Učitel Tomáš Majer si zavolá ve škole tři chlapce do tělocvičny, kde jim oznámí, že se je chystá mučit a vytahuje z tašky různé mačety a tyče. Poté všechny nějak napadne. Jednoho střelí, další zmlátí. Poté se probudí ve své posteli. Byl to sen. Z televize se dozvídáme, že Tomáš Majer je skutečně podezřelý z vraždy tří studentů. Sledujeme Majera, který vzpomíná na své působení ve škole. Děti zde byly sprosté a bez jakékoliv autority k učitelům. Novináři sledují paní Majerovou a chtějí jí položit nějaké otázky. Ona zajde do domu, kde naopak čekají sousedé a stěžují si, co vyfasovali za sousedy. Ve škole se okleštěnému učitelskému sboru představuje nový ředitel Halbich. Majer opět vzpomíná na to, jak byl ve škole. Jeden z rodičů romského chlapce si k němu přišel stěžovat, že mu prý mlátí syna. On tedy řekne, že ho mlátit nebude a že mu bude psát poznámky, které pak pošle na město a to rodině sebere přídavky. Otce to samozřejmě zneklidní a náhle otočí a pustí se do svého syna. Do školy přijde inspekce, která řediteli oznamuje, že ministerstvo bude chtít školy tohoto typu zrušit. Tomáš Majer opět vzpomíná. V rádiu hlásí, že na zvláštní škole byla zavražděna jedna učitelka a to pravděpodobně samotnými žáky. Také vzpomíná, jak při vaření děti nasypaly do polévky marihuanu a tu pak snědla i jedna učitelka. Jistý pan Dostál chce, aby se Majer co nejrychleji našel. Posílá jednoho svého muže na radnici, ale tam se dozvídá, že se Dostála už nikdo nebojí a že už nemá takový vliv. Do školy přichází novinářka, která chce psát o zdejších vraždách. Baví se s jednou zdejší učitelkou a říká, že nemůže uvěřit tomu, že by učitel zabil tři žáky, stal se ředitelem a poté na škole ještě rok učil.  Ministerstvo vnitra řeší, zda v případu nedošlo k velkému pochybení policie. Do školy nastupuje nový zaměstnanec, zjišťujeme, že je to muž, který pracuje pro Dostála. Do ředitelny vtrhnou rozzuření rodiče, kteří nejsou rádi, že jejich děti chodí do školy, kde se zabíjejí děti. Kapitán Ševčík jde do nemocnice za mužem, který tady leží ve špatném stavu a chce se zeptat na Majera. Bývalý školník však nechce s policií o ničem mluvit. Ve škole skupinka romských dětí napadne a šikanuje chlapce. Majer si v novinách přečte, že zemřel jeho dědeček. Vzpomíná, jak mu babička říkala, že by se měl policii vzdát. Když je nevinný, tak ho soud osvobodí, ale děda naopak namítal, že v této republice ne. Policie chystá zásahovou jednotku, jelikož si myslí, že Majer navštíví pohřem svého dědy. On se na hřbitově skutečně ukáže a policie si ho všimne. Jemu se však podaří nastoupit do auta a ujet.  Zásahovka ho dojede, zablokují mu cestu a zatknou ho. Zpráva okamžitě proletí všemi médii. Šéf chce po jednom ze svých právníků, Václavu Mádrovi, aby se ujal případu. Jde o velmi mediálně sledovanou událost. Mádr s tím souhlasí a případu se chopí. Do školy nastupuje nová učitelka a okamžitě zjišťuje, jací jsou zdejší žáci. Vulgární a bez jakékoliv autority. Jeden z žáků na ní má sexuální narážky. Manžel jí po práci vyzvedává u školy a mladík má opět nevhodné řeči. Manžel se k němu vydává ale on ho udeří a povalí na zem. Majera ve vězení navštěvuje předseda jedné nacionalistické strany a vyjadřuje mu plnou podporu. Věnuje mu knihu s názvem Pravda o cikánech. Majer knihu vezme a udeří ho s ní. Nastává den procesu. Před soudní budovou jsou velké protesty romů. U procesů vypovídá velké množství svědků. Školník, který byl až do této chvíle v nemocnici také předstupuje. Vypovídá, že všechny ty děti měly zemřít. Nikdo z nich prý netuší co dokážou. Starostce poté vyhrožují muži od Dostála, který je nyní v domově důchodců. Má si prý uvědomit, díky komu je starostka. Starostka vzpomíná na to, jak jí šikanovala skupinka mladých romek, když ona sama byla malá. Poté je také jako svědek u soudu a i ona je na straně Majera… (TV Prima)

HellFireFery

Přestože první dva díly této trilogie také schytaly vlnu negativ od recenzentů, tak mně se oba díly poměrně zamlouvaly. Především jsem byl rád za skvělý výkon herce Šťastného v roli mafiána, který mi v trojce citelně schází. Přesto jsem se na trojku těšil a do kina šel. Bohužel jsem odešel s velmi smíšenými pocity, neboť trojce schází prakticky vše, čím se vyznačovaly díly předešlé. Ať už se jedná o různé dějové zvraty, hlášky a především alespoň nějaká kvalita filmu samotného. Třetí díl nemá z toho skoro vůbec nic. Scény ze školy, kde děti opět sprosté nadávají učitelskému sboru, jsou tu jen z donucení a celý film by se dal v klidu snést do 20ti minut a dát jako závěr poměrně zdařilé dvojky. Je to rozhodně škoda, protože když vidím seznam herců (Topfer, Krampol, Přeučil, Hrušínský, Obermaierová, Vyskočil, Landovský...), tak jsem čekal alespoň nějaký náznak kvality. Místo toho se budete dívat na 100 minut nudy s přehnaně drsným koncem. PS: Jan Šťastný v roli mafiána skutečně chybí!!! ()

markus57

Jedna hvězda za hudbu , která k filmu ještě celkem seděla. Jinak film o ničem , za celou dobu se ve filmu neodehrála , byt jen nepatrná známka akce , napětí atd... Jediné co se filmu opravdu povedlo bylo to , že unudil diváka a proto se při něm nechalo celkem klidně spát :)Ještě , že už je to poslední díl série . ()

kobras5 odpad!

Je mi celkem líto, že z pro mě zlepšující se série, se tento díl stal pouze prázdnou tečkou, na kterou nebudu vzpomínat. Vzpomínky, kterými byl prakticky celý film proset, ve mně vzbuzovaly dojem vnucování se a mají spíše negativní vliv na mé hodnocení. Nuda, která mě po celou dobu sledování pronásledovala, hodnocení rozhodně nepřidá. Jediný plus vidím asi v hudbě, což je velmi málo na 1 hvězdu. Kdyby se více než polovina filmu vystříhala, pak by z toho třeba vzniklo hodnotitelné dílo. 5% (viděno v kině česky - tentokrát ani žádné zajímavé upoutávky na jiné filmy nebyly, abych z kina odcházel potěšen). ()

route60 odpad!

Nechci si stále připustit že úpadek českého filmu je tak velký ale celá série Bastardi Tomaše Magnuska je filmařská odpornost, vulgarita a chováni žáku by mě opravdu vedla k tomu že bych je střílel ale proč to protahovat donekonečna a ještě ktomu bez špetky filmařského kumštu a hereckých výkonu, je to jen sled scének bez života a opravdovosti. ()

honzic odpad!

Je mi líto, ale Magnuskovi zmatenému scénáři, režii a střihu i kameře či hudbě jsem na chuť nepřišel, navíc trojka cucá téma a děj už z dvakrát vycuclého prstu. Jednička ještě šla, trojka už je jen změť střihů a zmatků. Hodnocení: 10 % ()

Diskomuz

Ou...trochu jsem se cítil, že koukám na amatérský film, kde zkoušej kameru....jedna hvězdička za hudební doprovod....Škoda, že ten film nemá žádnou pointu ani scénář... ()

Forum.

Krásná ukázka toho jak to tady funguje, film je po filmářské stránce úplně na hovno, ale to hodnotit nebudu. 100% ()

Lukinek.cz

Tento díl Bastardů je velice dobře propracovaný ,ale děj slabý . Hodně slabý. Bohužel jsem se i dokonce místy nudil :( Ale aspon víme ,jak to na zvláštních školách chodí. Dávam 35% a ani o procento víc. ()

PamelaJJK

Film, jako takový, je tragický!!! Ale za obsah a herecké stars si tu jednu hvězdičku zaslouží. Obsah (námět, téma) je kontroverzní sám o sobě a kdyby to zpracoval někdo jiný, tak by to asi byla pecka. Nejlepší byly výpovědi u soudu, hlavně paní Kateřiny Brožové a pana Jana Přeučila. Ty by se měly tesat do kamene. Je to svatá pravda! Jen se to plno lidí bojí vyslovit nahlas, aby jsme nebili povážováni (ať už evropskou unií, ostatními částmi světa, ale i samotnými cikány) za rasisty. Za tohle má pan Magnusek mé sympatie... ()

Prochy84

Víte, když jde o hovno jako v případě trilogie Slunce, seno..., je každý erudovaný psycholog z ČSFD schopen bez přípravy vysypat z rukávu několik pychologických profilů a posudků různých vesničanů, gayů, neherců atd. atd. ad absurdum. Ale když jde (konečně!-v českém filmu po roce 89 o něco zásadního), umyjeme nad tím prostě ruce s naprosto nelogickým verdiktem, že film je příilš "náckovský" a "rasistický" a spláchneme to do hajzlu odpadem. Pojďme si shrnout pár faktů: Trio záporáků Dostál-Dostál-Dostál jsou bílí, mladý Ondřej Semerák je bílý, přizdisráčský alibistický místostarosta je bílý, Magnusek jako Majer není v tomhle filmu dvakrát nejčistší hrdina, ale je taky bílý...pan Přeučil (mimochodem nejlepší figura, i nejlépe zahraná) je bílý. Tak odkud proboha vzala nejerudovanější a nejintelektuálnější elita z filmové teorie ty kecy o rasismu proti menšinovým etnikům, když 90% záporných hrdinů jsou bílí? Já o to moc často neprosím, ale dnes jsem nucen udělat výjimku. Pojďme si prosím vytáhnout hlavy z prdelí a mluvit k věci...ten film není o černých a bílých, tlustých ani hubených, je to o tom, že existují mezi námi lidi, kteří jsou zmrdi, a pak taky ti, kteří se proti nim dokáží postavit, nebo je okolnosti donutí. Nic víc ani míň. Na základě komentářů se ptám sám sebe, jestli si vůbec můžu dovolit vyslovit taková strašlivá ultranáckovská, rasistická, fašistická, xenofobní, homofobní, romofobní spojení jako třeba Černý kašel, Černý pasažér, Černý Petr, ba dokonce Černá perla, nebo si tím vysloužím zavržení a zatracení v pekle na věky věků...? Jste směšní... ()

gotham

Kvalita jde ještě dolů, teď už se na to skoro ani nedá koukat. Docela by mě zajímalo, jak dlouho vymýšlel Magnusek takhle stupidní scénář, odpad jsem nedal jen proto, že na světě pořád ještě existují hrůznější počiny, na tohle se pořád ještě dá jakžtakž koukat, ale do čtveřice už bych osud nepokoušel. 10% ()

eMeMko odpad!

Po prvním dílů, který, ač natočen amatérským způsobem, měl dejme tomu ještě nějaké to poselství, přišel druhý a třetí, které mezi sebou soupeří o titul nejhorší český film poslední doby a to hlavně ze tří důvodů. Za prvé: opět strašné "herecké" výkony, které zacházejí dokonce tak daleko, že neherci hrají líp než profesionální herci. Za druhé: pan Magnusek byl sice možná skvělý učitel, ale jako herec, scénárista a hlavně režisér nestojí za nic. A konečně za třetí: příběh, pokud se tomu tak dá říkat, nemá hlavu ani patu, je dost často nelogický, většinu z úmorných 97 minut zabírá vata a zbytek je vyplněn flashbacky z předchozích dílů. Popravdě řečeno, děsím se dalších projektů tohoto filmařského šílence. ()

lobo87

Uzavretie trilógie, ktorej myšlienka i úmysly boli podstatne lepšie, ako prevedenie na filmové plátno. S kvalitnou réžiou a hereckým obsadením to mohla byť silná dráma. Magnusek si však zaslúži obdiv, že svoje filmy dokáže (netuším akým spôsobom) opakovane dostať do kino distribúcie... 20% ()

Vivian

Prvotní myšlenka dobrá, ale zpracování - filmařské ani scénáristické - se mi nelíbí. Nevím, jak moc je to odtržené od reality, možná jsem trochu naivní, ale zdá se mi to strašně černé a až příliš jednoznačné, negativistické a depresivní, strašně depresivní. Vím, že ten film chtěl kousnout do palčivého problému, ale nemám ráda, když mi filmař takhle okatě servíruje svůj názor a strašně moc dává najevo, co si mám na závěr myslet. Ta myšlenka by zasloužila mnohem lepší zpracování. Budiž Magnuskovi ke cti, že do toho kyselého jablka kousl mezi prvními, ale asi bude na jiných, aby ho nám divákům podali ve stravitelné podobě. ()

carl.oesch

Ani mi nestojí za to ten odpad dávat. Ale problém je, že nula Magnusek se pokusí natočit rádoby objektivní film, který ukazuje, co je značná část Romů skutečně zač. Místo toho jsme zaplavováni a zaplevelováni hyperkorektní propagandou, která zásadně ukazuje Romy jako nebohé oběti rasistické "bílé" většiny....kdyby se někdo opovážil podívat na problémy s Romy opačným způsobem a hlavně PRAVDIVĚ a OBJEKTIVNĚ, neměl by Magnusek s tímhle trojopusem šanci. Jenže když Českého lva dostane Cesta ven a hlavní představitelka jenom proto, že se jedná o drama o Romech a ona je Romka, nedivme se, že podobný opus si své diváky znovu a znovu najde. ()

blondboss odpad!

Toto už ozaj nie. Trápne banálne vyvrcholenie ešte trápnejšej série. Celý dej by sa kľudne vmestil do 90-minútového podpriemerného filmu, ktorý by nezniesol akékoľvek parametre kvality. Predvídateľné ako prasa, maximálne nesympatické hlavné postavy, rasistické ako blázon a do toho všetkého Magnusek, ktorý má pocit, že je režisérom sveta. Dejovo neskutočne pritiahnuté za vlasy a úplne mimo reality. Fakt nechápem, ako niektorí kvalitní herci mohli prikývnúť na takúto žumpu. 15 % ()