Zoolander No. 2

• USA Zoolander No. 2 (více)
USA, 2016, 102 min (Special Edition: 108 min)

Režie:

Ben Stiller

Kamera:

Dan Mindel

Ben Stiller, Owen Wilson, Will Ferrell, Penélope Cruz, Kristen Wiig, Milla Jovovich, Justin Theroux, Benedict Cumberbatch, Justin Bieber, Jon Daly (více)

Uběhlo deset let a Derekovi (Ben Stiller), ani jeho kámošovi Hanselovi (Owen Wilson) už ve světě modelingu dávno pšenka nekvete. Pro něj jsou odepsaní a mrtví. Mrtvé (ale v pravém slova smyslu) začínají být i vybrané hudební celebrity, jejichž násilné konce spojuje jeden zvláštní detail – každého z nich našla policie s grimasou kopírující jeden z unikátních pohledů Dereka Zoolandera. Když takhle dopadne i Justin Bieber, rozhodne se hlavní a velmi sexy vypadající vyšetřovatelka (Penélope Cruz) pro velmi odvážný, leč také naprosto zoufalý pokus. Angažuje Dereka a Hansela a ti mají coby tajní agenti infiltrovat svět těch nejblyštivějších celebrit a najít v něm vraha dřív, než bys řekl Gaga. Aby jejich mise byla ještě o něco složitější, z vězení se právě dostal zlosyn Mugatu (Will Ferrell), který se za mřížemi doučil vše, co má umět správný záporák, a navíc tam pro Hansela a Dereka uchystal velmi brutální pomstu. Přehlídková mola budou už zase hořet. (CinemArt)

gegina31

I já, velký fanoušek prvního dílu, musím uznat, že tentokrát hodneceni (48%) opravdu sedí. A nemyslím si, že by se mělo nějak rapidně zvýšit. První půlka se mi ještě líbila. Nejvíc mě pobavily štěky Biebra, Cuberbachta a Suzan Boyle. Co mi vůbec nepšilo vtipný byly orgie Jeníčka.To mi tam jaksi vůbec nezapadalo. Od druhé půlky to začala být celkem nezajímavá kravina, která si horko těžko udržela moji pozornost. Nějak se mi zdá, že se to z dobré komedie zvrhlo na trapnou parodii a ty já moc nemusím. Přesná ukázka toho, jak může být člověk zklamán, když s na něco moc těší. ()

kajas

První celovečerák o Dereku Zoolanderovi uznává hodně lidí jako kult. Já ho shledávám "jenom" jako hodně vtipnou ptákovinu s milionem cameo rolí a stylovým soundtrackem. Dvojka mě v tomto ohledu nezklamala. Stiller a jeho parta jsou prostě blázni, kteří se nebojí sebevětší úchylnosti (po jedné scéně hromadně odešlo ze sálu asi 5 lidí, možná vegetariáni?), ale fanoušci je stejně budou milovat. Takže hvězdičkově na stejné úrovni s jedničkou, za Kiefera a Biebera (klobouk dolů, že šel do té parodie sebe sama) ale ještě bod navíc. Jo a pokud jste fandové Stinga, tak do toho kina taky naklusejte, dozvíte se spoustu zajímavých věcí ;). ()

sofiapetra

Jeníček a poustevníček... uff, jdu si dát sprchu. Když se u údajné komedie v prvních třiceti minutách ani jednou nezasměju a téměř při každé replice je mi za scénáristu stydno, asi je něco špatně. A pravý čas to vypnout. ()

BoredSeal

Úplně se to nepovedlo, škoda. Hlavně v první polovině by to chtělo víc dementních vtipů a pořešit, proč děj neodsýpá a řada dialogů strašně nudí. Naštěstí se film o něco zlepší, když se zjistí, kdo je záporák. ()

Jango_Fett

Osobně nevím jakému publiku se tenhle film chce zavděčit. Největším jeho problémem je ten, že byl změněn styl humoru, nebo spíše vyhoupnut na úroveň dnešní mládeže. Tudíž je to rychlejší, ujetější, zbytečně překombené a nějaký příběh bych se v tom neodvážil hledat. Přijde mi jako by autoři dostali velký rozpočet a hráli si jako děti na písečku. Film začne asi pětiminutovým vysvětlováním co se za tu hromadu let stalo. Tahle rekapitulace nás má dostat tam kde ony charaktery nyní jsou. Už při tomhle jsem si říkal, jestli je to celé vůbec zapotřebí, takhle násilně překopat to, kam předešlí film ony charaktery dostal. Připomnělo mi to začátek Aliena 3, který prakticky též zbortí vše co hlavní charakter v předešlém díle vybudoval. No potom prvních asi 30 minut se v tom divák motá a připadá si jako samotný Derek, který netuší která bije, pak to začne dostávat jakousi hlavní křečovitou hodně ujetou zápletku která je pak ke konci prakticky popřena. Film má navíc hromadu odkazů na ten předešlé, plus nadstavbu na ony vtipy které se tam předtím objevili. Lidé neznalí prvního filmu se na to moc chytat nebudou a člověku který první film zase zná nemusí sedět ujetější styl humoru. A to jsem ještě nezačal mluvit o tom že mi to občas připadalo jako jedna velká přehlídka celebrit které hrály samy sebe... Nechci zase tvrdit že je to naprostý propadák to rozhodně ne, občas to má i své světlé chvilky. Pokud na to všechno přistoupíte a nebudete to srovnávat s prvním dílem, tak se i bavit budete. Na večery s alkoholem film jako stvořený, ale na jedničku to nemá ani omylem. ()

M.i.k.e

rozhodně slabší než jednička,kterou miluju,na druhou stranu Stiller se nebojí jít do extrému a když si odmyslím,některé opravdu zbytečné,nebo zbytečně přehnané scény,je druhý Zoolander uplně stejně hloupý jako jeho hlavní hrdina a ve finále to z něj dělá poměrně dobrou komedii (ve srovnání s ostatními).Musím uznat,že sem se bavl a hlavně film ve kterém zabijou Justina Biebra nemůže být v jádru špatný...70% ()

kombajn

samozrejme ze je to strasna prepalena kravina, jeste vic nez jednicka... takovy globalni kamenak... nicmene ty camea docela baví a jestli od toho nekdo ceka normalni film, tak neni chyba na strane vydavatele... ()

Figu

Divím se všem ve filmu, že dobrovolně zabily 102 minut svého života!?!.. Totální sračka a nepochopitelná pičovina, která rozhodně nikdy neměla vzniknout a především vlízt před můj ksicht! A to v tom účinkuje takových celebrit a stár... Hoši, holky - styďte se! 15% ()

bourec odpad!

První zoolander byl průměrnej,smích ve mě nějakej vyvolal,vodvařenej sem ale nebyl.Druhej je plnej křiklavejch barev,přehrávajících herců,a úplně dementního děje,kterej ve mě vyvolával naprostý pocity trapárny.Hrůza.0%. ()

Šimpy

Ben Stiller to v sobě furt má. Ale hodně používá ujetej humor, kterej frčel na přelomu tisíciletí, kterej já můžu, ale ti dnešní kinodiváci to asi neocení. I když závěr byl luxusní a tolik cameí pohromadě, to je bomba. :-) ()

FrankSusta

Já vím, že ten film je p*čovina, ale tak dobře jsem se dlouho nenasmál. A ke zdejšímu hodnocení (bez urážky) - nevzpomínám si, že by někdo prosil, aby to bylo inteligentní. ,,Adam, Eva... a Steve!" - to budu mít v hlavě ještě dlouho! A to obsazení! 👌👌👌! Zkrátka a dobře, tenhle film miluju a kdykoliv si ho rád pustím znovu. (A za smrt Justina Biebera ve filmu hvězda navíc - ne, dělám si srandu) ()

nineweh

Důstojný nástupce kultovní jedničky. Bylo to přesně tak dementní, jak jsem čekala, je vidět, že všichni zúčastnění se královsky bavili, a ačkoli to už bylo trochu megalomansky přepálené a hudba byla na takový film až moc epická, zklamaná rozhodně nejsem! ()

LukeUp

Neskutečná záležitost, jednička byla nejgeniálnější podivnost, jakou jsem kdy viděl, dvojka zas posunula level WTF momentů o level vejš. Ať už jde o hermafroditního "Vše" Benedicta, Justina Biebera, těhotnou součást orgií Kiefera Sutherlanda nebo Stinga či armádu módních ikon. Tenhle film je možná naprostá stupidita, ale ne takovým tím způsobem, kdy je Vám trapně za herce, tohle je humor, který Vás chytne, pokud teda jednička patřila ke krevní skupině Vašeho vkusu. Já se bavil královsky a 75% je naprosto zasloužených! ()

StanislachKo

Kde nie je na čom stavať, tam ani rekordné kvantum camea nedokáže zachrániť. Tuším som sa nezasmial ani jediný krát. Napriek tomu som to dopozeral... Nechápem to a za to aj tá druhá hviezda. ()

Prometheus69

Šifra Mistra Zoolandera nedopadla zas tak špatně jak jsem čekal... pořád stejně pitomé a idioticky tupé a totálně vypatlané... navíc ze špetkou Bondovského nádechu. prostě tak jak to mělo být! ;) Má to děj, má to spát.. má to vtip.. a vrozenou tupost, já se bavil.. Za mě 65% +jedna hvězda navíc za Solidní soundtrack... který by jste v tomhle případě rozhodně nečekali. :) Navíc mi to díky těm 2 idiotům... tomu Mugati párečku, připomnělo kdysi legendární Hutson hawk! :D ()

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (více)

Zlaté maliny 2016

Zlaté maliny 2016

25.02.2017

Známe letošní vítěze Zlatých malin. Nejhorším snímkem se stal dokument Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party, který si odnesl i další tři Zlaté maliny za nejhorší režii,… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Kdy bude mít premiéru Zoolander 2?

Kdy bude mít premiéru Zoolander 2?

11.03.2015

Derek Zoolander je manekýnská ikona. Když se tedy včera večer objevil na pařížském týdnu módy, byl z toho docela poprask. On a jeho kamarád Jeníček ale nedorazili jen tak pro zábavu. Promovali tam… (více)