Mia a Brian se radují z narození dítěte a oddávají se rodičovským starostem. Miin bratr Dom se probouzí vedle Eleny, bývalé parťačky federálního agenta Hobbse, který šel celé partě po krku. Právě on Doma vytrhne z jeho poklidného života. Kupodivu mu nechce nasadit želízka, ale přichází s nabídkou, která se neodmítá. Hobbs se už dlouho snaží dopadnout bývalého příslušníka speciálních jednotek SEALs Owena Shawa a jeho gang, který svých schopností za volantem využívá k páchání zločinu. V Owenově analyticky chladnokrevném mozku vznikl plán na krádež nebezpečné technologie sloužící k výrobě zbraně hromadného ničení. Je potřeba mu v tom zabránit, proto se Hobbs obrátí na Doma a jeho parťáky s žádostí, aby své schopnosti tentokrát využili ve prospěch něčeho užitečného a protivníka porazili jeho vlastními zbraněmi. Výměnou za pomoc jim nabízí čistý trestný rejstřík pro všechny a možnost vrátit se domů. (TV Nova)

BoncheR

Čítal si Chris Morgan (?) po sebe scenár, keď ho písal? Človek, ktorý dával pozor pri titulkách musel vidieť tú jasnú americkosť základnej zápletky. Čarovná krabička môže vyradiť celú krajinu z prevádzky na celý deň, a Samojský Thor so starými kamošmi ich ide zastaviť. Nemal som oči zastreté obdivom mužských svalov, možno preto som si to všimol. Ale každopádne, na mnohých pádoch vo filme som sa musel smiať lebo boli také nereálne, že až. Na pár miestach som sa pousmial, lebo pokusy o fórky boli. Herci boli - boli. Najlepšia postava bol záporák Shaw, ostatní hrali najlepšie ako vedeli (pri všetkej úcte).Určite sa nejedná o päťhviezdičkovú zábavu, žiaľ, ak sa aj FAST5 dala pozerať, tak preto, lebo bola úplne iná než predošlé časti. Tento diel skôr ťažil z jej úspechu, a nie všetko sa vydarilo. No dobre, nebolo zlé- napríklad záverečná pesnička bola super. 64% ()

bobby_jean

Možno nemám súdnosť a možno to bolo naozaj dokonalé. No ja som užasnutá! (Ok, asi až na dve scény, ktoré boli skutočne príliš pritiahnuté za vlasy. Ale všetko odpúšťam..) ()

elanius

(74/2013, DVDRip) / Dostal som úplne všetko čo by len od série F&F bolo možné očakávať. V dobrom aj v zlom. Akčné sekvencie s auťákmi sú jednoznačne top level toho čo vo filmoch momentálne existuje, vyslovene som chrochtal blahom. Dominic vs. Letty, scénka pri rieke 100%, nakladačka The Rocka s nejakou podobne velkou skriňou v lietadle 100%. Nebyť ozaj zbytočne prestrelenej finálnej scény na runwayi, asi by som dlho neváhal nad 5, takto slušných 8/10. ()

BS

Fast Five jsem si zamiloval, pokračování je pro mě šlápnutím vedle... A ta Runway? WTF? A to na tom mostě? Dafuq?! A ted vážně, pětka byla našlápnutá akce, která měla i nějaký seriózní děj. Šestka je pouze (velmi zručně natočený) akční film, kde je všechno, tak jak by to mělo správně být, ale prostě to nefunguje. A ted opět nevážně: to na tom mostě?! Jako vážně?! A ještě ta otázka od Letty, bych blil. ()

Iroquaise

už pětka mne dost iritovala svojí snahou o epiku a umělou dramatičnost/ melodramatičnost, důrazem na postavy ( v důsledku pitomý a plytký) a uchopení série jako ucelené "ságy jedné rodiny" - navíc se o tom furt do zblbnutí žvaní ( výborný je v tomhle směru koncept scén: sídlo - pár - přijíždí návštěva - muži rozmlouvají - žena zpovzdálí pozoruje a usmívá se - hraje akustická kytara)...dlouhý jako kráva, blbě napsaný, přehnaně nadsazený pojetí akce...a některý honičky dost nezábavný a nepřehledný...už asi stačilo si myslim...jestli to vůbec kdy mělo rozbujet takhle do šířky...jednička a čtyřka mne bavily nejvíc...ale na Linovi obecně je blbý, že se snaží brát seriózně a ambiciózně látku, která k tomu neni určená...akce s tankem se mi líbila...je to sice víc počítačová hra, ale rytmicky a pojetím prostoru mě to bavilo...první honička v Londýně je hrozná...debilně scénáristicky připravená, nepřehledná, infantilně nadsazená ( vozidla létají, lidé v autech se tváří vztekle a odhodlaně)... a co mě teda sralo snad ze všeho nejvíc, bylo audiovizuální ztvárnění radikálního řazení...jede - jede - dup - jede strašně rychle...furt dokola... ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Šestka mě napodruhé jenom usvědčila, že následující sedmý díl série a změna režiséra byla obrovská chyba. Lin zde napodruhé perfektně zužitkoval Rocka i celou, na vrchol se cílevědomě drápající skvadru, akce je sice přepálená ale ještě v mezích co já dokáži tolerovat. Těžko se mi popisuje co je prostě se sedmičkou špatně, ale v hlavě mi spíše usedl tank, formule v Londýně a nejdelší ranvej na světě (takhle vedle sebe je to opravdu obdivuhodný výčet akčních scén) než cokoliv z portfólia Jamese Wana. Procenta a hvězdičky nedávám naplno, protože je to hrozně, ale hrozně hloupé a tempo není stabilní - ale to je hlavně tím jak moc je akce vysokooktanová. Kreativita akčních scén mi za další zhlédnutí určitě stála. 65 % ()

noriaki

Rozhodně se nedá říct že se série nikam nevyvíjí. Od nadupaného, ale při zpětném pohledu téměř komorního prvního dílu ušla dlouhou cestu. Režisér Justin Lin se vypracoval na slušného rutinéra, který akci zvládá na lepší dvojku, dialogy na horší trojku a vývoj charakterů má za dostatečně. Ještě že to Vin Diesel utáhl charismatem a zbytek herců má v zádech minulé díly a trochu té nostalgie. Kousky Toretovy party se posunuly o další kousek směrem do nereálna a atmosféra lehce potemněla. Skvělou ukázkou je pasáž na dálnici, v níž mě z některých záběrů regulérně mrazilo. Stačí si domyslet jak vypadá osazenstvo nešťastných autíček a z pohodového blockbusteru se stal téměř thriller. ()

Mishqo

Vysoko-oktánová nabušená akcia plná vtipu. Reklama na testosterón v podobe napasovaných tričiek a stoporených bradaviek (každému podľa svojej chuti). Luxusný soundtrack. Strhujúca záverečná scéna. Film miestami nakúkal do sci-fi žánru. Celkovo som sa dobre zabavil, ale predchádzajúci diel mal svižnejšie tempo a očaril ma viac. Aj tak spokojnosť nadpriemerná. ()

Sany33

Fúúúha paráda hneď, ako som film dokukal som vedel, že si ho musím zaradiť medzi top .... však autá, dobrá hudba a krásne ženy ktoré navyše zo seba chcú vymlátiť život to je presne to čo od namakanej Hollywoodskej akčnej pecky očakávam a v podobe F&F6 som to aj dostal. Navyše sa vrátili všetky moje obľúbené ksichty a množstvo vtipných situlácií mi dáva za pravdu, že 97% vôbec nieje prehnané hodnotenie. ()

hroubek

Série Rychle a zběsile se krásně vyvinula.Ze začátku to bylo jen o automobilových závodech a honičkách, ale po pátém respektive po čtvrtém díle se přesedlo na čistě akční film se vším všudy.A po šestém díle netuším kam se chce série posouvat dál, jelikož cesta dopředu je strmější, než si tvůrci uvědomují.Šestý díl se mi nelíbil tolik jako předchozí, protože mu toho docela dost schází.A nejvíce mu schází soudnost.Tento díl má stejné problémy jako Iron Man 3 a to, že je přeplácaný.Prostě je toho zbytečně moc.Justin Lin je frajer, protože dokázal znovu nakopnout série a navíc dokázal dotáhnout tehle film do konce aniž by se po cestě rozpadl.To je velké umění, kterého by si hlavouni studií měli vážit.Jen mu stále chybí práce s postavami respektive se záporáky.Ze záporáků Vás bude zajímat jen Luke Evans, který ale není takovým protihráčem jakého jsem čekal.Prostě mu chybí pořádná motivace a další typické vlastnosti pro záporáka.Naštěstí v dalším díle bude záporák mnohem lepší a motivovanější.Co se týče staré party, tak zůstalo vše při starém.Vin Diesel je ultimátní frajer, Paul Walker skvělý parťák, Tyrese Gibson hláškař a Sung Kang tím mlčenlivým. Zbytek týmu to má horší, jelikož se musel sklonit před The Rockem a jeho větším prostorem ve filmu.Nejvíce to odnesly, ženské postavy, které se buď objeví parkrát a zmizí a nebo stojí v pozadí a sledují děj.Tedy až na Michelle Rodriguez.Hodně mile mě potěšilo, že si režisér vyhrál jak s honičkami, tak s osobními souboji.Honiček je hodně a ta s tankem se jen tak netrumfne.A právě o to více se mi líbili souboje, kterých bylo požehnaně.Tady se taky našlo pořádné využití Giny Carano.Film je hodně překombinovaný a občas nelogický, ale nesmíte zapomínat, že je to jen akční film.O trochu horší, než předchozí díl, ale stále zábavná podívaná. ()

VasaX

Šestka.... je slabota. A net, kdyby musela by být, kdyby si pohlídali alespoň několik věcí, které FF6 sráží. A to - úděsná délka filmu. OK, kdyby scénář měl na to poskytnout tak dlouhý film bez zbytečné vaty, v tomto případě bezduchých konverzací, samoúčelných blbovinek, zbytečných scén, které nemají vztah k ději, nebo hůře mají v kontextu děje předchozího, ale dále už nehrají žádnou roli. Jako by byl celý film sestříhán z několika odlišných verzí. Znovu bych pak poukázal na často plytké a zbytečné rozpravy (snad snaha vyplodit nějaké "hlášky", která se většinou míjí účinkem). A pak klasická dávka věcí, u kterých se sice kola točí, ale rozum zůstává stát. A k tomu celkový nesoulad jednotlivých střihů. FF6 mohla být "pořádná palba", do které se nalily milióny, ty nejlepší Béčkové talenty, celkem poctivá akce, ale celý se to děsivě zfušovalo. Až moc mi to evokuje jisté negativní trendy v naší vlasti, a při tom bych právě na to rád alespoň v tom kině zapomněl...____________ (Ani nevím, proč jsem dal tu hvězdičku navrch, snad za Dwayna, a z piety k nejsympatičtějšímu dívčímu charakteru ve filmu...). ()

Aven

Zkousnul bych občasnou absenci platnosti fyzikálních zákonů, zkousnul bych připitomnělé dialogy, zkousnul bych absolutně nelogicky se chovající postavy (wtf scéna propuštění záporáka z vojenské báze), zkousnul bych i to, že jsem občas nevěděl, kdo se s kým mlátí a proč - to by toho všeho ale nesmělo být v jednom celovečeráku tolik. ()

JohnSmith

I když už to není o závodech a tunningu, pořád je to super zábava a troufám si říct, že opět akční film roku. Je to sice trochu zamotanější, nicméně finální rozuzlení a pozvánka na sedmý díl nadchne. Prostě parádní zábava. ()

Timak

Je vidět, že Justinovi došla šťáva, ale pořád to má koule a stojí za to se na partičku kolem Doma podívat. Těším se na Jasona a doufám, že přežije aspoň 2 pokračování - tato série už potřebuje důstojného protivníka ()

Brain-D

Přesmahnutá pětka. Pětka, kdy do hlavní role přišel Dwayne Johnson, tak vyvolal "wow efekt". Ten se ale zde ztratil a to vedlo Justina Lina po zoufalých krocích. Velmi silné snaze změnit již změněnou sérii ze závodních filmů na akční ve sci-fi, kde všichni mají schopnost létat a jsou nezranitelní. Pár vzpomínkových prvků a závody s Letty sice připoměli prvotní oreginální nápad i účel rychle a zběsile, ale to co byl první díl se už dávno vytratilo. Začíná se z toho ždímat série, která nikam nevede. Bojím se v co se může ještě série rychle a zběsile změnit. Romantické či dramatické prvky se zde pan Lin snažil prosadit též. Uvidíme, co vykuchtí Lin příště. Pro nenáročného Blockbusterového žrouta je to lahůdka. Pro člověka, který aspoň řeší scénář a chce se v akčních scénách oreintovat je to pouze průměr. ()

Hennesy

Furious 6 by nebolo nič bez party hercov, ktorá sa za tie roky pri sérii zišla, a ktorá je perfektne zohratá a zžitá so svojimi rolami. Už keď nič iné nefunguje, je radosť pozerať na Diesela, Johnsona a spol., ktorí sa vo svojich rolách cítia ako doma. Škoda tých slabých /niekedy až zbytočne trápnych/ dialógov a akcie, ktorá sa pohybuje medzi adrenalínom a nechcenou karikatúrou. Dôvod, prečo nad nimi netreba lámať palicu je určite Mr. Statham v titulkoch a prísľub možno o čosi reálnejšej a drsnejšej akcie v 7-mičke...len už by to mohli dať do rúk trochu skúsenejšiemu fachmanovi. ()

Trustme

Nešlo by to pomaleji & klidněji? Akční film pro mládež a menšiny si však žádá jistý rukopis: nabušená vozidla a frajery ve vasilu, souboj holčičích drsňaček, souboj kluků do 90kg a nad 110kg, scénář a zápletku na rozumové úrovni standardního uživatele diskuzních fór ČSFD, tempo střihu podle úderů bubnujících hip-hoperů, vtipné černoušky a hbité Asiaty, heterosexuální krátkodobé vztahy, 100 kilometrovou letištní dráhu a neohroženého Mikeše Vin Diesela. Nevěřil bych, že nejvíc se potěším u tohoto filmu scénou uprostřed závěrečných titulek a doufám, že J.S. do této série vnese trochu víc té drsnoty i pro odrostlejší fanoušky akce. ()

VanTom

Vyvoněná akce zatlačí do sedačky, i když předváděné kousky občas patří do superhrdinského komiksu. Jenže scénář připomíná slohovou práci kroužku z pomocné školy, u prostinkých dialogů na téma "rodina" jsem se musel chtě nechtě smát, což se naopak u regulérních fórů nestávalo. Hodně ale zabírá ten pocit setkání se starými dobrými známými. Spokojené 3*. ()

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

Reeves jako záporák v Hobbs a Shaw?

29.04.2019

Justin Lin a samurajští zabijáci

Justin Lin a samurajští zabijáci

18.10.2017

Po 4 dílech Rychle a zběsile utekl Justin Lin ke Star Treku a dosud nevíme, co bude točit dál. Z jeho bourneovky s Jeremym Rennerem sešlo a Space Jam 2 nezní dvakrát reálně, slušnou šanci na… (více)

Z Raidu do Star Treku

Z Raidu do Star Treku

27.07.2015

Třináctým celovečerním Star Trekem se bude slavit padesáté výročí celé značky. Režisér Justin Lin (Rychle a zběsile 5) si tak musí připravit spoustu trumfů, aby uspokojil širokou fandovskou základnu.… (více)

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson