Po prvním masakru v roce 1974 se podezření obyvatel městečka obrátilo proti rodině Sawyerových. Rozvášněný dav dům Sawyerových obklíčil, vypálil a celou rodinu do posledního člena vyvraždil. Když se o několik desítek let později dívka jménem Heather dozví, že po své babičce zdědila nemovitost v Texasu, rozhodne se společně s několika kamarády vyrazit na výlet a svůj nově nabytý majetek si prohlédnout. Po příjezdu zjišťuje, že zdědila velkolepé sídlo. Hrůza, která se ukrývá ve sklepení, na své objevení ale teprve čeká. (oficiální text distributora)

castor

Kudrlinky (abychom mohli říct, že máme jakýs takýs děj) tvůrci nabalili na story kolem nenávistných vidláků z jednoho zapadákova, kde se před časem konala čistka jedné rodinky, základ je ale pochopitelně stejný. S neustále zapnutou motorovou pilou tu pobíhá týpek s image robustního vraha postrádajícího osobnost, aby brzy zjistil, že do rodného města se vrací jeho jediná žijící příbuzná. Ta coby batole před dvěma dekádami přežila právě ono řádění vidláků. Vědátoři budou samozřejmě zklamaní, ti ostatní, kteří vědí, kdo byl Tobe Hooper a že vytvořil jeden z pilířů gore filmu, si tohle stále se opakující schéma, ve kterém někdo utíká, schovává se, je mučený, dělá nelogická rozhodnutí nebo se poctivě nasírá, jaksepatří užijí. Je nicméně škoda, že tvůrci (oproti dvěma předchozím dílům/pokračováním – kdo by se v tom vyznal?) nepřišli taktéž se špinavým vizuálem a brutálním násilím. Coby producent totiž na filmy dohlížel samotný Michael Bay, který dokazoval, že pokud najme výtvarně a klipařsky zajímavého režiséra, jeho předělávky slušně sypou. A baví. Tady je rozjezd slabší, násilí žádná hitparáda, logické lapsy začínají velmi záhy (cestou naberu hošana, kterého neznám a ještě ho nechám ve svém novém bejváku samotného?) a mladé maso na porážku v klíčových situacích vždycky běží tam, kam by neběžel divák. A ani tu bradavku neukáže. Je tu až nesympaticky velké množství náhod a špatně napsaných postav, které svým nedůvtipem o to snáz a legračněji končí pod zoubky pily Leatherfacee. Z hlavy to celé zase samozřejmě vyšumí poměrně rychle, přesto je ta půldruhá hodinka i díky Alexandře Daddario a jejímu outfitu vlastně nakonec fajn. Nejen proto, že rodina je nadevše. ()

MM_Ramone

V oblasti horrorovej kinematografie sa titul "Texaský masaker motorovou pilou" stal jedným z pilierov tohto subžánru. O vyčíňaní šialenej, zdegenerovanej rodiny z texaského vidieku bolo natočených mnoho snímkov. Tak si to teda zrekapitulujem, čo som doposiaľ videl. Všetko to začal v roku 1974 režisér Tobe Hooper, keď natočil pôvodný titul. Z toho sa stal kult. O dlhých dvanásť rokov neskôr zrežíroval hodne uvoľnené pokračovanie "Texaský masaker motorovu pílou 2". Potom som zhliadol nehorázne zmršený "Masaker v Texase" z roku 1994. To nestojí ani za reč. V roku 2003 sa objavil hodne podarený remake. Ten má na svedomí Marcus Nispel. O tri roky neskôr bol vyprodukovaný prequel "Texaský masaker motorovou pílou: Počiatok". Nebolo to špatné. V roku 2017 som si pozrel ďalší kúsok z tejto kolekcie s názvom "Leatherface". V roku 2022 som sa dostal ku "Texaskému masakru motorovou pílou" z produkcie Netflixu. Bolo to celkom príjemné, hodne krvavé prekvapenie. A teraz som si pustil aj titul z roku 2013 "Texaský masaker motorovou pilou 3D". Bolo to slabé. Nič moc. Síce niekoľko vrážd bolo fajn, ale scenár bol absolútna katastrofa. ** ()

PinokKio odpad!

Kde já jsem to jenom viděl? Ahaa, že mě to netrklo, nejspíš ve všech těch Texaských masakrech předtím. Pořád je tu ten pán s pilou, co se stydí za svůj uhrovatý obličej, k tomu pár teenegarů sloužících jako hračky krvavým nenasytům a nesmí chybět ani dav tupců z místního zapadákova (ten černošský policajt se mi jevil jako největší z nich). Když už tenhle film nepotěšil mne tak snad udělal radost aspoň sousedům, není totiž nad pořádný zvuk motorovky ve čtyři ráno : ) ()

Spooner odpad!

Ne, tohle je už na mě vážně moc a čirý hororový odpad. S tím, že jsou postavy nesympatické a chovají se jak idioti, už jsem se v současných hororech smířil. Zde ovšem scénář nedává vůbec smysl a některé scény na sebe ani logicky moc nenavazují. A celý závěr, jenž udělá z Leatherface skoro kladnou postavou s morálními zásadami? Tady už nepomůže ani ta motorovka a sexy Alexandra Daddario, která se snaží své přednosti prodat, co to dá (v jedné scéně se ovšem ještě mohla snažit víc). Po režijní stránce je to samozřejmě také žumpa největšího kalibru. Lussenhop o slově atmosféra snad ani nikdy neslyšel a dementnější lekačky jsem snad nikdy neviděl. Celý to má navíc skoro direct-to-dvd look a já pořád nechápu, jak tohle mohl někdo pustit s čistým svědomím do kin. John Luessenhop by se za tohle měl smažit v pekle. ()

petero

Kvalít atmosferického masakru z 2003 to nedosahuje i keď Alexandra Daddario je dostatočne adekvátnou náhradou za Jessicu Biel. Problémom okrem akej takej striedmejšej atmosfére a uhladenosti je hlavne v úvode, totiž film v niektorých momentoch vyznieva ako nechcená komédia (s týmto som už mal podobný problém u Luessenhopovho predchádzajúceho filmu - Takers), našťastie zanedlho nestupuje na scénu Leatherface aj so svojím nástrojom, zrazu je všetko na poriadku a od filmu s názvom Texaský masaker dostávam to čo od neho aj očakávam, totiž poriadnu rezanicu motorovou pílou. V jadre je film najsilnejší pretože motorová píla má v tejto časti najviac práce z pomerne košatej sérii, úvod je rozpačitý a záver skvelý nábeh v jadre už ničím neprebije. Vo výsledku nakoniec spokojnosť. PS: Neprehliadnite potitulkový prídavok =) ()

Xmilden

Texas = masakr motorovou pilou... Hodně nelogický scénář, on jí pořezal přátele a jí to vůbec nevadí. Taková normální idylka v jedné trošku neortodoxní rodině. Pár solidních scén nedokáže zakrýt kravský příběh. Hlavní hrdinka je šikovná kočka... Více se mě líbila verze z roku 2003. ()

darkrobyk

Černovlasá blbka si nepřečte dopis, blb, její přítel, se pokusí prorazit pancéřovanou bránu. Temné dědictví nakonec přinese štěstí jen dědičce. Žádný zázrak, ale místy ucházející gore, kopka mrtvol a kožená tvář potěší. Jen mi uniklo, co se stalo se synem starosty. Proč digitální oheň? Digitální gore? Kamera slušná, hudba standardní. Na jedno podívání dostačující oddechovka. ()

Hrabka

Tak tu máme další pokračování legendárního hororu a jak vidím, tak hodnocení je značně rozporuplné. V tomto případě bych se zařadil určitě na stranu těch, kteří to spíše chválí. Já osobně tomu teda nevysolím plný počet hvězd, na to to nemá, ale musím říct, že nový Masakr není vůbec špatným hororem. Napětí je velmi dobré, krvák je to solidní, děj na pohodu - samozřejmě je třeba to moc nehrotit. Tři hvězdy naprosto s přehledem, bavilo mě to a už se můžu těšit na další díl, kdy se motorovka rozjede opět na plné obrátky. 65% ()

chezush odpad!

No to snad... budu dělat, že jsem to neviděla, protože tak stupidní a amatérský film jsem dlouho neviděla. Po celou dobu filmu jsem měla všem chuť vrazit pár facek, nebo rovnou vzít tu motorovku a uříznout jim hlavy. Že hlavní hrdinka neumí běhat po schodech a přeskočit malinký plot, to ještě překousnu. Ale že se řídí pravidlem ''rodina na prvním místě, nevadí že mi chladnokrevně zabil kámarády'' to opravdu nedávám. Jsem nasraná a Luessenhop u mě skončil! ()

juta

Jen těžko bude nějaké pokračování texaského masakru lepší, než to z roku 2003. Tam bylo všechno dokonalé - atmosféra, herci a hlavně Leatherface. Tady to moc neklapalo. Zde se jedině dobře dívalo na Alexandru. Z chlápka s pilou žádný strach nešel, jak stavbou těla, tak ani maska ve mě nevyvolala pocit strachu, nebo úzkosti. Příběh docela zvláštní a SPOILER: dost mě překvapilo, jak se Alexandra tak rychle spřátelila se zabijákem, když před několika okamžiky zabil jejího kluka a další její kamarády... ()

Fiftis

Super masaker od začiatku do konca bez zbytočných dlhých dialógov. Brutálna smršť motorovkou s dobrými efektmi a dobrými hereckými výkonmi. Prekvapila hlavne krásna Tania Raymonde, známa zo seriálu Lost. Často sa hovorí že niektoré pokračovania sú zo zúfalstva, toto rozhodne nie je tento prípad. Skvelé pokračovanie, ktoré nadväzuje na slávny prvý diel. Nemôžem povedať, že som bol sklamaný dejom. Len trošku zaskočený. Inak tento film veľmi odporúčam. Bol veľmi pekný. ()

lamps

Jedna fajn naháněčka, moc fajn kozy Alexandry Daddario a neúnosná hromada scénáristického odpadu a retardace. Má to spád a chvílemi i atmosféru, ale ve srovnání s geniálním originálem se to nechytá ani jako záměrně přiblblý fanmade product pro dnešní mládež (jo, kéž by záměrně). Chci depresivní a minimalistické pokračování, které vtáhne kladné postavy do nepolevujícího víru odporné atmosféry morální i fyzické dekadence, ne tenhle umírněný blábol... 30% ()

Pepinec

Tak ne vyloženě všecko tu bylo na ztrestání tupou motorovkou. Zaujalo mě prvních deset minut, kdy byl v hlavní roli zadek v červených kraťáskách a deset minut posledních, kdy se zas do popředí dostalo sedm párů žeberních hrdé majitelky dámské košile bez knoflíků. Výborná věc, která chlapům jistě pomůže stlačit čas pod tři minuty hravě. Zbytek ovšem obsahoval skutečně všechna 3D: Debilní, Dementní a Daleko horší, než špatně namazaný řetěz. P.S: Skvělá reklama na dlouhověkost motorových pil. ()

JohnnyD

Chápem tú fascináciu Texaským masakrom motorovou pílou, veď už ten názov je neskutočný, faktom ale ostáva, že zo siedmych pokračovaní/remakov len jeden diel bol pozerateľný (trojka) a iba jeden komerčne úspešný (remake). Tá snaha dookola nakrúcať výluhy toho istého racionálne nedáva zmysel a iba zvýrazňuje chorú obsesiu Hollywoodu franchisami. Čo dodať k tomuto dielu? Ani veľmi nevidieť, že to malo byť priame pokračovanie jednotky a vracia sa tu aj pôvodný predstaviteľ Leatherfacea, lebo scenár je taká rutina, že z toho až bolí hlava. V podstate na nerozoznanie od ľubovoľného direct-to-dvd hororu za pár stovák tisíc dolárov. ()

playboxguest

Co se mi teda vůbec nelíbilo, tak to byl ten scénáristický posun, kdy hlavní hrdinka začala bez nejmenšího důvodu (dobře, vila takové hodnoty je možná důvod) inklinovat k rodině pošahanců z Texasu. Čtvrtá hvězda ode mě padla a nebude, protože vzhledem k nízkému věku, kdy byla rodině odebrána, je pro mě tenhle zlom prostě blbost, s níž můj mozek odmítá spolupracovat. Jinak má ale tenhle masakr hodně vydařenou atmosféru, kterou jen podtrhuje parádní ozvučení, všechny ty lekačky a úprky před Ashovo pravou rukou mají na domácím kině dost podajné zpracování, které mě u filmu udrželo. Co se naopak nepovedlo je 3D: * které vůbec nevyniká a až na dvě lepší scénky s motorovkou jsem takřka ani nepostřehla, že nějaké sleduju. Tři prsty mi tenhle Leatherface dost neúspěšně sťal, tudíž zvedám jen zbývajících sedm - 70% ()

Pilda17

Nejhorší díl Texaského masakru jaký jsme viděl. Dokonce i slaboučký "Počátek" je lepší než tohle a to je co říct. Tolik nelogičností v jednom hororu jsem ještě neviděl. Chápu, horory občas mají chování postav dementní, ale tohle bylo šíleným způsobem přehnané. O závěru nebudu ani mluvit, protože ten nedával žádný smysl a byl strašný. Nebýt pár slušných scén, tak bych šel níže a nebál bych se dát odpad .. 2/10 = 20% ()

S.Quentin QUALE

Obrovskej průser tenhle TC 3D. Jo, tutově jsem počítal se zbytečným pokračováním nebo kdoví čím, ale aspoň jsem doufal v seriózní brutální vodotrysk z krve a vnitřností za nelidskýho řevu texaskejch týnejdžerů (viz. předchozí díly). Já se nebudu rozčilovat ani bádat v souvislostech se jmény postav. Tohle je prostě a jednoduše vykrádačka jména se vší parádou. Vezmeme ohrna s předkožkou na xichtě, dáme mu motorovku, za název filmu plesknem 3D a je vymalovaný. Hovno leda! Leatherface, co má svědomí a je účastníkem závodů v dálkovém kulhání, mi může akorát pokurvit den. Napětí nula, příběh nula na druhou, 3D efekty nula na třetí. Alexandra Daddario v pohodě, ale její postava bullshit, ostatní jakbysmet. Gore maximálně průměr, torture nula.....tohle si stáhněte a hned vymažte. 10% ani nevím za co......za pár dní.....zvedám na jednu hvězdu, páč na toto to opravdu nemá. ()

Allien.9

Zapomenu-li, že existuje (původní) film z roku 1974 a porovnám "TMMP 3D" pouze s "TMMP" a "TMMP: Počátek"... ugh, má vůbec cenu to dokončovat? Leatherface převrací auta ze střech na boky, hází pilou jako by byla z polystyrénu, slyší přes její řev "hej!" na sedmdesát metrů, ale hlavní hrdinku na deset už ne. Krvavé stopy táhnoucí se přes celý pozemek až do sklepení domu vypadají jako z deseti lidí (nikoli ze dvou), hlavy a ruce jsou na první pohled umělé. Řadím se spíše mezi fanoušky chainsaw-remaků (obecně přitom remaky nemusím), ale musím se přiznat, že u tohohle nudného, fraškoidního paskvilu jsem - se seznamem nesmyslů položeném v klíně - usnula. ()

pornogrind

Co k tomu dodat.Pro mě asi nejhorší díl celé série.Sice se tam objeví nějaké ty krvavější momenty,ale i ty nejsou nic extra.Navíc totálně bez nějaké atmosféry.Velké zklamaní.Snad Leatherface(2016) bude lepší.Za zmínku stojí mikro štěk Billa Moseleyho.Nuda.Radši jsem měl jít pořezat dřevo než čumět na tenhle hororovej průser. ()

mzss1

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY! Musel jsem zavést komentář, kde vylíčím podrobné dění filmu, je to prostě ten typ filmu, kdy chci vše tak nějak podrobněji rozepsat. Ze začátku připomínám, že toto je čtvrtý film motorové pily, který jsem viděl. První, hororová klasika z roku 1974 - no ten film mě moc neoslovil, dal jsem mu z milosti 3* (52%). Dále remake a jeho prequel - filmy z roku 2003 a 2006 - ty se opravdu povedly. U filmu z roku 2003 mi chybělo víc hororových prvků a lepší konec, jinač spokojenost se 4*(87%). U prequelu z roku 2006 šlo spíš o opravdový psycho masakr, kde chyběl lepší konec a hororové prvky, přesto super - 4* (80%). Zatímco tento Texas Chainsaw 3D (2013) je slabší než tyto novější filmy, ale je rozhodně lepší než ten původní masakr. Jak začít ? No, úvod je velmi zajímavý, jasně ukazuje co se událo na konci filmu Texaský masakr motorovou pilou (1974). Následně je přímé pokračování tohoto filmu asi jen pár minut po skonečení toho starého filmu. Takže úvodní scéna trvá skoro 10 minut a já jse příjemně naladěn. Dále se příběh vyvíjí. Hlavní hrdinka filmu Alexandra Daddario mě celkem zaujala, ale úplně mi moc nesedla. Příběh se vyvíjí tak, že jí přijde dopis, že zdědila dům po bláznivé rodině, kde žil Leatherface s ostatními členy retardované rodiny. Ještě připomínám, na začátku filmu místní vesničané totálně vypálili jejich obývák, kde všichni zemřeli až na Leatherfaca, který to přežil. Takže od 10 do zhruba 30 minuty je seznámení s postavami, celkem mě bavily, poté, co Alexandra se svými 3 přáteli dorazí do domu je vše takové klidné mírné, až po 30 minutě zhruba přistupuje na scénu Leatherface a je masakr! :-) Rozhodně v mírnějším stylu než jsem čekal. Hezky sekne hákem jednoho kluka, pak rozřeže vejpůl chlapa na háku. To už nebylo moc brutální pro mě, neuřízl mu nohy, ale rovnou jel pilou přes tělo, takže se obět ani moc netrápila. Následuje útek, kdy Alexandra unikne na karneval, kde je prozatím zachráněna policií. Leatherface mezitím upláchl. No a je to takové natahované, ve filnále se člověk doví, jak už jsem zminoval zezačátku, že Alexandra je sestřenicí Leatherfaca a že její babička jí odkázala i dopis, kde líčila, že se musí o Leatherfaca starat a že ten ji bude chránit - to se dovíme až na samém konci. No a konečné krvavé finále se mi celkem líbilo, ale nebylo moc drsné no. Alexandra pomůže Leatherfaca a on jí. Takže jsem z toho celkem byl na konci rozpačitý. Je to nejodlišnější příběh a místy scénář než u předchozích masakrů. Hororové prvky tu moc nejsou, je jich mnohe méně než ve filmech z roku 2003 a 2006. Krvavost tu je, krutost moc ne, oběti umírají celkem rychle a taky jich moc není. Napínavost tu také už je menší, zato je tu nepředvídatelnost. Ještě tak konec mě naštval, kdy policista nechá Leatherfaca v klidu s Alexandrou odejít. A ještě více mě naštvalo, že bylo Alexandře pak ukradené, že zemřeli její přátelé a pak v klidu se bude starat o dementního Leatherfaca. Takže scénář a nakonec vyvinutý příběh se moc nepovedl. Jako krvavost tu byla, rozhodně film potěší snad každého fanouška masakrů a řekl bych, že i spíš především fanouška novějších filmů o pile. Takže mam výtknu na pošahaný scénář, menší napínavost, menší hororovost a ujetý konec. Jinač režie a technická stránka je výborná, i kamera je v pořádku. Nějaké nápady film přinese, ale moc jich není, mohly tvůrci zkusit něco jiného. Takže nechci být přehnaně kritický, bavilo mě to od začátku, žádný velký problém s filmem nemám. Co se týče hudby, ta byla dobře zvolená, ikdyž tento skladatel se rozhodně moc nevyzná v hororech, sice tohle nebyl klasický horor, ale chtělo to trochu vypilovat no, na Jablonskyho, který složil hudbu k masakrům 2003 a 2006 nemá, ale šlo to. Zbytek hereckého obsazení byl v pořádku. Ještě 3D. Bylo ho tam hodně ? Ne, ani moc ne, asi tak ve 3 scénách. Nejdříve titulek Texas Chainsaw 3D, pak odhozená motorovka letící na obrazovku a asi nějaká ta krev letící, to je vše, takže 3D naprosto zbytečné. Takže ve vsýledku jsem mírně zklamán, ale zase ne až tak moc. Už mi to nepřišlo moc hrůzostrašné a jen v jedné chvíli, kdy jeden polda se vloupaval do sklepa Leatherfaca, tam mi to přišlo deprimující, nic víc. Takže hezky, ale jeměji nadprůměrná a rozhodně stravitelná záležitost. Hodnotím i tak na slušných 64% = *** () (méně) (více)