Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

jefff

Sinister není špatný, je strašidelný a atmosféru i lekačky by to mělo. Ale příběh a pointa je nezajímavá a mdlá a to mi výsledný dojem hodně zkazilo. Hawke dobrej, ale čekal jsem víc. Oproti Insisious se tenhle lehce nadprůměrný horůrek srovnat nedá. ()

DeathTheKid

Sinister sází na kvalitní zvuk a velkou obrazovku...jinak to možná ani nemá cenu i když i na obyčejné "22ce" ve mě hrklo. Každopádně kino bylo z variant nejlepší volbou a taky s klidem mohu napsat, že jsem se posral v kině! Příběh je klišé, ale GTFO s příběhem. Jdete-li na horror, chcete se bát, a já se při sledování tak bál bílého dne, protože sem věděl že bude zase noc. A v noci se děje co? No přece BUBUBU!!! Lekačky stály za to, jak už jsem napsal, skoro se ve mě hnulo dítě za což také vděčím netradičnímu soundtracku a mytologické potvůrce, proto nevidím důvod, proč nedát 5 :-) A tady bych prosil upravenou verzi Polednice od Erbena: A zas do hrozného křiku - "I bodejž tě sršeň sám - ! Že na tebe, nezvedníku, Bughúlíka zavolám! ()

milo_wade

Horory rád NEMÁM. Ale toto se mi vážně líbilo...jen je škoda že Američani neznají míru a vše nakonec přeženou. Zde mi to pokazily strašící děti ke konci. Ale i tak dávám 4 hvězdy...párkrát sem se úžasně vylekal. Navíc perfektní hudba podtrhující atmosféru jednotlivých scén (zejména vraždících ) ()

Madlene

...tak tohle bylo doslova na etapy...druhou půlku jsem si už docela přála, aby se přestalo tak intenzivně strašit... Bughuul je příšernej. A už vůbec nechápu tu hudbu, jestli se teda tomu tak dá říkat... ()

Pipes

Pane Bubáku, pěkně jste nás přilepil k obrazovce. Příběh vskutku zajímavý, s houstnoucí atmosférou. Před zapnutím jsem čekal čistokrevný horor, daleko víc mě ovšem film zaujal.. no.. řekněme jako krimi. Hororových prvků měl hodně, to ano, ale i tak trvám na svém předchozím tvrzení. Co u mě srazilo hodnocení na lepší trojhvězdec? Místy monotónní scény, v podstatě se opakující (né však špatný) a také závěr filmu. Při tom se můj tep tak nějak zklidnil a napětí opadlo. Prostě místo vyvrcholení nastal poklidný dojezd. Nebo jak to jen popsat.. Asi to bylo trošku odfláklý nakonec, ne? Možná ne. ()

Jello Biafra

Konečne sa po dlhej dobe zasa začali točiť kvalitné horory. Sinister je desivý príbeh o spisovateľovi v podaní Ethana Hawka, ktorý nájde na povale domu starú premietačku a kotúče s filmami kde sú zachytené záhadné vraždy. Po čase zistí že všetky vraždy do seba zapadajú a začne ho prenasledovať akási čudná bytosť. Čo musím na filme pochváliť najviac, to je kvalitne strašidelný soundtrack a záver, ktorý som síce tak trochu očakával, ale aj tak mňa prekvapil a je mrazivý jak sa patrí. Dotyčný bubák Bughuul, ktorý sa objavuje vo filme je fakt originálne strašidlo a ide z neho strach. Myslím že je žhavým kandidátom na to stať sa novou hororovou ikonou akou sa v minulosti stal Freddy Krueger či Jason Voorhees. Výhrady mám ale k duchom deciek, ktoré vyzerajú fakt smiešne a majú len namalované kruhy pod očami jak strýko Fester z Addams Family. ()

tommmy89

Nápad, či námet tohto typu sme už videli 1.000.000 krát, no ako vidíme, stále je čo točiť a skúšať to isté, či náhodou neuspeje. Horor typu: Presťahovali sme sa do nového domu, minuli sme všetky peniaze, čo sme mali a musíme to nejako vydržať - presťahovanie nie je už možné, sme videli už nespočetne krát. Nuž, Sinister vypovedá o niečom takomto, ale kto nie je náročný a dokáže si pozrieť aj pozreté, príde si na svoje, lebo i keď je to béčkový horor, má Vám čo ponúknuť a príbeh je celkom zaujímavý. ()

giovanni3

Čekal jsem takovou tu horrorovou klasiku, kdy hrdinný muž pátrá po čemsi (zde vražda celé rodiny) a vše se odehrává v jednom domě a logicky hlavně za tmy, protože si ten kluk ani neumí rozsvítit. A jako bonus sem tam "lekačka". Mohu oznámit, že přesně to jsem i dostal, ALE to provedení, ty lekačky a ty návaznosti na další a další vraždy v kombinaci s démonem Bagulem (neznal jsem ho a moc info o něm nelze najít) prostě zafungovaly. Kolikrát jsem měl "husí kůži" a to jsem se na Sinister díval v létě a ještě k tomu za světla. Zkrátka a jednoduše solidní horror jemuž hodnocení sráží jedině to, že podobné filmy již byly a že to je takřka "one man show" a další postavy jsou jen jako křoví (například těch dětí šlo využít více) a Bagul jako takový je spíše zmiňován na dokreslení atmosféry než na něco hlubšího. ()

jenik71

Mezi horory je to celkem příjemné překvapení. Velkou část filmu mi rozhodně po těle nebylo moc dobře. A pokud horor tento pocit vyvolá, je to správně odvedená práce. Atmosféře nelze nic vytknout, jen je škoda, že scénář nepřichází s nějakým novým překvapivým prvkem, který by byl originální a odlišný od podobných filmů. ()

fiLLthe3DD

Chválím vcelku obstojně natočené "vyšetřování" dějové linie, jakožto i snahu o navození hutné atmosféry a charismatického protagonistu, nicméně... příběh nikterak zvlášť originální nebyl a zdařilé hororové dusno kazily tuctové lekačky (zejména samotné finále a jeho trapné BAF!)... navíc krom hlavního hrdiny mi ostatní postavy přišly buď nezajímavé (manželka), nebo trapné (haranti a zástupce šerifa). Lepší průměr. ()

blackkocour

Milý deníčku, cítím se poslední dobou velmi znepokojen. Ne jen, že mi ten šáhlý soused, asi šmíruje za okno v tom děsným smradlavým hábitu, který naposledy pral asi v dobách kdy jsem koupil tuhle barabiznu, kde zemřelo asi šest lidí, a z toho jeden čokl. Fakt mám strach. Koupím si v OBI nějakou zahradnickou lopatu, a za chvíli ho asi po ní mrdnu přes píču. No nic, ozvu se zase zítra. Milý deníčku, (DEN 2) konečně jsem zjistil co nám včera večer ve sklepě dělalo a racnotilo strašidelné zvuky. Nějaký mýval se nám prožral elektrickým vedením, a zahnízdil si tam svoje erotické orgie s mývalkama a jednou vačicí, a tím pádlem nám poškodil elektriku. Jsem tu po tmě a při plamínku svíčky, tu dopisuju poslední řádky. Mám toho už plný kecky. Zítra se opět ozvu. Milý deníčku, (DEN 7) pár dní jsem se neozýval, jelikož jsem z nenadání dostal silné halušky. Žena po dlouhé době vařila kapustu, a jak dobře víš, mimo toho že je levá v posteli, tak je levá i v kuchyni, a zdá se mi že mi něco přisypala ráno do kávy. Byla to nějaká bílá tekutina. No nic, krapítek se zdržím, začíná velká bouře, a já doufám že ve zdraví přežiju dnešní noc. Pokud ne, svěřuju svý manželce a dětem veškerý svůj majetek a celoživotní živobytí v hodnotě 230 korun. Dědictví ať si každý rozdělí na čtvtky, nikdo nedostane větší podíl, jo a promiň Verčo, tvoje ségra mi na narozeninách malého Lukáška, dělala fakt kvalitní blowjob. No nic, ta mrcha soused je kurevsky divnej, na zahradě vyvěsil pár oprátek, a zdá se mi že na mně právě civí jak prostřelenej. Musím se na toho zmrda pošahanýho podívat. Zatím se ozvu. kurva, doufám, že to někdo čte, pokud ne, jsem fakticky ve velký prdeli.. ()

Reanimated

Měl jsem dát na první dojem. Když jsem tehdy na Sinister viděl trailer, honosící se nálepkou "from the producer of Insidious", tak na mě ale vůbec nefungoval. Jenže pak přišla premiéra a s ní dunění tam-tamů hypeu a solidních recenzí. Neodolal jsem a s přítelkyní jsme to dali. A přišlo zklamání. Pointa, která by měla na konci být jaksi šokantní, je zřejmá už před půlkou. Lekačky, jichž bylo asi jako prstů na jedné ruce (pokud tedy máte standardní počet), nebyly zlé. Jejich problém však spočíval v tom, že témeř všechny byly v traileru. Takže i když jim předcházel solidní build-up, nemohly dosáhnout takového účinku. Závěr mě vyloženě zklamal absentujícím, otevřeným konfliktem se zdejším strašákem. Na druhou stranu je fakt, že i když má snímek na horor celkem dlouhou stopáž, tak jsem se vyloženě nenudil. Při srovnání s Wanem to však ve všech ohledech ztrácí. Insidious má tolik pasáží, jež se vám vyloženě vryjí do paměti. Tady by je člověk hledal marně. Snad jen ta sekačka se tomu blíží. PS: Nechci, aby Derrickson měl cokoliv společné s Hyperionem. PPS: Ještě si přisadím - je to zatím nejvíc overrated věc tohoto roku. ()

Babous

Hodně slušný lekačky, trocha černého humoru a neotřelý konec. Film dává spojní "malování domu" úplně nový význam. Bavilo mě se u toho bát a i teď musím pořád přemýšlet o té premise - jsme my, diváci, teď taky vystaveni útokům té potvory, když jsme jí zhlédnutím filmu otevřeli brány? ()

danca044

Po dlouhé době konečně přišel horor, který měl skvělý příběh. Bála jsem se od začátku až do konce. Ethan Hawke mě příjemně překvapil a musím uznat, že si svou roli právem opravdu zaslouží. Příběh byl nápaditý, s děsivými a lekavými scénami od začátku až do konce. Něco tak poutavého jsem už velmi dlouho neviděla a způsob jakým je film natočen je sám o sobě děsivý (na děsivosti mu přidává strašidelná hudba). Na tenhle film opravdu stálo za to zajít si do kina. ()

Luksa

Jsem rád, že po čase vznikl čistokrevný horor, bez prvky komedie, který je opravdu strašidelný, pěkně buduje atmosféru a očekávání věcí příštích. Co bych vypíchl tak povedenou zvukovou složku - různé ruchy, ale i podkresová hudba dělá hodně, právě proto se vyplatí si film pustit více nahlas, ideálně navštívit kino. Z pár scén jsem měl skoro v kalhotách, viz sekačka na trávu, aniž by musely být nějak extrémně explicitní. Herci nadstandard, díky ním byly zajímavé i dialogové scény. I hlavní bubák byl strašidelný. 80% ()

MiaMoonlight

Typické, naprosto typické rysy a lekačky - které se dají dopředu čekat, ale i přes to jsem se bavila. To je umění. Atmosféra pracuje velmi dobře a rozuzlení kdejakého diváka může překvapit. Poslední dobou se často objevují motivy pohanských bohů a různých démonů, až mě to nutí pátrat po tom, jestli si tvůrci vymysleli říkanku, nebo jestli je to nějakým způsobem založeno na pravdě. Říkám: dobře odvedená práce. PS kdybych jako matka/manželka měla takovou psycho rodinu, tak si mašli hodím dobrovolně. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení