Renci

Hororový skvost, dámy a páni. Wan dokazuje, že vie navariť skvelý čaj, aj keď sa môže zdať že je vrecko už požuté a dávno vylúhované. Skvelí sú herci, strih, efekty, kamera, príbeh... teda asi všetko. Je zaujímavé , že film niekde od polovice graduje, a má čo ponúknuť až do konca. Také niečo sa len tak nevidí. V kine to bol úžasný zážitok, ktorý ma vyviedol z omylu, že hororový žáner je ťažko pretlačiť na plátna. Posratí sme tam boli všetci. Jediné čo by som chcel vytknúť je možno až príliš happy end (ja viem, som pure evil, ale jednoducho ,,negatívne,, konce mám u tohoto žánru najradšej, viď Insidious, tiež od Wana). Bol som prekvapený, nečakal som, že toto bude fakt tak dobré. Ešte vypichnem nervy drásajúci zvuk a pochmúrny, ale skutočne pochmúrny soundtrack, ktorý sa skvelo hodí. Ináč, film ani pri ďalšom zhliadnutí nestráca na atraktivite, a núti človeka hľadať ďalšie a ďalšie detaily. ()

TommyDiamond odpad!

Takže….obyčejná americká rodinka o sedmi členech se nastěhuje do starého ošklivého rozvrzaného domu na samotě. Jak už to tak bývá u těchto velkobožných snímků, tak dům má svou hrůznou a nedořešenou minulost, kterou s chutí přenese na naše nové obyvatele. Až se projeví drobné paranormální jevy přicházejí na ohledání exorcisté. Po pár neuvěřitelných scénách, kdy duch naplno vstoupí do obětí se dostáváme do velkého finále. Závěrečné finále s krucifixem a biblí v ruce nad tělem oběti pohlcené ďáblem je vždy ,,dechberoucí'' podívaná.... Myslím, že tímto sračkoidním popisem se může chlubit většina filmů o exorcismu. Je to pořád do kola, takže nechápu hodnocení přes 80%. A to, že je film podle skutečnosti jsou akorát kecy na lidi! Je to Odpad!!! ()

Basso

Na tento horor som sa skutočne tešil, pretože je vraj podľa skutočnej udalosti, čomu som po zhliadnutí traileru aj trocha veril (asi vďaka tomu jemne starodávnemu podfarbeniu) a po zhliadnutí celého filmu sa nemôžem zbaviť pocitu, že tento horor tak je naozaj natočený. Režisér vynikajúco vzbudzuje strach u diváka a nevkladá do deja scény nasilu len preto, aby sa divák vystrašil. Tuto to pôsobí desivo ako celok a to je to, čo sa mi tu páčilo najviac. Milo má prekvapilo, že tvorcovia nenechali na konci nikoho zomrieť a nenapodobňovali tak horšie spracované horory. ()

smajliss

Film prý podle skutečných událostí, ale mám o tom trochu pochyby. Scénáristi to zřejmě pořádně přibarvili. Po stránce filmařské je dokonalý horor. Skvělé zvukové efekty, napětí a i když se tam opakují scény, které jsme už v hororech viděli, tak jsou tak dobře natočené, že působí dobře. ()

papadoce

Na začiatok si nalejme čistého vína. Som srágora a teda vydesiť ma filmom vôbec nie je ťažké. Prvých 25 minút tohto filmu však so mnou neurobilo nič. Vlastne som sa bál len preto, že som vedel, že pozerám vysoko hodnotený horor a je otázkou času kedy dajaký bubák s istotou vyskočí a ja sa poseriem. Neskôr to bolo v zásade desivé a ten film neznášam, ale tak nejak si pamätám, že už som sa v minulosti bál aj viac. Tak dávam 3 a nech mi milovníci hororov odpustia. ()

Muhehee

Kvalitní horor člověk aby pohledal a světe div se, podařilo se. Rozhodně nejlepši dílko svého žánru za poslední dlooouhou dobu.Obvykle k hororům přistupuji rezervovaně, neboť mě málokterý dokáže zaujmout. Zde se zadařilo více než dost.... P.S. Slabším náturám doporučuji mít po ruce náhradní spodky. ()

IronRocky

Po velmi dlouhé době horor, který byl napínavý, zajímavě natočený, dobře zahraný a hlavně nabídl spoustu lekavých momentů. ()

FaithZombie

Film sice nepřináší nic extra nového, ale to vám bude při sledování tohoto mistrovského díla stejně úplně šumák. Atmosféra nahánějící husí kůži podkreslená perfektní hudbou a skvělé herecké výkony a to nejen ústředních postav ale třeba i všech pěti děvčat. The Conjuring je podle mě prvním vydařeným filmem podle skutečných událostí ( filmy jako Americká kletba nemá v porovnáním s tímhle cenu ani zmiňovat). James Wan je zkrátka mistr napětí a stále lituji že se rozhodl s hororovým žánrem seknout. Díky tomu budeme na další hororové, příjemné překvapení asi čekat delší dobu. Co mě upřímně děsí je plánované pokračování zaměřené na panenku Annabelle. Tak nějak předpokládám že to bez Wana nebude ono stejně jako Insidious 3... BTW: poprvé viděno v kině což můj úsudek také značně ovlivnilo. ()

JimDeNiro

Vynikajici. Po dlouhe dobe horor, ktery me dokazal vydesit a slusne odvedl praci s atmosferou - 95%. A ta Vera Farmiga je cim dal lepsi. Mam jeji praci v merku uz dlouho a stoji za to.. Za mne spokojenost a pro me horor roku 2013 ()

Maniik88

Ja moc hororov nepozerávam, ale tento radím medzi absolútny TOP. Exorcistov a diablov sme tu už mali v rôznych filmoch, no aj tak tento film prekvapil. Bál som sa od začiatku do konca. Veľmi dobrí herci, hudba, kamera, exteriéry. Takto má vyzerať horor, nie úsmevné hory majú oči a podobné nezmysli. ()

dwbmb

Všechna klišé žánru koncentrovaná do jediného filmu, velice umně pospojovaná. Dostanete-li chuť na nějakou klasiku hororu, nicméně bez žádných "ale", bude skvělou volbou paradoxně tento nový film. Je opravdu dobrý. ()

GudMen

James Wan, údajný zachránce hororového žánru, se nechal inspirovat událostmi ze sedmdesátých let, kdy černé historky ozvláštňovali samozvaní krotitelé duchů, manželé Warrenovi. Zpětně jsem trochu zalitoval, že nenatočil komedii, ale nutno uznat, že Wan je dobrý řemeslník a bubáci mu svědčí. Nicméně mě již vyčerpává poslouchat tu samou písničku znovu a znovu a znovu a znovu a znovu a stále znovu. ()

Lukaso1

James Wan je aktuální král hororové scény a zde to po právu dokazuje. Pro mě asi nej snímek z jeho tvorby a jednoznačně horor roku. ()

FunnyXis

Už delší dobu se chystám na to zkouknout tento film a až dnes jsem se k tomu dokopal a jsem za to rád. Jelikož horor žánrům moc nehoduji, tak mě tento snímek mile překvapil. Momenty kdy se člověk leknul bylo dost i taková ta správná tajemná atmosféra, trochu mi to někdy připomínalo Paranormal Activity, ale tak to asi má být jelikož je to dosti podobné dějově. Konec byl podle mě trochu přehnaný, házení po bytě, levitace... Trochu moc podle mě, mohli ubrat když byl děj podle skutečné události. Nicméně dle mého názoru jeden z nejlepších hororů s duchařskou tématikou za posledních pár let. dávám 9/10 ()

irdzi

Za posledních hodně let jsem neviděl lepší horror. Žánrová lahůdka, stylová "retro" zápletka, luxusní lekačky, perfektní kamera. Překvapení a velká spokojenost až jsem dostal chuť podívat se na nějaký další horrory:) ()

teuwik

Wow. Nemám ráda horory, ale tenhle stál za to. Celkem lékačka az jsem skoro koukala skrz prsty. Určitě by se i hodilo pokračování s těmi co vymítali ty duchy. ()

Anethia

Oceňuji, že tento horor není postavený na obyčejných lekačkách, které ve velké míře kazí dojem z filmu. Ačkoliv tento žánr nepatří mezi mé nejoblíbenější, musím uznat, že jsem si ''V zajetí démonů" užila. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění