()

MickeyStuma

Příběhy kde se skáče časem mají ve vínku hlavně nebezpečí v tom, že se při sledování dá lehce ztratit v ději. Tady to však nijak neplatí. Vyprávění je srozumitelné a hlavně plynulé. Jenomže to nějak nestačí. Originálního tu není zhola nic. Skákání v čase do stejné doby s úmyslem změnit minulost v zájmu bezpečnosti tu už párkrát bylo a to jak ve filmové, tak i v seriálové podobě. Efekty se zdají být při dnešních nárocích odfláknuté a objevuje se zde i několik hluchých míst. Snímek vědomím tedy prošumí a zanechá neblahý pocit o promarnění šance tvůrců vytvořit minimálně aspoň zajímavý biják. ()

Ombak▼Penari

Jakea Gyllenhaala mám stále radši a Zdrojový kód je jedním z prvních snímků, kde mě opravdu zaujal. Velkou měrou ale dáno i režisérským uměním a zajímavou zápletkou s časovou smyčkou a překvapivým pozadím příběhu. K tomuto snímku se rozhodně rád časem vrátím. ()

Nerd4Dreaming

Jednoduché béčko které přesně plní svůj účel. Zabaví od začátku až do konce, s příjmeným mrazením v zádech, otázky života a smrti, cestování v čase a jiných realitách, to mě mě nikdy neomrzí :) ()

Evander

Poměrně zajímavé Sci-Fi s celkově pozitivním vyzněním, takže vlastně něco jako pohádka pro dospělé. Jako obvykle se mi ve své roli velmi líbila Vera Farmiga. Zdrojový kód hodnotím lehce nadprůměrně. 68% ()

Rathalos

Duncan Jones je genius,sklanam sa pred tymto reziserom,videl som uz jeho treti film a sama pecka,Zdrojovy kod je genialny sci-fi film so sympatickym hereckym obsadenim,som uneseny,uzasna vec s uzasnym nametom,odporucam pozriet kazdemu,moja nova srdcova zalezitost...:-) ()

GOREGASM

Source Code potvrzuje talent Duncana Jonese, který mě svým Měsícem doslova uzemnil a i tady dokáže diváka vtáhnout do hry velmi nezištně a až do závěrečných titulků nepustí. Hlavním motorem divákova zájmu je samozřejmě příběh, který nepředvídatelně twistuje s arytmickou pravidelností a nebýt zbytečně na sílu upocené koncovky, šlo by zase o stoprocentní kus. Džejk v hlavní roli tahá jako vždy na maximálku, Jeffrey Wright je zparchantělý skoro jako v Boardwalk Empire a my tady máme další inteligentní thriller, který sice neudrží nervy až do konce, ale já mu to z úcty k tvůrcům promíjím. 87% ()

Folky

Dobrý film, který sice nijak nevyčnívá (což je vzhledem k námětu škoda), ale pustím si ho vždy rád. ()

Wallis3

Tak tohle byl přesně ten druh filmu, kdy na závěr něco očekáváte, kdy čekáte takový to "Ty vole jó, to byla bomba!" , kdy nevěříte závěrečným titulkům a stále sedíte a říkáte si, že přece nemůže být konec. Ale vážení, on to konec je a vy se zpětně díváte, že Zdrojový kód vás zpočátku chytnul a napnul, ale postupem vše opadne a vlastně to kolem prošumí a vy s pokrčením ramen a dost zklamaní jdete spát. ()

Mukunda

Jake Gyllenhaal zde skvěle hraje v jinak průměrném akčním snímku, který si hraje s paralelními realitami. Jako v podobných filmech jsem měl ale pocit, že nejen divák, ale i autor se možná v těch realitách ztrácí. Konec byl hrozný, i když jinak to dopadnout nemohlo. Slušná podívaná se skvělou hudbou, vezměte si mísu popkornu a nudit se nebudete. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem