You're Next

• Velká Británie You're Next

de_FACTO

Po letech (a několika shlédnutí) si musím přiznat, jak moc mě tenhle film baví. Ideální "crack a beer-smoke a joint" pokoukání na večer s dalšími dvěma přáteli. Aussie power. ()

AlistairMir

Že prý žádné nelogické chování postav? Ha ha há to si děláte srandu ne? Jestli Vám přijde logické nechávat zbraň na zemi a jít místo toho s prázdnýma rukama, lízt k oknům když tam je magor s kuší nebo poslat pro pomoc ven z baráku neozbrojenou ségru tak mně to tedy logické nepřijde. Postavy jsou blbé až to duní a dělají vše proto, aby byly zlikvidovány což se jim daří na jedničku. Jediná kdo nemá IQ pokojové teploty je hlavní hrdinka. To je baba se kterou bych šel na rande jelikož ženy co se s ničím nepářou prostě zbožňuju. Jinak tento film je absolutně průměrný slasher na téma teror ve vlastním domě ale rozhodně v mojich očích nemá na pecku jako je Ils a nemá ani na Strangers nebo Očistu. Špatné to není, vrazi mají masky zvířátek (ovečka, lištička a nějaká kočkovitá šelma bo co), objeví se pár zvratů, vraždy jsou celkem fajn, ale je to film který mi v paměti moc dlouho nezůstane. Snad kromě scény s fotoaparátem ta byla hodně povedená. Jinak za mě čistý průměr a ponaučení abych neslavil 35té výročí svatby s vlastníma dětma. ()

Duotone28

Môžem za to, že tak zbožňujem revenge:)?! Výborné osvieženie z poschodia strachu...kde už pár rokov nie je poriadne ani tma, nazdar ()

JohnMiller

Po prečítaní niektorých recenziách typu "slasher ktorý nie je klišé", "postavy sa správajú realisticky" a tak ďalej som neodolal a pozrel si to. Výsledok? Hlúposti, je to presne taký istý slasher ako ostatné akurát s lepším rozpočtom a s náznakom slušného námetu, scenár v tejto podobe nezaujal. Škoda, čakal som viac od režiséra psychedelickej snímky Pop Skull. ()

stuntmanMIKE

No výborne !!! Jedno z mála "houminvejžn", ktoré sa podarili... Takže máme tu rodinku chamtivých židov, ktorí sa rozhodli odstrániť svojich rodičov aby zdedili majetok. Na to prizvú "profesionálov" s mačetami, kušami a kálačkami, aby si mladý Rotchshildi neumazali rúčky. Nepočítajú však s tým, že dokonca aj v US and A sa z času na čas narodí kikina, ktorá nie je úplná piča a nemá v hlave nasrané (kto by to čakal, že ?) ... tento McClane v sukni sa nesere a likviduje jedného "intrúdera" za druhým. Zreteľne sa dá vypozorovať, ktorý film tomuto Rambovi bez vajec, ktorý naklepáva hlavy ako rezne, v detstve učaroval. Takže aby som to zhrnul... príjemná oddychovka, ktorá nenudí, s časti prekvapí a neurazí... Takže zabijaci v maskách - Pľujem na vaše ostatky...za 80% nech nežerem... ()

TheDon

Sympatickej home invasion film, kterýmu v půlce dojde dech. Ale ten konec to naštěstí zachránil. Postavy více méně nesympatický až na G.I.Jane, která to poctivě s paličkou na maso dotáhla až do konce. Byl jsem rozhodnutej dát 35%,ale ten konec to rozčísl. Na druhou projekci si netroufnu, zase taková pecka se nekonala. 50% ()

BoredSeal

Díky ústřední postavě je film zajímavým příspěvkem do kategorie home invasion, a kdyby se takhle častěji uchopil nějaký slasher, bylo by to osvěžující. Jinak to není žádný zázrak - část postav se chová naprosto hloupě a zemřou naprosto dementně, občas zkazí část filmu třesoucí se ruční kamera, ale pro bezvýznamný podzimní večer film ujde. ()

peiton

Pre partiu mladých ľudí to mal byť perfektný víkend.Namiesto toho sa dočkali krvavej naháňačky na mačku a myš,kedy z lovených sa stáva štvaná zver...Myslela som si,že takýto druh hororu sa pomali vytráca z plátien kín a obrazoviek,ach ako hlboko som sa mýlila.Začnem zľahka a síce,po vzhliadnutí postraumatický šok neutrpíte,no možno niektorí z vás budú mať problém prejsť obviklou cestou do chladničky bez svetla :) U mňa opäť vyplával na povrch ten nepríjemný pocit,aký som zažila u The Strangers,kedy na pár dní som ovplývala zlým pocitom,že nie som v dome až tak celkom sama... Tvorcovia mi skutočne brnkli na nôtu a pohľadili moje druhé hororové ,,ja".You're Next je presne tým,čo vyhľadávam a málokedy nachádzam.Nič prehnane neuveriteľné,všetkého tak akurát.Podarilo sa im namiešať koktail hrôzy a zdesenia,ktorý po jeho zkonzumovaní mal za úlohu vystrašiť a vystrašil dokonale,a to sa cení.Tlieskam,som nadšená,viac takýchto snímok pre tento rok a budem spokojná. ()

Chen

Velmi slušné, zaprvé, ta holčina z Let´s Dance se tedy umí ohánět, zadruhé je to příjemně mrazivé, zatřetí je tu pár slušných lekaček a začtvrté je to poměrně sugestivní, v žánru slasherů vysoký nadprůměr, bez ohledu na pár scenáristických zaškobrtnutí. 7/10 ()

Havaj8

Konečně vyvražďovačka, jakou jsem dlouho neviděl. Boj o přežití v podání sympatický herečky, kde už od poloviny bylo zřejmý, jak by to skončit mělo. S nějakým tím zvratem se taky počítalo. Krom toho uječenýho začátku, pár slabších momentů a nevyužitejch zvířecích záporáků se na to koukat dalo. ()

Daji

Upřímně nechápu ta vehementní pětihvězdičková hodnocení. Na tento horor jsem se těšila jak malá šíleně dlouho. Navnazující řeči typu: "Podívej se na to, je to skvělé, je tam něco, co bys určitě nečekala, fakt originální, bude se ti to líbit!" A víte co? Čekala jsem, trpělivě. 94 minut... A výsledek? Průhledné konečné rozuzlení, nic, co bych ještě ve filmu neviděla a obrovské zklamání. ()

bourec

Home invasion zrovna nijak nemiluju. Frajeři vlítnou do baráku za nějakýho z 60% ani jim známýho důvodu, a všechno co nejkrvavěji vymlátěj. Tak proč mám u toho tak vysoký hodnocení. Ten důvod je Sharni Vinson. Ta holka to celý převrátí, a udělá z toho přesně to, co si přeju. Tak má vypadat odpověď oběti. Prostě nebejt pasivní, a nečekat na smrt. Wingard mě potěšil. Ale chvíli mi to trvalo. 80%. ()

dubinak

Tímto snímkem si u mě Wingard rapidně polepšil. Vzpomínám, když jsem nad ním kroutila hlavou, v tom špatném slova smyslu u nedávného V/H/S 2 a u prvího dílu jakbysmet, i když tam bych přivřít oči mohla, měl na starost tu nejproblémovější část. S You're Next ale šplhá až k vrcholu a my, nedočkavci, kteří jsme si na to brousili zuby pěkných pár měsíců, vidíme, že trpělivost přináší růže, a to hodně krvavé. Herci byli na pár výjimek nadmíru sympatičtí a taky musím podotknout dlouho neviděné, logické chování postav, které mě potěšilo snad nejvíc. Pointa byla taktéž velice uspokojivě zvládnutou, originální záležitostí. To má člověk hned radost, že má home invasion konečně jiný grády. Malinká škoda byla v tom, že záporáci ve filmu nedostávají moc prostoru a přímý kontakt mezi nimi a oběťmi je vcelku v minimu. Definitvní bitva mezi záporáky a hrdinkou je tu pro všechny asi nejuspokojivější scénou a ani já to nemám jinak. Viditelná nadsázka a špetka humoru v konečném dialogu mi také vůbec nevadil, naopak. Nijak mi to dobrý dojem nekazilo. Wingard až teď pořádně ukazuje, jaký potenciál v sobě skrývá a já mu děkuji za pěkné hororové zakončení roku 2013. ()

PavelVanekArt

V brzké době musím zopakovat a vyplodit výživný komentář. EDIT: Vzpomněl jsem si až teď, tak jen ve zkratce. Tady tohle je pro mě špička v subžánru jménem home invasion. Hlavní herečka je skvělá a tak škaredá, až je sexy. Ne, fakt se mi líbí už od Step Up 3. Nefunkční rodina, jejíž členové jsou tak rozliční, že se banda zabijáků v cool maskách rozhodne je do posledních tří vykillovat. Proč do tří? Se podívejte ne. Gore je na vysoké úrovni a matka s mačetou v hlavě je solidní violence pokoukání. Fandil jsem zajíčkovi, tím myslím slečně. Finální rozuzlení bylo trochu whaaat, ale mně osobně nevadilo, naopak to bylo o něčem jiným. Home invasion subžánr mám moc rád a tady hodně potěšila kamera a hudba. Jak říkám, u mě top záležitost a chci druhý díl na stejné notě. Nebo ještě lepší. 5* a.k.a 95% ()

campix

Nejsem žádný hororový nadšenec, a tak mě většina těchto žánrovek zklame. Když mě totiž ničím nepřekvapí nebo není některá stránka na výborné úrovni, tak se těžko dostávám přes fakt, že počínání jednotlivých postav je hodně stupidní, děj šablonovity a twisty mnohdy více než očekávané. Stejně tak tomu je i u You're Next, které z hororového subžánru home invasion nijak nevybočuje. Charaktery jsou stupidní, herci nesympatičtí a finální twist očekávaný už asi od druhé minuty. Tady prostě není čím překvapit a pokud nejste fanouškem žánru, tak ani neoceníty některé efektní fatality. Wingard u mě zůstane hororovým rutinérem. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra