Jolee

Obyčejně na horory a thrillery dle skutečných událostí nekoukám, protože jsem pak posraná až za ušima. Ale na tento jsem se podívala a nevím, čím to, ale nijak zvlášť mě nevyděsil. Nejsou tam žádné extra lekací scény a ani si nemusíte zakrývat oči. Klasický horor s happyendem. ()

vikino1

Tak tomu se říká dobrá práce, bál jsem se hned třetí minutu filmu... Jen nechápu proč tam furt cpou podle skutečné události... Vždyť by to bylo dobrý i bez toho dovětku... ()

Alexandre

Nejděsivější horor, jaký jsem kdy v životě viděl. A to už jsem si myslel, že Kruh nic nepřekoná. Byl jsem pěkně na omylu. Vrchol Wanovy tvorby (prozatím). Ještě se mi nestalo, že by mi v kině stály vlasy na hlavě. Po celou dobu mi běhal pěkný mráz po zádech, škubnul jsem sebou několikrát a místy děsivé scény nabývaly nakového stupně, že mi až vyhrkly slzy do očí. Zážitek, že to pomalu ani popsat nejde. Takže pro mě jednoznačně nejlepší horor! ()

Kotsour

James Wan má tahle temná témata prostě v krvi. V žánru hororů je dnes už těžké vymyslet originální děj a V zajetí démonů v tomto směru také nic nového nepřináší. Ovšem způsob, jakým je tenhle film natočen, chování postav a eskalace nadpřirozených útoků je vše tak živé a uvěřitelné, že musím konstatovat, že jsem byl svědkem nejmrazivějšího hororu, který jsem kdy viděl. Laciné lekačky už se mnou povětšinou nic neudělají, krvákům se spíš směju, ale tohle - to je pro mě fakt silný kafe. Jednoznačně nejstrašidelnější, co jsem kdy viděl (a že jsem viděl většinu těch kvalitních). P.S.: Děsivý je pochopitelně i reálný podklad filmu, skutečný případ šetřili známí lovci duchů Ed a Lorraine Warrenovi. ()

markotter

Abych uvěřil, že se to skutečně stalo (prý je to podle skutečných událostí), tak bych musel být na hlavu padlý a od toho se odvíjí celkový pocit z tohohle duchařského příběhu. Přitom výtvarná složka filmu byla celkem vyvedená, ke konci to nebyla jenom kašírovaná sranda, ale místo toho, abych se hrůzou nemohl dívat na obrazovku a raději odešel do postele jako někteří moji známí, jsem měl pořád chuť jenom se smát. A to samozřejmě není u takového filmu dobře. ()

DevilXXL

Podľa mňa jednoznačne najlepší horor. James Wan sa ukázal v plnej paráde a tento film si rád pozriem znova kedykoľvek a kdekoľvek. Annabelle je krásny prídavok k tomu a už sa neviem dočkať pokračovania tohoto majsterštiku. Pre mňa 100%. ()

Mouchal

No jó a pak aby ty horory nebyly všechny stejný, když je to skoro všechno o tom stejným, režíruje to ten samý člověk a hlavního "vymítače" tam hraje dokonce i ten stejný herec (kreativita jak chodit domu dveřmi)! Samozřejmě mluvím o tom velkém (s)hitu Insidious. Zde nám tu hrají na náš strach historkou, která se (prý) skutečně stala, ikdyž to vlastně bylo úplně jinak a musím říct, že po přečtení zdejších zajímavostech by mohlo být opravdu super, kdyby se toho tvůrci drželi. Každopádně filmová řemeslnost i herecká preciznost zde fungují, jak mají a jsou (na hororový počin) na velmi vysoké úrovni. zasazení děje do dob dávno minulých (70. léta) hororu svědčí a může to i fungovat jako pádný argument, proč je v domě stále taková tma a zima. Závěrečné zúčtování je bohužel natočeno tak zběsile, že člověk musí být velký fajnšmekr, aby poznal, co je čí ruka či noha a kdo komu vlastně ukousl kus ksichtu. Další zklamání proběhlo v angažování církve (jak já tu zbožnou pedofilní sebranku nesnáším) a v tom, že se vlastně nikomu nic nestalo a nakonec se démona nezbaví exorcismem, ale připomínkou nějakého dne, kdy celá mamky spořádaná rodinka skotačí na pláži (Zííív). Co jsem si z toho odnesl? Že musí být opravdu sakra obří švanda někomu tento film pustit před spaním a během noci ho tahat za nohy. Stále tu čekám na film, kdy démon ty tzv. "profíky" z druhých polovin hororů zamorduje a pak se vesele vrhne i na rodinku. To by bylo žrádlo! 70% ()

RajAthen

Kvalitní řemeslo s nálepkou "podle skutečné události", která již byla tolikráte omletá, že nevěřícnost je nejspíše nejběžnější reakce, které se jí dostane. Dostane se Vám přesně toho, co se od podobného filmu dá očekávat, a jelikož zde máme démony (opravdu ano?), dojde i na nějakou tu profilovanou činnost v oboru démonologie, kterou si na své vysoké škole asi nebude moci zapsat jako praxi. Pro mě paradoxně v tu chvíli (cca poslední čtvrtina) snímek trochu ztrácí na tempu, kterou předchozí duchařina pomalu gradovala. Těsně tak dávám 3*, jedná se ale jistě o koukatelnou jednohubku, při které budete místy škvířit zrak. ()

Durgas

Najlepší horor za posledné desaťročie. Krásne klasické, husto atmosferické s pár doslova mŕtvicovými scénami a nula trápnymi lakačkami a klišé scénami. Kto by to bol povedal, že z Hounted House témy sa ešte v 2013 dá vytrieskať taká originalita? ()

prasokote

Nejsem moc horrorová, nicméně 3-5 jich ročně dám celkem s chutí, pokud za něco stojí, což je případ tohoto. No, i jsem se občas lekla a po celou dobu měla divnej pocit. Takže pěkně odvedená práce pana Wana, i když jsem čekala na konci trochu větší masakr. ()

spacylemon

Jako posranej jsem až za ušima... ale když mě celou dobu tak ňák sralo, jak je to přeplácaný... Pamatujete, kdysi přece stačila jedna holka ve studni, jedna začarovaná panenka, jedna posednutá & vymýtaná, jeden poltergeist atd. a byl z toho slušný horor. Tady je všechno dokupy, bez ladu a skladu, pořád, bez vydechnutí. ()

Idahou

Na horory moc nejsem, ale tenhle byl vážně dobrý. Filmařsky je většina filmu zvládnutá se zručností která schází i u momentálních AAA titulů. Děj je dobře rozvržen a stejně tak tajemno, lekavky a mystéria. Až závěr, který byl přeci jen možná moc akční a příliš konkretní, vybočuje a přestože i ten je dobrý, zavírá dveře páté hvězdě. Každopádně tenhle film doporučuju. Malý spoiler na závěr pro ty, kteří by rádi věděli, zda se ji po tomhle filmu podaří usnout - ano, podaří a relativně bez problémů. Jen nohy si asi pořádně zakrejete. ()

ER

Má to vše,co takový biják potřebuje.Skloubení se skutečnými událostmi tu neruší a Anabel je děsivá. ()

holub109

Horror od Jamese Wana, který v současnosti nemá konkurenci. Skvělý příběh a atmosféra. Jednoznačně bomba!! 95% ()

Kvasekus

Akrobatické tahání za vlasy, ošklivé mrtvé ženy, strašidelné dveře, riskantní hra na slepou bábu, smrtící panenka...takhle se podle mě horory nedělaj. Pak z toho stejně ze všeho vždycky vyjde někdo posedlej a vošklivej a všichni se mu nejdřív snažej utýct, pak ho zabít, potom vyléčit a nakonec ho stejně přemluví. Nakonec se všichni obejmou v krásném letním odpoledni a všechno je v richtiku. Hvězdička za tahání za nohu...to bylo v tom strašidelnym koktejlu snad nejlepší. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění