Brooklynský gangster a produktivní zabiják Jimmy Conlon (Neeson), kdysi přezdívaný Hrobník, už zažil lepší časy. Nyní 55letého Jimmyho, dlouholetého nejlepšího přítele mafiánského bosse Shawna Maguirea (Harris), pronásleduje kromě hříchů minulosti také zarputilý detektiv (D'Onofrio), který byl celých 30 let vždy o krok pozadu za Jimmym. V poslední době se však zdá, že Jimmy nachází jedinou životní útěchu na dně sklenky whisky. Ale když se terčem stane Mike (Kinnaman), Jimmyho syn, kterého celá léta neviděl, musí se Jimmy rozhodnout mezi zločineckou rodinou, kterou si vybral dobrovolně, a skutečnou rodinou, kterou kdysi dávno opustil. (Warner Bros. CZ)

filmfan7

Nápaditý scenár, trefná zápletka, vyšperkované naháňačky, akcia a napätie. Atribúty, ktoré sú istotou, že neodtrhneš oči od obrazovky a hltáš s veľkým očakávaním ďalšiu a po nej ďalšiu prichádzajúcu scénku. Liamovi to už síce nebehá ako kedysi, no zase raz odviedol solídny výkon. Čo sa Eda Harrisa týka, momentálne ide asi o najvhodnejšieho adepta pre záporácké úlohy. Tak doposiaľ najlepšia akčná krimi dráma pre tento rok! ()

surprise

Filmy s Liamem Neesonem jsou většinou a málokdy. Většinou dobré a málokdy výborné. A tak je to i v roce 2015. Kriminálka obohacená o zlidšťující rodinné drama není nic převratného, stejně jako neúprosná mafiánská logika odplaty. Úplatní i neúplatní policisté jakbysmet. Film v tempu drží nezdolný hlavní hrdina, který se nikdy nevzdá a poradí si i v pěkně zamotaných honičkách a bezvýchodných situacích, které jsou natočeny bez chybičky. Takže když už nenadchne scénář, který by snad dal dohromady zkušenější divák akčňáků, technická stránka dopadla na jedničku. ()

Methew

Celkom sranda, mierne mi to pripomínalo Max Payna na dôchodku :D Inak celkom vydarená akčná jazda, ktorá nie je len o akčnosti, ale aj o rodine a o tom, že rodina je všetko a vždy by mala byť prvoradá :) Síce Jimmy nemusel zabiť Shawnovho syna, stačilo ho postreliť... Takže tak nejak pracuje celý film na nerozvážnosti a horúcej krvi... ()

pepca72

Nadprůměrně obsazený film, technicky dobře natočený ale s velice průměrným dějem, akcí, dialogy, prostě vše je průměrné, a je to škoda. Chemie mezi postavami moc nefunguje, není dobře vystavěná a to jména jako Neeson kontra Harris si zadávala na skvělý duel. Nestalo se tak. Kinnaman byl sterilně toporný, nechápu proč, v seriáli The Killing hrál výborně. Zřejmě aqsi nebylo co hrát. Nevětší sklamání byla akce, ta byla tuctová a bez nápadu. Ocenil bych kameru, tam se vyřádili, ale to je dost málo. lepší průměr, ale více jak 3 * nemůžu objektivně dát. ()

Monditrade

100 x stejné a opakované. Od této herecké skvadry bych čekal již více než toto "normální"....Polepšený tatíček vychová spratka, který potřebuje akurat kulku do palice....tu dostane...a ač tatík ví, že to potřeboval jako sůl, dělá že ho musí za každou cenu pomstít hlava nehlava..... šmitec konec.. ()

Gluminator

Slušná akční podívaná, Liam Neeson je bezchybný. Dramaticky pojato, špatný vztah mezi otcem a synem, ukázka korupce a podsvětí a i toho, že i dva blízcí kamarádi si mohou jít po krku. 75% ()

Big Daddy

Liamovi role bilancujícícho bývalého zabijáka se sklenkou nebo rovnou lahví v ruce sedí. Zápletka o boji o život svého syna a jeho rodiny není nic nového pod sluncem, ale pro podobný typ adrenalinové honičky se právě přímočará a nekomplikovaná dějová linka hodí. Ed Harris sice hraje druhé housle, ale jako další veterán filmového plátna, doplňuje Liama důstojně. Noční běžec je vhodná volba po těžkém dnu, kdy není nálada na hlubokomyslná dramata, ale jednoduchou intenzivní akci. ()

injoy

Tři hvězdy, ale slabé . Já se tak těšil na další Neesonovku a dostal jsem pomalý thriller :-/ S nudným tématem o synovi , který je naštvaný na svého tatínka (ง'̀-'́)ง ()

Mark1983

Já si film užil od začátku do konce tak mu věnuji plný počet. Film je dějový,má dobré zpracování,atmosféru i děj,takže jsem nadprůměrně spokojen. ()

kyblik2

Nepriateľ štátu vs Rozsudok smrti. Veľmi efektívne natočený film, ktorý si drží rytmus celý čas a preto tých 114 minút utečie ako nič. Konečne som mal možnosť vidieť Eda Harrisa v poriadnom filme, pretože poslednú dobu sa dáva na žalostné role. Film so slušnou a jednoduchou zápletkou, príbehom a hereckým obsadením. Ja som spokojný, Neesonovky sú pre mňa pomaly ako droga. Nie sú to síce trháky no o žiadnu hanbu v žiadnom prípade z nich nejde. Takže dávam slabšie 4* ()

Unrealik

Akční scény celkem fajn, zbytek průměr. A byla škoda, že de facto už na začátku ukázali, kam bude film směřovat. ()

ELDoctorow

Tak a trilógiu priemerných Neeson/Collet-Serroviek máme konečne kompletnú. Prvým dvom filmom som sa s ľahkosťou mladej primabaleríny vyhol, odolal som volaniu kina a pozrel si ich až doma, a ani v jednom prípade toto rozhodnutie po nabehnutí záverečných titulkov neľutoval. Pri bežcovi ma však dobre vyzerajúce trailery, herecké obsadenie a prvé nadšené reakcie dostali aj do kina. A po skončení som si veru povedal, že odo mňa bolo hlúpe nezostať verný rozhodnutiu z predchádzajúcich filmov. Dostal som totiž ďalší priemerný film, ktorý tých pár pekných záberov a letov kamery z biedy nevytrhne. Akčné scény žiadny zázrak, prípadne vyslovene sklamanie ako v prípade časti kde Neeson nakráča do baru, aby sa tu vyrovnal so svojimi starými kumpánmi a divák očakáva poriadnu akčnú nálož, no je to odbavené pár výstrelmi a nasleduje scéna s naháňaním sa medzi vlakovými súpravami, čo je teda fakt veľmi originálne a v kinematografii to ešte nebolo použité asi tak štyristopäťdesiattísícosemstdodvadsaťtri krát. Ale fajn, v konečnom dôsledku je prvá tretina až polovica ešte fajn, no v momente keď tam nabehne ten ultrazabiják, ktorý pôsobí celý čas akoby sa sem dostal omylom zo zahodeného scenára niektorej Bournovky, začne to byť v hajzli, kam sa zároveň porúča aj logika. Na kino to teda nie je, ale jeden večer doma pri telke fajn. ()

snupko13

Ak by toto mal byť od Liama posledný film akčného charakteru, tak nielenže v ňom natiahol "konečne" brka, ale súhlasím s názormi, že táto Neesonova žánrovka je najlepšia s prvýn Taken. Taken síce mal lepší dej a prekypoval adrenalínom, kdežto Run all night vyzerá na pohľad okukane a pokojnejšie. To však neznamená, že sa divák nemá na čo pozerať. Film ponúka slušnú atmosféru, porciu dramatičnosti a aj keď sa nevyhne moralizovaniu a priehľadnosti...to však k samotnému žánru patrí. ()

KiJi

STÁRNOUCÍ ALKOHOLIK S PEVNOU MUŠKOU DRSNÝHO HARRYHO. Zní to tak trochu jako protimluv. Ale jde o skoro, řekl bych, klasický akčňák o gangsterech ze současnosti. Rvou se, střílí se, auty se pronásledují, nechybí zkorumpovaní poldové a samozřejmě jeden drsňák v podání Neesona. V podtextu není vůbec ironický tón. Ale vše to do sebe hezky zapadá, příběh je napínavý, i když námět běžný. Ale přidanou hodnotou jsou dva velcí herci, kteří musí stát proti sobě a řešit vendetu. A Harryho mi připomněla jedna scéna, ve které Neeson postřílí většinu padouchů revolverem stylem jedna kulka jeden padouch. I co, je to akční film. Líbilo se mi, že Neeson opravdu hraje ztroskotance a není to takový suverén jako v 96 hodin. ()

zekon

To jako Neeson zjistil že obě pokračování Taken je hnůj a chtěl to napravit? Jinak moc nechápu proč chrlí takové filmy po sobě. Určitě je to lepší než Taken 2 a 3, ale i tak je to celkem ujetina i když dobře nafilmovaná. Takový průměr. ()

machmej

Hned od začátku víte, že je Liam padouch, přesto mu fandíte až do konce. Vše působí věrohodně a film si na nic nehraje. Je to sirové a temné. Přesně tak, jak to má být. Velká paráda!!! ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele

13.10.2016

John Wick 2 má záporáka

John Wick 2 má záporáka

27.10.2015

Postavit se Johnu Wickovi není legrace. Zabiják s tváří Keanu Reevese (Matrix) se chlubí přezdívkou Baba Jaga a je o něm známo, že dokáže splnit i nesplnitelnou misi. Kdo se mu pokusí narušit… (více)

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka