You're Next

• Velká Británie You're Next

JohnCZ

Horor možná prvních 20 minut, poté už je to jen hodně drsná vyvražďovačka s výbornou hlavní postavou. Zpočátku mě z filmu dost mrazilo, v pozdější fázi však u mě snímek balancoval na hranici komedie a závěrečná dvacetiminutovka díky hlavní kladné postavě byl nápaditej a stylovej masakr. Ty čtyři si to zaslouží. Why the fuck not? ()

Astaroth12

SI NA RADE!!!A presne o tom to je.Už som myslel,že to ani tento rok nenapíšem:Gore vyvražďovačka s gráciou.Herci moc sympatický neboli,ale to asi tak malo byt.Ale S.Vinson by som nasrať nechcel,tá ťahala celí film.Tento film je predvídateľný,keď začal masaker,za par minút som vedel kto s príbuzných je sviňa.Nebolo to ťažké uhádnuť,ale neprekážalo mi to.Jedine čo by som vytkol je nezničitelnosť hlavnej postavy,Vyskočila s okna,nož jej zabodli do chrbta aj ju strelili a stále dýchala,to je nezmar.Veľmi som sa bavil,už som dávnejšie nevidel tak dobrí slasher. ()

Marsik

Film na jedno shlédnutí. Člověk přece nepotřebuje vidět každý den tolik brutality, násilí a nechutností. Hororové prvky v tomto snímku nepřinesly nic nového, ničím extra nepřekvapily, vše už tu jednou bylo. Nicméně horor díky příjemné délce poměrně utekl, navíc hlavní představitelka byla pohledná, pálilo jí to a s nikým se nemazala. Musím ale závěrem dodat, že film o brutálním vyvraždění jedné početné rodiny v jejím vlastním domě, není pro mě ta pravá filmová "zábava", i přes to, že se jedná o horor. 60% ()

Ten Druhy

Keď deti prichádzali k rodičom na chalupu a boli štyri, pričom každý mal nejakého partnera, pomyslel som si, že to bude len ďalší mechanický masaker s vysokým bodycountom. Naopak. Vzťahy však boli zamotané, postavy mali určitú psychológiu, o zvraty nebola núdza, aj sily na strane agresorov a obetí boli vyrovnané. Navyše You're Next bol okorenený čiernym humorom, napätie a tempo si udržiaval od začiatku do konca. Až na pár logických chýb to bol komplexný slasher. ()

ledzepfan

Tu módní vlnu "home invasion"horrorů moc nemusím a veškeré hype okolo tohodle filmu mě krutě minulo(výrazněji jsem jeho existenci zachytil teprve před pár dny), takže mé očekávání bylo řekněme velmi slabé. Možná právě proto mi to překvapivě sedlo. Film si jede na trochu jiné vlně než bych očekával a namísto vážné řezničiny plné klišé jsem dostal hromadu nadhledu(často chytře maskujícího blbost) a relativně nevypočitatelný scénář. U několika povedených scén jsem dokonce utrousil pochvalné"Dobřéé" směrem k filmařům, bavilo mě to a ikdyž strachu si tu nikdo asi moc neužije-některé postavy jsou svým jednáním tak sympatické, že jim člověk fandí naplněn napětím. Má to své díry=Spoiler= Nesmyslná snaha dostat se k autům(i poté co je tu fakt, že útočníci používají tak sofistikované hračky jako kuše, rušičky mobilů atd..), rozdělování skupiny(i poté co se ví, že minimálně jeden magor by mohl být v baráku) atd atd..=Konec Spoileru= Ve výsledku je to ale svěžejší, živější a výživnější než všechny ty letošní wanovky dohromady. ()

schizmo

Byl by to celkem solidní moderní slasher ve stylu Strangers / Funny Games / Purge, nebýt tradičně okatého nelogického chování postav a především hraní bez jakýchkoli emocí. Film má sice několik fatálních point, které ale zkušený divák odhalí s notným předstihem a tím pádem to celé ztratí na napětí a atmosféru. Naštěstí několik povedených lekaček a solidní gore scény to celé drží nad hladinou. Pro mě i nadále svým pojetím a bezvýchodnou atmosférou vedou zmínění Strangers, tohle neurazí, ale ani nenadchne... ()

maddy

Poctivá žánrovka! Subžáner „home invasion“ síce patrí z hororov medzi jeden z mojich najmenej obľúbených, ale na rozdiel od známejších sterilných kúskov ako The Strangers, Ils a pod. si You're Next plne uvedomuje svoj status a z minima vyťažuje maximum. Opotrebovaný námet ozvláštňuje čierno humorným poňatím a v spojitosti so silnou režisérskou rukou vzniká svižná, zábavná, správne krvavá vyvražďovačka, navyše v závere s prekvapivým twistom. Síce chýba väčší psychický nátlak na postavy, zdeptaná atmosféra (napr. ako v nedávnom I Spit On Your Grave 2), ale to vynahrádza správne uvoľneným, odľahčeným prístupom s fungujúcim napätím a vydarenými ľakačkami. Napodiv ani jedna z postáv nie je vyslovene otravná, na žáner prekvapivo logicky uvažujú (v rámci možností) a film do svojho čela zasadil priam vynikajúcu hlavnú hrdinku, ktorá ho po povinnej úvodnej zoznamovačke celý tiahne na svojich bedrách. Skutočne, Sharni Vinson je asi tá najsympatickejšia postava v rámci slasheru (Neve Campbell nateraz prepáči) a žiadnej postave som už dávno takto nefandil. Vďaka nej sa celý plán vyvraždenia rodiny vymyká z rúk útočníkov a všetky scény v ktorých si zachraňuje kožu a doslovne sa o život mláti s vrahmi, pripravuje pasce, uniká, ukrýva sa a pod. sú jedny z tých najlepších hororových momentov za tento rok! Škoda, že podobne ikonicky sa nepodarilo vykresliť aj maskovaných zabijakov vďaka ktorým by sme tu mohli mať ďalší kult. Vo výsledku tak príjemný slasher so svižným tempom, bez retardovaných postáv, s najsympatickejšou hlavnou postavou v rámci subžánru za dlhé roky, ale s mierne nevýraznými zabijakmi, a ktorý z tuctového námetu tiahne veľmi slušná réžia a dobre rozohraný motív prečo sa celé to vraždenie vlastne deje. Ďalším projekciám sa určite brániť nebudem. CELKOVO: 3,5*, ale vzhľadom na predchádzajúce vymenované klady, ktorých je väčšina (priznávam, že hlavne za udatnú postavu, ktorú stvárňuje Sharni Vinson) zaokrúhľujem smelo smerom nahor. Why the Hell Not! ()

Zayl

Úderný krvavý masakr, který proťatými hrdly zasviní doslova celý barák. You're Next vykresluje hysterii a úzkost v té nejryzejší podobě, navíc je zařezána stejně hluboko, jako ostří v těle hlavních aktérů. Pocítíte to takřka od prvních minut, třebaže nutná seznamovačka nechybí. Nicméně situace se vyostřuje opravdu rychle a je radost sledovat masakrální kousky a lehký načernalý humor v pozadí. Potěší i logické chování postav a zejména hlavní hrdinka je výbornou protiváhou pro maskované zabijáky. Rozhodně se jedná o našlapanou "Home Invasion", která nepoleví od začátku do konce. ()

agentmiky

Dobrý hororový film,který měl celkem překvapil,ale neohromil.Horory mám velice rád a vyvražďovačky také.Určitě tvůrci filmu vybrali dobrou příležitost k uskutečnění krvavých jatek,a to oslavu celé rodiny.FIlm má dobrý spád a rozjíždí se už od začátku,přesto příběh celkem chabý.Trochu mu pomohla zamotaná zápletka,ale o tom vám nic říkat nebudu.Můžu doporučit,ale stačilo mi to vidět jednou.Hodnocení:65% ()

TomX2

You' re next obsahuje množstvo klišé, nelogických momentov a vcelku príšerný scenár, avšak tie zápory nahrádzajú výborní herci, perfektne stúpajúce napätie, super atmosféra, kvalitné gore, masky, scenár, strih a ešte by som takto mohol pokračovať. Po viac než roku filmu odčítam jednu hviezdu, pretože na plný počet to rozhodne nie je, ale odporúčam každému fanúšikovi home invasion & gore. edit (25.11.2018) A po ďalšom roku uberám ďalšiu hviezdu. ()

Praxis

Naprostý luxus a unešení!!! Jakkoliv to vypadá zpočátku na klasickou vyvražďovačku, po pár chvilkách se to změní na jedno z nejpříjemnějších hororových překvapení posledních let... Variace na trochu drsnější Sám Doma aka horor naruby! Pecka s naprosto šukézní Sharni Vinson! 89% ()

vercza

Od začátku do konce se jedná o krvavou jízdu, nikdo se s nikym nepáře. Hlavní hrdinka je sympatická a dává zloduchům v děsivých maskách pěkně na prdel. Konec mě dostal nejvíc. Jen mě zaráží jak se některé postavy chovají nesmyslně..(kdo by se jen tak sólo procházel po baráku, když je tam s největší pravděpodobností schovanej vrahoun?) ()

Makky

Skutočne som veril tunajšiemu hodnoteniu (71%) a očakával som nadpriemernú vyvražďovačku so slušnou atmosférou a fajn chuťovkami. Hold, život je plný sklamaní. Absencia akejkoľvek sympatickej postavy (hl. hrdinka s výcvikom ako od Navy SEALs to tiež nezachránila) a chaotická neschopnosť každého člena rodiny sprevádzané nepútavým vraždením spôsobili moje fanúšikovanie podivným chlapíkom v maskách. V prítomnosti tých mal film aspoň aký-taký náboj. Nakoniec, to ich vraždenie tak drbnutej rodiny v sprievode dobrej muziky celkom aj pochopíte. ()

kaylin

„You're Next“ je jednoznačně snímek, který v současné produkci vyniká, ale nesmíte do něj vkládat až moc velká očekávání. Je profesionálně udělaný, není to zas jen další duchařský kousek, ale dostanete něco jiného, co ve své kategorii přesahuje, ale pokud zůstaneme v hororovém žánru jako celku, asi to není film, který vás ovlivní po zbytek života, protože podobné kusy už zde prostě byly. Ne možná tak kvalitně natočené, ale rozhodně nebudete mít pocit, že vidíte něco naprosto nového. ()

topi

Jo, tak tohle mě hodně bavilo! Dost dobrá řežba s výborně zahranými postavami. Kamera je neskutečně nápaditá a barák, ve kterém se masakr odehrává má skvěle strašidelnou atmosféru. A ten zvuk! Paráááda!! Hudební složka je dokonalá, nevím, jestli to tvůrci zamýšleli schválně, ve třetí třetině filmu zazní hudební motiv nejprve z Commanda a posléze i z Války světů!! To jsem koukal, jak vyjevenej, ale perfektně to do snímku zapadlo! U mě absolutní spokojenost. ()

Philcze

Výborný slasher, ale s dvouletým hypem se zkrátka soupeří těžko. Vskutku velmi zábavná home invasion vyvražďovačka s vynikající Sharni Vinson, gradující hladinou gore a dvěma vyloženě povedenými zvraty, které vyprávění posouvají dopředu. I tak menší rozpaky nad prezentací útočníků. Jakmile ze sebe sundají masky a zjistíme, že se pod nimi ukrývá plešoun a "poor man's Joaquin Phoenix", tak je jejich kouzlo okamžitě pryč. Přitom měli naběhnuto na kultovní status. Wingard si chytře hraje s žánrovými pravidly, sází jednu ikonickou scénu za druhou a několik parodických momentů je vážně skvělých. Přesto jsem ale po extatických ohlasech čekal ještě malinko větší nářez ve všech směrech - víc gore, víc srandy z žánru a postav. To už je ale můj problém. Ve stavu "nepopsaného listu" nevidím důvod, proč tomuhle parádnímu horroru nenasázet plnou palbu. Mezi žánrovou konkurencí totiž vyloženě vyčnívá svou čerstvostí. 85% P.S. Osobní bonus za synth-electro v poslední třetině, po němž je propast mezi You're Next a Hotline Miami ještě menší než předtím. ()

stration

Kvalitní, autentický masakr, kde se postavy chovají vcelku logicky a kde se krví nešetří. Masky padouchů jsou skvělý a hlavní hrdinka skvěle ovládá domácí spotřebiče. Why? Why fuck not? ()

MATADOR

Další z mnoha vyvražďovaček, které jsou už od začátku proflláklé, avšak tady si tvůrci v některých částech řekli, že to udělají trochu jinak. Joo, to se žádá, podobný žánr je prolezlý nudou a ničím novým. Tady se o to trochu snažili, ale ve výsledku je to další vyvražďovačka s debilními postavami! ()

Quint

Konečně slasher, jehož hlavní hrdinka není splašeně pobíhající silikonová nána, ale protřelá "survivalistka", která se ani trochu nebojí a domovní vetřelce likviduje zákeřnými pastmi s podobným zápalem jako Kevin McCallister v Sám doma a s podobnou vynalézavostí jako sám MacGyver (k eliminaci protivníka jí stačí např. jen kuchyňský mixér). Není to moc hororové, ani moc komediální. Je to spíš zběsilá adrenalinová jízda, kde se všechno děje hrozně rychle a nečekaně. Fanoušci žánru ocení plno cool nápadů, upozorňujících na žánrové konvence. Není to nic revolučního, jako třeba Vřískot, ale v záplavě všech těch stereotypních slasherů je to příjemné překvapení. Z filmu je zkrátka cítit, že ho točili hororoví nadšenci (vtipná „camea“ tu mají hororoví režiséři Ti West a Joe Swanberg, který stráví většinu filmu s šípem zabodnutým v zádech). ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra