Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

seraphim89

Mám takový pocit, že v dnešní době narazit na opravdu dobrý horor, je docela oříšek. Přesto si myslím, že Sinister patří do té první lepší půlky. Dějově toho, dle mého názoru, mohl poskytnout ještě o trochu víc a po rozuzlení přichází až moc rychlý konec. Asi by to na mě víc zapůsobilo, kdyby tu část s nalezením posledních nahrávek režisér úplně vynechal. Dávám mu tedy zasloužené tři hvězdičky. ()

TesterX

Za posledni dloooouhou dobu horror, jak ma byt. Hnusny - a pritom nesazi na potoky krve, desivy - pritom nesazi na proflakle lekacky, tajemny - a pritom si pointu pribehu nevycuca z prstu. Herci, vizual, atmo, des, hruza, zvuk, pointa - vse na jednicku. A neprijemny pocit v zaludku divaka jeste v zaverecnych titulkach hovori - za 5* ()

metztlimoon

Poludnie, vonku statočných 32°C, slnko praží uprostred leta... a ja sedím a pozerám Sinister a som rada, že som si ho nepustila v noci. Domáce videá desivé, hudba čo v nich hrá šialene mrazivá, kosačka nemala chybu, lakavé momenty na posratie. Dej trošinku pokulhával, veď deciek a starobylých božstiev sme tu už mali (často ich vidno hlavne v Supernatural). Napriek tomu (ne)príjemné prekvapenie ;) ()

ludovit14

Vo filme Sinister sú síce chyby ako aj nelogickosť, a tiež klišé, predovšetkým v podobe duchov detí. Všetko ale pracuje pre jediný podstatný cieľ.Výborne napísaná aj zahraná postava v podaní Ethana Hawka sa nás úplne zmocní,,tak ako jej sa zmocní štúdium hororových pások."Jedine čo mu mi na tomto,,horore’’ vadilo,bolo na môj vkus pomalšie tempo-pričom by som uvítal rýchlejšie scénky ako nám boli ponúknuté.HOD:70%.Čo ma najviac zaujalo bolo to že,namiesto ticha skrátka hrá dramatická hudba(100%),namiesto vnímania desu sa,,ľaká’’ a miesto strašidelných vecí sledujeme rýchly strih a rozklepanú kameru.PS:k tejto fantastickéj atmosfére, ktorej by bola obrovská chyba sa brániť, a pripraviť sa tak o skutočne výnimočne podarený horor.-vrelo doporučujem! ()

Horác

Kdyby tam nepletli ty duchy, mohla to bejt pěkná kriminálka. Protože natočený to je zručně. Ta "civilní" část příběhu se mi fakt líbila.Ale temně hledící démonická děcka? Už zase? ()

bonvivan

Keby film skončil po tom poslednom telefonáte bol by to 5* horor, takto "so zbytočným koncom " len 4*, bez toho nepríjemného pocitu po zhliahnutí filmu. ()

Frag

Všeobecně nemám rád horory, protože u nich víc než strachem trpím kvůli jejich debilitě, nelogickýmu chování lidí a samoúčelný přehnaný brutalitě. Když se ale ta strašidelná atmosféra obalí zajímavou detektivní zápletkou a já můžu bejt zvědavej, co bude dál, je to i něco pro mě! Asi pátej horor v životě, kterej se mi fakt líbil. ()

Carnosaurus

Rozhodně nejde o žádné překvapení, že jde o vskutku povedený snímek napěchovaný děsem až po okraj. Stačí se jen podívat na jméno režiséra a už se mi stahuje p¤del. V Infernu jen pootevřel pekelnou bránu, ale po tomhle šíleným náhulu už z něj mám docela obavy. Tenhle chlap snad chodí na pivo s ďáblem, na pařby s démonama a diváky si chroustá k večeři. Další tisíckrát ojetý námět, další variace na novou rodinku ve starém domě, přesto svěží a zábavně děsivý film od prvního oběšence po dojetí titulek. ()

retrix

Precizní horor, který si vystačí i s málem. Stačila jedna maska alias pan Boogy, který si adoptuje pár dětí a horor je na světě. Podstatné je, že to plní svůj účel strachu či obav u diváka. Snad jen maličkost, pro kterou strhávám 2 hvězdy a to, že režísér Derrickson z diváka dělá obyčejného tupce. Hlavní hrdina si ven vezme baterku, ale doma zásadně pronásleduje duchy potmě, přeci by ho nenapadlo tuknout na vypínač a rozvítit si, to bychom chtěli asi moc. A pardon, jednou vypadla elektřina, možná proto, aby to nebylo až tak moc okaté. ()

Kalda69

Nejspis namlsany jinou ale hodne podobnou tvorbou z hororovych trhaku (Kruh, Oko ci Nenavist v puvodnich japonskych verzich) me tento filmek docela zklamal. Nemuzu rict ze by me nebavil ale proste to nebylo ono. Uvidime jestli se k tomu po letech vratim a treba pridam nejakou tu hvezdu ale momentalni zklamani me nedovoli dat vice. ()

Polter1

Jediná vec mi k tomuto výbornému filmu chýbala. A to je fakt, že tento film nebol sfilmovaný podľa skutočných udalostí, umocňovalo by to celkový dojem. Film odporúčam. Má všetko čo má mať moderný horor. Napätia je tam toľko, že by sa dalo krájať. Až toľko, že si poviete a dosť, nech sa to už skončí. Osobne druhý horor, kde som mal zimomriavky. Kto má rad psycho tak smelo do toho ()

klapqua

Not bad, aj keď po všetkých tých "mrazivých" komentároch som čakala nejaký ozaj ozaj záhul. Niečo, čo ma posadí na riť, priková k stoličke a ruky nalepí na oči, aby tú hrôzu a strach nevideli. Ale... nič. Sinister je dosť kvalitným, originálnym snímkom. Nápad? Dobrý! Herci? Dobrí! Hudba? Ako od sfetovaného masochistického uchýlaka= dobrá! Potešil ma aj koniec, pretože konečne neprežila žiadna cecnatá bloncka ani nič pod., neprežil nik (také= hamletovské), okrem tej malej holky. A to tiež nebolo celkom prežitie, takže, to slovo hamletovské je tu na mieste. Plus dávam za sympatickú masku hlavného záporáka, vyzeral fakt k svetu, taký gothic metal fanda skrýžený s death metal fandom so sklonmi ku gore metalu... zjaviť sa u mňa doma, možno by som ho aj na kávu pozvala, keby ma nešiel hneď zmasakrovať. Nuž, 4 stars bohate stačia, 5 by bolo kebych si kákla do kalhot, ale nič plienkové nebolo, takže...:) ()

Bejita

Fakt jsem měla, co dělat, abych nepřišla o rozum, ty vraždy byly fakt brutální a ten zvrat na konci filmu byl vážně dost hustej. Měla jsem husinu ještě týden. ()

johnnie78

Nějak nevím, co si o tomhle filmu mám myslet, a asi bych ho potřeboval vidět ještě jednou. Je to v podstatě taková hororová klasika, která ale například na rozdíl od Insidious, Ghosts Of Georgia apod. graduje strašně pomalu. První půlhodinu se neděje vůbec nic a musím se přiznat, že jsem tak do půlky filmu bojoval s usínáním. Pak se ale přece jen začne něco dít, atmosféra je čím dál tím hutnější, depresivnější, výborně to umocňuje soundtrack, který je fakt strašně psycho... a pak se odehraje předvídatelné a vlastně dost pitomé finále. Při titulkách jsem byl zklamaný, ale jak se mi to rozleželo v hlavě, tak usínání nebylo nic moc a jít v noci na WC jsem radši neriskoval. ()

Fuksinka

Atmosféra je skvělá. I přes to, že hlavní hrdina je sebestřednej odpornej blb, tak se o něj bojíte. Home video nemá chybu a doplněné o "hudbu/nehudbu" mě tak pocvičilo s nervama, že jsem si poprvé za x let v noci rozsvítila na záchodě. Oceňuji i to, že vražedné scény nebyly nasnímané nijak detailně (odraz v Ellisonových brýlích byl super), já se u hororu chci bát, ne zvracet. Mrtvé dětičky nebyly přehnaně znetvořené a hlavní záporák byl dokonalý. Konec by možná mohl být o něco dramatičtější, ale i tak tento film rozhodně doporučím slabším povahám na problémy s vyprazdňováním. ()

Terezasch

Nebýt toho závěru, dala bych plný počet. Takhle jen čtyři. I když jsem v pokušení dát pět, neboť toto byl horor v pravém slova smyslu. Zakrývala jsem si oči, kousala se do ruky, a modlila se, abych se strachem nepo... Dlouho jsem nezažila pocit tak čistého strachu. Zatím jsem nenašla odvahu pustit si to podruhé. Takhle to má vypadat. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení