LosMichal

Výborný film. Skvelý Jake Gyllenhaal, pre takéto role sa proste narodil. Film je akčný, emocionálny a "hlboký". Nebude v ňom chvíľa keď sa budete nudiť a pri konci vám možno vybehnú aj slzy do očí. K dokonalosti chýba málo. Uvidíme ako dopadne druhá časť, pretože tie väčšinou bývajú horšie ()

yejb

Stále nevím...je to již 24 hodin, doznívá a rezonuje ale stále nevím. Taková jednohubka, která má spoustu kvalitních parametrů. Jako bych stále hledal něco, co je napsané mezi řádky vět, které si spolu hlavní hrdinové říkali a které jsem již slyšel tolikrát. Cítím, že mi něco uniká, ale nevím zda to hledat ve filmu. Asi je to tím, že jsou zde znázorněné dvě extrémně odlišné pocitové úrovně. A každá z nich je spojená s tak vyhroceným postojem, že jsem se zakuklil do průhledné bubliny bez emocí a jen po očku pokukuji po každé z nich a energii, se kterou jsou spojené, pouštím do mysli jen po troškách jako se pouští návštěvníci na výstavu korunovačních klenotů. Ano, děj, příběh...každý detail, velmi silný. Kamera, zpracování...pro mě mohlo být přímočarejší, doslovnější, víc z first-personované, nebo tak něco. Film má malý počet vět a malý počet herců. Má silné sdělení, skvělý závěr. Ale přesto cítím, že včerejší noc jsem se miloval s prezervativem. 80% ()

PavolJay

Dobrá myšlienka, sympatickí herci. Bol to veľmi dobrý film, ale na 5 hviezdičiek mu skrátka niečo chýbalo. Určite však stojí za zhliadnutie. ()

Jirkacek

Snímky o cestování časem jsou na žebříčku mé oblíbenosti na prvním místě a tak byla jen otázka času ( jak příhodné ), než dojde řada i na Zdrojový kód. Pamatuji si, že jsem byl po prvním shlédnutí hodně nadšený a tak jsme si jej doma pustili o několik měsíců později znova. Sledovali jsme, jak se kapitán Colter Stevens v podání vynikajícího Jakea Gyllenhaala probudil v sedadle příměstského vlaku, aniž by věděl, co tam dělá a co má dělat. V protější sedačce sedí atraktivní dívka Christina, kterou Colter nikdy neviděl, ale Christina s ním bez problému mluví jako se známým člověkem. Na záchodě ve vlaku náš hlavní hrdina posléze zjistil, že se probudil v těle jiného člověka, ale než stihl něco udělat, vlak zničil výbuch a on se probudil na nějaké vojenské základně. K našemu i jeho překvapení se od důstojnice Goodwin dozvěděl, že jeho úkolem je najít původce bombového útoku, který zničil vlak, v němž se Colter ještě před chvílí nalézal. Dále jsme se dozvěděli, že atentátník má v úmyslu způsobit větší výbuch přímo v srdci Chicaga a jeho dopadením tak může Colter zachránit tisíce životů. Klíčem ke všemu je pak experiment s názvem Zdrojový kód, který umožňuje na chvíli existovat v paralelní realitě, ale vše funguje jen osm minut. Po tomto úvodním zjištění jsme pak sledovali, jak se Colter několikrát marně snažil útočníka vypátrat, protože jej zdrojový kód zvládá poslat do stejného časového úseku vícekrát. Bavilo nás sledovat, jak se pokaždé poučí z neúspěšné minulé mise a pomalými krůčky zjišťuje potřebné informace. Právě to, že se film někam posouval a že jedna akce střídala svižně další, se mi na zdrojovém kódu líbilo nejvíce. Přiznám se, že při pohledu na jména herců, kteří zde hráli, jsem nebyl příliš moudrý, prostě jsem je neznal a o to více jsem pak byl mile překvapen. Ale možná bych i uvítal, kdyby byl tento film o něco delší, pár minutek by myslím neuškodilo. Většinou to bývá totiž naopak, často je lepší nějaký čas ukrojit, ale tady ne. I to mne snad vedlo k tomu, že jsem nedal plný počet hvězd, něco zde ještě k dokonalosti chybělo. Za oněch osm zajímavých minut tedy dávám snímku Zdrojový kód čtyři zakódované hvězdy ****. ()

Scoobys

Úžasný nápad, ale když dělám něco jak sama kategorie říká : Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller tak se snažím to natočit trochu ve stylu o kterém si divák řekne, že tohle je jedno z nejlepších děl za nějakou tu dobu co viděl. No ovšem potom se dostáváme k tomu obsahu... Cestování v čase je strašně zajímavá věc, obvlášt když je celá věc dobře zfilmovaná a to se o Zdrojovém kódy nedá říct. Ani jednou jsem se nazastavil a nesnažil přemýšlet co se stalo. No a protože tohle je pro mne nejdůležitější nemůžu dát více než 2 hvězdy. Jo a Jake Gyllenhaal je můj nejméně oblíbený herec takže to tomu taky ubírá. ()

Tomas.Jeline

Skvělej akčňák s božským Gyllenhaalem, který žije těch samých 8 minut znova a znova. Chcete-li můžete tomu říkat: Na Hromnice o osm minut více ()

Soumracnik

Dobrý film, ale přijde mi, že ta teorie není moc uvěřitelná a ani vysvětlená což mi je trochu líto. Čekal jsem větší odvaz, ale stejně z toho mám malou existenciální krizi😉🤖. ()

teekanee

Hrátky s časem nikdy nepohrdu, zvláště když tam hraje Jake Gyllenhaal, přesto musím číct, že jsem čekal malinko víc, přesto velmi dobré scifi s krátkou stopáží, takže se nestihnete nudit. 78% ()

ritual

Velice zajímavé téma cestování v prostoru a čase a Jake Gyllenhaal opět perfektní. Nicméně film mohl být pojat více detailněji a rozvést samotnou myšlenku kvantové mechaniky a dalších věcí spojených s ústředním tématem filmu a mít delší stopáž. Takto je to jen dokola se opakující minipříběh, na který je už i těch 90min až dost a určitě mě nepřitáhne na tolik, abych se na něj podíval ještě jednou natož víckrát. Škoda, myšlenka dobrá, herec taky, ale pojetí zpracováno poněkud jalově a monotónně. Takže dávám 3* ()

Mr.Neutron

Neobvyklá train-movie, která představuje tradiční love-story netradiční formou. Hlavní hrdina totiž má na získání srdce své vyvolené pouze 8 minut, byť díky kamarádce na drátu může požádat o restart. Problém ale je, že ze začátku netuší, že se jedná o jeho lásku a že vlastně ani netuší, kým je. A to už je docela zásadní problém k vyřešení během 8 minut, nota bene když ještě během té doby musíte jako vedlejšák zachránit svět, resp. Chicago a neporušit přitom zákony kvantové fyziky. Poselství: 8/10 cestujících vlakem doporučuje nebrat si s sebou baťohy ... ()

Sejkorka

Super mysteriózní záležitost. Návraty v čase, znovu a znovu. připomíná to tím Na hraně zítřka s Tomem Cruisem. Tohle však není z války ale z civilního života. Jake Gyllenhaal jako vždy skvělý .... únor 2023 - nějak hůř jsem pochopil závěr, ale nejspíš mozek Coltera Stevense přežil v těle Seana a tudíž si nabrnkul krásnou Christinu ... (?) ()

hovnocuc

Problémem tohohle podžánru (hrátky s časem a alternativní realitou) je to, že jsou buď plný nesmyslů nebo moc překombinovaný a nepřehledný (a jedno nevylučuje druhý). Tohle je ale zdařilej kousek, nepřehuštěnej, ve velice příjemný stopáži, tak trochu komorní a se slušnejma hereckejma výkonama. Co mě na něm sralo byla přemíra romantiky (chápu, že musej uspokojit i ženský, ale tohle bylo fakt za hranicí trapnosti) a přílišná/křečovitá snaha o nějaký vyšší duchovno a poselství. Jak tady trefně poznamenal Gimli - chyběl už tam jenom závěrečnej prolog Radovana Lukavskýho...to jsem se fakt od srdce zasmál a je to přesný :-). Ale jinak dobrá zábava. ()

McGuffin

Těžko si představit, jaký je Zdrojový kód, Source Code, ale je zřejmé, jaký úkol plní. Hlavní postavu, teď ještě mrtvého kapitána vojenského letectva, stále vrací v čase a umožní jí poučit se, odhalit ve vlaku pomýleného teroristu a předejít jeho výbuchu a jarní destrukci Chicaga. Jako bonus publiku Ben Ripley naservíruje nejen záchranu spanilé dívky a velkoměsta, ale také reinkarnaci kapitána jednoduše tak, že ho nechá předběhnout jeho smrt. Kvízová otázka je, v jakém staronový kapitán skončil těle. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

wollfy

Super film o tom, jak chlápek pořád dokola prožívá pár minut ve vlaku. Mezi cestujícími se objevuje i známý stand up komik Russel Peters. Film má podobnou zápletku jako Zítřek nikdy neumírá, Na hormnice o den více nebo Boss level. Zajímavé rozuzlení. Určitě stojí za zhédnutí. ()

Milsa

Pri prvom pozretí ten film prebehol nejako rýchlo. Pri druhom pozretí už nie. Rozhodne je to ale zaujímavý film a hlavne s premysleným koncom. Určite stojí za pozretie a hádam sa dočkáme aj ďalšieho dielu. ()

MAKUON

Krátký, zábavný, dynamický a hlavně nový příběh o “cestování v čase“. Doplněný o skvělý výkon Jaka Gyllenhaala. Ale i přes tyto povedené prvky, tomu něco chybělo. Po skončení snímku, jsem neměl žádný ten WOW efekt, jako u jiných obdobných snímků. Film není The Butterfly Effect, nebo Inception, ale nepochybuji, že si své čtyři hvězdičky zaslouží pro jeho zábavnost. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem