MirINDay

Jeden jediný příběh se vlastně skládá z několika podobných příběhů, které se liší malými detaily. Prakticky nemáte šanci předpokládat vývoj děje. To vás nutí dívat se dál a bedlivě sledovat, co nového se stane. ()

pekos

Časové slučky sú vždy nevysvetliteľné z pohľadu logiky deja, no opakovaný návrat do jedného bodu je skvelou pomôckou scenáristu, umožňuje zmeniť dej, akciu alebo správanie sa hlavných hrdinov. Napriek tomu, že v tomto filme nie je možné pochopiť logiku posunu času v realite, film pôsobí sviežo a akčne a spolu so skvelým vykreslením pocitov a charakterov postáv patrí k tomu najlepšiemu vo svete sci-fi filmu. Najväčším kladom filmu je však bezosporu herec Jake Gyllenhaal, ktorý nesklamal v žiadnom filme, v ktorom hral a jeho stvárnenie postavy je vždy uveriteľné. Aj v tomto filme mu uveríte všetko a v rámci hodnotenia filmu jeho herecký výkon zdvíha hodnotenie vysoko nadpriemer. ()

huhuhu783

Jo tak to byl fofr od začátku až do konce s tím,že ten konec bych teda nečekal ani vesnu. Dobrej žánr a dobře zpracovanej. Je to jeden z těch filmů blik blak kterej chytne hned na začátku a pustí až se závěrečnejma titlama. ()

CrashHP

Fascinujúci Sci-fi thriller, pri ktorom takmer nedýchate a čakáte ako sa to bude vyvýjať. Naskočil som do pomerne rozbehnutého vlaku a nechal sa viesť, no a ten záver, ten je perfektný a núti človeka i zamyslieť sa. Naozaj sa dá zájsť až tak ďaleko? ()

L_Into

J*A*S*M to vystihl přesně. Mohla bych být na tvůrce naštvaná, že během pěti závěrečných minut zabili VŠECHNO, co jim předcházelo a zbořili celou narativní strukturu pro jeden rádoby silný WOW okamžik, který však pro někoho, kdo u filmu aspoň trochu zapojil mozek, vyzněl spíš jako WTF moment. Nakonec jsem to skousla a rozhodla se, že od Zdrojového kódu neodejdu naštvaná, ale s pocitem, že jsem viděla snímek s velkým potenciálem, který odpálily příliš velké ambice. Za Jakea a slušný spád dávám dvě hvězdy. ()

DavidAAAA

Opravdu velký a přitom nesmírně skromný film. Námět podobný filmu Na hraně zítřka, ale přitom natočený klidně, s láskou, jen s několika málo herci, neplýtvá triky ani výpravou. A s navíc mistrně zvládnutým happyendem, který, ač dorůžova, přesto donutí tvář se usmát. Moc a moc příjemné pokoukání. 92% ()

quido.morava

Sci-fi hrátky s časovou smyčkou mám docela rád, ale ne vždy se to ve filmu povede, aniž by z toho vyšla laciná blbost. Tady se to naopak povedlo poměrně dobře. ()

macherano

Zaujímavé téma S dvomi komcami kde jeden bol fajn A kľudne mohol tak skončiť ale druhý pokračovanie malo byť nejako viac vysvetlené aj keď príjemné ten logicky rozdiel chybal ()

daetoxx

Perfektní sci-fi..já zkrátka miluju tenhle žánr - mysteriozní scifi. Nevíš kde si, nevíš kdo si, nevíš kam tě to zavede a na konci čeká hodně silnej HAPPY END. Moc výborně zahraná hlavní role, a vážně výborný nápad, ale ta para-real...no nechci spoilerovat zkrátka, konec se mnou dost zacloumal, těch posledních 8 minut bylo vážně hodně silných. VIVA GOOD WIN /////////////////////////////////////// Důvod proč se na to kouknout ? JE TO KURVA DOBREJ FILM ()

tompolicky

V podstatě velmi zajímavý nápad jak divákovi prodat jednu dokola se opakující krátkou scénu, jen pokaždé malinko jinak zahranou. Originalní myšlenka společně s tradičně skvělým Jakeovým výkonem děla ze snímku opravdu kvalitní, napínavou a zajímavou podívanou. ()

Shanyo

Nebyť posledných 10 minút, určite dám plný počet. Gyllenhaal tradične vynikajúci, neskutočne ma to bavilo a preto ma trochu mrzel ten kvetinkovo-slniečkový koniec. ()

pekkanik

Sympatický film. Dostávame sa stále do toho istého momentu, stále sme viacej v obraze, vykryštalizovaná romantická linka je milá, prvý záver výborný, len ten druhý záver - nasypte do mixéru kilo cukru a otočte ho hore nohami - ak by si toto rejža odpustil tak dám päť. ()

lineker

Přiznám se že mám rád jasno. A proto tím jediným problémem s filmem je to, že jsem prostě jasno neměl. Ne zcela se mne podařil pochopit časoprostorový fígl, kterým se hlavní hrdina zas znovu vrací do jedoucího vlaku. Tím pádem mne ne zcela doběhla závěrečná pointa. Škoda. ()

Chucky96

Celkově dobrý zážitek z filmu. Začátek mě lehce uvedl do krize, protože jsem vůbec nechápal o co jde, ale pozdější minuty ukázaly, že to byl záměr. Propracování a děj byly velice slušné, ale bohužel konec se dá snadno odhalit, alespoň tedy pro mě. Určitě bych film doporučil těm, kteří mají rádi sci-fi náměty a trošku té překvapivosti na plátně. ()

Tereza11

Promyšlený,emocionálně vypjatý film od kterého jsem se nemohla odtrhnout...a závěr?tak ten mě fakt dostal...zároveň to byl tak jednoduchý film, že nevím co se tady rozebírá :-) Jake Gyllenhaal jako vždy skvělý....ještě jsem s ním neviděla špatný film ()

smooch

Rozhodl jsem se (ačkoliv v docela pozdní době vzhledem k datu natočení filmu), že se podívám na něco od pana Jonese, jen tak si ho proklepnout před Warcraft movie na které čekám snad už od 6. třídy, a musím říct, že jsem nebyl zklamán až do úplného konce, který jsem si v duchu nějak představoval a říkal jsem si, že by to byl naprostý mindfuck kdyby se to stalo tak, jak jsem si to vymyslil. Sušší konec jsem bohužel očekávat nemohl, ale výborný Gyllenhaal potvrdil to, co se o něm už dávno vědělo. Film, ačkoliv moc nesleduji sci-fi (víceméně skoro vůbec - pokud nelabelujeme každý superhero film jako sci-fi), tak to hodnotím jako dost pozitivní zážitek a určitě se ještě před releasem podívám na Moon, který mi byl už nespočetněkrát doporučen. 7.4/10 ()

TynTynka

Film jsem dokoukala asi před 20 minutami a pořád nad ním přemýšlím. V hlavě mi vrtá plno otázek, které si nemůžu dat nějak dohromady. Námět je velmi dobrý a zajímavý. Jediné, co mi na filmu vadí, je závěr. Dle mého názoru měl film skončit o chvíli dřív. Ale z jedné strany by to byl film s obyčejným a srozumitelným koncem. Což by bylo fajn. Z druhé strany, to jak to končí, je právě to, co mi zamotalo hlavu a musím nad tím pořád přemýšlet. Takové filmy mám ráda a proto dávám nejvyšší hodnocení. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem