Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Perth

Dost povedená duchařina se zjevnou inspirací u Kruhu ale přitom se stále slušnou dávkou originality. Samotná hlavní postava (pološílený, alkoholu holdující spisovatel) do příběhu dodává etické dilema kontrastu práce X rodiny a vnáší do divákova podvědomí otázku lidské chamtivosti po úspěchu i přes mrtvoly (doslova). Taky se mi hrozně zalíbil "bubák", který vlastně v celém příběhu nic horšího, kromě manipulace mysli neudělá (zlo je vlastně v lidech). Nemůžu jinak než obrovsky pochválit obskurní záběry, střihy a zrychlování stopáže kamery, které děsivost snímku vyhoupnuly o úroveň výš, podivné zvuky, skřípání a nesrozumitelné blábolení v podkladovém ambientním soundtracku taktéž. Hodnocení: silnější 4* ()

vojnov

Atmosférou zábavné, vraždy na pásce originální, ale odbočka k tajnému kultu z dob starověkého Babylonu (asi jediná starověká říše, kterou v USA znají) k tajuplnému mr. Boogiemu, který - asi aby šel s dobou - od 60. let nutí své oběti natáčet mordy na pásku, to bylo vážně strašně na hovno ...ale jinak fajn. ()

bubblebobble odpad!

Asi som videl iný film ako všetci ostatní ale mňa teda nič nevyľakalo. Ba čo viac, vyslovene ma to sralo. Prvá polovica bola nudná aj keď som teda čakal (nečítal som obsah), že sa z toho vyvinie nejaká fajn vyvražďovačka. No ale potom prišla tá ducharina a ja som len zalamoval rukami čo za pičovinu sa to zase niekomu podarilo natočiť. To ako fakt dokážu niekoho vydesiť pomaľované deti pobehujúce v spomalených záberoch po vyluxovanej dlážke? OMG akú som len mal chuť im prijebať keď mi s prštekmi ukazovali PSSST! Zlé. Veľmi zlé. ()

Pekisan

Priznavam. Priposral som sa. Cele som to videl az na druhy pokus. Prvy raz som to zabalil asi po 20 minutach, vedomy si toho, ze ak budem pokracovat tak v noci strachom nezaspim. Rad sa bojim a rad sa necham strasit, ale toto bolo privela. Viac menaj som este stale cerstvy tatino a vidiet vyvrazdovanie celych rodin bolo moc. V druhej polovici, po zisteni o co vlastne ide, cast toho tajomna a tazive strachu nastastie zmizla a mohol som si vychutnat uz celkom ocakavany koniec. Fajny atmosfericky horor, ktory vam prida vrasku na celo a hnedu pasik v slipoch. ()

helraiser

Tak kdo si stěžoval, že dnešní horory nejsou strašidelný, tak ten může být tentokrát spokojený, jelikož Sinister je opravdu strašidelný a to tak, že kurevsky hodně. Něco takového se jen tak nevidí a při tom se v podstatě jedná o jednoduchej démonickej přívěch, ale oblečenej v naprosto úžasném děsuplném kabátě. Ano správně, tady jde o atmosféru, která je přímo děsivopekelná, ano divák se při sledování tohoto hororu bude skutečně bát a strach ho nepustí až do finále, které už je jen třešničkou na dortu. A samotný démon je luxusní, objeví se na pár vteřin, ale zareje se vám pod kůži a jen tak na něj nezapomenete. Pokud chcete vidět opravdu strašidelný horor, tak Sinister je pro vás jasná volba, ale varování je na místě, tady jde opravdu o nervy. ()

KafuR

Sinister dělá čest svému názvu a hlavně v druhé polovině jeho sledování moc příjemných pocitů nepřinese, až se místy chtělo člověku doufat, že už to brzy skončí. Film se prakticky vyhýbá brutálním scénám, za to však na pozadí záhadných vražd neúprosně buduje mrazivou atmosféru založenou na přítomnosti bytosti, která po sobě kromě mrtvol zanechává bizarní záznamy o svých činech. Celá pointa není nic objevného, ale v souvislosti s psychedelickým soundtrackem je dlužno dodat, že plíživý a ponurý závěr tomuto depkoidnímu snímku slušel víc než případné vyhrocení celého děje. 9/10. ()

DAPDO

Mám rád, když se můžu u filmu bát, leknout se, když mě běhá mráz po zádech. Působí na mě takhle ale jenom filmy o duchách, nebo nějáký nadpřirozený jevy. Takže Sinister byl jasná volba a splnil to, co jsem od toho čekal. Udělal jsem dvě chyby. První byla, že jsem si před shlédnutím pustil trailer, takže v pár momentech jsem nebyl tak posranej, jako bych byl, kdybych ho neviděl. A druhá, a to zásadní chyba, že jsem si nepustil Sinister večer a když jsem byl sám doma. Na tohle se totiž musíte dívat za tmy, má to svoje kouzlo a máte potom bobky jít i na hajzl, aby tam nestál pan Bubák... ()

Majduska

Jeden z mála dobrých hororů, natočených po roce 2000. I přesto, že je příběh v podstatě jednoduchý a předvídatelný, tak atmosféra a zpracování zla v tomto filmu je skvělá. ()

anitae

Spisovatel s rodinkou v domě kde straší. Stará promítačka, pár rodinných filmů a několik milých dětiček. Hezky jsem se bála. ()

tranquill

Námět hororu zajímavý, i atmosféra nebyla špatná, jen ta délka mohla být menší, protože film tím ztrácel tempo. ()

Ygnor

Horory nemají být asi příliš logické, ale co je moc to je moc. Asi jedno z nejslabších žánrových pokoukání. Všechno špatně. Absolutně nechápu červená čísla v hodnocení. Bod snad za hudbu. ()

geek.ondra

Vynikající myšlenka, přesné tempo a naprosto odzbrojující atmosféra udělala (dle mnoha odborníků) Sinister nejděsivějším horororem historie. Obrovská škoda že se Derrickson na takhle vysoké úrovni neudržel i po zbytek své kariéry. Bylo by teď o jednoho mistra hororu víc. Nicméně tenhle klenot už mu nikdo z filmografie nevymaže. 8,5/10 ()

AxelWers

Ako horor o duchoch, slabé. Pár okamihov, ktoré privodia trochu napätia, ale žiadny zázrak. Nechápem odkiaľ to nabralo 74%. ()

kluzo

Čekal jsem tedy podle zdejšího hodnocení větší nářez. Atmosféra celkem fajn, ale na můj vkus docela špatný střih a pár nelogičností. Za všechny jen jedna. Hlavní hrdina propadne v noci z půdy stropem za velkého rachotu a nikoho nevzbudí? ()

Razzor_82

"Napíšu tu nejlepší knihu." Zručně natočená duchařina v minimalistickém prostředí. Stejně ale nedám víc než tři hvězdy. Za vleklou první půlku, kdy jsem to už chtěl i vypnout. Pak se rozjela hustá atmosféra a korunoval to výborný konec. Hawke to uhrál v pohodě ale stejně se mi zdála ta jeho postava taková laxní. Dějově jde o tuctové téma. 6/10 ()

albionlady

Ethan Hawke mi v tomto filme potvrdil domnienku z mojej osobnej skúsenosti, že pri dlhodobej práci z domu človeku začne tak trochu šibať. Keby som mala bejzbalovú pálku, asi by som sa tiež noc čo noc prechádzala po byte s nastraženými ušami a čakala, kedy na mňa vyletí šibnutý vrah (:. A teraz vážne - bol to horor so skutočne ťaživou atmosférou, ktorú najviac vytvárali hrôzostrašné videá a práve tie spomínané pomalé prechádzky po tichom byte. Tajne som dúfala, že sa všetko skončí dobre. Alebo, že koniec bude nejako súvisieť so škorpiónom a hadom, ktoré sa objavili na povale. ()

Vabr

Jelikož jsem byl teď v kině na Černém telefonu od toho samého režiséra, rozhodl jsem se, že musím zkusit více jeho filmů, a proč právě nezačít jeho nejslavnějším - Sinisterem. Je to ovšem také velká hororová klasika, kterou jsem bůhvíproč tak dlouho odkládal. A musím říct, že jsem docela dost spokojenej. Začíná to sice takovým tím klišé, kdy se rodina přestěhuje do baráku, kde něco nesedí a je očividný, že to nebude jen tak, ale to neva, na něčem se stavět musí; ono to totiž hned od první pásky pak jede. Pásky jsou strašidelné a u každé zasáhne nepříjemná svírající atmosféra, která je na filmu to nejděsivější a právě také to, co dělá Sinistera Sinisterem. Což je zároveň i bohužel negativum, protože to je vlastně i to jediné, co je na filmu děsivé. Démon se tam objevuje minimálně a zbytek strašení je spíše do počtu - na pásky to rozhodně nemá. Také důvod, proč dávám horší 4*. Dalším negativem, které vidím i u Černého telefonu, je absence jakékoli ikonické scény, díky které by mi film utkvěl v hlavě o něco déle než jen pár dnů a říkal si: „Ty jo, ta scéna, to byl mazec." Škoda, sice se vlastně jedná o jeden z kultovních moderních hororů, ale bez jediné scény, která by film reprezentovala před ostatními horory. Také bych zhodnotil tu první půlku jako tu lepší, ve druhé už to bylo méněvíce to samé, akorát méně. A konec vcelku zklamal, čekal jsem něco velkolepějšího, ikoničtějšího. Jinak bych však na závěr řekl, že to funguje supr a nikde to dějem nedrhne. Vyhodnocení: Snad Sinister 2 nebude takový kvalitativní propad ()

NorseSword24

Je to dobrý horor, ale to preto že nerobí nič zle. Dobrá atmosféra a jedny z najlepších jumpscarov. Po tom ako som videl Black Phone čo je najnovší film od toho istého režiséra tak vidím ten istý štýl v obidvoch filmoch. Ale Sinister mi prišiel lepší aj keď Black Phone je skôr thriller než horor takže by som to nemal moc porovnávať. Sám neviem čo by som tomu vytýkal ale na plný počet to necítim, ale podľa mňa to je jeden z najlepších hororov 21. storočia a keď mi kamoš (pravdepodobne s frajerkou) volal nech mu poradím volaký dobrý horor a ja som nebol práve v najstriezlivejšom stave, tak prvé čo ma napadlo bol práve Sinister. ()

mazic

celé divné - herci nic moc, závěr nic extra, lekačky očekávnaé - ale stejně jsem se málem posral strachy..... tolik špatných atributů a přesto čtyři hvězdy..... ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení