Poslední vymítání ďábla

• USA The Last Exorcism (více)

Reverend Cotton Marcus přijíždí na odlehlou louisianskou farmu Louise Sweetzera, aby tu provedl další ze svých rutinních seancí „vymítání ďábla“. Náboženský fanatik Sweetzer v charismatickém knězi vidí poslední naději, jak ze své dcerky Nell, kterou podle něj s jistotou posedl ďábel, dostat zlo dřív, než její děsivé utrpení vyústí v nepředstavitelnou tragédii. Cotton, kterého po letech, co z kapes zoufalých věřících tahá peníze, trápí výčitky svědomí, chce se svým štábem natočit při této poslední seanci dokument se svou zpovědí a doznáním. Po příjezdu na krví prosáklou rodinnou farmu je ale hned zřejmé, že tady na něj čeká skutečné a ryzí zlo, na které se nemohl nijak připravit. Cesty zpět už není. To, co tady reverend Marcus zažije, do základů otřese jeho vírou. Podaří se mu najít způsob, jak Nell – a všechny ostatní – zachránit dřív, než bude pozdě? (oficiální text distributora)

acn

Podvádějící reverend se svědomím. Samo o sobě to zní jako námět na skvělou komedii. Jenže tehle skvost se bere vážně, tak holt teda jedem vážně no. Hvězdičku za radu jak se dělají nějaké ty fígle. Hm a co teď. Tak tam prskem toho zrzouna, stejně teďka světem fičí, že žerou lidem duše. Tak trošku do toho přitopíme, bude z toho pak hit na utube. No, tak teď jakože nám řekni Marcusi do kamery jak je ta církev fuj ee. Z toho bude taky hit na utube, světem dneska fičí všelijaké konspirace, astroještěři a tak. Takže to by jsme měli. Teď by to chtělo nějakou šukézní kundičku. A ty by jsi ji potom mohl pořádně přehnout, zatímco kameraman půjde zepředu a frajerka bude mlaskat bičíkem. Pak příjde Řezník a začne ji hladit kozu. Ach promiňte, nechal sem se unést nápadem jak by tento film mohl být dobrý. Tak nic no, klasika. Všude same chujoviny, fotr alpa, syn retard, dcera posedlá gymnastikou na skříni, reverenda nakonec osvítí víra, k tomu velký boom na konci, všude přítomná debilita a nemožnost rozumně uvažovat. Pak uděláme dvojku, kdy konečně reverend začne fikat svoje ovečky a příjde i Bohumil Kulínský. Ach promiňte, zase ty nápady na dobrý film. ()

zly.dvojce

Nuda nuda šeď šeď šeď a ani ten povedený konec u ohníčku nezachrání předchozích 80 minut sraček mínus nějaké ty dvě minutové scénky vymýtání ve stodole. Nasrali mě. Skoro jsem v pokušení tomu nasolit odpad. ()

adakraj

Mnoho uživatelů na tomto skvělim serveru hodnotí filmy, na který se má hlavně chodit do kina a nekoukat na ně doma. To je případ tohoto velice pěknýho hororu. Určitě si zaslouží lepší hodnocení ež má do teď. Chtělo by to míň keců a taky něco dokázat. ()

Black3R

Celkom príjemné prekvapenie :) Napätie to má, chvíľami aj ten strach ale dej je o čosi menej zaujímavý, s prekvapivým koncom ale bez rozuzlenia prečo sa to vlastne dialo. ........ 50% ()

mark9th

Exorcizmus feat. found footage? Tak to asi nie...aspon nie takto. 2/3 o nicom, nudne, roztahane a nepotrebne scenky. Az na par lakaciek uplne suche. Cely cas to tazi len z moznosti co sa asi stane. No a prave, ze nic!!! Koniec 0 bodov. ()

jjimmy

Paranormal Anekdoty sa môže schovať, toto je pravý doku-horor ako sa patrí, také napätie som už dlho nezažil a konečne je to jeden z nových filmov, ktorý má kvalitnú doku-stránku a nie také hovadiny typu District 9 alebo Už spomínané PA.... odporúčam každému... ()

Cechyno4

Hodně se toho o The Last Exorcism napovídalo i napsalo. Tento horor pasovali někteří na absolutní top. Nemohl jsem si ho tudíž nechat ujít. O tom, že tento horor bude patřit do nadprůměru není pochyb. Ovšem podle mého se drží zbytečně moc při zemi. Ani amatérská kamera na mě tentokrát tak jako dřív nezafungovala. Na konci filmu byla patrná inspirace z Blair Witch Project. A tato scéna se mi paradoxně asi nejvíc líbila, i když nebyla originální. Shrnutí je takové, že film mě trošičku zklamal. Čekal jsem větší jízdu, větší útok na divákovy nervy a psychiku, lepší strašidelné záběry v domě, atd. I přesto všechno dávám čtyři hvězdy. Protože je to rozhodně nejlepší horor o exorcismu jaký jsem kdy viděl ! ()

situs

Další klon Záhady Blair Witch, tentokrát na téma exorcismu, včetně nevyjasněné tečky na konci filmu. Pro mě osobně veskrze průměrná, avšak nenudící záležitost. Nicméně, na rozdíl od výše zmíněného snímku, je zde patrná umělá snaha o autentičnost a veškeré prvky použité k navození reálného dojmu působí předem připraveným dojmem. Nejde však o vyloženě špatný film, spíše v daném žánru o mírně nadprůměrnou záležitost na jedno zkouknutí. ()

Aywes

První půle filmu je super.Dokonce přichází se skvělým nápadem.Žádný ubohý kecy typu "tady plyne čas jinak" jak známe z jiných handy cam filmů (krom REC).Pak se to přehoupne do grandiózního orchestru blbostí u kterého se dočkáme i spartakiády.Atmosféra zde vyprchává rychle jako průjem.Prostě nic co by vás mohlo zaujmout.Kdyby aspoň nebyl tak znehodnocen konec, který to vzal snad tou nejlogičtější cestou.Z toho měl být prostě nanejvýš alternativní konec.Už zde vidím několik nápadů snažící se zpracovat do úhledné kostičky atmosféry, ale stále je to jen zábava pro teenagery.Věřím však, že v handycam je potenciál! ()

jkpj22

Za ten brutální konec to určitě stojí za shlédnutí, problém je to předtím..... chce to prostě přetrpět. ()

vodkasesemte

Dost jsem tendle snímek odkládal, protože nějací kokoti tvrdili, že to nestojí za to, třeba verbal, ale asi jen neměli tu zkušenost s dáblem. U něj je to pochopitelné, že chce zustat skrytý, a zneužívat jeho schopnosti pro sebe. - The Bible is filled with demons - If you believe in God, you have to believe in the devil (fakt) - Jesus himself was an exorcist - Therefore, if you are Christian and you believe in the Bible and you believe in Jesus Christ, you have to believe in demons (666) - Ty lidi to neposlouchaj. Proč dávaj tak nízký hodnocení? Asi čekají, že se u toho budou bát. Přitom nemají žádnou zkušenost s dáblem, považují ho jen za negativní charakter. Zlo, které se ji dotýká jenom prostřednictvím filmového zážitku. Chtějí zábavu, odreagovat se. Nemají ponětí - Tady jim názorně vysvětlují principy, na kterých vztahy mezi nebem a peklem fungují, a je to nezajímá - Delivering a SERVICE for a person who needs it in a way that they need it. I helped heal ppl from what ailed them. And that was thought in their brain that they were possessed by a devil - A hned si protiřečí, protože zpětně pokud nevěří v demony (což potvrdil), nevěří ani v autoritu Ježíše Krista. Což autoři tohoto snímku, i těch dalších, opravdu nevěří. Jsou sami posedlí - I got life, I got family to feed. At least thats how I used to justify it - On je vlastně ted v roli diváku, o kterých jsem psal před chvílí. Do ted se nesetkal se zlem - Its a real mix of culture and superstition and folklore down here. Its like a perfect breeding ground for demons and evil - You cant fight the devil without the armour - Very gates of hell - 00.15.15 - You are fraud - Tak ted mě dostali. Nepochopil jsem tu jeho reakci, když se před ním začla vařit voda, že se toho obával a pak začal listovat demonickým herbářem. Jak by mohl vědět, o koho jde? Dyt je to podvodník od začátku! Tak jo, film mě poprvý dostal, to se mu taky přičítá k dobru - Hes fatrher of lies! - To je super! - Psychiatry is not of God - Our weapons of war are not carnal. They are mighty in God for the pulling down of strongholds - Underlying trauma - 16-year-old girl and 16-year-old psychopath are two different things - The demon defiled my daughter - I think its more earthly matters what we are dealing with now - If I invoke the name of Jesus Christ, our savior, you should be compelled (nucen) to leave this girl. If I beseech out Lord and invoke him, and I say, put on the whole ARMOR of God, that he may be able to stand the wiles of the Devil. For while we wrestle not against flesh and blood, but against principalities, against powers, against the rulers of darkness in this world (říkají to stále častěji, aby se to dostalo do podvědomí) - I will tell you what. If you can keep quiet for 10 seconds, I will let the girl go - Nemužeš přistoupit na satanovu hru, ty idiote - Si ho maže na chleba - LOL - How about a blowing job (blow job – nevšiml jsem si toho – možná bych to i špatně převzal – prostě mě to netrklo – jak by mohlo mě angličtináře)? - Kde je chyba tedka? Ten demon je přece skutečnej (viděli jsme pokračování). Neprohodili si jen role. Snaží se ho zesměšnit? Udělal sám chybu? - A demon would know what is that. But maybe not a 16-year-old home-schooled girl (ty posedá nějak často – Billie Eilish – stejná poza na koncertech – ani nvm, jesli je to fyzicky možný – sám zakloním maximálně hlavu) - To šlo rychle - Nell was lying, cause the kid was obviously gay - Why would she lie to us? To get rid of us? Maybe she wanted to get us out of the house (zase mě dostala, ale stopáž mi řikala, že něco není v pořádku) () (méně) (více)

BEJB odpad!

Toto sa zavraždilo samo! Tým blbým scenárom a ešte blbším koncom a o tej kamere snáď nemôže byť ani reč! Tak som sa tešila a vyzeralo to celkom slušne. Škoda. Už keď exorcizmus tak Emily Rose, to je fakt špica :) A nesmiem zabudnúť na origoš exorcistu z roku 1973 :) ()

Mullholand

skvělá atmosféra, skvělý herci, skvělé nápady, vydařený fuck off do ksichtu všem přeprodukovaným, prachama narvaných vyvražďovačkám ()

Hopeman odpad!

Omlouvám se ale musím. To že víc než polovina filmu bude kopec nudy bez jakéhokoliv napětí (což by žádný Horror podle mě neměl postrádat) to se dá zkousnout ,ovšem ke konci se.... a to zcela nečekaně, rádoby film ve své monotónnosti změní v nefalšovaný kýbl plný sraček. ejmen. ()

Tristanian

Předem přiznávám svoji oblibu hororů s "amatérskou" kamerou. Princip filmového hororu totiž vidím spíše ve strachu z neviděného (SPOILER: plusové body za decentně zvládnutou scénu se zavražděním kočky, detailní záběr by z toho udělal frašku. KONEC SPOILERU). Samotná zápletka pak nechává diváka balancovat na pomezí reality a mystična, SPOILER což naprosto zabije konec, který je splácancem House of the devil a Blair witch project. Sám o sobě působí jak vystřižený z jiného filmu a naprosto ničí předchozí zážitek KONEC SPOILERU. Ale co chcete od tvůrců, kteří chtějí šokovat tím, že na stejnou zeď naplácají hlavu Bafometa, Triquetru a obrácený kříž. Prostě nesmyslné "pejskokočičkování" jako celý film... ()