You're Next

• Velká Británie You're Next

heyda

Tak z toho hodnocení fakt nemůžu. :-D Ale né, chápu, že každý má jiný pohled a každému sedne něco jiného. Podle mě je na tomhle filmu hloupý naprosto všechno a ten motiv, který tu všichni vychvalují, je snad ještě dementnější. Krom toho ti vycvičení zabijáci s holýma rukama jsou evidentně profíci :-D. 1 hvězdičku dávám za poslední dialog, ten konečně přinesl něco oživujícího po 85 minutách prapodivného chování postav a otravného řvaní. Palec dolů :/ ()

rollman1

No, po nějakém to uležení v hlavě, jsem se rozhodl pro neplný počet. První napíšu, že snímek je vážně skvělý. Od setkání u stolu film nabírá na mohutných obrátkách a tak jsme svědky brutálních, krvavých lázní. Mordy nijak moc originální, ale pěkně využité. Hlavní hrdinka byla sexy a s padouchy se vůbec nepárala a ukázala jim, kdo že tu má vlastně pořádné koule. Finální fight byl kurevsky výbornej a já nestíhal chápat co, že se to děje. Jediné co mi na filmu vadilo, byla pointa a zvraty. Nějak od začátku jsem tušil co a jak a nakonec se tak i stalo. Jinak, ale výborný home invasion míchlej se slasherem a jelikož takových snímků je málo a něco jako Vřískot se asi jen tak neobjeví, tak si to ty 4* zaslouží. ()

lillien

Klasická vyvražďovačka ve velkopanském sídle, kde v podstatě všem těm nesympatickým snobům přejete, ať pochcípají a jen potěšeně sledujete, jak přesně k tomu dojde. Docela nápaditě krvavé pičičovinky a naprosto ujetý song, který jsem si musela vyšťourat. Výborně tam pasoval: Dwight Twilley -Looking for the Magic ()

mcb

Další pohrávání s žánrovými pravidly, tentokrát mnohem méně zábavněji a méně kreativně než ve čtvrtém Vřískotu nebo v Chatě v horách. You're Next vlastně jen dopodrobna naplňuje škatulku home-invasion hororů, kterou následně zasazuje do sociálně-realistického rámce a převrací vztahy mezi postavami. Tím ale vlastně přichází o veškerou děsivost (nevyužité masky zvířat), a spíše než hororem je nevýrazným thrillerem s několika gore odbočkami a milým černým humorem. Od sebeuvědomělého filmu převracející žánrová schémata (navíc podpořeného festivalovým hypem) jsem čekal tedy mnohem více než takovou přízemní vyvražďovačku. ()

MontyBrogan

Niežeby som mal nejakú agresívnu deviáciu, ale poznáte ten radostný pocit, keď na začiatku slasheru prichádzajú postavy na scénu, potom ďalšie postavy a ďalšie a vy si len vravíte, že o vraždenie tu istotne nebude núdza? :) Tak tento film podobným pocitom kraľuje. A očakávania s tým súvisiace nesklame (dúfam, že to nepokladáte za spoiler). ()

honajz

Třetinu filmu člověk můře v podstatě přeskočit, protože tak nějak půl hodiny trvá, než všichni přijedou na barák na venkově na oslavu výročí rodičů. Následuje normální vyvražďovačka nebo odpočítávačka, kde se opět všichni chovají jak pitomci a kdy si dopředu říkáte, ano, tu to sejme mezi dveřmi, zvlášť když to dali zpomaleně, a ono taky jo, kdy z každého kouta tušíte, že vybafne bubák, i když je to často fyzicky nemožné a brzy už je vám i jasné, dávno před odhalením, kdo v tom jede, A tím větší nesmysl že to je, vám dojde. Ony i postavy jsou představeny poměrně chaoticky a nic neříkajícími dialogy, takže o nich vlastně víte v podstatě houbeles, a je vám tak nějak jedno, kdo je kdo a proč a co. Ale hlavně - sice na pohled tintítko holka se projeví jako ještě lepší vrahoun než všichni ostatní, nejen, kam se na ni hrabe MacGyver, ale ona se chová v určitých chvílích naprosto nepříčetně - a my vlastně netušíme proč. Vysvětlení o zálesáctví mi přijde chaboučké. Takže celkově - přes mizerně vykreslené postavy se nedostavuje strach o ně, takže mizí pocit napětí, a konečné rozuzlení je tak pitomoučké, že sotva někoho uspokojí, protože se člověk začne ptát po určitých logických nesmyslech nebo té trojici nájemných vrahů, kteří působí značně amatérsky. ()

Pítrs85

Nu očekávání bylo veliké, už jen kvůli tomu, že moji zdejší oblíbení uživatelé zatížení na horory pálili pěti hvězdami, ale bohužel, ve výsledku je pro mě You're Next neoriginální a vyloženě tuctová záležitost, která není ani napínavá, ani atmosférická, ani vtipná, no je prostě taková... nijaká. Ke cti filmu snad lze přičíst jen to, že se tu postavy, jejichž počet se s přibývajícími minutami samozřejmě snižuje, nechovají jak banda retardů, i když ta hlavní hrdinka mi byla od okamžiku, kdy si začala hrát na mix Ramba a Lary Croft, krajně nesympatická. Scéna s mixérem fajn, i když do jinak celkem vážné a seriózní atmosféry filmu se moc nehodila. To nedávno zhlédnutý Collector zaujal rozhodně víc. ()

SOLOM.

Potřeboval jsem zase pauzu od zvířecích kousků a tak můj pohled padl na tento americký slasher s příhodným názvem. No a tak jsem si řekl „Jsi další na řadě“. Slyšel jsem na film docela dobré ohlasy, takže jsem si sliboval kvalitní podívanou. No a ono ejhle. You're Next má opravdu slibný rozjezd a to nemluvím jen o té dívčině v rozepnuté košilce. Maskované vrahy mám rád (zvlášť když jejich totožnost neznám hned od úvodní půlhodiny), jejich masky byly celkem slušné a hlavně neměli žádné slitování. To mám rád, takže jsem se těšil, jaká jatka budou pokračovat. Jenže potom přišel útlum, zapříčiněný nutným seznamováním s celou „Davisonovic famílií“ a já se začal nudit. Kromě již hodně přestárlé Barbary Crampton a dvou pohledných holek mi byl zbytek osazenstva dost nesympatický a to jsem ještě netušil, že se z hlavní hrdinky stane ženská variace „RAMBA“. Jo já zapomněl, že žila v rezervaci, kde jí táta učil lovit na pytlačku, vyrábět důmyslné pasti a necítit bolest. No byl to docela úsměvný pohled na postupnou eliminaci protivníků. Tvůrci se opravdu snažili, aby diváka zaujmuli co největším počtem mrtvých a hlavně způsoby zabití (některé z nich byli vážně působivé, to přiznávám), což je taky důvod, proč tomu dám lepší průměr, ale jinak tenhle film určitě žádnou velkou díru do světa neudělal. A nezachránila to ani přítomnost režiséra Ti Westa. Navíc to na mě bylo moc uřvané a některé situace dost nevěrohodné. Už jsem teda viděl lepší "Home Invasion", které měli lepší tempo, vyváženější atmosféru a hlavně jsem v nich té bolesti a zděšení věřil. ()

eraserhead666

Olalá. Zápletka, pointa i nezbytný zvrat mě nechali naprosto chladným, ale přesto mě tenhle kousek, od kterého jsem nečekal vůbec nic, hodně mile překvapil. Nápaditostí, akčností a schopností u některých postav dostát toho, co by od nich rozumně uvažující člověk (vžijící se do jejich situace) očekával (to když jedna z postav zcela logicky stoprocentně dorazila jinou postavu - skvělá scéna, doslova jsem jásal). Docela mi vadilo zdůvodnění chování jedné z hlavních postav, připadlo mi hrozně umělé, šroubované a hlavně až hloupé - nemohla to dělat prostě jen tak? Jako není to žádná super pecka, drhne v ní pár věcí, ale můj celkový obecný pocit z toho je hodně uspokojivý. A musím si trochu posypat hlavu popelem, zaujala mě ve filmu jedna postava, přišla mi hrozně zajímavá, hlavně vzhledově. A až v závěrčných titulkách jsem zjistil, že je to Barbara Crampton. Och, jak je mi trapně. 3,5* ()

SLOTH

Za Hudbu. A za Dobré záběry. Bohužel jen to na Průmwrný film nestačí. Scéna s mixérem Úplně zbytečná a nesmyslná ()

ARI50

Nebezpečně děsivý horor který má dokonalou atmosféru a držel si mě přibitého v sedačce, herci jsou dostačujíci a místo je v hodné na horor a zvířeci masky jsou krvavě děsivé tohle se povedlo ve všech ohledech spokojenost je tedy velká. ()

JASON_X

Tak jsem se zase jednou nechal napálit vysokým hodnocením a myslel si, že mi málem utekl nějaký skvělý film. Neutekl. Chci říct není to skvělý film. Je to špatný film. Nejhorší ze všeho je naprosto příšerná ruční kamera, která většinu času epilepticky skáče jako v nějakém podřadném FFku. Pak slabý scénář s předvídatelnou pointou. Námět a příběh sice není v rámci B-žánru špatný, ale jeho zpracování ano. Postavy se chovají nevěrohodně až pitomě, a až na dvě výjimky (Erin a Zee) jsou taky mizerně zahrané. A tím se dostávám k další slabině filmu, kterou jsou necharismatiční a nepřesvědčiví herci. Takže když to shrnu, skoro všechno je špatně. A těch několik hezkých momentů, u kterých by se citlivý a romantický divák mohl příjemně zasnít (třeba rozšlehání mozku mixérem zaraženým do lebky), je kvůli zhovadilé kameře úplně k ničemu. Jo a ještě by mě třeba zajímalo, proč by ti muži v černém nosili tak nepohodlné a nepraktické masky před lidmi, které by plánovali zabít... Jen řečnická otázka, samozřejmě že je to jen nepříliš chytrý scénáristický trik, jehož (marnou) snahou bylo zatraktivnit děj. ()

Morholt

Tohle bylo jako zjevení. Slasher, kde byly sympatické postavy, nikdo se tu nechoval jako kretén, na závěr nepřišel žádný úplně nesmyslný zvrat, který by popřel vše, co divák dosud viděl a navrch napětí a spousta krve. Ne, tahle záležitost se nestane kultovní, protože nemá takovou prezentaci a nejsou pod ní podepsána výraznější jména, ačkoliv Wingard už něco za sebou má. Nicméně z mého pohledu to v rámci subžánru patří k absolutní špičce. Mimochodem který hlupec tohle označil jako komedii? 90% ()

Handle

Tento snímek si podle mě určitě zaslouží větší pozornost, ve svém žánru je nadprůměrný a tempo i napětí mu může závidět skoro každý horor, který u nás běží v kinech. Opravdu jsem se bál a nebylo to ani tak stupidní, jak podobné vyvražďovačky bývají. 70%. ()

Khalesi

Takže 3* a podotýkam, že slabé 3*! Možno som cvok, ale u hororu očakávam, že sa budem báť, keby toto nevyšlo, rada by som sa aspoň párkrát zľakla. Počkala som kým sa zotmie, bola som v izbe sama, ak nepočítam chrápajúce psisko vedľa mňa na gauči a mohlo to začať... Bohužiaľ začalo, ale jedno klišé za druhým, nelogické počínanie postáv a len trápne krvavé masakrovanie. Zľakla som sa raz a naštvala nespočetnekrát. Pozitívom bola muzika, ktorá bola vážne hororová a gradovala na správnych miestach a dva nepredvídané zvraty. Herci boli na pár výnimiek priemerný. Tak, ako na koniec aj celý film. Vlastne vo finále mám pocit, že som sledovala viac komédiu, než horor. ()

maseer2

tuctová, šablonovitá vyvražďovačka, která není originální, napínavá ani strašidelná a navíc absolutně postrádá fungující lekačky.. krom toho se všechny postavy permanentně chovají jako naprostí idioti, takže můžete tuhle záležitost úplně s klidem vynechat.. ()

BoPo

Horor? Trošku. Thriller? Občas. Najviac prevažoval žáner čierna komédia. Pokus o vystrašenie s názvom You´re Next často pripomínal drsnejšiu verziu Scary Movie. Síce režisér so scenáristom stáli o iný dojem, ale ich kúzlo nechceného ma miestami bavilo do popuku. Pokiaľ máte chuť na niečo s podobnou zápletkou, ale serióznejšie, tak skúste film Oni s Liv Tyler. ()

Litsarch

Tak, máme 35. let svatby, sezveme děti s partnery a oslavíme to! Krucinál, nehádejte se u té večeře! Vzuuum! Kurva, co to je? Panika! Někdo nás chce zabít? Co budeme dělat? Zůstanem v domě nebo někdo zkusí dojet pro pomoc? Chm, snímek v tomto okamžiku začíná nabírat grády a divákovi se samozřejmě začínají množit otázky. Kdo je chce zabít a proč je chce zabít? Co jim udělali? Jen nějací magoři, kteří se baví? A nebo je za tím něco více? Trochu jsem se těšil na atmosféru, jakou má třeba francouzsko-rumunský Ils. Temnou, nervy drásající, kdy člověk s husí kůží se bojí každé další vteřiny, každého dalšího pohybu. Nic takového ale nepřišlo a děj se postupně překlopí do slasheru typu "kdo z koho", kde dům, který nejdříve byl soukromou zónou, bezpečím, se stává otevřeným bojištěm. Nutno ale uznat, že se na to vůbec nekouká špatně. Vcelku pro mne nečekaně se mezi obětmi vyrojí hlavní postava, které člověk takřka v sekundě začne fandit, zaměří se na ní a děj prožívá s ní až do konce filmu. Osobně jsem čekal za "hrdinu" někoho jiného, ale tato volba mi vůbec nevadila. You're Next je celkově dobře, až učebnicově, natočená vyvražďovačka, plna dobrých momentů a záběrů. Je proto trochu dost škoda, že maskovaní zabijáci působí hrozně nevyužitě. Jejich masky jim dávali punc děsivosti, respektu. Něčeho, co má být skryto v záloze jako šelma, co číhá na svou oběť a ve vhodném okamžiku zaútočí. To se ale nekoná a v závěru je vlastně jedno, zda masku mají nebo nemají. Velká škoda, jelikož to film sráží někam do vod klasických home vyvražďovaček. Po několika skvělých smrtí, rozpletenému ději, přichází, po neutichající akci, očekávané velké finále, které zamrzí jeho formou několik minut dlouhým rozhovorem, kde veškeré napětí padá a člověk je rád za i vcelku podařený konec. Upřímně jsem se ale bavil, film ve svém průběhu nedává moc šancí se nudit a po jeho skončení jsem byl i spokojen. Jen. Čekal jsem prostě větší bombu. ()

Ouwen odpad!

Další filmové dno a opět, jeden z nejhorších filmů co jsem kdy viděl. Dialogy totální otřes, herci.. no... jednodimenzionální mimiky, scénář psal někdo, kdo rozhodně neumí používat mozek a ani Wingard se nevytáhl se solidní režií. Kdybych tu měl rozebrat jednotlivé scény a jejich absolutní nelogiku, tak bych z toho mohl vytvořit i desetistránkovou knížku. V první řadě od HORORU chci HOROROVOU atmosféru. Vysvětlí mi někdo do zpráv a diskuzí, co je na tom nepochopitelného? K čemu mi je plno krve, brutalit a gore, když to jednak postrádá absolutní logiku, onak je každá scéna předvídatelná, pomocí nervozních tónů a jump-scarů a do třetice, ty dialogy. Jako představte si to, že vašeho příbuzného někdo trefí šípem do zad a vy se ještě s tím idiotem budete dohadovat o tom, jak moc jste tlustý. Já fakt nechápu, co to má znázorňovat. Nějakou multidimensionální pointu, abstraktní nadstavbu, nebo hybrid více žánrů najednou? Ať to nazveme čímkoliv, tenhle film je ukázka v praxi toho, jak se to nemá dělat. You're Next je na stejným dnu jako It Follows a ta scéna v koupelně, kdy má týpek v masce zapíchlou ruku a ze vteřiny na vteřinu přestane ječet a zmizí jak pán, mě totálně rozesmála a třískal jsem smíchem do stolu. Bravo. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra