Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší. (Bontonfilm)

Beer Ceps

Naprosto skvělá popcornová záležitost, při které jsem se ani chvíli nenudil. Kombinace Dannyho parťáků a Need for Speed proložená přestřelkami a pěstním soubojem se ukázala jako dobrá volba. Fight The Rock vs. Diesel rules. ()

Lottr

Docela povedená, svižná akční podívaná. Bylo příjemné vidět Diesela zase za volantem a v akci a dokonce jsem i snesl (mnou naprosto nenáviděného) Dwaynea Johnsona. Škoda té přehnané akční scény na konci filmu. Dvě auta co za sebou táhnou trezor, kterým zničí půlku Ria a celý policejní sbor, to je na mě příliš. Když já jezdím na diesel, tak Vin Diesel asi jezdí na Chucka Norrise, jinak to nevidím :) ()

Hugo01

Na tento film jsem se podíval, protože mi kamarád řekl, že je dobrý. Nikdy předtím jsem žádný díl Rychle a Zběsile neviděl. Říkal jsem si, že nějaký film o nelegálním závodění by mohl být fajn. Jenže pátý díl série není ani tak o nelegálním závodění, jako spíš o využití řidičských schopností při loupeži. Dwayne Johnson se na svou roli policisty opravdu hodí a je jenom dobře, že se na konci filmu spojí s Torettovou bandou a není celý film proti nim. Po dobu filmu jsem se ani trošku nenudil, jen jedna scéna mě trochu zaráží a to ta, když má Toretto za svým autem zapřažený několikatunový trezor a z místa s ním odjede(sice s nitrem, ale stejně). To je podle mě proti fyzikálním zákonům. Hned po dokoukání pátého dílu jsem se podíval na díly 1-4. Po jejich dokoukání jsem zjistil, že se mi "pětka" líbila ještě z jednoho důvodu. Všechny hlavní postavy z předchozích dílů se v pětce setkají...100% ()

tommmy89

Staré známe tváre opäť nastupujú do premakanej časti "Rýchlo a Zbesilo 5", podľa mňa zatiaľ najlepšej z tých piatich. Nuže, počas celého dvojhodinového filmu som sa, nebudem klamať, celkom statočne nudil, pretože pokým sa dostal film k naozajstnej akcii, chvíľku to trvalo :) Musel sa pripraviť plán, zísť tím a spoločne pripraviť akciu, nuž a potom sa začala tá pravá a nefalšovaná jazda, tentokrát po Rio de Janeiro. Nie tak v pravom slovazmysle, ako ten film poznáte (všade autá, ženy ...), ale film obohatil Dwayne Johnson, čo tomu dalo ten správny kaliber a dávku akcie i adrenalínu, pri pozeraní niektorích sekvencií filmu. Po bitkách, jazdách a prestrelkách po divokom Riu sa strhla akcia "poďme do toho spolu" a vtedy ten príbeh vyvrcholil, kde sa mi to už dosť páčilo :) Na koniec, ako čerešnička na torte prišlo rozdelovanie lupu a zviditelnenie toho, ako si kto peniaze utráca. Tiež pekný záver spolu s vkusne doladeným Soundtrackom. Po tejto časti sa dosť teším na pokračovanie: http://www.csfd.cz/film/297625 4* ()

voleman

Velmi svižná akční podívaná, která mně překvapila svou zábavností a výborným tempem. Dlouho jsem neviděl lepší akční film, kde bych se tak dobře po celou dobu bavil a užíval si skvělou akci s bezchybnými triky a sympatickým hereckým obasazením. Adrenalinová jízda od začátku do konce, u které můžete vklidu vypnout mozek, a budete se skvěle bavit. 85% ()

