Učitel Tomáš Majer si zavolá ve škole tři chlapce do tělocvičny, kde jim oznámí, že se je chystá mučit a vytahuje z tašky různé mačety a tyče. Poté všechny nějak napadne. Jednoho střelí, další zmlátí. Poté se probudí ve své posteli. Byl to sen. Z televize se dozvídáme, že Tomáš Majer je skutečně podezřelý z vraždy tří studentů. Sledujeme Majera, který vzpomíná na své působení ve škole. Děti zde byly sprosté a bez jakékoliv autority k učitelům. Novináři sledují paní Majerovou a chtějí jí položit nějaké otázky. Ona zajde do domu, kde naopak čekají sousedé a stěžují si, co vyfasovali za sousedy. Ve škole se okleštěnému učitelskému sboru představuje nový ředitel Halbich. Majer opět vzpomíná na to, jak byl ve škole. Jeden z rodičů romského chlapce si k němu přišel stěžovat, že mu prý mlátí syna. On tedy řekne, že ho mlátit nebude a že mu bude psát poznámky, které pak pošle na město a to rodině sebere přídavky. Otce to samozřejmě zneklidní a náhle otočí a pustí se do svého syna. Do školy přijde inspekce, která řediteli oznamuje, že ministerstvo bude chtít školy tohoto typu zrušit. Tomáš Majer opět vzpomíná. V rádiu hlásí, že na zvláštní škole byla zavražděna jedna učitelka a to pravděpodobně samotnými žáky. Také vzpomíná, jak při vaření děti nasypaly do polévky marihuanu a tu pak snědla i jedna učitelka. Jistý pan Dostál chce, aby se Majer co nejrychleji našel. Posílá jednoho svého muže na radnici, ale tam se dozvídá, že se Dostála už nikdo nebojí a že už nemá takový vliv. Do školy přichází novinářka, která chce psát o zdejších vraždách. Baví se s jednou zdejší učitelkou a říká, že nemůže uvěřit tomu, že by učitel zabil tři žáky, stal se ředitelem a poté na škole ještě rok učil.  Ministerstvo vnitra řeší, zda v případu nedošlo k velkému pochybení policie. Do školy nastupuje nový zaměstnanec, zjišťujeme, že je to muž, který pracuje pro Dostála. Do ředitelny vtrhnou rozzuření rodiče, kteří nejsou rádi, že jejich děti chodí do školy, kde se zabíjejí děti. Kapitán Ševčík jde do nemocnice za mužem, který tady leží ve špatném stavu a chce se zeptat na Majera. Bývalý školník však nechce s policií o ničem mluvit. Ve škole skupinka romských dětí napadne a šikanuje chlapce. Majer si v novinách přečte, že zemřel jeho dědeček. Vzpomíná, jak mu babička říkala, že by se měl policii vzdát. Když je nevinný, tak ho soud osvobodí, ale děda naopak namítal, že v této republice ne. Policie chystá zásahovou jednotku, jelikož si myslí, že Majer navštíví pohřem svého dědy. On se na hřbitově skutečně ukáže a policie si ho všimne. Jemu se však podaří nastoupit do auta a ujet.  Zásahovka ho dojede, zablokují mu cestu a zatknou ho. Zpráva okamžitě proletí všemi médii. Šéf chce po jednom ze svých právníků, Václavu Mádrovi, aby se ujal případu. Jde o velmi mediálně sledovanou událost. Mádr s tím souhlasí a případu se chopí. Do školy nastupuje nová učitelka a okamžitě zjišťuje, jací jsou zdejší žáci. Vulgární a bez jakékoliv autority. Jeden z žáků na ní má sexuální narážky. Manžel jí po práci vyzvedává u školy a mladík má opět nevhodné řeči. Manžel se k němu vydává ale on ho udeří a povalí na zem. Majera ve vězení navštěvuje předseda jedné nacionalistické strany a vyjadřuje mu plnou podporu. Věnuje mu knihu s názvem Pravda o cikánech. Majer knihu vezme a udeří ho s ní. Nastává den procesu. Před soudní budovou jsou velké protesty romů. U procesů vypovídá velké množství svědků. Školník, který byl až do této chvíle v nemocnici také předstupuje. Vypovídá, že všechny ty děti měly zemřít. Nikdo z nich prý netuší co dokážou. Starostce poté vyhrožují muži od Dostála, který je nyní v domově důchodců. Má si prý uvědomit, díky komu je starostka. Starostka vzpomíná na to, jak jí šikanovala skupinka mladých romek, když ona sama byla malá. Poté je také jako svědek u soudu a i ona je na straně Majera… (TV Prima)

Luisis odpad!

Chtěl bych znát názor cizince co se na tohle podívá. Šílenost. Magnusek je příkladným vzorem , že z učitelskýho, Spielberga neuděláš. Trilogie Bastardi je mou opravdovou noční můrou - 1% ()

Mandalorian

Na této databázi stádem odsouzený a pomlouvaný snímek má pro mě silný význam hlavně díky nebo kvůli mým zkušenostem s "utlačovanou menšinou". Avšak i z důvodu kvalit, které má a nejsou mu uznány. Oproti českým rádoby shitům mají Bastardi 3 dost předností: 1. Příběh - Teorie o tom, jak by vypadal soud s učitelem, který údajně zabil tři žáky. Sice se jedná o teorii, ovšem je podložená fakty a jako taková funguje do detailů: Terorizování Majerových rodičů od okolí, předsudky ze strany médií, drby a vlastní zkušenosti ostatních učitelů, protesty cikánů, atd... 2. Scénář - Ve filmu se oproti prvním dvěma dílům méně mluví. Přikládá se více pozornosti jiným aspektům, avšak i přesto se nejedná o chudý scénář - co se máme dozvědět, se dozvíme. 3. Hudba - Naprosto skvěle podtrhuje děj. N2jakej blbeček tu může napsat, že je to brak. Jasně. Napsat může kdo chce, co chce. Ovšem v tomhle je Magnusek přelomovej - viděli jste někdy podobným způsobem tvořenou hudbu u českého filmu ? Většinou se na ni důraz neklade. 4. Obsazení - Ve filmu můžeme vidět spoousty známých českých herců: Rudolf Hrušínský ml, Jan Tříska, Tomáš Töpfer, Kateřina Brožová, Vlastimil Zavřel, Jan Čenský a další. Jsou to skvělí herci, kteří museli před začátkem natáčen číst scénář a říkejte si co chcete, kdyby měli Bastardy 3 za shit, nešli by do něj. Ve filmu hrají skvěle. 5. Musím říct, že mě už od prvního dílu udivuje, jak pan Magnusek překecal naši drahocenou menšinu, aby do takovéhodle filmu šla. To je pro mě opravdu záhadou a pan Magnusek má můj obdiv. Můžete se do mě navážet. Dělá to spousta lidí - někteří přímo, jiní nepřímo. Ale tohle tomu filmu neodepřu. 100% = 5* ()

Kostexx odpad!

Magnusek mne svázal, dal roubík a svým vypracovaným one packem srazil na zem a po dobu devadesáti minut znásilňoval jeho obřím talentem točit hned po Troškovi největší skvosty české kinematografie. Doteď se z toho v noci občas pomočuji. ()

RobLord

Této trilogii dávám 100%. Nehodnotím filmařské řemeslo, nýbrž děj, který nastavuje zrcadlo této společnosti. Víc takových filmů by Čechům rozhodně neuškodilo. ()

Ozzy2

Koukám, že se to hemží odpady.Samej zasranej sluníčkář a milovník multi kulti.Však ono vás to brzo přejde.Tolik idiotů, co je tady je snad jen na Novinkách. ()

Zodiak455 odpad!

Bastardi jsou totální výmysl.Neukazují zdevastovanost českého školství jak to již přede mnou zaznělo.Já tento film považuji za asbsolutně nejhorší věc v dějinách české kinematografie(jestli se této věci tak dá říkat). ()

simplejack odpad!

Tak co teda? Je to rasisticky hnus nebo šokující snímek podle skutečných událostí? Nevím a…je mi to jedno. Ano, subjektivně jsou některé scény na hranici rasismu, na druhou stranu je realita mnohdy i mnohem drsnější, než je zde ukázáno (to ví každý, kdo bydlí nebo bydlel v „problémové“ čtvrti). Je mi ukradené, co chce film říct, já ho viděl a budu hodnotit jako film a ne jako výzvu společnosti, aby otevřela oči a jako film je to opět sračka (vypůjčil bych si slova Kamila Fily: „Můžeme klidně souhlasit s tím, co se nám tvůrci snaží říct, ale nemůžeme jejich film považovat za dobrý jen proto, že se snažili něco říct“). Řemeslně nejlepší (ano, jsem natolik masochista, že jsem viděl všechny), ale pořád příšerný díl. Magnusek není režisér a proto tenhle film něco jako režii kompletně postrádá. Podle mě nažene nic netušící herce na scénu, rozpřáhne ruce a po mocném zvolání „hejbejte se“ začnou žhavit kamery. Nemá páru o výstavbě filmu, gradaci, celkově o tom jak vyprávět příběh a lepší zvuk nahrává i můj mobil. Kamera (na googlu asi lze najít „kameramanem snadno a rychle“), scénář (spíš spontánní improvizace), herci (vypadají, že je to nebaví)…prakticky vše by se dalo odsoudit. Nemůžu si odpustit být tak kritický, protože mezitím co se ostatní hádají skrz ideologickou rovinu filmu, já s hrůzou sleduju, co je dnes považováno za standard české kinematografie, co je populárním hitem (plne kino) a za co se po mně chce 150kč…Je mi nevolno. ()

TomStrom

Já se picnu, třetí Bastardi nejen že jsou asi o 200 procent lepší, než nic moc první díl a asi o 500 procent lepší, než katastrofální druhý díl, ale dokonce se zařazují k tomu lepšímu, co nám domácí kinematografie nabízí. Českým Charlesem Bronsonem se Tomáš Magnusek sice nestane, ale přesto je to to nejodvážnější, co si kdo za poslední léta dovolil natočit na téma vzítí zákona do vlastních rukou. Pravda, na čtyři hvězdy to vskutku není, ale přihlédnu-li k tomu, že tento třetí díl Bastardů o dost vylepšil můj pohled na celou sérii, k závažné tematice a zejména k tomu, že tu nepochopitelně ostatní uživatelé houfně označují za nacistické dílo, tak tomu ty čtyři hvězdy dám. Jistě, film mohl být o dost lepší, ale ty odpady by tady schytal asi stejně, tak na tom až tak nezáleží. Hlavně mě však na filmu mrzí, že byť řeší velmi ožehavou a závažnou tematiku, musel jsem se některým scénám ze školy smát, to asi není v takovémto filmu zrovna ideální. Pak také scéna s Teodorem Bambasem ve vězení - to mělo být co? Tou fackou chtěli tvůrci ukázat, že Majer se s neonacisty neztotožňuje? Tak to se minulo účinkem, soudě podle místních ohlasů. Čtyři hvězdy tomu dám ale hlavně proto, že něco podobného už si asi hned tak někdo natočit nedovolí, protože jak tak pozoruji současné politické trendy, bude za chvíli nejbezpečnější točit jenom dokumenty o zvířátkách, aby tvůrci neriskovali popotahování v médiích či rovnou předvolání k soudu. Já na třetích (a vlastně ani prvních a druhých) Bastardech nic neonacistického nevidím. Ano, je to citlivé téma, které lze pojmout více úhly pohledu. A každý bude mít v něčem pravdu. Takže abych to shrnul - mně se ten film líbil. Dělá to ze mě rasistu? Dělá to ze mě nacistu? Dělá to ze mě filmového barbara? Těžko říct, snad to nebude muset posoudit až soud... :-) Edit: S těma čtyřma jsem to fakt přehnal, ale ty tři tomu nechám, byť to moc filmových kvalit opravdu nepochytilo. ()

Divian(R) odpad!

99 % videí z youtube natočených ve formátu 3gp má mnohem větší kinematografickou hodnotu, než tohle, ať už to bylo cokoliv. Pane Třísko, vy jste nečetl scénář? ()

kubal18 odpad!

Představitel hlavní role a režisér v jednom.. Hraje hrozně ve hrozném filmu plném českých pseudohvězd. Ve zkratce - total shit. ()

Zikus

Celá série je dokonalá ukázka toho, jak se většina této menšiny chová, ale nikdo nic neřeší. Kam ten svět spěje... ()

Wyrdas

Emotivně nejsilnější díl série a zároveň i nejsmutnější - skončilo to špatně. Místo veřejné pochvaly pana Majera odsoudili a "popravili". Díl se točí kolem vzpomínek na předchozí díly a útěk pana Majera před policií. Krásná scéna, kde se hlas lidu protestující proti zadržení pana Majera s cedulí "politický proces" setká s romskou menšinou (v tomto případě většinou) dá raději na ústup. Romové jsou nezvladatelní ani policií, takže se jim není čemu divit. Film by si s rukou na srdci zasloužil čtyry hvězdy, ale vzhledem k neskutečnému podhodnocení zde na ČSFD (jak už to zde u českých filmů bývá - žel Bohu) dám filmu hvězd pět a je mi líto, že tolik uživatelů nedokáže ocenit toto dílo. Zaujetí je zde velmi silné a zbytek se veze s davem. A slovník některých uživatelů je přímo žalostný. Tito uživatelé nemají IQ ani rovnající se hodnocení tohoto filmu. ()

Fido

Vzhledem k "záplavě odpadu" jsem k trojce přistupoval dost skepticky. Ale po shlédnutí jsem to pochopil, neboť "Finis coronat opus". Takhle pravdivé zrcadlo naší společnosti snese málokdo... ()