Po prvním masakru v roce 1974 se podezření obyvatel městečka obrátilo proti rodině Sawyerových. Rozvášněný dav dům Sawyerových obklíčil, vypálil a celou rodinu do posledního člena vyvraždil. Když se o několik desítek let později dívka jménem Heather dozví, že po své babičce zdědila nemovitost v Texasu, rozhodne se společně s několika kamarády vyrazit na výlet a svůj nově nabytý majetek si prohlédnout. Po příjezdu zjišťuje, že zdědila velkolepé sídlo. Hrůza, která se ukrývá ve sklepení, na své objevení ale teprve čeká. (oficiální text distributora)

VenDulin85 odpad!

Tedy... bylo to přesně to, před čím jsem byla varována a přesto jsem se chtěla podívat na vlastní oči. Hororům dám prostor čas od času, takže nejsem bůhvíjaký odborník, ale přesto jsem prvních asi 15 minut měla dojem, že jsem se snad na úložišti dopustila trestuhodného omylu a koukám na nějaký studentský počin. Nebudu to nikterak protahovat, na komentář odpadu většinou neplýtvám místem, takže zkrácené: opravdu, i na mě je to špatný horor, a to jsem citlivka par excellence. Při některých scénách jsem se usmívala, při jiných málem smála. Kdo tu hovoří o překvapivém zvratu v závěru, by asi potřeboval vyšetření, protože děj skončil naprosto logicky a případně, nevěděla jsem, komu fandit dřív (tolik trotlů na malém prostoru...); a kromě jedné nelogičnosti (bacha - jedné, které jsem si všimla, a nespadá pod to fajn nápad nechat naprosto cizího týpka v zděděném hauzu, když jedu nakupovat), kvůli které jsem očekávala ten "zvrat", to uplynulo klidně jako voda. Odpad. Amen. ()

lillien

Ono to tedy ve skutečnosti je spíš tak na dvě hvězdy, protože je to samozřejmě dementní, z hutného originálu už toho kromě Texasu v názvu moc nezbylo a postavy se chovají protivně jako pokaždé, když do hororu nasadí pubertální pipky jen kvůli ukazování prdelí a silikonů. Ovšem pozor. Když už to tedy postrádalo pořádně děsivou atmosféru a na řezničinu jsme zvyklí, dá se na to hledět čistě jako na kýčovitou americkou komedii a to mě docela pobavilo! Já v tom objevila ryzí prvky Dallasu a toho nesmrtelného kréda fastfoodového národa, že rodina je nadevše. Napěchovat sem tu rodinnou soudržnost a postavit na ní celou zápletku bylo vážně úsměvné. Z obávaného Leatherface se tedy nakonec stává osamělý, retardovaný mstitel, kterému ovšem v emočním testu vyšla ochranitelská stránka osobnosti na 98% a to musí ocenit i silikonová Hedr, když už k němu navíc ještě vyfasovala natřískanou vilu. Další díl by mohl nabídnout několik legračních variant.Třeba tu, že se Hedr incestně spustí, aby takto posílená a ještě víc semknutá Sawyerovic rodinka mohla pokračovat v generační pomstě. Každopádně docela zábavná kravinka to byla (když od toho člověk nic moc nečeká) a pila se při porcování živých i mrtvých stále drží na přední pozici. ()

Pítrs85 odpad!

Souhlasím s Bloodym, pokud jste ohrnovali rypák nad remakem z r. 2003 (a jeho prequelem), tak tomuhle se můžete rovnou vyhnout. Co na tom, že děj je až zoufale neoriginální (a tam, kde se snaží o nějaké inovace, je to ještě horší), ono tohle téma už je fakt vyrejžované, ale tohle je hlavně neskutečně stupidní. Takže po iksté- 4 mladí retardi (jasně, ani v Nispelově remaku to nebyli zrovna inteligenti, ale mohli jste se kochat alespoň prdelkou Jessicy Biel :p), minivan, Leatherface, motorovka- no a dál už to znáte... Mohlo by se zdát, že natočit pokračování 40 let starému filmu se jeví jako lepší nápad, než mu točit remake, v praxi je to však těžkej omyl, protože Masakr deset let starý měl alespoň jakous takous špinavou atmosféru, tady je však prázdno jak v Leatherfaceově kebuli... Ale co, za tři roky se dočkáme prequelu a za další čtyři třeba remaku tohoto... :) Jo a abych nezapomněl, točilo se vlastně ve tři-dé, takže tu máme jako fakt úplně skvělej záběr letící motorovky přímo vám do xichtu, vau, deset nocí z toho budu mít mokrý sny!!! ;) Chtěl jsem dát alespoň jednu hvězdu za těch pár gore scén, ale totálně vymletej konec mi to důrazně zakázal... Šup do odpadu! Dodatek: Až teď jsem si všimnul, že je na příští rok naplánované pokračování, no jako bych to neříkal... :) ()

SOLOM.

Nový díl chtěl diváky dostat především na stále populárnější 3D techniku, ale bylo to skutečně zapotřebí? Zvláště když zde opět sehrál velkou roli nepříliš povedený a často až nelogický scénář, který sklidit asi největší kritiku nejen z řady diváků, ale i filmových kritiků. No a já musím jen souhlasit. Úvodní sekvence ovšem dokázala zaujmout, hlavně co se nostalgie týče, protože v ní máme šanci vidět několik krátkých záběrů z originálu. Jenže hned vzápětí se přeneseme k domu Sawyerů, kteří se nám najednou nějak rozrostli o několik členů, o nichž neměl až dosud nikdo ani ponětí. Jasně, bylo potřeba nějak hodit do placu hlavní hrdinku a pár vedlejších postav, kteří se stanou důležitou součástí dalšího dění, jenže již v tuto chvíli dostala logika a spojitost s předchozími událostmi pěkně na frak. A takto se pokračovalo i nadále. Opět se staneme svědky doslova debilních rozhodování a chování postav, Leatherface ve svetříku vypadal směšně (naštěstí ne tolik jako ve dvojce a čtyřce) a to jsem se ještě nedostal ke kvalitě samotných speciálních efektů a triků. Kromě tří – čtyř scén vlastně ani nevím, proč to muselo být ve 3D. Letící motorovka asi pohnula žaludkem několika slabším jedincům, ale jinak jsou jednotlivá úmrtí dost chabá a rádoby „gore“ už na první pohled gumové až běda (kupříkladu gumová hlava ve kbelíku). Tohle mělo být nějaké terno, u kterého si cvrnknete do kalhot? To už jsem se mnohem víc bavil u remaku a částečně i u toho Počátku, kde bylo víc brutality i morbidnosti. Celkově však tento film řadím mezi ty slabší a tentokrát tomu nedám ani průměrné hodnocení, protože spokojený jsem rozhodně nebyl. 40% ()

claudel

Já se na tuhle sérii kdykoli rád podívám, přestože hlavní schéma jede pořád dokolečka dokola jako Pátek třináctého nebo Halloween. Tenhle poslední počin je asi úplně nejslabší, na druhou stranu oceňuji, že se tvůrci snažili o trošku jiné zakončení, byť to lze nejspíš přičítat vidině pokračování. Alexandru Daddario si nešlo nevšimnout v True Detective, ale tady ji trochu zastínila Tania Raymonde z Lost. ()

ARI50

Po druhem zhlédnutí a hlavně po zhlédnutí prvního texaského masakru se mi tohle nakonec i hodně zamlouvá a dost líbí spokojeny by se i dalo říct. Místo je sice slabším odvarem ale herci nakonec v příběhu přesvědčily ale upřímně nečekal jsem to takové. ()

matestlust

Vlastně ani nevím, co si o tomhle filmu mám myslet. Rozhodně teda nikterak nenavazuje na celou sérii Texas Chainsaw,..je to spíš takový remake...jiná postava, jiná zápletka, ale podobné dění, podobná místa, atd...Parta omladiny protivná jak půlnoc, hlavní ,,hrdinka´´ jakbysmet. Na druhou stranu to má docela solidní atmosféru a celou řadu vážně povedeného gore ( i přes přehršel počítačových efektů, které jsou v tomto případně trochu nedotáhnuté ). 2,5 * ()

becki_tu

V podstatě třetí moderní remake hororové klasiky (kterou jsem neviděl), který opět nedopadl vyloženě špatně. Prvním pozitivem je povedená castingová volba hlavní hrdinky a taky to, že není od přírody úplně blbá. Dalším příjemným překvapením je minimum nelogických scén s nelogicky se chovajícími postavami. V neposlední řadě bych zmínil i dějovou linku (kdo by to byl řekl), která se v závěru odlišuje od předchozích filmů. Texaská trademarková řezničina už asi těžko bude diváky překvapovat nějakými originálními filmařskými či scénaristickými nápady. O to víc potěší, když se podaří natočit remake, který není k smíchu a který navíc umí odkazovat na žánrovou legendu. ()

JASON_X

Začátek filmu je vnadný... tím chci říct, že mě navnadil, měl jsem totiž za to, že film naváže tam, kde skončil nepovedený originál, tedy v sedmdesátkách, ovšem v moderně natočených sedmdesátkách. Po deseti minutách ovšem přišla nepříjemně studená sprcha, když děj vskočil do současnosti za zvuků nějaké příšerné současné taneční hudby a objevila se parta Leatherfaceových budoucích hraček; tak nesympatickou sestavu lidských jedinců jsem už dlouho v žádné vyvražďovačce neviděl a nemohl jsem se tedy dočkat jejího postupného vyvražďování (naštěstí jsem nemusel čekat dlouho). Ale scénárista neměl bohužel příliš bujnou fantazii, slabota. Poslední filmová třetina je potom tak neskutečně a neuvěřitelně mozkorvoucí, že jsem její děj sledoval s pootevřenou hubou a totálně perplexním výrazem. Ale zároveň jsem si říkal, že je to tak monstrózně blbé, až je to vlastně zábavné. Jen by mě zajímalo, jestli tohle rejža myslel fakt vážně, nebo to byla nějaká rafinovaná dadaistická recese... Nejlepší scény filmu: Leatherface v lunaparku (trestuhodně nevyužitý potenciál) a Marvin u mrazáku. Třetí hvězda za vrcholnou šílenost scénáře - natočit něco takového chce buď pořádné koule, nebo o kolečko míň v hlavě; sám nevím, co si o tom mám myslet. Navrhoval bych toto pokračování: Leatherface se pod vlivem sestřenky stane starým dobračiskem, naučí se mluvit, číst a psát, v neděli bude chodit do kostela a ve všední dny pomáhat v domově důchodců. A jednou za rok pak půjdou společně se sestřenkou k šerifovi na krocana. ()

Morholt

Na všech těch Masakrech, Pátcích či Halloweenech už se nedá nic novýho vymyslet a tak záleží na tom, jestli je masakrovaná parta čerstvě cetiletejch totálně tupá, gore dostatečně výživný a režisér natolik zdatnej, aby vás udržel v bdělym stavu. Tady byli všichni do jednoho totální kreténi, gore bylo výživný a skoro jsem usnul asi jen jednou. A navíc se mi docela líbila (zejména v závěru) hlavní představitelka. Takže z mýho pohledu nečekanejch 60%. ()

Lucasion

Jako nováčka k téhle roky zajeté hororové značce mě táhly dvě věci. Jako nikdy nepolíbený Texaským masakrem jsem chtěl vidět film kvůli dvěma důvodům. A těmi důvody myslím andělsky modré oči Alexandry Daddario. Tuhle mladou newyorčanku jsem si oblíbil už v roce 2010, kdy jsem jí viděl v Percy Jacksonovi. Tehdy když jsem na ní v kině mohl oči nechat, jsem vyloudil z pusy něco ve smyslu "Bože, to je tak nádherná holka." Dodnes vzpomínám, že tehdy jsem celý zbytek večera poslouchal výčitky mé tehdejší drahé polovičky. A možná jsem tehdy vyloudil z pusy ještě něco jiného... Každopádně nic mě k filmu netáhlo tak silně jako tahle brunetka. Proto jsem držel palce, aby jí v Texasu neuvítali s nabitou brokovnicí, a nebo nastartovanou pilou. Postava Heather se naštěstí dostala přes první polovinu filmu a to mi bohatě stačilo. Tím, že film navazuje na originál (který jsem tedy neviděl) a plynuje přechází do dalšího příběhu, mi přišlo nadmíru sympatické. I nováček se rychle chytí a už jen čeká, kdy se poprvé roztočí ostrý řetěz. Film se nijak nevyžívá v perverznostech a gore, ale nechybí přeříznutí motorovkou, odříznutí obličeje, a nebo přespříliš digitální sešrotování. Čas od času je film i proložen více či méně humornou vložkou v podobě zakopnutí o plot nebo tasení obrovské motorové pily proti hračce na pouti. Příběh mě nijak neurazil a musím říct, že u finále na jatkách jsem už jen fandil Leatherfaceovi, ať ty grázly vyřídí po svém. Tudíž abych shrnul svoje velké pocity. Tak jsou jednoduše takové, že film je průměrný horor až to bolí. Ničím nepřekvapí, ale nijak neurazí. Alexandra s modrými stíny a copánky je prostě neodolatelná, a abych fandil hlavnímu vrahovi ve filmu, to mi vlastně taky žádný snímek jen tak nedovolí. Takže díky těm dvěma důvodům dávám hvězdy tři, i když film mě bavil spíš na dvě. (50 %) ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Oko za oko, zub za zub !! Nemůžu přece odporovat Bibli !!" ;) Nejnovější zářez do nečekané hororové série tak trochu vyznívá jako již druhý restart tématu, jehož se jako první zhostil Tobe Hooper, jehož příspěvek zejména díky jeho originalitě musíme chtě nechtě brát jako legendu.. A já se tedy musím zeptat, zda i v Luessenhopově snímku najdeme onu mnohdy, alespoň z mého pohledu, přeceňovanou originálnost !! Pozorný nezaujatý, či přinejmenším Hooperovým filmem nedotčený, divák velmi brzy pochopí to, co ostatní až v samotném závěru.. Ano, Luessenhop si vypůjčil schéma velmi provařeného příběhu i příběh samotný, ale natočil jej moderně, což se bude jistě zamlouvat mladšímu divákovi, byť se minimálně zpočátku velmi umně i efektně kurevsky odkazuje právě na Hoopera, jehož jméno dokonce tvůrci nyní propůjčili z úcty k Tobemu místnímu šerifovi, nebál se pohrát si malinko s historií i motivací šílené rodinky Sawyerových, ani přijít se svoji zajímavou, příběh posouvající někam úplně jinam, troškou do texaského mlýna, aby v závěru zasadil všem skalním fanouškům tohoto kultu hodně šokující k.o. v podobě rozuzlení ve stylu "rodina především", z něhož se už nikdy neproberou !! Proti ústupu od syrovosti směrem k předigitalizovaným trikům v trendu dnešních, převážně teenagerovských, hororů nic nenamítám, herecké obsazení s moc zajímavou a sexy Alex Daddario, jejíž přednosti prostě vidíte na první pohled a to ve všech smyslech slova, v čele jsem si užil maximálně, stejně jako si dosytosti užijete ten "laskavý řev motorovky".. Za mě bez diskuze nový Texas Chainsaw platí za hodně nečekanou a drzou hororovou pecku posledních let, přičemž úvod dokonale oslavuje původní film, aby ho ve finále sám obohatil !! Skvěle protikladné !! Mimochodem pokud patříte k nám, co se jim pozérský pojem zbytečný remake šprajcuje v řiti, počkejte si na plusovou scénu po závěrečných titulcích, a budete odměněni !! ;) ()

PROROK14

Sú to také lepšie dve hviezdičky, ak sa to takto dá povedať. Na tri to určite nie je preto, lebo koniec koncov ide len o tupú vyvražďovačku. Začiatok bol síce zaujímavý, ale potom sa objavili štyria/piati ľudia, o ktorých ste už vtedy vedeli, ako približne skončia. Najviac ma zarazila blbá smrť Príslušníka. No a ten koniec tiež nebol nič moc. 50% ()

BoPo odpad!

Keby som mal napísať všetko, čo sa mi nepáčilo, tak by bol môj názor priveľmi dlhý. A keďže nikto normálny nečíta komentáre na 10 a viac riadkov, skúsim vybrať zopár postrehov. Alexandra Daddario je nová kráľovná najhlúpejšie vyzerajúceho filmového behu. Zosadila Kristen Stewart. Už dlho som nevidel tak okaté a vtieravé zábery na telá herečiek. Ale tak aj na FAMU asi učia, že ak neviete ako ďalej, urobte detail na kozu. Blbosť na entú. ()

Litsarch

Nejsem si jistý, co od tohoto filmu mnozí čekali. Jakou inovaci očekávali. Je to Texas Chainsaw, tam nelze nic moc extra měnit. Maximálně okolnosti, základ ale prostě musí zůstat stejný. Ať si kdo brečí jak chce. Texas Chainsaw 3D má dobrý začátek. Počínaje úvodními titulky se záběry z originálu, konče úvodní scénou pro pochopení dalšího děje tohoto sequelu divákům, kteří originál neznají a nebo si ho již moc nepamatují. Poté nastává nejslabší část filmu, bohužel ale i nutná, kdy se film musí nějak rozběhnout, aby to dávalo smysl. Což samo o sobě je nutná klasika, kterou lze zpracovat také dobře, ale v tomto případě díky hercům působí všelijak. Kupodivu se tato část filmu dá přežít poměrně dobře. Největší zásluhu na tom má Alexandra Daddario v roli Heather, kterou jsem si osobně rychle oblíbil. Sympatická, hezky se na ní kouká a z partičky hraje bezkonkurenčně nejlépe a za tím si stojím. Vše se krásně mění s tím, jak na scénu nastupuje náš kamarád s motorovkou (a dalším nezbytným nářadím), Jed Sawyer. Jeho role "retardovaného synáčka", který je prostě na všechny nasraný, protože mu zabili rodinu, je pochopitelná a já bych ty parchanty rozkuchal také. Bohužel už nějak nedokáže rozlišit kdo za mord jeho rodiny může a kdo ne, tak zabíjí každého, kdo není z rodiny. A že je v tom dobrý! :) Přitažené za vlasy? Ale jděte vy vědátoři. Rázem se film dostává do hezkého tempa. Heather začíná chápat jak se věci mají a místní idioti jsou skvělý záporáci u kterých Jedovi chcete pomoc s jejich mordem. Tempo si film udržuje až do konce a samozřejmě Luessenhop myslel i na přiznivce gore. Co by to bez toho bylo za Texas Chainsaw, že? A celkově film dokazuje, že rodina je prostě nadevše! :) Snímku ale bohužel trochu podsekává nohy jeho 3D provedení, jelikož je z vcelku hodně scén vidět, že je kladen důraz na efekt. Což samozřejmě není od věci (fakt jsem měl pocit, že ta motorovka mě za chvilku rozpůlí), ale není dobré to dělat tak okatě. Jako sequel Texas Chainsaw 3D působí dobře, špatnou vizitku originálu opravdu nekazí a já si ho užil. Uživateli bestlama bych ale doporučil na čas si od hororů odpočinout, protože mu očividně lezou na mozek a pak píše takové debility a hází odpady. P.S.: Tvůrci Texas Chainsaw by se také měli už nějak domluvit na názvech filmů. Takhle je v tom hrozný mrdlajs a člověk už skoro neví, co je vlastně prequel nebo sequel čeho a do toho na něj vybafne Texas Chainsaw 4 (2014). ()

Ouwen

Tak jako, co se týče mně, jsem velmi spokojen. Obával jsem se zklamání, ale první polovina je naprosto skvělá, druhá sice slabší, ale pořád se na to parádně kouká. // Co pochválit, jako první?! Potěšil mně odkaz na Texaského ze 74, má to slušný tempo a fajn atmosféru. Co se týče hereckého obsazení, nikdo mi nevadil. Herci hrají, jak mají a chování je na místě. Nejvíc se mi líbil Dan Yeager, který hrál zabijáka s motorovou pilou, šlo vidět, jak mu tato role sedí, dal do toho všechno a sám si to užíval, parádně se vyřádil a postavu zahrál prvotřídně, prostě jsem mu všechno žral. Zbytek o něco slabší, ale pořád v pohodě. Hudební doprovod je skvělej a krve je taky dost, nechybí ani brutalita. Je tu aj pár akčních scén, prostředí je skvěle zvolené a nenudil jsem se. // No, ten příběh. Sice to má navazovat na 74, ale tohle není Hewitt, většina událostí je vymyšlená, což mně mrzí, takže příběh nejvíc trpí. A nevím, jestli je zápor fandit na konci masovému vrahovi.:) // No, mám to za sebou. Jsem spokojený, až na příběh nemám co vytknout a jsem zvědav na další díl. 8/10 ()

Terva

CITÁT - Jdu si sbalit, jedu do Texasu.......................... Už jsem na tyhle příběhy asi starej. Nejenže jsem se ani jednou neleknul, ale dokonce jsem u některých krvavých scén brečel.....smíchy. Nevím, zda je to správně, ale posuďte si to sami. CITÁT - Hej, ty vesnickej blboune................ Nemusím vám snad říkat, že příběh nemá hlavu ani patu, jen se tu vraždí. Gore scény jsou sice dobré, ale já je moc neoceňuji. CITÁT - Ježíši Kriste, co je zas tohle??!!....................... Za dvě hvězdy, ať mě někdo rozřeže. ()

JohnCZ

O třídu lepší než předchozí díly. O poznání snesitelnější, dost sebeironický a se snahou o příběh a ne jen nechutný gore masakr. Je to dost blboučké, ale na to jsem si u teenage hororů zvykl. Na Alexandru Daddario se dobře kouká a Alex z Lost ji dobře sekunduje. A hlavně je to konečně zábavné. ()