The Last Exorcism Part II

• USA The Last Exorcism 2 (pracovní název) (více)

Film je The Last Exorcism 2 je pokračovaním hrozivého príbehu mladého dievčaťa. Nell Sweetzerovú (Ashley Bell) našli samú a vydesenú v lese. Hoci sa po čase vracia späť do civilizácie, nemôže si spomenúť, čo sa s ňou vlastne stalo. Uvedomí si však, že je poslednou žijúcou členkou svojej rodiny. Začína nový život, avšak s jej návratom sa prebudí aj silné zlo, ktoré má s Nell nepredstaviteľne desivé plány. Tie ju môžu opäť doviesť až na pokraj pekla, kde jedinou šancou na záchranu môže byť už iba rituál vyháňania diabla. (DJ Rocco iNc)

maddy

Ukážkový príklad absolútne zbytočného pokračovania. Už prvý „posledný exorcizmus“ nebol vyslovene žiaden zázrak, ale v rámci „found footage“ formy sa jednalo o celkom neškodný prírastok (2,5*). Pokračovanie však od „found-footage“ úplne upustilo (čo je dosť neštandardné riešenie a viac to filmu uškodilo ako pomohlo) a doslovne po ňom nič neostalo. Druhý „posledný exorcizmus“ je tak len 90 minút naťahované nič ... vykuchaný, vykastrovaný vymietačský horor. V podstate nemá žiadnu nosnú story, len doslovne zbytočne naťahuje udalosti z prvého filmu. Hororových scén je pramálo, odohrávajú sa prevažne cez deň, takže zároveň im chýba akýkoľvek element strachu a na jednu ľakačku pripadá ďalších 20 minút zbytočných rečí. Navyše, keď má ísť v posledných 10. minútach do tuhého, tak evidentne došiel rozpočet a tak sledujeme len vzdialený záber na dom a v pozadí na nás útočia akurát tak zvukové vnemy ako krik, buchot a podobne. Čo po tých nevýrazných predošlých minútach neprináša žiadnu satisfakciu, keďže všetci sme v tomto čase už určite chceli vidieť masaker pri vymietaní. Dve-tri zaujímavé scény sa síce nájdu (úvod v dome, ktorý ako jediný pôsobil napínavo a vyzeral viac ako sľubne, kostol a poletovanie nad posteľou), dokonca aj Ashley Bell je veľmi obstojná herečka, poteší aj samotný takmer až sarkastický záver, ale nič z toho tú 80 minútovú nudu nespasí. CELKOVO: 2* / PS: neviem, na čo s takýmto pokračovaním čakali 3 roky?! Avšak obávam sa, že časom nás postihne aj tak ešte aj tretie „posledné“ vymietanie. ()

kaylin

„Poslední vymítání ďábla 2“ je jednoduše zbytečný film, který byl nejspíš natočen proto, že v poslední době vymítací horory opět letí. To vede k tomu, že jich je moc. V takovém množství se pak ukáže, že je opravdu jen pár těch, které opravdu stojí za zhlédnutí. „Poslední vymítání ďábla 2“ k nim nepatří, protože ani není schopen vytvořit tu správnou atmosféru. Scény, které jste viděli jinde, už vás podruhé těžko vyděsí. ()

Havaj8

Pokračování, který svojí kvalitu převzalo do puntíku z jedničky. I přes jinýho režiséra, netuším jestli byl až tak malej rozpočet, ale ta digitální stránka je o ničem. Když už se snažej o vymítání tak to musí mít zlámaný kosti, hlasy z temnot, nechutný scény. Tady se vydali cestou, která nemůže udělat žádný Haloo, protože to nepřináší absolutně nic. A to sem to musel zkouknout na dvakrát. Úplně zbytečný dva díly v mým životě. ()

Rodriguez

Věřit někdy tomu, že vznikne k první blbosti i další a ještě v návaznosti.....no, tak to Hollywoodu blahopřeji za novodobé sračky! A jsem smutný, že žánr hororu tímhle velmi rychle a solidně upádá! 10% ()

dubinak

Absolutní ubohost, co se týče strašení a nic tak tuctového jsem zase dlouhou dobu nepotkala. Ne, že by mi první díl něco přinesl, ale pokračování tohoto už předtím ne nějak přívětivého, i když ještě pořád něčím zajímavého satanic je přinejmenším zklamání i přesto velké nic, co jsem čekala už před projekcí. Jednu hvězdu tomu dávám snad jen za řemeslnou stránku a taky za to, že existují mnohem horší snímky tohoto subžánru, ale producenti si tímto výtvorem rozhodně nevysloužili mou přízeň. Snad nás nečeká třetí díl. ()

Nivenx

Bohužel nejhorší díly z Vymítačského subžánru co byly kdy natočeny. Už první díl mi přišel neskutečně stupidní a úplně katastrofálně provedený. Zde je to ještě o drobet horší a přemýšlel jsem nad odpadem. Nuda doplněná strašným zpracováním a úplně debilním scénářem. Když už tam něco bylo, tak to nebylo nic nového co by jsme už jinde neviděli. Zkrátka klišé na které je nastaveno další klišé. Jsem zase totálně znechucen. 15% ()

ecceHOMMO

V jednotke sa mi nepáčil dokumentaristický prístup. Ale dvojka nemá ani len tie atmosferické fragmety ktoré sa v jednotke z času na čas mihli. Príbehovo aj atmosférou je to veĺmi slabé a neponúka to absolútne nič. Človek by čakal, že aspoň v závere sa dočká explicitného satanistického vyvrcholenia....ale ani ťuk. ()

Duoscop

Na celém filmu je nejlepší začátek a konec. Ale ani jeden netrvá déle jak 2 minuty a to je na skoro 90 minutový film opravdu málo. Už první díl byla slabota, ale proti tomuto to byla extra třída (i když jsem hodnotil stejně). Zbytečné pokračování zbytečného prvního dílu. ()

pravdovravny

Úvod vyzeral veľmi zaujímave, troška som prepadol pocitu, že tento diel prekoná predchodcu, ale potom prišli tak nudné a nestrašidelné momenty, že ani vcelku vkusný záver to nemohol už zachrániť. ()

zolo23

Tak ako som dal jednu hviezdu prvej časti (2010) musím dať aj druhej. Ja som vlastne zistil, že z hororového žánru sú filmy s tematikou posadnutia diablom tie najhoršie a najnudnejšie. Aj pri sledovaní tohto filmu som sa nesmierne nudil, tých pár "akože" ľakacích scén bolo doslova trápnych a ja som netrpezlivo sledoval hodiny kedy táto sračka skončí. Úplne zbytočný film o jednej krave, ktorá má súdené...........to čo má súdené. Ten záver mi vyčaril úsmev na tvári a keď si režisér myslel, že s "týmto" niekoho ohúri je u mňa smiešny ujo. 15% s odretými ušami. ()

bari68

Zbytočne a až prehnane naťahovaný sequel prvotne celkom schopného hororu. Lepšie a dynamickejšie prestrihanie by som zastavil zhruba na stopáži cca 60 minút. Part II ako už býva zvykom tomu nasadil korunu a vyrobené peniaze z kín a distribúcie išli nepriamou úmerou smerom ku kvalite. Žiadne nové prvky, nič prevratného, naviac nudné a občas kŕčovité. ()

Han22

Druhý díl se zaměřuje na posedlou Nell, která se snaží žít normální život v jakémsi útulku. Démon, který ji chtěl v prvním díle ji ale nenechá na pokoji a tak se ji dějí různé většinou celkem nezajímavé věci kombinované s tím, že se ji k ní lidi chovají špatně, což vrcholí při závěrečném exorcismu SPOILER který se mění v pokus o vraždu KONEC SPOILERu. Oceňuji to, že to není found footage a závěrečný twist, ale bohužel je to nuda s nezajímavou hrdinkou, která je navíc ošklivá a na roli 17leté teenky neuvěřitelně staře vypadající. Navíc když se začne něco zajímavého dít, je to mimo záběr... což je obrovská škoda, protože ten závěr to mohl hodně pozvednout, kdyby autoři měli koule. Takhle je to stejně jako první díl za 2*. ()

MareT.

Tady je hned od zacatku jasne, ze dvojka nema na svete co delat. Trpi typickou "rakovinou" sequelu, kde se dej neposune dal celou stopaz az do poslednich 10 minut (ktere mely aspon tu atmosferu). Jinak cely film se krici, hlasite efekty vas budi ze spanku ale jsou tak samoucelne ze jen prevratite oci a spite dale. Uz jednicka nenabidla nic noveho, tady je to "nic" natahnute na hodinu a pul. Mistama dobra atmosfera, ale to je tak vse! ()

Ronaldo79

Není žádným tajemstvím, že jednička byla propadák, no, a PART II je to samý v bledě modrým, akorát bez found footage formy. Zase spousta žvanění a pořádné vymítání chybí, až na lekačky, není prostor se skutečně bát, jen mně ten stoprocentní nárust decibelů násilně probíral z pohrdavé netečnosti. Btw: Obávám se, že poslední přijde i potřetí. 4/10* ()

pytrisss

Hvezda navic za velmi slusny konec. Kdyby se to cely natocilo v tomhle duchu, byla by to vetsi sranda a nemuselo si to hrat na nejaky drama. ()

Rathalos

Oproti nudnej jednotke extremne zlepsenie,skvela atmosfera,lakacky,hudba,napatie,tajomno a samozrejme musim vyzdvihnut herecky vykon Ashley Bell,zahrala to vyborne a bola aj velmi sympaticka v tomto druhom filme...:-) ()

AngelG

Po naprosto trapné jedničce, je pro mě pokračování poměrně příjemné překvapení.. hlavní představitelka mi teda nesedla ani předtím a ani teď, přijde mi, že občas až zbytečně přehrává a také je děj velice předvídatelný i se závěrem, ale i přesto je to celkem lekavé a atmosféru to taky umí najít.. ()