Lovci zločinců

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2011–2016), 75 h 1 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Jonathan Nolan

Hudba:

Ramin Djawadi

James Caviezel, Michael Emerson, Kevin Chapman, Amy Acker, Sarah Shahi, Taraji P. Henson, John Nolan, Enrico Colantoni, Robert John Burke, Al Sapienza (více)

Série(5) / Epizody(103)

Příběh bývalého agenta CIA, o kterém se myslelo, že je mrtev. Krátce poté, co se vrátí zpět do New Yorku, jej kontaktuje záhadný muž, který si říká Finch. Ten disponuje značným společenským postavením a zdá se, že ví víc, než říká.
Na vzniku seriálu spolupracoval J. J. Abrams a na scénáři minimálně několika úvodních dílů se významně podílel Jonathan Nolan, jenž sepsal kompletně scénář k Mementu. Roli bývalého agenta ztvárnil James Caviezel (Vězeň, Umučení Krista) a tajemného Finche si zahrál Michael Emerson (Ztraceni, Saw: Hra o přežití). (Bajsf)

Allein4

Krimi seriály přehlížím a vypouštím. Tomuhle jsem dal šanci defakto jen proto, že je pod ním podepsaný J.J.Abrams a hrají v něm mí oblíbenci James Caviezel a Michael Emerson. A udělal jsem jen a jen dobře. Možná i díky vlivu Jonathana Nolana se skrz jednotlivé samostatně-příběhové epizody vyvíjí i mnohem hlubší příběh, který dotváří celé prostředí seriálu a vysvětluje jednotlivé postavy. Výběr zmíněných herců je také famózní - velmi osobitě přispívá a dotváří jedinečnost seriálu. "Jedinečnost" možná v uvozovkách, protože jsou i jiné seriály, se kterými se dá tento srovnávat (Lost, Alcatraz), i tak ovšem (alespoň u mne) tento ostatní podobné doslova válcuje. ()

bergeron

Komentar pisem po zhliadnuti 21 casti 2 serie. ( btw Poslednych 10 casti 2 serie bolo uzasnych, dych berucich ) Vzhladom k tomu ake komenty tu citam, tak sa chystam oporovat. Mozno prve casti neboli az tak uspesne ako by ste si predstavovali, ale Krasa serialu spociva v jeho dialke a zvedavosti ako to cele funguje. Jim Caviezel mozno nebol dobra volba ako herec, ale po nejakom case sa s nim date dokopy, a ked si uvedomite Harolda ( Ben Linus z Lost ) tak zasnete az nad tym co dokaze ten herec zahrat. Serial sa venuje prevazne zachranovaniu ludi, ale ked nejde o to tak su tam vtipne scenky, moderne technologie, zvraty, a ku konecnym dielom neskutocne napatie,a hlavne dezorientacia, lebo neviete ako to moze dopadnut. Hudba k serialu je robena uplne perfektne, bola aj nominovana na Awards. K suhrnu na *** imdb 8,7 *** technologia a hudba 5***** napatie a vtip 5 ***** a casti s Root,ELIAS a Nathanom ****** v kazdom pripade SA OPLATI POZERAT, MOZNO CHVILKU SI POCKAT KYM SA TO VYSTUPNUJE !! JE AZ SMUTNE AKO STE TO RYCHLO ODSUDILI ''KOMENTATORI'' :) davam 5* a za svojich 5 hviezdicek si budem stat. Tesim sa uz na 3 seriu, a poslednu cast 2 serie. ( typek z Decima Technologies ma uzasny akcent, a aj vzhlad, dalsi z bonusov serialu )... a ze to zrusia ????? no way loosers :o) ()

Hoffmanos

Zprvu zajímavý seriál s obstojným pilotem, ale díl od dílu čímdál větší nudou v obsahu, kdy už jsem si začínal myslet že některé díly psal Nolan během své chilky na WC. Časem mě ty béčkově předvídatelné pasáže, nesmrtelný hrdina a absence nějakého zajímavého zvratu v ději, či složitější zápletky, totálně odradily od dalších dílů. U některých akčních scén v podání Jamese Caviezela se může jit walker texas ranger zahrabat. ()

jardas

Mě se to líbí. Zajimavá myšlenka, herci dobří a sice mi trvalo jeden dva díly si zvyknout na tempo seriálu, ale teď už se těším na každý další díl :-) Je to zajimavé, doporučuji :-) ()

tuctovychlap

áno, pilot nebol ukážkou niečoho výnimočného..ale ďalšie epizódy dokážu diváka zaujať (písané po zhliadnutí prvej série), a keďže kladní hrdinovia získali v priebehu sezóny do arény hlavného bad-guya - teda prepojenie do budúcnosti je možné ..uvidím, akú cestu si Elias po uväznení nájde, aby sa opäť stretol s Johnom a Finchom..samozrejme, pravdepodobne aj naďalej bude prebiehať naťahovanie sa s večne (charakterovo) zašpinenými boys and girls of government and rôzne-trojpísmenové-skratky-companies..pre mňa je (písané s určitou nadsázkou :)) potešujúci hlavne fakt, že Jimi Caviezelovie naozaj dokáže rozprávať aj inak, než huhňavo a aramejským prízvukom (tomu sa mi nechcelo veriť ešte začiatkom roku 2013, kedy som po ukrižovaní videl ďalší jeho film, Tranzit /2012/, teda skôr než tento seriál)..after the first season **** / 75 %.. ()

ElVory

Úplnou náhodou jsem viděl jeden díl Person of Interest, který mě zaujal natolik, že jsem se ihned musel podívat na dalších tucet. Jonathan Nolan představil opravdu povedený krimi seriál s prvky špionského thrilleru, který je podle mého názoru zcela na jiné úrovni než většina dnešních seriálových novinek nebo filmů s takovýmto akčním rázem. Nestačím ovšem sledovat vše a proto to osobně beru jako výjimku ze seriálů, které mi proběhly před nosem. Po shlédnutí celého seriálu mi nezbývá než vše shrnout a zhodnotit. Nechci ovšem spoilerovat ostatním, kteří se Person of Interest teprve chystají zhlédnout nebo těm co čekají na poslední řady v češtině. Můžu snad jen prozradit, že vše končí, jak to začalo v prvním díle: "Dřív nebo později nejspíš skončíme mrtví..." 95% ()

fikee

Jako nekterym dalsi televiznim skvostum, Person of Interest trva velice dlouho, nez se dostane k meritu veci. Tech pet hvezdicek neni za prvni ani druhou serii, ale za temnou orwelovskou serii treti. ()

njuska

Vynikající seriál, jež ale bohužel TV Nova od 3. řady zcela zničila naprosto otřesným, nějakým amatérským dabingem. U prvních dvou řad byl český dabing na kupodivu poměrně slušné úrovni. Na Nově proto již tento seriál dále nesleduji, resp. sledovat nelze. ()

NairuWana

Nejsem příznivce detektivek, naposled jsem koukala jako malá na Komisaře Rexe. :D Proto jsem sama zmatená z toho, že Person of Interest si mě získala takovym způsobem, že aktuálně patří mezi moje nejoblíbenější seriály. Má charismatický charaktery, zajímavej děj a vyrovnanou dávku dramatu, krimi a sci-fi. První díly mě zas až tak nechytly, ale tohle je jeden z těch seriálů, kterej se díl od dílu zlepšuje. Kromě toho má i lesbickej subtext, což je pro mě další veliký plus. Je to taky jeden z mála seriálů, kde mě fakt zaujala hudba a i sem si pouštěla soundtrack. Nechci to zakřiknout, ale i čtvrtá řada zatim vypadá naprosto skvěle a já věřim, že Nolan to moc nezmrší. :) ()

RomanL

Vynikající seriál, který se plně rozbíhá až po několika dílech a totálně graduje až ve třetí řadě. Zdaleka není tak prvoplánovitý, jak by se mohlo zdát po shlédnutí několika dílů - naopak dokáže pěkně překvapit, a přitom to má hlavu a patu. Jo, a ti co psali, že jim tam schází „příběhová linie", by po té třetí řadě měli poopravit hodnocení. ()

numan

Konečně zase jeden výborný paranoidní seriál s prvky sci-fi! A když se ve druhé sérii přidá belgický ovčák, slyšící na jméno Medvěd a reagující jen na povely v holandštině, dokonáno jest. :o))) Po 4.sérii: Ať si masa běsní s draky, Tyrionem a krvavými hrami o trůny - pro mě je TOHLE nejlepší seriál desátých let. Snad jen škoda debilního českého překladu názvu. Jako obvykle. Zvedám na ****** B-) ()

SONYAGENT

Fantasticky serial, napinavy, akcni a s dopodrobna rozebranou historii jednotlivych postav a plny emoci a akce.. Peclivy vyber postav a hudby. Prvni dve serie vyborne, ale teprve potom se zacina dej zamotavat a graduje, 88% ()

Sombreri

Úvodní série zaujme a dál už jen graduje. Naprostá pecka, scénář zraje jako víno, čím dál lepší. / Po pár letech jsem se k seriálu vrátil a pořád si stojím za svým, jeden z nejlepších seriálů. Hudba, režie, scénář, herecké výkony.. prostě mě baví všechno a je to pořád pecka. ()

camomilla

Mam za sebou prvni dve rady a par dilu III serie. Bohuzel az nyni se konecne serial propracoval k zajimavejsimu deji, ktery byl prvni dve rady zbytecne v pozadi. Samotne epizody, kde se resi zlocin(ec) jsou oddychove a muzete se na ne divat klidne jednim okem, nebo u nich v pohode uvarite, vyzehlite a umyjete okna. Treti serie konecne ziskava grady, pribyvaji zajimavejsi postavy a konecne se to poradne rozjizdi. Jestli nehledate nic sloziteho, presto serial se zajimavou myslenkou, bude se libit. ()

enoemis13

Hodnotené po 5. seriách: Mal som skončiť na druhej epizóde prvej série ... nuž ale po vojne je každý generál ... 10% ()

Zemřel herec Mark Margolis

09.01.2022

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (více)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály