Haretix

Nejlepší horor za poslední léta, ano až tak dobrý to je. Perfektní práce s kamerou, Wan umí udělat patřičnou atmosféru a ta krutost a drsnost. ()

Sfinkter

Dobře vyplněná duchařská šablona, která je mnohem lepší než předchozí Insidious, ale vše už jsme někde viděli. Oceňuji retro look a příjemné herecké výkony, mezi horory však u mě Conjuring zaujímá příčku daleko za bronzovou medailí. ()

Qitek

Wan je jednoduše démon. Uvařit ze stejné polívky, kterou jste roky žrali pořád dokola takovou gurmánskou pochoutku, to chce opravdu jednak talent a jednak ďábelskou moc. Atmosféra (čili zvuk a kamera), že by se jeden dojebal a herecké výkony na kvalitní úrovni. Gradování taky za jedna (a to se jede ze startu hned pěkně zostra). A za mě velmi slušné závěrečné vymítání, dělají z tohoto snímku jednoznačně nejlepší "konzumační" horor za posledních deset let. Sledováno osamotě. ()

viperDavid

Všechny duchařský filmy jsou na jedno brdo. Starej barák, vrzání dveří, prdící zápach, zima a sem tam nějakej ten budák. Za chvíli s toho bude Warrenovic telenovela vzpomínáte na 3:15 zemřeš ? také od Warrenů. Ono to není špatné, hezky natočené a autenticky zahrané, ale když už víte co čekat průvan v domě vás fakt nedostatne. Moment proč tu mám takovou zimu ? kdo si to tu uprd ? tady se něco děje.... ()

Jizni Tlapa

Vyklepte si kaštany! Lekací, řvací, ječící,kňučící, bojicí a vůbec všechno se strachem jdoucí jízda začíná! Suprově zahrané, suprově obsazené a hlavně úplně jiné než doposud! Největší hororový ječák letošního kino-roku! ()

LiborGondek

Teda Jamesi, tady ses dost překonal... V zajetí démonů je klasický horor se starou, známou a na první pohled už absolutně nezajímavou zápletkou, kterou jsem v různých podobách pod různými názvy filmů viděl už nejméně 10x. A přesto je tenhle zase jiný, nový, zajímavý, napínavý a opravdu velmi podařený. Na hororu vyzdvihuji realističnost, úžasné napětí, výborné herecké výkony a především, že se tvůrci zdrželi zbytečně přehnané brutality. 85% ()

psajko

Jak bych definoval tento film jedním slovem? WOW! Pořád dokola omílané duchařské téma se strašidelným domem a strašnou historií, od toho člověk už nečeká, že by ho někdo dokázal ještě překvapit. Ale Jamesi Wanovi se to povedlo! Při sledování filmu jsem už dlouho nezažil ten pocit husí kůže. Vynikající atmosféra 70. let, exkluzivní napětí a hudba, famózní líčení duchů prostě a stručně - dům prokletý čarodějnicí se stane tou pravou noční můrou. ()

Mrkvič

Dokonalost. V současnosti asi jediný režisér (hlavního proudu), který dokáže takto horory točit. Resp. který vůbec točí horory (lekačky nebo saďárny nepovažuju za horory). Dvě hodiny na horor jsou teda až až jenže tady se toho děje opravdu hodně a to spojení s vědečtějším pohledem je také velkým přínosem. Sice už snad všechno někde bylo, ale tady je to vzorně poskládáno. Atmosféra úžasná a efekty také bezvadné. Dávkování obludných ksichtů je také umírněné. Takže pro mě po XX letech dokonalý horor. ()

DaUr

Zatímco prvnímu Insidious se o něco úspěšněji dařilo mě děsit a jeho druhé kapitole zase zaujmout mě neotřelým příběhem, The Conjuring představuje ideální kompromis - děj sice není nijak převratný, ale zároveň se mu daří vyvarovat nejprofláklejších šablon a klišé, přičemž vyděšený je člověk vždy dostatečně a konec má - oproti jeho (zatím) dvoudílnému bratříčku - parádní gradaci. ()

Tynyton

Bojíte se jít v noci na záchod? Po tomto filmu se rozhodně bát budete. Tak je to aspoň v mém případě. Trošku delší horor než je obvyklé. Klasicky bývá v každém hororu pár strašidelných scén, zde jsem měla pocit, že je jedna za druhou. Účelem je nahnat divákovi strach, což tento film naprosto splnil. Způsob zpracování můžu ohodnotit jako briliantní a herecké obsazení velmi povedené. Po zhlédnutí jsem si musela dát od hororů chvíli pauzu, takový dojem na mě tento film udělal. ()

Lachtaan

Nebyl to takový odvar, aby se o něm dalo mluvit jako o jednom z nejrespektovanějších hororových kousků nového tisíciletí. Byla to ale mrazivá jízda, která v temné osamocené místnosti, kde tu černotu kazí opravdu jen obrazovka s filmem, pořádně zakroutila s mojí fantazií a nejsem si stoprocentně jistý, zda večer usnu bez jakýchkoli problémů. Manželé Warrenovi jsou precizními filmovými postavami, kteří mě okamžitě navnadili na jejich další špinavou práci. Jen jsem se ještě neujistil, jestli zvládnu nesmírně hnusnou Annabelle v obou jejích sólovkách. ()

Ryuuhei

Tak jsem si konečně doplnil sérii o The Conjuring a i když necítím úplné nadšení, jsem spokojen. I přesto, že pár věcí nedávalo moc smysl - např. otisky pod UV lampou - to by předtím museli celou podlahu leštit, aby tam nebyly předešlé stopy a ukázalo se jen těch několik, které následně posunuly dějství. To samé při záverečném vymítání, kde se sice otřásal celý sklep, ale nahoře v domě bylo hrobové ticho. Ale jinak? Velmi dobře (a hlavně pravdivě) pojaté téma a solidní zpracování na to, že rozpočet nebyl tak velký. Tedy, zrovna toto nebylo vůbec znát. Nakonec jsem byl překvapen i zasazením - původně jsem netušil, že jde o událost zasazenou do 70. let a očekával dějství dvojky nakousnuté v Sestře. To tedy zase příště! Proteď uděluji 80% ()

BROKEN_

Nebudeme si nic nalhávat, námět vypadá tuctově a scénář takový vskutku je. Podobných filmů o posedlosti démony, přítomnosti duchů a jiných nadpřirozených existencí tu bylo a ještě bude dost a dost. Jenže V zajetí démonů má jednu obrovskou výhodu. Natočil ho žánrový bůh James Wan, který zde opět prokázal svou extratřídu. Jeho práce s napětím a lekačkami je ukázková. Atmosféru vytvoří bez mrknutí oka tak hutnou, že z toho mnohým nemusí být příjemně. Už od chvíle, kdy se rodina Perrenových nastěhuje do nového obydlí, cítíte, že tady se bude dít něco zlého, přesto nejste schopni se odtrhnout. Dokonalost Wanovy režie spočívá v tom, že dobře ví, co divák chce a přesně to mu dává, ale velmi dobře si s tím pohrává. Dokáže ho napnout a vede si ho přesně tam, kam potřebuje, když už se zdá, že na někoho odněkud něco vyskočí a atmosférická a zároveň minimalistická hudba graduje, nic se nestane a slabší povahy si zhluboka vydechnou, aby v příští vteřině dostaly nečekaný úder v podobě výtečné "lekačky". Úžasná kamera, která volí zajímavé úhly, a nabízí skvělé záběry. Tohle je jedna z nejlepších věcí filmu. Herci jsou sympatičtí, hlavní duo Warrenovi jsou díky skvělým hercům zahrany dokonale. Od závěru člověk možná bude očekávat více, ale za mě to působí velmi realisticky. Nejlepší scéna filmu? Za mě v závěru kdy se dcera Warrenovích dostane z postele a následně se Annabelle podívá na ní, to byla topovka. James Wan je bůh! P.S. Jedinou výtku mám na happy end. Ale přes To se dokážu přenést. PP.S. Film jsem už viděl několikrát, že bych to nezvládl spočítat na prstech, a musím říct, je to pořád neskutečný horůrek. Miluju to! ()

st.jim

Není to můj šálek kávy, ale musím přiznat, že to James Wan natočil opravdu skvěle. Tomu říkám smůla jako kráva, koupit si takový barák. :) ()

Yoshimitsu

Wauuu!!! Tohle byl naprostý nářez. Wan potvrdil, že i z námětů jako je dům po tragické minulosti a plný duchů umí vytřískat maximum. U snímku jsem se několikrát pořádně lekl, naskočila mi husí kůže a srdce mi tlouklo o sto šest. Měl jsem zatajený dech po celou dobu a těšil se na další sekundu filmu. Je pravda, že u konce trochu sešlápl brzdu, ale to se přehlíží když se celou dobu skvěle bavíte. Tohle mi opravdu sedlo a chválím MovieZone za uspořádání téhle projekce. Je dobře, že se Pacific Rim nakonec neuskutečnil. Hrozně mě bavila atmosféra s velkým "A" v kině, které dokázalo udělat osazenstvo kolem mě. Za mě 100% ()

Duoscop

Americká organizace MPAA která určuje přístupnost filmů v USA označila tento film jako mládeži nepřístupný. Nemůže za to žádná konkrétní scéna, násilí, nebo krev, snímek je prý prostě příliš děsivý. Filmu The Conjuring sloužil jako předloha skutečný příběh který popisuje hrůzné vyšetřování dvou odborníků orientovaných vyloženě na paranormální jevy. Manželé Ed a Lorraine Warrenovi se snaží objasnit případy, které není možné řadit mezi logické a skutečné záležitosti. Oba dva jsou přivoláni na farmu, která je ohrožována nevysvětlitelnými temnými silami. Vyšetřovatelé kteří ve své kariéře prozkoumali na 10 000 případů a údajně se zajímali i o strašení v Amityvillu a to ještě dříve před tím než bylo zfilmované označili případ na farmě rodiny Perronových na Rhode Islandu jako nejhrůznější ve své kariéře. ()

uiu

Opravdu mě zde baví komentáře některých uživatelů, kteří se pošklebují nad "hloupou" frází "podle skutečné události". Kdyby si tihle lidi raději vygooglili Eda a Lorraine Warrenovi, tak by věděli, že tito dva manželé byli jedni z nejuznávanějších paranormálních vědců, spisovatelů a několikrát se objevili v dokumentech na Discovery Channelu. Mezi jejich působnost patřil i dům v Amityville (český divák zná film 3:15 zemřeš) nebo se zabývali strašidelným domem v Connecticutu (i na toto téma vznikl film Hrůza v Connecticutu). Ať už na duchy, démony nebo na cokoliv věříte nebo ne, tito dva manželé v ně věřili a pomáhali lidem se zbavit... ať už čehokoliv, co posedlo jejich dům a dělalo jim ze života peklo. Tento film je krásnou poctou těmto "lovcům duchů" a jako horor šlape na celé čáře. I mě jako zkušeného hororového diváka děsil a bylo v něm spousta kvalitních lekaček a šimrání po zádech. S hororem Mama je to jeden z nejlepších hororů letošního roku. ()

Luk80

V zajetí úchvatných lekacích orgií v doprovodu šokujcího zvuku a husí kůže. Wan důkladně využil ukázkový dům se sklepem plných pavučin a rozhodně kraluje ( prozatím?) v tomto duchaplném žánru. Kinozážitek ! Nezbývá než dvakrát tlesknout.... ()

mickyreed

Je to dobrej horor, ale podle mýho Wan nevyužil naplno svůj neskutečnej potenciál. Doufám, že si ty lepší triky schoval pro Insidious Chapter 2. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění