Učitel Tomáš Majer si zavolá ve škole tři chlapce do tělocvičny, kde jim oznámí, že se je chystá mučit a vytahuje z tašky různé mačety a tyče. Poté všechny nějak napadne. Jednoho střelí, další zmlátí. Poté se probudí ve své posteli. Byl to sen. Z televize se dozvídáme, že Tomáš Majer je skutečně podezřelý z vraždy tří studentů. Sledujeme Majera, který vzpomíná na své působení ve škole. Děti zde byly sprosté a bez jakékoliv autority k učitelům. Novináři sledují paní Majerovou a chtějí jí položit nějaké otázky. Ona zajde do domu, kde naopak čekají sousedé a stěžují si, co vyfasovali za sousedy. Ve škole se okleštěnému učitelskému sboru představuje nový ředitel Halbich. Majer opět vzpomíná na to, jak byl ve škole. Jeden z rodičů romského chlapce si k němu přišel stěžovat, že mu prý mlátí syna. On tedy řekne, že ho mlátit nebude a že mu bude psát poznámky, které pak pošle na město a to rodině sebere přídavky. Otce to samozřejmě zneklidní a náhle otočí a pustí se do svého syna. Do školy přijde inspekce, která řediteli oznamuje, že ministerstvo bude chtít školy tohoto typu zrušit. Tomáš Majer opět vzpomíná. V rádiu hlásí, že na zvláštní škole byla zavražděna jedna učitelka a to pravděpodobně samotnými žáky. Také vzpomíná, jak při vaření děti nasypaly do polévky marihuanu a tu pak snědla i jedna učitelka. Jistý pan Dostál chce, aby se Majer co nejrychleji našel. Posílá jednoho svého muže na radnici, ale tam se dozvídá, že se Dostála už nikdo nebojí a že už nemá takový vliv. Do školy přichází novinářka, která chce psát o zdejších vraždách. Baví se s jednou zdejší učitelkou a říká, že nemůže uvěřit tomu, že by učitel zabil tři žáky, stal se ředitelem a poté na škole ještě rok učil.  Ministerstvo vnitra řeší, zda v případu nedošlo k velkému pochybení policie. Do školy nastupuje nový zaměstnanec, zjišťujeme, že je to muž, který pracuje pro Dostála. Do ředitelny vtrhnou rozzuření rodiče, kteří nejsou rádi, že jejich děti chodí do školy, kde se zabíjejí děti. Kapitán Ševčík jde do nemocnice za mužem, který tady leží ve špatném stavu a chce se zeptat na Majera. Bývalý školník však nechce s policií o ničem mluvit. Ve škole skupinka romských dětí napadne a šikanuje chlapce. Majer si v novinách přečte, že zemřel jeho dědeček. Vzpomíná, jak mu babička říkala, že by se měl policii vzdát. Když je nevinný, tak ho soud osvobodí, ale děda naopak namítal, že v této republice ne. Policie chystá zásahovou jednotku, jelikož si myslí, že Majer navštíví pohřem svého dědy. On se na hřbitově skutečně ukáže a policie si ho všimne. Jemu se však podaří nastoupit do auta a ujet.  Zásahovka ho dojede, zablokují mu cestu a zatknou ho. Zpráva okamžitě proletí všemi médii. Šéf chce po jednom ze svých právníků, Václavu Mádrovi, aby se ujal případu. Jde o velmi mediálně sledovanou událost. Mádr s tím souhlasí a případu se chopí. Do školy nastupuje nová učitelka a okamžitě zjišťuje, jací jsou zdejší žáci. Vulgární a bez jakékoliv autority. Jeden z žáků na ní má sexuální narážky. Manžel jí po práci vyzvedává u školy a mladík má opět nevhodné řeči. Manžel se k němu vydává ale on ho udeří a povalí na zem. Majera ve vězení navštěvuje předseda jedné nacionalistické strany a vyjadřuje mu plnou podporu. Věnuje mu knihu s názvem Pravda o cikánech. Majer knihu vezme a udeří ho s ní. Nastává den procesu. Před soudní budovou jsou velké protesty romů. U procesů vypovídá velké množství svědků. Školník, který byl až do této chvíle v nemocnici také předstupuje. Vypovídá, že všechny ty děti měly zemřít. Nikdo z nich prý netuší co dokážou. Starostce poté vyhrožují muži od Dostála, který je nyní v domově důchodců. Má si prý uvědomit, díky komu je starostka. Starostka vzpomíná na to, jak jí šikanovala skupinka mladých romek, když ona sama byla malá. Poté je také jako svědek u soudu a i ona je na straně Majera… (TV Prima)

rublik05 odpad!

Asi se mělo jednat o grandiózní vyvrcholení původně trilogie Bastardů, to by se však nesmělo pokračovat v trendech stanovených zejména předchozím dílem. Jedná se zejména o otřesný střih a nehezkou kameru. Ruku v ruce s tím je pak absolutně nefungující atmosféra, kterou opět zabíjí i nevhodná hudba. Výkony herců tak nějak korespondují s kvalitou, respektive nekvalitou scénáře. Snímek za celou hodinu a půl nenabízí nic zajímavého či alespoň koukatelného, příběh je složen z hromady na sobě nenavazujících a nesmyslných scén. Hodina a půl se neskutečně vleče, intenzivní nuda je takřka všudypřítomná, film nezachraňuje ani závěr, potencionální zlatý hřeb celého filmu, který je tak odfláknutý, že z velkého odhalení zůstane jen velké zklamání. Tady už není co hodnotit. 0/10. ()

Psycho.R odpad!

Tak Tome, konečně Tě poznávám. Dostal ses k režii a nastala muka. Tohle je peklo podle Magnuska, jak ho znám. Málokdy me bolí oči z kamery, uši z dialogů krvácí a dostávám migrény, ale tady to klaplo. ()

donkocicak

Ano, film nutí k zamyšlení, to je pravda. Na druhou stranu - byla to víceméně nuda, Tomáš Magnusek není moc dobrý herec a ani režisér. Kdyby se celý tento třetí díl zkrátil na nějakých 30 minut a přidal se jako finále k epizodě č. 2, nezlobil bych se. Stále se nemůžu ubránit dojmu, že to šlo natočit daleko lépe a že to působí poněkud roztahaně a nedodělaně. ()

dewil21 odpad!

Ano, film, který šokoval veřejnost má již třetí šokující pokračování! Drama skutečně a bez přetvářky ukazuje tvrdou realitu naší doby. Kam až tohle dojde, budeme li jen nečinně přihlížet??? Já to vim...Magnusek natočí další film... ()

snek888

Proboha proč 5 hvězdiček? Protože poselství filmu je jasné a kdo jej nechápe .... asi studoval na zvláštní škole. Kdyby film řešil fiktivní problém, ohodnotím ho jednou hvězdou. ()

masekjc

Celkem důstojné zakončení odvážné ale víceméně amatérské (3. díl nejvíce) a hloupé trilogie na téma školství a rasismus. Je až s podivem že se to dalo natáhnout na tři díly, ale budiž. Pokud ale přeskočíte prvních 70 minut nic podstatného vám neunikne. Přesto na korpulentního Magnuska nelze zanevřít a naděje že přijde v budoucnu s něčím smysluplnějším je silnější než on sám. Hodnocení celé trilogie: 4/10 ()

ANTYCHRYST

Uf jsem nepoučitelnej.. tohle je největší sračka z největších!! Jestli na tohle jsou peníze tak už nic nechápu. Z 97 min. je 70 min vzpomínky z minulejch dílů. Jednu hvězdičku dávám za tu drzost něco takového natočit. Ještě že existuje zrychlený přehrávání filmu, ale i tak naprosto ztracených 50 minut. Ať mě někdo vysvětlí, kde ten zoufalec a tragéd Magnusek bere na takové sračky peníze. ()

JohnZ87

Sestupná tendence série se bohužel potvrdila, v tomto ohledu zůstává nejlepší první díl, u kterého mohlo podle mě zůstat. Méně je někdy více a v případě Bastardů to platí dvojnásob. Trojka už mi přišla jako nastavovaná kaše protkaná depresí a němými scénami. Spousta herců pronese za film jen několik slov, někteří dokonce nemluví vůbec. Jedno ale Tomáši Magnuskovi upřít nelze - je to dost možná rekordman, co se týče upsání počtu českých hvězd do jeho projektů (Pamětnice, Školní výlet, Bastardi,...). Tolik českých legend se sejde jen v málokterém filmu a jemu se to podařilo hned několikrát. I když mají třetí Bastardi sem tam i pár světlejších chvilek, film bohužel po většinu stopáže nudí a snaží se šokovat. První film fungoval celkem dobře a člověk se občas i zasmál. Je pravda, že Tomáši Magnuskovi nelze upřít odvahu. Do projektu na takto společensky bolavé téma by se jen tak někdo nepustil a on na tom postavil dokonce celou trilogii. Jeho projekty jsou v určitém ohledu zajímavé a jedinečné, ale bohužel nejsou zdaleka pro každého. A třetí Bastardi příliš nefungují ani jako samostatný snímek, ani jako vyvrcholení série - jak už jsem psal výše, mohlo zůstat jen u prvního dílu. 35% ()

Godhaj odpad!

,,Co to tady máte? Na co se to koukáte? Dejte si to aspoň na celou obrazovku.“ Do třetice všeho špatného! A tentokrát se nám Bastardi stáhli do melancholičtější roviny, která vyznívá ještě křečovitěji a amatérštěji než předchozí dva pokusy o film. Tvůrčí neschopnost zde eskaluje v podobě opakovaných záběrů, které ale nedávají žádný smysl. Zcela mimo je druhá polovina příběhu, která se snaží o celosvětovou aféru, která hýbe českým veřejným míněním a celou společností. Tento film přitom nefunguje ani v těch nejzákladnějších prvcích. Herci jsou mimo a jejich repliky působí nepatřičně jak z nějakého šíleného snu. Nepříjemně znějící soundtrack je na stejné brdo jako ve druhém filmu. Co mi ale nejvíce vrtá hlavou, je, že se tento film navzdory své špatnosti vehementně snaží o hluboké poselství. To už na mě bylo prostě příliš! ()

epoh

Bývá v českých končinách zvykem nevyčnívat a k ničemu se nevyjadřovat, a když to někdo udělá, ukazovat si na něj. Bastardi ukazují na zdevastovanost českého školství, na problematiku života na severu Čech, na nepřizpůsobivost etnika a na debilnost myšlenky rušit zvláštní školy. Ti, kteří ty problémy osobně znají, vědí, že film nijak nepřehání. Intelektuálové nevystvršivší nos od svých počítačů do reálného života netuší a dští pseudointelektuální špínu. Bastardi jsou výjimkou, že se nebojí mluvit otevřeně o věcech, které nejsou košer, a to bez politické korektnosti. Za to dostávají za uši. Ale za to si přitom zaslouží pochvalu!!! ()

kedu

5 hvězd za odvahu ukázat na problém, mluvit o něm, dát do realizace filmu peníze, snášet urážky multikulturalistů a lidí, kteří nevěří tomu co vidí... Správně by takový film měla natočit ČT, tím by se vyřešil alespoň technický a dramaturgický problém, nicméně na povaze sdělení by se nezměnilo vůbec nic. Známí herci hrající v trilogii se angažovali z prostého důvodu. Věděli, že díky jejich přítomnosti Magnuskova snaha nezapadne pod stůl a alespoň pár set či i tisíc lidí uvidí a uslyší to, o čem se vyprávějí vtipy po hospodách, ale mainstream o všem většinou mlčí, maximálně sem tam naznačí, že se něco děje, že asi není něco v pořádku, ale hlavně je ticho po pěšině. Téma je velmi nevděčné a vlastně podobné například fiktivnímu úsilí natočit film o židovském lichváři sedícím v bance jménem FED a osnujícím plány na zničení Západní civilizace v podobě jak ji známe a s touhou vybudovat New Order. Takový tvůrce by jistě dostal nálepku antisemity a pravděpodobně by dopadl velmi špatně. Prostě témata jsou někdy košer a někdy ne. Z tohoto úhlu viděno, je značné množství negativních příspěvků vysoce pravděpodobně hlavně od autorů komentářů majících velmi blízko k vyvolenému národu, který to s námi všemi jistě myslí jedině dobře:-) ()

borohub

Velmi mě tento snímek překvapil, už jenom z důvodu, že u většiny filmů třetí a další díly stojí za vyliž prdel. Proto hodnotím stejně jako 1 a 2. Film má hloubku a mě hrozně nutil se nad tím zamyslet, protože opravdu tento film k zamyšlení nutí. Co se mi na tom filmu nelíbilo bylo to přeskakování z minulosti do přítomnosti pak zase chvilku byl sen prostě divák v tom měl hrozně rychle bordel. Konec je dobrej a celý film dovršuje. Otázkou pořád zůstává jestli při jedničce počítali že to takhle dopadne nebo to vymysleli pak co to začlo vydělávat. Ale tak co už výborná podívaná, ipřesto že magnusek neumí hrát. ()

Cucina_Rc

Bývá v českých končinách zvykem nevyčnívat a k ničemu se nevyjadřovat, a když to někdo udělá, ukazovat si na něj. Bastardi ukazují na zdevastovanost českého školství, na problematiku života na severu Čech, na nepřizpůsobivost etnika a na debilnost myšlenky rušit zvláštní školy. Ti, kteří ty problémy osobně znají, vědí, že film nijak nepřehání. Naprostý souhlas!! Buďme rádi, že realitu skutečně někdo natočil a vůbec nepřeháněl. Proto nesuďte jak byl film natočený, ale na co byl zaměřený. ()

piglit

Rasizmus? Nebo realita kolem nás? Každý si přebere podle svého vidění světa. Ale až nám bude skupinka towelheadů pižlat krk tupým nožíkem a natáčet to na mobil, aby to mohla nahodit na youtube s veselým skandováním "alláhu akbar"... Tak to už bude docela pozdě. ()