Darth_AK

Zlom. KONEČNĚ! Tohle je Rychle a debilně, jaké jsem chtěl. Všechny kecy o pouličních závodech jsou pryč, jakékoliv nutné závody jsou pryč, zůstaly jen kecy o rodině, ale to už se nějak dá zvládnout. Neskutečná "macho" jízda, která dává dohromady naprosté svalovce (Skála a Natural 95), sympaťáky (Sung Kang, Paul Chodič) a ostatní postavy z předchozích dílů, představené stylem "S tímhle volem jsem dělal akci tam a tam" "Jo, to si pamatuju.". Na všechny se překvapivě dostane, a hlavně konečně funguje chemie na 100 % - postavy ví že říkají příšerné klišé hlášky, a samy se tomu smějí. Série se konečně přestala brát vážně, a já miluju když je něco tupé a samo si to uvědomuji, přičemž tam trčí jeden člověk, co si pořád myslí, že to má hlubší přesah (což je v tomto případě chudák pan Tílko Naftovič, který asi považuje Rychle a zběsile za hlubokou ságu o rodině). Je to vtipné, je to rychlé, má to spád, a koho zajímá příběh? Jen další chlap co kšeftuje s drogama a bůh ví co, hlavně když ho postavy oberou ve stylu. Po úderném začátku, kdy Paul Chodič odstaví osobákem autobus, mi bylo jasné, že tohle bude jiné kafe. Postupně se dostane na scénu ještě postava agenta Hobbse, jehož úkolem je jen naštvaně řvát a říkat one-linery, navíc Skála vévodí triu neherců asi nejvíce, protože má největší styl (resp. je největší korba). Přestřelka v Riu a hlavně závěrečná akce, kdy dvě auta !!! vlečou za sebou trezor a demolují Rio de Janeiro !!! přičemž v závěrečné scéně "Pan Rodina" zdemoluje sám s autem na nitru trezorem asi 40 aut brazilské policie!!! Pro takovou úchylnou pitomost ani nemám slov, je to dokonalé. 4*, prostřední část je občas taková nudnější a bez drajvu, ale jinak to nemá chybu. "Hele, kdy ti Martin Luther King půjčil auto?" "V době kdy byla v módě ta tvoje debilní bunda" /// (Hobbs rozbije Torettovu plečku, se kterou jezdí už 4 díly) "Tak teď jsi udělal velkou chybu." /// "Hezký nohy paničko, kdypak otvíraj?" "Ve stejnou dobu, kdy zmáčknu tuhle spoušť." PS: Souboj Dwaynea Johnsona s Vinem Dieselem, při kterém se v podstatě střetnou dva terminátoři, je jedním z nejvtipnějších v dějinách pěstních soubojů. Už v minulém díle jsem se smál, když Vin Diesel jednou rukou uzvedl motor V8, ale tady regulérně rukou shodí cihlovou zeď a prorve jí Johnsona, kterej kontruje tím, že Dieselovi rozbije hlavu o auto a tomu se nestane absolutně nic :D - komediální zlato. ()

venca163

Jo, pětka trochu vyčnívá. Asi tim, že tu jsou nový postavy, který by se skoro daly označit za charaktery. #tenstimtrezorem (70%) ()

ZkuKol

Vin a Rock se rozhodli, že srovnají Rio se zemí a Justin jim to umožnil. Akce trhá plátno na cucky a každý dolar je použit aspoň dvakrát. Dynamická kamera, charismatičtí hrdinové a destrukce všeho druhu. Co víc si od popcornu přát. Snad jen ho zbytečně neprokládat rodinou porcí vaty, které se moc nedaří. Kdyby Jusin hodil hned na začátku scénář do skartovačky a film byl o 40 minut dialogů kratší, asi by se v kinech vydávali pytlíky na oční bulvy a neprůstřelné vesty. Jdete-li se do kina bavit, těšte se, občas je to nechtěné, občas mrkne zelené plátno, ale pak vám nad hlavou prosviští trezor resp. do sebe zaklesnutí wrestler s pouličním rváčem a vy div nejdete klukům na nejbližší pumpu pro benzín. V Riu je letos takové horko, až z toho rostou wrestlerům bradky a trezory lítají po ulicích, jo a občas to chce být i pro rodiče s dětmi... 70% ()

ondra.kymla

Úžasný film, který rozhodně musíte vidět, ovšem asi zklame všechny příznivce nadupaných aut, jelikož tento díl jich obsahuje opravdu minimum. Trochu to spíš připomíná obrovskou střílečku, ve které se občas objeví nějaké nabušené auto. Ovšem, i tak jsou to rychle a zběsile, a rozhodně si je nenechte ujít. ()

Chater

V tomhle filmu si chlapi i ženský přijdou na svý :o) Kdo nepohrdne typickou americkou akčňárnou, a nic od toho nečeká, možná se bude i bavit :o) Bez Dwayne Johnsona by film byl poloviční. ()

Luksa

Takový akční hukot jsem v kině nezažil od Mission Impossible 3! Je s podivem, jak tento díl po všech stránkách funguje, jelikož jsem předešlé díly (ty co jsem viděl) odzíval. Velké překvapení a velmi silné čtyři hvězdy. ()

Lukoboss

Moc by mě zajímalo, proč je tenhle díl ohodnocenej jako nejlepší z celé série a to ještě s takhle vysokým hodnocením?! Jediný, co na tom chválím, je akce od začátku do konce se dvěma prasáckýma postavama (V. Diesel a D. Johnson), kteří se někde v půlce filmu celkem solidně seřežou. Ale tím to hasne, protože logika Fast Five je někde na úrovni houpacího koně (tolik stupidit už jsem dlouho v žádným filmu neviděl), o auta už vlastně nejde ani trochu (absolutní odklon od původní linie) a ten konec (myslím tím absolutní závěr filmu, kterej asi spousta lidí ani neviděla, protože je až za titulkama), to už je jenom tahání prachů z diváků. A teď jsem si ještě vzpomněl na tahání obřího trezoru na lanech za dvěma autama. Tak to jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo plakat, protože to svět ještě nevidel... Hodnocení kolem 80% si to rozhodně nezaslouží. ()

LuciusWlk

Zběsilá akce! Justin Lin bohudík poněkud ubral s pouličních nudných závodu a rychlost i zběsilost implantoval do oku lahodící akce. Film náramně šlape a vedle báječného demolování Ria se i zasmějete. Závěrečná projížďka s trezorem byla sice poněkud nadnesená, avšak fanomenálni!!! Souboj Skály vs. Nafty byla velice působívá i když trochu "klidná":) Ono, mlátička dvou chlapů, kterým svaly tak tak dovolí poškrábání na uchu pravděpodobně jinak ani natočit nešla. Rychle a zběsile 5 nám vyzrála a bude zajímavé sledovat, jak se vyvine dál. ()

Kejdlo

Nejlepší a Nejakčnější. Takový je zatím poslední díl této série. Justin Lin se nám po předchozích dvou dílech vzchopil a naservíroval nám akční uragán, který místy hodně připomínal hlavně Bournovu trilogii (pasáž v Riu na střechách, rychlý střih) tak i třeba hvězdně obsazenou Loupež po Italsku, nebo podobnou žánrovku Dannyho parťáky. A vyšlo to, ačkoliv scénař je víceméně až na pár záblesků opět průměrný. Scénář nám ale vyvažují rozpálené holky z místní party, na které se jednoduše pěkně dívá, tvrdí chlápci od volantu, kteří si jedou to svoje a akční scény zmiňované již na začátku. Co chcete víc milí kritici? Od série která si nikdy na nic chytrého nehrála je to příjemný posun dopředu. 9/10 ()

fox171cz

Od filmu jsem čekal hodně, jakmile jsem viděl nabušený trailer. Musím říci, čekal jsem spíše pouliční závody, srazy a pěkné holky, jako bylo u předchozích dílu, ale dočkal jsem se pouze a jen přestřelek, které mi opravdu do tohoto filmu neseděly. Říkal jsem si jestli se vůbec dívám na správný film. Ale nebudeme házet na film jenom špínu, protože když už byly nějaké akce z auty tak fakticky stály za to. Nezapomenu ani na skvělou hudbu, hlavně na skvělý Don Omar - Danza Kuduro. Bohužel to nestačilo a dostala se ke mě pouze nadprůměrná akce z Ria se známými herci z předchozích dílu. Pro mě zklamání roku. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (více)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest