animaxis

Po šesti letech a mnoha doporučeních jsem se na toto tzv. veledílo novodobého hororu konečně podíval. Insidious jsem viděl, takže jsem přibližně věděl, co mám od pana Wana čekat. Především se mi tu líbilo, že téma je tu sice s Insidious podobné (akorát to astrální cestování se tu nekoná), ale celkově po stylové stránce vypadá The Conjuring docela jinak. Přestože se odehrává v 70. letech má v sobě prvky gotického hororu, který mám tak rád. S domem, ve kterém se děj odehrává, si tvůrci vyhráli a z některých scén tu opravdu mrazí, i když to je samozřejmě individuální záležitost. Film se vůbec nesoustřeďuje na brutálitu a lekaček je tu také méně, než jsem po Insidious čekal. No a když už tu jsou, tak musím uznat, že jsou dobře vystavené. Ono vlastně celý film je především o budování napětí, ať už se jedná o jednotlivé scény nebo o celek. Postavy jsou tu v rámci možností sympatické. Hudba je tu skřípavá a děsivá stejně jako v Insidious. Občas se tu objeví i humor, který překvapivě funguje, ale také se tady naštěstí vyskytuje jen zřídka, takže hororovou atmosféru nekazí. Co se zdejší temné entity týče, tak není příliš originální, ale také neurazí. Celkově mě The Conjuring dokázal zaujmout a určitě díky tomu dám šanci i pokračování a ostatním filmům z tohoto univerza. ()

Pilgrimka

Trochu spoiler: Paráda. Spokojenost. Akorát těch dcérušek tam bylo až moc. Bohatě by stačily ty dvě nejmladší. Vůbec nechápu úlohu těch dalších. Akorát v tom trochu dělaly zmatek. Nejstarší se nám představila jako puboška, které vadí, že se odstěhovali a stěžuje si na všechno. A při pár jejích dalších výstupech už taková není. Taky mě štve, že nám Wan neukázal co viděla a tak "zničilo" Lorraine při posledním exorcismu, když to tolikrát zmiňovali. ()

eisha3

Tak, a scénář nepřinesl asi vůbec nic nového. A přitom to vypadalo tak moc slibně. Asi jsem se zase na něco dlouho těšila a čekala hotový hororový zázrak. Tohle je tak trochu ohraná a okoukaná klasika - dům, ve kterém se "něco" stalo, přistěhuje se sem šťastná rodinka, začínají se dít divné věci, které si nikdo neumí vysvětlit. Je to ďábel? Jo, je. Dostaňme ho ven! Dámy a pánové, jestli je tohle podle skutečné události, tak já jsem Kate Moss. Film má samozřejmě i spoustu pozitiv, za které hovoří ty 3*. Velké plus za lekačky, ty jsou level 10, mám je ráda. ()

markyz.

Proč v každym horroru se musí někdo přestěhovat do domu, kde straší, proč musí každé dveře skřípat? Proč musí bejt monstrózní bouřka, proč všem démonům musí vadit kříže a svěcená voda? Proč, ikdyž se stále tyhle zajeté klišé stále opakujou budem hlásat... n o v o d o b á pecka..ne, pecka to samozřejmě neni, ale i přesto je to koukatelnej horror, bohužel. ()

Nivenx

U tohohle filmu jsem měl očekávání hodně vysoké a naštěstí mi to všechno splnilo. Parádní duchařská atmosféra doplněna dobrými lekačkami a solidně zpracováno, jak už je u Wana zvykem. Na tomhle vidím jen jednu malou chybu, která mi brání dát 100% a to je, že je to příběhově hodně okoukaný a velice podobné Amityvile, ale jinak spokojenost a rozhodně si dám tuhle pecku znovu. 90% ()

moviefilm

V rámci súčasného stavu žánru by to možno bolo na 4*, ale v rámci filmového umenia žiaľ iba silné 3*. Svoj účel to rozhodne splnilo. Párkrát som sa zľakol, aj som sa bál, ale že by som kvôli tomu tri noci nespal a bál sa ísť domov z kina, to nie. Občas sa film nevyhne klišé, niekoľko ľakačiek je robených štýlom: napätie, ľakačka = ukážu nám strašidlo, ticho = máme si myslieť, že je po všetkom a druhá ľakačka! Napriek tomu atmosféru to má hustú a herecké výkony sú prvotriedne. A chcelo by to skutočne viac Annabelle...! ()

URBAN

Z tohoto žánru prakticky nic nemusím , ale Wanovy filmy jsou vyjímkou jsou logické a to většina ostatních hororových filmů postrádá jenže zrovna tento jeho film se mi moc nelíbil . Akční to sice bylo , ale atmosféra nebyla tak temná jak jsem si ji představoval. ( 30.10.13/MAC ) ( 8.9.18/TV ) ()

panMartin

Jako milovník hororů jsem si to neskutečně užil. Necelé dvě hodiny neúprosného strachu a nervy drásající atmosféry. Takže jak by se dal charakterizovat tento film ? Vydařený a velmi lekací horor s výbornou atmosférou, napětím, strašidelností a vymazlenou kamerou, děj, který je navíc dle skutečné události a je zasazen do výborné doby. Špička ve svém žánru!!!! Opravdu jsem se pobavil a polekal a to jsem také od snímku očekával. ()

Prometheus69

Z hruba do poloviny je to vážně otrava. Nevypnul jsem to jen proto že jsem to nechal běžet jako kulisu u práce na poči. V další polovině se to ale neskutečně dobře rozjede... Popravdě, jakmile slyším "podle skutečného příběhu... okamžitě vypínám a mažu. Ale tohle mě skutečně dobrou propracovanou a mrazivou atmosféru... jsem si chvilku bál. Do fantastické vizualizace Kletby z temnot... to sice ani zdaleka nemělo, ale i tak mě to rozhodně nezklamalo... Finální vymítání je opravdu něco, až mrazí... že by se to opravdu takto událo? Za mě 3 hvězdy za film... plus za překvapiví finální obrat. Upřímně? kam se na to hrabe třeba Paranormal Activity? Ty diváci museli strachy líst zděšením u tohodle po zemi. Neskutečný. :) ()

HorrFi

Je to asi nejlepší duchařina od předlonskýho Sinisteru ale 5* dát nemůžu ani kdybych chtěl ikdyž jsem se po delší době zase trochu bál u filmu :)James Wan je špičkovej režisér ale na 5* by musel latku nasadit ještě o něco vejš :) ()

Deyw

v zajeti kokotu...na horor slusnej vykon...celej film se nic nedeje ma to atmosferu a zlo vychazi ze sklepa (taky smrad)..perfektne odvedena prace, bohuzel uz sem na to asi moc starej, ale prislo mi to v pohode a zadnej strach ztoho dojit si na zachod se nekonal.. Wilson ma role v hodne slusnych hororech (conjuring 1,2 bone tomahawk, insidious 1,2 a home sweet hell - no to by byl horor) super tesim se na 2dil. ()

Radiq

Není to zas tak strašidelné, jak se proslýchá. Člověk to hlavně musí brát jako fikci a né jako "podle skutečné události", protože i když se někdo v těchto duchařinách a démonech vyžívá a věří jim, Ed a Lorraine ve skutečnosti nejsou žádní vědci a spíš to všechno zavání pochybnostma o jejich duševním zdraví. Ale k filmu: začíná to jako pěkně typická sračka - rodinka se přestěhuje do nového bytu, dali za to všechny prachy, děcka tam nechcou bydlet páč museli opustit svý kámoše z předchozího místa, tajuplnej sklep, pes se bojí a tak. Tak si říkám, že asi zas starej námět v novým hávu, ale na štěstí se to pak docela rozjede a zimomrjauvky príjdů. Najde se tam dokonce i trocha originality. Člověk se ale nesmí moc zamejšlet, protože si pak uvědomí, že vlastně kouká na docela blbost. A to nemluvím o panence Annabelle, o které se tam taky mluví... a to vypadá jako ještě daleko větší nesmysl... Lili Taylor bohužel není vůbec moje oblíbená herečka a Farmiga/Wilson mi tady přijdou jako béčkoví herci. Už to nebudu dál okecávat. Prostě průměr takovej... ()

TheBalrog

noo.. velmi slušná práce a velké překvapení pro mě. Režie, kamera a zvuk ( hudba ) na nejvyšší úrovni. Jednoduchý příběh ale velmi bravurně podané divákům. Jeden z nejlepších hororů poslední doby. 8/10 ()

snared

Podělanej až za ušima jsem z toho teda nebyl. Nicméně duchařina je to natočená solidně. Wan umí pracovat s napětím dokonce i lekačky umí načasovat (jednou jsem se lekl až mi naskočila husí kůže, nekecám). Žádný zázrak se ovšem nekoná a Conjuring tak z šuplete s podobnými bijáky, kdy se hodná rodinka nastěhuje do ošklivého baráku a budou se jim dít zlé věci, vyčnívat bude jen trochu. 3,5* ()

Khumbac

Ale tak jo...šoupnu tomu 4. - hlavně za zvuk a kameru. Už od 15 minut mám rád Farmingu a i zde mě převědčila. Jinak jasně, že film je spatlanina a vlastně i splantanina :-) všeho možného ... Lekl jsem se několikrát, ale nebyl to ten správný mrazící šok :-( Nicméně oceňuji výkony dětských herců a efekty - když si démon pohazuje po místnosti s lidmi :-) Ten konec byl přehnaně slaďoučký což mě trochu nasralo. ()

Estrellita

Je to vlastně úplně totéž, co už jsme stokrát viděli... a přece není. Conjuring je svěží film natočený velmi zajímavou formou, která nabízí víc než jeden pohled na víc než jeden problém. Člověk se tedy za celou dobu necelých dvou hodin nestihne vůbec nudit a přestože konec je poněkud slabší a vlastně vůbec strašidelný, v celku se jedná o dobrý počin. 80% ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění