Hashirama

Osvědčený recept na “haunted house” subžánr dovedený k řemeslné dokonalosti. Wan je mistr řemesla, mistr kamerových kouzel a mistr atmosféry. Využívá žánrové postupy chytře k posunu děje i ke gradaci a geniálním záběrováním šponuje atmosféru, ale nikdy se neuchýlí k laciným žánrovým berličkám, byť i tady jsou jump scary hojně zastoupeny. Jejich podání však rozhodně ční nad žumpou běžné low budgetové hororové produkce, která tenhle žánr vytrvale degraduje. O tom, že James Wan je v hororové branži o úroveň výš, svědčí i fakt, že dopřává svým postavám i funkční charakterovou drobnokresbu, čehož se v hororech dočkáme málokdy. Balzám na duši všem hororovým fanouškům. ()

mira.l odpad!

Ježkovy voči.... "podle skutečné události"... To by mě teda zajímalo, kolik z tohohle nesmyslu tvoří ty "skutečné události". Já tipuju tak vrzající dveře, schody a prach ve sklepě v nějakém starém baráku. To se nám to v těch Státech teda dějí podivné věci a jak tam kdejakej Ed umí krásně vymítat ďábla, no radost pohledět... ()

rublik05

Dalo by se říct, že The Conjuring je patrně nejlepší horor, jaký jsem kdy viděl a objektivně jistě patří mezi nejlepší horory, jaké kdy byly natočeny. Snímek má zajímavý námět, naprosto brilantní zpracování, takže po filmařské stránce se jedná o precizně odvedenou práci na špičkové úrovni. Moc se mi líbila naprosto fenomenální atmosféra, která nenechá diváka ani na chvíli vydechnout. Vzhledem k žánru se kupodivu povedlo i herecké obsazení, zejména dechberoucí výkony ústřední dvojice manželů Warrenových. Mrazivě působila i hudba, která spolu s kvalitní kamerou utvářela mimořádně děsivé a odpudivé scény. Snad jen závěr mohl být trochu propracovanější, ale to je jen malinká vada na kráse již tak dokonalé záležitosti. James Wan se neskutečně vyšvihl, svým výtvorem hravě strčí do kapsy většinu známých i neznámých hororů, za což mu patří velké uznání. Opravdu geniálně natočená duchařina. 9/10. ()

Nix

Takhle se straší. Tohle je po opravdu dlouhý době velice kvalitní příběh, obohacený ještě tím, že je podle skutečný události. Manželé jsou dobře šílení teda, protože tohle zažít, tak už neotevřu ani ledničku. Myslím si, že tady je laťka tak vysoko, že už se to nedá překonat ani. ()

pulDag

Po posledním viděném hororu Eden Lake jsem se zařekl, že už se nikdy nepodívám na žádný další. O třináct let později a s notně otupělými vzpomínkami jsem kývnul na tento spektákl a musím říct, že krom klasické koncepce lekaček a táhlých smyčců, jsem byl velmi spokojen. Naštěstí se nejedná o psycho horor, a tak dopady na psychiku jsou minimální, dokonce se mi o tom ani nezdálo následující týdny. S řádným zvukem skoro až povinnost se mrknout. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po dlhej dobe. Tento film som si dnes pozrel snáď 15x a stále to na mňa pôsobí ako po prvý krát. J. Wann sa nechal inšpirovať jedným z prípadov Eda a Lorrein Worrenovych. Za mňa je to skvelé spracované, či už scénaristi alebo samotný J. Wann, ktorý čiastočne zasiahol do pôvodného scenára a výsledok je skvelý. ( Info mám z bonusov na BRD ). P. Willson a V. Farmiga hrajú výborne. Chémia medzi nimi dvomi je tak dobre spracovaná, že človek uverí, že sú aj v skutočnosti manželia. Takisto aj dvojica R. Livingston a Lili Taylor. J. Wann tu pekne načrtol príbeh oboch rodín. Atmosféra filmu je veľmi dobre zvládnutá. Väčšina času je tu pekne napínavá atmosféra a hlavne tu nie sú falošné jumpscary. Samozrejme, jumpscary sú tu a sú aj dobre umiestnené a relatívne nepredvídateľné, keďže sa hlavne sústredíte na príbeh a postavy než na to čo, kde a kedy vyskočí spoza rohu. Taktiež musím vyzdvihnúť kameru a hudbu. Hudba veľmi dobre dokresľuje atmosféru. Je tu aj pár úsmevných scén, ktoré pekne uvoľnia atmosféru a čo je podstatné na správnych miestach, kde nám to nepreruší napínavú atmosféru a nie sú vnucované. Stopáž filmu je 112 min, ktorá je dostatočne dlhá a za to čo sa vo filme deje a čo J. Wann zvládol by som povedal, že je aj krátka. Bohužiaľ veľmi málo hororových režisérov dokáže takéto niečo dosiahnuť, za takúto stopáž. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. ()

junxi91

Konečně jsem po dlouhé době viděl pořádný našlapaný horor se vším, co k němu patří. Zlo v něm nemá pouze podobu jakési neviditelné entity, nýbrž je jeho přítomnosti velice hmatatelná a častokrát také viditelná. A nebojí se útočit a dělat pořádný bordel! V úžasném roce 1971 se nastěhuje šťastná rodinka Perronových, sestávající se z rodičů Rogera a Carolyn a pěti dcer Andreji, Nancy, Christine, Cindy a April, do obrovského domu v Harrisville na Rhode Islandu. Jejich pes Sadie nechce do domu vstoupit, a další den je nalezen u domu mrtev. Při oblíbené rodinné hře na tři tlesknutí se rodině povede objevit sklep se zabedněným vstupem. A začínají se vyskytovat paranormální jevy - ozývají se kroky, hodiny se zastavují v 3:07 a Carolyn se probouzí s modřinami. Carolyn a Christine mají střet se zlomyslnou duší - Carolyn je přivedena tleskáním do sklepa, kde je uvězněna, a Christine je stažena za nohu z postele. Zato malá Nancy si najde neviditelného kamaráda Roryho, který se objevuje v zrcadle v hrací skříňce. A tak jim nezbude nic jiného, než kontaktovat známé démonology Eda a Lorraine Warrenovy, kteří nedávno vyšetřovali posedlou panenku Annabelle, kterou ukrývají doma ve sklepě mezi ostatními prokletými předměty. Warrenovi se potkají s Carolyn a souhlasí s tím, že provedou místní šetření. Lorraine je jasnovidka a během návštěvy domu vidí temné síly, které se upnuly na rodinu, a ani opuštění domu rodině nepomůže. Je třeba sehnat důkazy, a tak společně se svými asistenty Drew Thomasem a policejním důstojníkem Bradem Hamiltonem umístí kamery a zvonky po celém domě. Během vyšetřování zjistí, že dům kdysi patřil obviněné čarodějnici ze Salemských procesů jménem Bathsheba Sherman, která obětovala své týdenní novorozeně ďáblovi a oběsila se na vrbě u jezera v roce 1863, přesně v 3:07 poté, co proklela všechny, kteří si budou chtít vzít její pozemek. Z následujících let existují záznamy o vraždách a sebevraždách v domech, které byly postaveny na tomto pozemku. Carolyn se chce přes den vyspat, ale probudí jí Bathsheba a plně ji posedne. V noci slyší skupina ducha, který láká Cindy do skříně v jejím pokoji, kde je objeven tajný vstup. Lorraine vstoupí dovnitř a propadne se hluboko do sklepa, kde se setká s duší ženy, kterou Bathsheba dříve posedla a donutila ji zabít její dítě. V obyváku Bathsheba napadne Nancy a smýká s ní po celé místnosti, incident je natočen na kameru. Podle Warrenových se jedná o dostatečné důkazy k tomu, aby dostali autorizaci od katolické církve k provedení exorcismu. Ale otec Gordon jim vysvětlí, že povolení musí přijít přímo z Vatikánu, protože rodina Perronových není členy církve. Mezítím se stane také ošklivá věc Judy, dceři Warrenových. Doma jí napadne Bathsheba, a to díky tomu, že Lorraine nechala přívěsek s její fotkou ve sklepě u Perronových. Ti se mezitím ubytují v motelu, ale Carolyn odveze April a Christine zpátky do jejich domu, kde je chce zabít. Nyní je třeba provést vymítání ďábla z Carolyn bez kněze, musí to zvládnout manželé Warrenovi s pomocí ostatních členů rodiny a také připomenout Carolyn hezké vzpomínky na rodinné chvíle strávené na pláži. No, byl to fakt dost děsivý film a já se celou dobu uklidňoval tím, že žiju v relativně novém domě, ve kterém před námi nikdo nežil a ve kterém budu jednou strašit tak akorát já. Nicméně nevěřím tomu, že je to podle skutečného příběhu.  () (méně) (více)

Sinusiridum

Povedené :-) Ani se mi nechtělo šťourat v případných chybkách...úplně mi stačilo to mrazení v zádech, husí kůže a lekačky :-) Scénář možná ohraný :-) ale bavilo mě to moc..výborná atmosféra, prostě jsem se bála od začátku do konce...SUPER:-) BUBUBU ()

syphoon

No teda.... Nebýt nudnější první půlhodiny, pak by to byl asi nejlepší horor co jsem kdy viděl. Tisíckrát omýlaný scenář a přesto jsem se lekal někdy málem až do hněda :) Pecka! 85% ()

RAFT

Skvělí horor.Parádní atmosféra ,tenhle režisér je pro mě mistr hororů .U tohodle filmu jsem se párkrát lekl .Těším se na pokračování pokud nějaké někdy bude.Herecké výkony herců byli dobré.Uvidíme s jakým napětím nás přístě překvapí. ()

Dave9794

Pro mne bezpochyby nejvíc hrůzu nahánějící horor, jaký jsem kdy viděl. Už od posledního díla Jamese Wana jsem měl tu čest poznat, že se tento chlapík nachází v branži ušité mu přímo na míru. Ale netušil jsem, že se budu bát ještě víc, než u zmiňovaného poslední Wanovo filmu. Je pravda, že zážitek z kina strach patřičně umocní, ale dovolím si tvrdit, že bych měl hnědý trenky i doma na gauči v obýváku. I přes to, že je scénář poněkud ohraný, tak film nabízí dokonalé sloučení všech možných děsivých prvků a dovádí je k dokonalosti. Insidious nabízí divákovi něco, co tu ještě nebylo (astrální sféry - cestování), avšak když mám v plánu jít na horor, tak se chci bát. A popravdě nikdy jsem se snad víc nebál. Teď se jen těším na 2. díl Insidious a pevně doufám, že zavítá do českých kin! ()

Marty7CZ

ten Wanovic týpek je fakt šikula... s tím strachem to prostě umí, jen mi začíná líst na nervy s tím používáním malejch holčiček, to fakt nějak nedávám....ale jinak GOOOOOOD. p.s. EVIDENTNĚ MÁME NOVOU FILMOVOU DVOJKU: Wan + Wilson:-) ()

Looka

40% Bu bu bu, div jsem se nepotrhal smíchy. Tohle můžou brát vážně snad jen ve Vatikánu, který je určo největším sponzorem téhle masírky pro naivní blbce. ()

Megynka

Určitě pecka, první hodina naprosto dokonalá, to se musí nechat ... dokonce jsem se bála a to se mi opravdu už dlouho "nepoštěstilo" ... jen to mělo prostě hrozně rychlý spád, zase vše honem honem a přišlo mi, že tam toho bylo dost nevyřešeno,na to, že byl konec ... každopádně SUPER! ()

Knor

A tímto definitivně říkám, že Jamese Wana řadím mezi hororové velikány, protože tenhle človíček prostě umí a ví moc dobře jak má horor vypadat a fungovat. The Conjuring je pravda ohraná písnička - strašidelný dům, který má velké děsivé tajemství se zlým duchem atd...... , ale Wan dokázal navodit tak mrazivý a tísnivý pocit, že je člověk rád, že se z toho neposere. Atmosféra funguje opravdu od prvních chvilek a hned od začátku je jasné, že tohle není film pro sraby. Herci jsou všichni perfektní v čele s Wilsonem a Farmigou a nechybí tu odlehčující postavička policisty, který mě fakt dostal. Takže Wan mě opět nezklamal a tato oldschool atmosféricky dokonalá duchařina se mu povedla na výbornou. ()

Zombiepod

Absolútne prvotriedny horor, a tým myslím najlepší, aký za posledné roky vstúpil na plátna kín. Wanov povestný a nenapodobiteľný rukopis, ktorý stále starostlivo odkrýva tajomné stránky príbehu a necháva diváka v neistote, a drží ho pochopiteľne v neuveriteľne dusnej atmosfére. The Conjuring je niečím iným ako LEN haunted house hororom, ukazuje istý žánrový crossover, prepojené príbehy dvoch odlišných rodín a tradične zvláštny záver. Istým gýčovinám sa však film vyhnúť nedokázal, ale to nič nemení na skutočnosti, že Wan opäť stavia žáner na vysoké miesto. ()

PB2

Skoro půlnoční promítání v Oku tomuhle filmu jenom svědčilo, takže můžu doporučit. Spousta lidí tu zmiňuje, že je to film podle klasické šablony, a v podstatě mají pravdu. Je tu sice pár věcí navíc, ale některé vyšumí do ztracena (panenka, rozšíření řádění ducha i jinam), ale třeba vložené videoprojekce (jsou jenom na začátku) to příjemně komplikovaly. Postavy celé té bandy vymítačů jsou hodně sympatické a velkým plusem oproti klasickým hororům, které plní televizní vysílání okolo sobotní půlnoci je absence hloupých lekaček nastražených čistě na diváka, tomu se tady úplně vyhnuli a funguje to i bez nich. Rád bych se ještě podíval na nějakou míň sestříhanou verzi. ()

mirak2

Po velmi dlhej dobe som pri horore nemal pocit, ze sa mi tvorcovia snazia napchat do oka totalne hovno. Me gusta. 80% ()

singone

Tak takovouhle nářezovou klasikou ducha(doma)řinu jsem dlouho neviděl. Už od prologu mi bylo jasné, že tentokrát to bude o něco hustší. Těm, kdo mají rádi klasické duchařiny, exorcismus a chtějí se opravdu bát tak nemohu nedoporučit. Rozhodně (zatím) horror roku a to při nejmenším. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění