Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

Ollie235

S řeckými bájemi to kromě jmen a antické stylizace nemá moc společného, ale to mi nijak nevadí. Co nemůžu překousnou je fakt, že lze z tak pro film vhodného příběhu udělat takovou naivní slátaninu bez špetky napětí či překvapení. Jediné, co lze vyzdvihnout jsou efekty a dejme tomu herecké obsazení, jinak opravdu není o co stát. ()

Andresito

Tak tohle by celkem šlo. Totální trapnost prvního dílu je (skoro) pryč, lépe řečeno na ní díky rozumné délce nezbývá dost času, a to je dobře. Když se mluví, sice to pořád dost trhá uši a díky Worthingtonovu telecímu výrazu i oči, ale vždy ve správnou chvíli se na plátno přivalí nějaké to monstrum, ne jehož destruktivní počínání se díky slušné Liebesmanově režii moc hezky kouká (parádní dlouhé záběry). Jasně, pořád je to blbina s nemožnými zvraty a skvělými herci, kteří nemají co hrát, ale narozdíl od jedničky mi z toho nebylo fyzicky špatně. 50% ()

Kontractor odpad!

Hněv je strašné zlo, co by nemělo existovat. To i jednička byla lepší. Protože tu není žádná dějová linka jen se přeskakuje ze sceny do sceny (nebo z pouste do lesa) , aby nakonec rekli, ze tvuj nepritel muze byt kamos i kdyby te chtel rozmaznout stromem (či zabit cely prvni dil) a nebo, že když delas neco kvuli rodine, ktera drzi spolu prekonas vsechno. Ani jedna zabavna scena, pripomnelo mi to Forresta, kde na neco zavzpominal a pak to ta sama postava rekla ve flashbacku (coz byt skveli priklad stupidity), jenže tady to je jina uroven (Schovejte se tamhle Chimera Vas vidi...nepovidej). Ženská lučišnice, kterou zamestnali, aby tam aspon byla jedna zenska...minotaur, kteryho vykradli z *Legendy* a roztresena kamera s mlhou, vybuchy, kourem, kde clovek nevi, co se deje (stejne je to jedno, protoze se tam nedeje nic). ()

TonyM

Popravde, normálne by som tomu dal tak 3 možno 2, keďže povedzme si narovinu, príbeh bol veľmi slabučký... ale.... okolo tých zopár riadkov scenáru je naobalený pure visual madness a toto ja môžem. Čo znamená epické monštrá, niektoré ma svojou monštróznosťou prikovali do sedačky a možno jedno z najlepších 3D, na ktorých som bol, vidno, že technológia pokročila. Herci samozrejme samé známe tváre, ale myslím, že toto boli pre nich skôr len bočné roly, kde nemali čo veľmi hrať s výnimkou krátkeho vystúpenia Billa Nighyho, ktorý hraje každú rolu o dušu :). Jednotka bola podľa môjho skromného názoru o trošku lepšia, byť trochu dlhšej stopáže a viacej akcie a beštií, nemám problém dať za 5. ()

Stanley619

I když tenhle film postrádá nějaký ten smysluplnější příběh, tak to vynahrazuje povedenou 3D akční podívanou. Herecké obsazení se mi taky hodně líbilo, hlavně teda Andromeda. Ku podivu, i hudba za něco stála. Rozhodně lepší, než jednička, která byla odfláknutá skoro ve všech ohledech. Zatím nejlepší 3D efekty, které jsem viděl v roce 2012 v kině. 69% ()

masiko

Jeste horsi nez prvni dil, zdejsi komentare me presvedcily, ze je to snad stupidni blockbuster se slusnou akci, a takove filmy mam na oddych celkem rad. Jenze tohle je stupidni az moc a akce je tam mozna pozehnane, ale stoji uplne za hovno. Ve srovnani s letosnimi Immortals dostavaji titani na prdel ve vsech ohledech. ()

wampire23

Priznám sa, skorší Clash of the Titans som nevidel. Ale keď väčšina hovorí, že toto je lepšie ako ,,jednotka", tak potom jednotku ani radšej nechcem vidieť. Pre mňa je toto na 2*, ale tie som dal aj podobným Immortals, ktorí ma bavili viac. Toto mi prišlo ako nudná zlátanina okorenená PÁR stereotypnými monštrami (POMO asi nesleduje podobné filmy) a neohrabanými a neotesanými výkonmi hereckých es. Nečakal som, že by to mohlo s takým rozpočtom a takými hviezdami dopadnúť až tak zle. Holt dnes už nie je nič isté. ()

Mr.Mick

Ak sa vám páčil remake, tak sa určite bude páčiť aj pokračovanie. Obe filmy sú totiž takmer totožné. Akcia a efekty sú vynikajúce príbeh sa môže zdať iný ale v zárodku rovnaký ako v jednotke - prísť nájsť vec ktorou zničiť Titana, zachrániť tím ľudstvo a žijeme šťastne až do smrti alebo do pokračovania. Dúfam že, k tomu nedôjde a nechajú obľúbený originál už na pokoji a prestanú mu neničiť reputáciu. 35% ()

Geller

Ve 12 letech bych slintal blahem. Bohužel kromě pěkně zpracovaných monster tenhle film nenabízí vůbec nic. ()

jerenymo

Tak jsem myslel že po velké přešlapu s jedničkou si dají alespoň maličko záležet s druhým dílem.......OMYL, OMYL A JEŠTĚ JEDNOU OMYL. Splácaná břečka, ve které se topí jak Liam, tak i Sam. Neskutečně blemt. ()

Echelon1

Zábava na oddych... Vysoko rozpočtové A-čko, s kvalitnými efektmi (aj keď na rok 2012 je to skôr priemer, keď vezmem do úvahy iné filmy z tohto obdobia), priemernou akciou, priemernou réžiou, kulisami, prostredím, nevyužitými postavami (proste všetko je priemerné), aj keď niektoré postavy svoj charakter mali. Taký Ralph Fiennes ako Hádes, Liam Neeson ako Zeus a Bill Nighy (ktorého nepoznám) ako Hepheasteus sú asi najcharakternejšie postavy príbehu, ktorému chýba lepší dej a veľkoleposť. So 150 miliónmi mohli skutočne spraviť oveľa, oveľa lepší film. Mohol vzniknúť jeden z najveľkolepejších filmov tejto doby a možno jeden z najveľkolepejších filmov celkovo...Nestalo sa. Taktiež neviem prečo sa film vybral mytologickou cestou, akou sa vybral. Grécky bohovia už nie sú (okrem toho, že sa ľudia k nim nemodlia, tak nevedno prečo), tí čo zostali majú už len zlomok moci, alebo žiadnu...Ares vie premôcť Hádesa, Poseidona, aj Dia??? Tí Sparťania boli k smiechu, čo tam vlastne na konci bránili?? Z Titánov uvidíme len Krona, z bájnych tvorov len zopár, aj to len ako akčný bonus...Ak chcete vidieť bájne tvory, titánov a podobné veci, odporúčam pozrieť si kresleného Herkulesa (nikdy by ma nenapadlo, že niečo také poviem)..............Vyčleniť aspoň tých 250miliónov, kompletne prerobiť scenár a dej (vyplniť aspoň tie dve až tri hodiny), pridať tam o niekoľko potvor, bohov a titánov naviac, skladateľa hudby, ktorí vie robiť poriadnu epickú hudbu, obsadiť režiséra, ktorí vie, ako sa robí poriadna VÝPRAVA a točiť nanovo. ()

Deywid

Lepšie ako jednotka....Síce rovnako tupé a postavy zúfalo jednorozmerné, ale keďže to má spád (prakticky jedna akčná scéna stíha druhú), tak sa pri tom človek aspoň nenudí...60 %. ()

Illy

Instantní nuda. Veškeré souboje probíhají tak že se dva mlátí o zdi a o zem, ve světlé chvilce se tou zdí prohodí a při tom si navzájem svírají zbraně. Skoro jako gay porno.Scénář vychrchlal snad někdo po ránu v koupelně, postavy jsou ploché jako Kate Hudson. Jen efekty jsou efektní, ale to je naše důchodová reforma taky. Nebrat. ()

JK-Stinger

Taková divná megalomanská řezničina bez špetky zravého rozumu. Příběh je děravý jak stará bačkora a pro natáčení by se asi měl zase začít používat opravdový oheň. Ten trikový totiž asi hlavní hrdiny vůbec nemá pálit. Suma sumárum totální volovina na které je kladné jedině trikové pojetí, takže se to celé vcelku hezky hemží barvičkami. ()

Martinius

prekvapivo vyrazne lepsie ako ten mizerny plagiat, co tomu predchadzal. nebyt worthingtona v hlavnej ulohe, hodnotenie mohlo byt este o nieco lepsie. trochu iritovalo, ze olympski bohovia sa na bohov prilis nepodobali (charakterom...), zato tartarus a prebudeny kronos si zasluzia ovacie. ()

Nolanofil

Aspoň takto mala vyzerať jednotka. Síce scenár je taktiež slabý a záverečný bozk Worthingtona a Pike je do neba volajúci a prišiel z ničoho nič, bez akejkoľvek náväznosti. No je to aspoň kvalitne, megalomansky akčné. Len kvôli tomu sa to oplatí vidieť, kvôli ničomu ostatnému. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)