Zoolander No. 2

• USA Zoolander No. 2 (více)
USA, 2016, 102 min (Special Edition: 108 min)

Režie:

Ben Stiller

Kamera:

Dan Mindel

Ben Stiller, Owen Wilson, Will Ferrell, Penélope Cruz, Kristen Wiig, Milla Jovovich, Justin Theroux, Benedict Cumberbatch, Justin Bieber, Jon Daly (více)

Uběhlo deset let a Derekovi (Ben Stiller), ani jeho kámošovi Hanselovi (Owen Wilson) už ve světě modelingu dávno pšenka nekvete. Pro něj jsou odepsaní a mrtví. Mrtvé (ale v pravém slova smyslu) začínají být i vybrané hudební celebrity, jejichž násilné konce spojuje jeden zvláštní detail – každého z nich našla policie s grimasou kopírující jeden z unikátních pohledů Dereka Zoolandera. Když takhle dopadne i Justin Bieber, rozhodne se hlavní a velmi sexy vypadající vyšetřovatelka (Penélope Cruz) pro velmi odvážný, leč také naprosto zoufalý pokus. Angažuje Dereka a Hansela a ti mají coby tajní agenti infiltrovat svět těch nejblyštivějších celebrit a najít v něm vraha dřív, než bys řekl Gaga. Aby jejich mise byla ještě o něco složitější, z vězení se právě dostal zlosyn Mugatu (Will Ferrell), který se za mřížemi doučil vše, co má umět správný záporák, a navíc tam pro Hansela a Dereka uchystal velmi brutální pomstu. Přehlídková mola budou už zase hořet. (CinemArt)

figliar

15 rokov som čakal a dočkal som sa tohoto? Pár dobrých scén by sa vo filme síce našlo, no čo keď všetky boli ukázané v trailery. Obrovský marketing okolo filmu sľuboval väčšiu zábavu než v roku 2001, no ničoho takého som sa veru nedočkal. Niektoré scény boli vyložene nudné a zdĺhavé, Derekov syn trápny a filmu tento rad nepomohlo ani kvantum celebrít. Niekedy sa proste Hollywood zbytočne hrnie do pokračovaní úspešných filmov. ()

Torpid

Parodie, která možná rozesměje nějakou holyúdskou stár nebo alespoň jejího kadeřníka. Stejný mimózní pocit jako na představení japonského divadla Nó. Výsledný pocit z této komedie - úzkostný smutek. Tak trochu jako když vám někdo míří pistolí na hlavu a zároveň říká špatnej vtip a pečlivě vás pozoruje , jestli se na konci od srdce zasmějete. ()

HenryIvan

Ak si niekto myslel, že to nemôže byť väčší BULLSHIT ako bola jednotka tak sa pekelne mýlil. Bolo to také nerealistické a priťahnuté za vlasy, že sa divím, že sa toľko známych hercov a celebrít dalo nahovoriť na takú somarinu. Avšak jedna vec sa mi fakt páčila a to otázka: Prečo si zabil Justina Biebera? A cool odpoveď: To sa ma fakt pýtaš prečo som ho zabil? Musím povedať, že tú scénu som si užil ja a asi aj MILIARDA ľudí na svete. Dúfam, že sa Stiller nerozhodne zrežírovať ďalšiu časť. Úprimne, mal by sa réžie na dobro vzdať. ()

Torgal

Prvý Zoolander má u mňa skoro kultový štatút, dvojka je ale otrasný príklad prepálených pokračovaní, v ktorých je všetkého viac ale výsledok nestojí za veľa. Demencia už jednoducho prekračuje hranice trápnosti, na ktorých tak dobre balancovala jednotka. Do toho mi tiež nesadla strašne od reality odtrhnutá zápletka (a Wilsonove "orgie"). Na prvej polovici som sa ale aj tak dokázal celkom pobaviť, v druhej to bol ale čoraz väčší kŕč. 5-/10 PS: Tento film má snáď najviac cameí v histórii, ale že by mu to pomohlo sa nedá povedať. ()

FanKalEl

Pri tomto pokračovaní zoolandera som sa tak bavil až som mal chuť tej prkotine dať 4 hviezdy, no finále to dosť posralo a tam to zachraňovali len hlášky. Ono celý film je založený na takej trapárne, že to veľmi často, hlavne na začiatku, spadá do nezmyselnej, ale veľmi účelovej zábavy. Bál som sa že film bude nuda ktorá jedine čo predvedie sú kostýmy ktoré mám v paži, ale som rád, že som sa mýlil. (65%) ()

Rockerman

Před každým filmem s Benem Stillerem mám strach. Mám toho chlapa docela rád, ale jen málo filmů s jeho účastí mě dokázalo potěšit ( Walter Mitty je nej). Navíc je tu i jeho kámoš Owen Wilson a to nevěští nic dobrého. Nakonec jsem to přežil a místy se i dobře bavil. Např. Scény se Stingem patří k nejlepším a také hned ta první akce s Justinem Bieberem byla výborná. Humor v Zoolanderovi 2 je postaven na slovních hříčkách, přeřeknutích a omylech. Ne vždy to je vtipné. Největším trapákem, jako většinou je Will Ferrell a jiní. Řekl bych, že trapné fóry versus ty povedené jsou padesát na padesát. Závěr je pak hodně přeplácaný a já byl rád, že je po všem. 50% ()

Johny M.

Možná je No. 2 o třídu slabší, ale určitě to není takovej shit, jak to tady tak pročítám. Vždyť i první díl byl úplně blbej; vlastně jsem ho tehdy ani úplně nepobral a docenil ho až po letech. Ač Stiller, Wilson a Ferrell pořád válej, nejspíš to jen vy, o 15 let starší a jakože dospělejší už nepobíráte... 3,5* ()

Hpatrik

Je to sice totální hovadina, ale díky té spoustě cameo roliček, bezchybné Penélope a mono Cumberbatchovi s párkem mi to až zas tolik nevadilo :P. What?! ()

Yancl

Tak nevím .. mám rád šílené komedie i totální úlety, ale tohle bylo už hodně mimo mísu. Jakmile to bije do očí a člověk začne vnímat ten trapas na obrazovce .. takhle to holt fungovat nemá. Špatná nota pro komedii a nepomáhá tomu ani řada známých tváří. [32%] ()

Mik_e

Prvních dvacet minut akorát nuda a zívačka. Je jasný, že autoři musejí nějak diváka uvést do děje a taky mu vysvětlit, co vlastně Derek s Jeníčkem těch patnáct let dělali, ale ta nudná pasáž byla fakt dlouhá. Pak se "děj" rozjede, film nabere spád a o humorné momenty fakt není nouze, slabší legrácky jsou střídány mimořádně vydařenými momenty. Celkově fajn, Ben Stiller je originální komik, ale měl jsem z filmu podobně rozpačitý pocit jako z filmu Tropická bouře - velice kolísavá úroveň..Škoda, Ben by si zasloužil natočit jednu fakt trefu do černého. ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Zcela chapu nizke hodnoceni zde na csfd, ale me ten wtf humor proste bavi. Chvilemi mi to dokonce pripominalo klasiky od stillera jako mystery men, nebo Starsky a Hutch. 4/5* ()

Demonic189

Vzdavam sa! V polovičke som to už nevydržal, vypol a poslal do večného zatratenia. 1* iba za úvod s Bieberom, a to množstvo známych xichtov, ktoré sa tvorcom podarilo prepašovať do tejto "moc pjeknej hromádky hoven"... ()

Likan7

Ben Stiller je skvělý režisér, který doufám bude mít další skvělé filmy, jako byl Walter Mitty a jeho tajný život. To byla neuvěřitelná pecka, která vás pohladila a dojala (a přitom v ní nikdo neumřel pokud si vzpomínám). Dokonce bych řekl, že je lepší režisér, než herec. Jenže jsem si potom pustil dvojku Zoolandera. První díl byla ptákovina, věděli to všichni, ale bylo to vtipný, svěží, občas originální, ale každopádně trefný. Je to ten typ jednohubky, která by měla zůstat u jednoho dílu a nikdy by se neměla rozmnožovat. Jenže Ben si to nemyslel, a tak se opět ujal režie. Výsledek? Přesně takový, jaký jsem se bál. Vykrádačka prvního dílu, který totálně nebaví a naopak totálně nudí. Vtípky nejsou většinou vůbec vtipný, jako film to samozřejmě nefunguje, ale to nefungovala ani jednička, ale ta měla v esu scény, který si pamatuju dodnes a který vždycky rád uvidím. Ben je Zoolander na 100%, tam problém není, jenže tady musí hrát ještě míň, než v jedničce. Funguje tu samozřejmě nostalgie. Máme tu skoro všechny postavy, které jsme viděli v jedničce (až na manželku, na kterou spadla knížka :D ). Jenže pocit nostalgie se dostaví a za 10 minut je pryč. Pak jen čekáme na ty vtipný scénky...jenže kde nic, tu nic. Občas tu něco sice je na usmání, jenže většinou se jedná o blbosti, kraviny a nechutný olízávání. PS - musím uznat, že narvat tolik cameo rolí celkem známých lidí bylo celkem vtipný. ()

Hashirama

No. 2 je jako druhé Sin City - moc pozdě a moc málo. Namísto sebevědomé pózy na vlastních nohách těží pokračování (bohužel nepřekvapivě) z odkazů na jedničku, kterých je nezdravě moc a pochopitelně už nejsou moc vtipné, a nedá tak divákovi moc šancí se zasmát. Vrcholem humoru je tak skvěle bizarní Benedict Cumberbatch. Podle mě by bláznivá komedie neměla pokračovat smrtí stěžejní postavy. Sumarizace? Příběhově přeplácané a přesto prázdné pokračování, o které nikdo nežádal a které nikomu chybět zřejmě nebude. Bohužel. ()

ER

Parodování parodické jedničky.Asi i tvůrcům bylo zřejmé,že se tady vaří z vody a tak se shazují,seč to jde a přitom si rýpnou do tloušťky,nebo mobilu atd..Jako vždy pár gagů výborných,pár stupidních,ale pořád to při správné náladě pobaví. ()

Zemřel herec Jerry Stiller

Zemřel herec Jerry Stiller

11.05.2020

Ve věku 92 let dnes ve Spojených státech zemřel komediální herec Jerry Stiller. Zprávu na svém twitterovém účtu zveřejnil jeho syn, hollywoodský herec a režisér Ben Stiller. Podle příspěvku zemřel… (více)

Zlaté maliny 2016

Zlaté maliny 2016

25.02.2017

Známe letošní vítěze Zlatých malin. Nejhorším snímkem se stal dokument Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party, který si odnesl i další tři Zlaté maliny za nejhorší režii,… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Kdy bude mít premiéru Zoolander 2?

Kdy bude mít premiéru Zoolander 2?

11.03.2015

Derek Zoolander je manekýnská ikona. Když se tedy včera večer objevil na pařížském týdnu módy, byl z toho docela poprask. On a jeho kamarád Jeníček ale nedorazili jen tak pro zábavu. Promovali tam… (více)