Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

Bozvav

Hněv Titánů se mi líbil ještě méně než Souboj Titánů. Přitom zde už nestraší stín původního filmu. Ne, že by nebylo dost akce a bojů, ale smysl nějak uniká do ztracena. Perseus je ještě nesympatičtější než obvykle a celé je to nějaké vachrlaté. Hudba pěkná, ale jinak si myslím,že se z toho dalo vytěžit výrazně více. Pochvala za kratší stopáž. Za mne 55%. ()

Jocker94

Hněv je rozhodně ve všech směrech lepší než první díl. Tvůrcům se povedlo do těch "pouhých" devadesáti devíti minut vtěsnat spoustu akce a propracovaných efektů, které byly opravdu povedené. 3D bylo také o poznání lepší než u prvního dílu, i když jsem od něho čekal možná ještě o trochu více. Největším zklamáním pro mne tedy zůstává závěrečná bitva s Kronem, od které jsem čekal mnohem více. ()

M.Myers

Tak tady už nebylo s čím srovnávat tak bude hodnocení podstatně lepší než u předchozího dílu....Pravdou je, že struktura filmu je stejná jako u Clash of the Titans(2010), ale mnohem snadněji odsejpá(víc akce, mím blábolení), a akce je to vážně pěkná(možná ještě trochu víc ubrat roztřesenou kameru), finále s Kronem bylo vážně luxusní pokoukání, snad nejhezčí triky co jsem zatím viděl......krom představitele Persea může film také těžit z parádního obsazení(ale ten Worthington, to je fakt břídil). Ještě menší poznámka k technologii 3D :"běžte s tím laskavě do..dele". ()

Hapretor

V hlavní roli triky. Vše ostatní nuda. Horší než jednička. Dost bez nápadu. Postavy o ničem. Jen ten Kronos nebyl špatně udělanej. Ale je to vlastně zase to samý. Čekal jsem nějakou inovaci. Škoda. Jít do kina by byla taky škoda. ()

Rokle

Akční scény jsou na dobré úrovni a zpočátku jsem se dost dobře bavil. S přibývajícími minutami však přijde na řadu spousta zbytečných stupidních dialogů. Škoda, náběh na popcorn roku tady byl... ()

DHDV

Už během prvních dvaceti minut jsem si uvědomil, že tento film nebude výjimečným blockbusterem letošního roku. Režisér Jonathan Liebesman se už od začátku držel zaběhnutých linek akčního a dobrodužného žánru a snažil se je nakombinovat tak, aby výsledek působil jako film s myšlenkou. Bohužel, tento pokus se nezdařil hned po úvodním souboji Persea (Sam Worthington) s Chimérou. Sam Worthington je herec jednoho výrazu a proto asi hraje celý film se špinavým obličejem, aby jeho herecké polohy dosáhly tíženého efektu. Doufal jsem v to, že film bude stavět na dvojici Liam Neeson (Zeus) a Ralp Fiennes (Hadés). Ale tito dva filmový bratři děj taky neobohatili, hlavně jejich dějová linka je zcela mimo mé chápání. Jeden neví, co vlastně chce a nakonec si odpouští oba dva navzájem, prostě nedotažený scénář. Bill Nighy, který hraje Héfaista si určitě tuto roli nezařadí mezi ty podařené a Rosamuda Pike (Andromeda) taktéž. Hlavně romantická linka mezi Andromedou a Perseem je pořád facka, takový (nelogický) smeč na diváky jsem také ještě nikdy neviděl. Příběh Hněvu Titánů je prostě neodtažený, to tvůrci (určitě) věděli. Proto se rozhodli zaměřit na vizuální stránku filmu. To je to, co film jakž takž drží v celku. Rychlý střih, digitální monstra a pár originálních záběrů. Na můj vkus byl konec silně přestříhaný (občas jsem netušil co sleduji), ale to by se dalo odpustit díky dobře zvolené hudbě (soundtrack má své silné ale i slabé místa). Já film viděl ve formátu 3D, pokud vy toto fantasy zhlédnete v klasickém formátu, nic se nestane. Hněv Titánů mne zklamal, čekal jsem posun v kvalitě, ale ten se nedostavil. Pokud se vám líbil první díl a od filmu nic neočekáváte, zajděte si na to do kina. Ale pokud chce opravdu dobrodružný film, sáhněte raději doma po ozkoušené klasice, jako je třeba Mumie (1999) anebo Dobyvatelé ztracené archy (1981). Ušetříte peníze a nebudete zklamání. ()

agassi68

Na mňa až príliš tupé. Úvod ako do pornofilmu, kde sú tiež úvodné reči zbytočné. Páčili sa mi kyklopi, pasáž v lese a Hefaistos. Naopak - Perseov syn, blondína a Kron. Škoda, že nemám násť rokov možno by som hviezdičku pridal.. ()

GOREGASM

Trailer opět vystřílel všechny zajímavé detaily, které fungují sestříhané do minuty a půl, na ploše sto minut se pak stávají součástí sice velké, ale zároveň nudné akce, která postrádá jakýkoliv zajímavý nápad a ani samotná monstra se kterými je kudrnáč Worthington konfrontován nevypadají jak by si při 150 - ti megovém rozpočtu zasloužila. U filmu, který sází pouze na akci, jde o těžké K.O., ze kterého se sice ještě snímek na moment vzpamatovává, ale ihned přichází brutální direkt zprava v podobě nulového scénáře (pojem hollywoodský scenárista se při podobném trendu stane veřejně akceptovanou urážkou) a opravdu špatného Worthingtona, který svůj part sprostě odflákl. Pokud bude takto pokračovat, viz jeho poslední "projekty", zmizí z našich filmových srdcí stejně rychle, jako se tam dostal. Pro Liebesmana po vydařené Battle Los Angeles dva obří kroky zpět. 20% ()

Zajdo

Wrath of the Titans ťaží hlavne zo svojej vizuálnej stránky. Efekty vyzerali pekne, najmä Kronos bol spravený výborne. Príbeh ma veľmi neoslovil, už od začiatku bolo jasné ako to celé skončí. Film ubehne veľmi rýchlo, čo je myslím si v tomto prípade akurát. V pohode sa to dá pozrieť ako vizuálnu jednohubku, no film nič viac neponúkne. O niečo lepšie ako prvý diel. ()

Adm.Nelson

KarelR to do bodky vystihol, ja pridám ešte pár svojich čriepkov, napríklad dementný nápad nechať umierať bohov (na Olympe asi došla ambrózia), Héfaistos ako blázon (páni scenáristi, trocha úcty k tej mytológii), blbá žena, ktorej nevysvetlíte, že modlitbičky k Áresovi ju privedú do hrobu (našťastie chcípla celkom rýchlo) a kyklopi, ktorí sú v podstate vaši kamoši (tí vyhrávajú cenu pre naj WTF vo filme). Hej, nadávam, ale dal som tomu 4 hviezdičky. Tak to je tým, že som mal chuť vidieť práve takúto blbinu, kde vypnem mozog, oddýchnem si rozvalený na gauči a pokochám sa akciou. Hmm, aj keď vlastne jediná akcia, ktorá za niečo stála, bola tá s chimérou. Fúha, ako tak rozmýšľam, dnes mi v reštike stačilo aj obedové menu bez piva a s nechutnou polievkou, odkiaľ som odišiel s dobrým pocitom, a 5 hviezd by som dnes naparil kľudne aj Twilightu. Čo už, sú aj také dni. 8/10 ()

mala_kea

Worthington už konečně vypadá trochu autenticky. Ovšem jen další řada z Hollywoodských reprasálií, kdy postaví více lidí před ještě větší zelená plátna. Po vizuální i audio stránce film vypadá lépe než jeho původní představitel, ale z takového prasáckého scénáře prostě víc vymačkat nepůjde. Lituji Liama, že musel své utrpení snášet i podruhé. Liebesman by bez svých kouzelníčků a magických soubojů film neutáhl ani na 50%. Doufám, že se titáni hněvali naposled. ()

BOURQUE

„Voľné pokračovanie“ prvého (podľa mňa nie príliš vydareného) diela, čo sme mohli vidieť v roku 2010. V hlavných rolách sa vrátili herci z prvého diela. Ich výkony sú o niečo lepšie ako v prvom diele. Priestor pre počítačovú techniku je 2x väčšia ako to bolo v prvom diele a je to opäť na úkor samotného príbehu. Neviem prečo dneska všetky „veľkolepé historické filmy“ musia mať extra podporu počítačov. Napriek spomínaným „nedostatkom“ je pokračovanie o niečo lepšie ako bola “jednička“. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Clu

Bylo mi to překvapivě sympatické, vžil jsem se do postav a prostředí a velmi dobře se bavil. Ale na další shlédnutí z toho prakticky nic nezbylo. Jednohubka. P.S. Bill Nighy mi tam neseděl. ()

hEROic

naprosto luxusni fantasy reznicina s efekty tak dokonalymi, ze se musi nabazit snad kazdy, kdo rad mytologii... temne, smrtelne a akcni pokracovani, ktere by melo dat zapomenout vsem tvrdohlavcum na puvodni Souboj Titánů, jenze predsudku se tezko zbavuje ze... naprosto, ale naprosto luxusne provedeni bohove se z vysky smeji Válce Bohů, ostatne jako cely film... udelat lepsi finalni zabiti Krona, dal bych pet hvezd... kazdopadne nic pro intelektualy :)) 80% ()

Hopkins

4 hvězdičky ovšem nezapomenu na své oblíbené ALE.... Film jako takový je podprůměrný bez šťávy plný nelogičností . Ovšem za Liama který patří do mé top trojky oblíbených herců a Ralpha , kterého taky hodně můžu je hvězdička a taky za scénu kdy oba bojují s ostatními příšerami bok po boku konečně něco co se mi na filmy opravdu líbilo. BIll Nighy opět ve své malé roličce ale taky palec nahoru. Nebýt efektů a hereckého obsazení (Sama do toho nepočítám ten mi zrovna moc sympatický není :( ) tak bych dal dvě hvězdičky takto 4. 75% ()

WillyMarks

Démonská řež plná akce, zabíjení, lítajících šutrů, lidí a démonů...to je asi tak vše. Dialogy jsou hrozné, Bohové si moc od prvního dílu nepřilepšily a stále jsou oblečení jak z nějakého second handu. Hudba ujde a napětí vcelku taky průběžně roste. Andromeda alias Lily James si v tomto snímku určitě otevřela bránu do velké filmové branže a určitě o ní ještě uslyšíme, což je jedině dobře. Více asi o tomto snímku říci nelze. Je to odpočinková akční podívaná plná mýtyckých stvoření, nicméně pro mě stejně zpackané jako první díl... ()

Evander

Občas hezké efekty, jinak bída s nouzí. Mizerný příběh, postavy, ke kterým si divák nedokáže najít cestu. Je to prostě slátanina všeho, co měl režisér zrovna "po ruce". Jedno pozitivum snímek přesto má - docela rychle to uteklo a mohl jsem to s nemalým uspokojením smazat. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)