Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Motinski

Istejšie 3* ako pri prvej časti. Stále však málo. Výmena režiséra pomohla, akčné pasáže boli efektívnejšie a fungovali viac aj scény kde bolo treba pracovať s emóciami diváka. Príbeh sa rozvetvuje a ajkeď prím hraje opäť aréna, dianie mimo nej už nie je tak mdlé. Propaganda a ukážka totalitného režimu je viac cítiť a Snow pôsobí nebezpečnejšie. Napriek vážnejším témam ale stále ide o young adult zábavu. Hlavná myšlienka o sile jednotlivca, postavení sa tyranom, zmysle hier o život, to všetko stojí na krehkých základoch. Katniss a jej kolotoč citov (Hemsworth vs. Hutcherson) bol pre mňa dosť rušivý a málo uveriteľný prvok. Záver nevygradoval tak silno ako som čakal (hlavne pri druhom pozretí som bol sklamaný) a na pokračovanie sa teším hlavne pre to že chcem vedieť ako všetko skončí. Najlepší diel série, všeobecne ale priemer. ()

Remivsremi

Vyzrálejší, semknuté, filmařsky zvládnuté a naštěstí bez hrůzné shaky cam. Pomáhá tomu i prostor pro padoucha. V sázce je ještě více než minule. Herci jsou sehraní. Působivé pokračování. ()

kristianzen odpad!

Film je režijně na mnoha místech nepochopitelně špatně pojatý. Příběh má velký potenciál, ale je velmi nedobře uchopený na to jaký to je velkofilm, kolik času se muselo věnovat přípravám a kolik stál miliard korun. Scenárista vypráví přes slova místo přes obraz, navíc se mluví o tom, co vůbec neposouvá příběh (především v první půlce, třeba rozhovor Snowa a hrdinky, kdy prezident mluví pár minut o hrdince a jedovatých bobulích - wtf?! a to sem věděl první dil a vím o co jde..) ani nenechá člověka vklouznout do nitra postav, jsou ploché, nevysvětlené, nic. Režisér neumí pracovat s gradací a velikostí záběrů, nesmyslně nám cpe neustále přes celé plátno kina téměř velké detaily obličejů postav ať už se baví o čemkoliv. Chtěl jsem z kina odejít, ale nakonec jsem to překousl. Bylo to dobré učení jak se nemá dělat film. Druhá půlka je o něco lepší (asi proto že už se tam tolik nemluví a konečně tam o něco jde). Jsem v úžasu z toho že to lidé tak dobře hodnotíte, ale je viděť že pokud člověk chodí na samé komerční blockbustery pro mladé tak mu z oné "přirozeně podobné filmové kvality" poklesne žebříček hodnocení a filmu dokážete mnohé odpustit. Neberu Vám to, jsem rád že se Vám to líbilo a jestli Vás to inspirovalo, skvělé. Však ve mě to vyvolalo velkou nechuť. Dovoluji si dát odpad kvůli vysokému hodnocení, jinak bych jednu až dvě hvězdy dal. naprosto nechápu že režisér F. Lawrence, po mých oblíbených filmech jako Constantin a Já, Legenda, stvořil toto. Nechápu. ()

MagsMoses

Na film jsem se nejdřív moc netěšila, aby mě nezklamal, ale hned, co jsem vstřebala kinovou atmosféru, jsem se začala těšit neskutečně.A film jenom vychválím. Ano, nebylo tam mnoho chvil z knížky, ale nemohli do fimlu nacpat naprosto všechno. Ze začátku byl rychlejší rozjezd, než jsem čekala. Film vás nenechá ani na chvilku vydýchat, protože hned po jedné akci se řítíte do druhé. Žádné nudné scény, ani protahování. Záběry už nejsou rozklepané, jako u předchozího dílu. Celý film jsem byla napjatá jako tětiva Katnissiného luku. (A oceňuji, že i ostatní hlavní role dostaly mnohem více prostoru a ukázaly konečně, co v nich opravdu je. Opravdu, potlesk pro Peetu, Effie, Haymitche, prezidenta Snowa... ale samozřejmě i pro Katniss a nové postavy jako Beetee, Johanna a Finnick... . Vlastně tleskám všem, protože všichni byli naprosto skvělí... nedělám si srandu, opravdu jsem-jako jediná- tleskala.) Teprve až při závěrečných titulcích jsem se uvolnila, spustila hluboko do sedačky a přemítala v hlavě, co jsem právě viděla. Ještě při zpáteční cestě domů jsem byla naprosto mimo a pořád nad filmem přemýšlela. ()

Kamkon

Konečně jsem se těšila (i když jsem měla v hlavě problémy s autem) a těšení se vyplnilo! Moc pěkně zpracovaná knížka, důležité momenty byly vypíchnuty. Představitelka Katniss sice dost dobře nezvládá vypjaté scény (přišla mi dost křečovitá), ale stále skvěle ztvárňuje hlavní postavu, zmítající se mezi strachem o životy rodiny i 2 nápadníky. Josh Hutcherson v úloze Peety mi do postavy stále nesedí, ale oproti 1. dílu se hodně zlepšil! Někomu může začátek připadat trochu zdlouhavý, (v kině jedny z mála představitelek střední generace odešly už po půlhodině, hrozná škoda, ale jejich) protože akce začne až v druhé půlce, ale skvěle to vynahrazuje a dohání. Mile překvapila Jena Malone v roli jedné z účastnic her - ta holka má fakt talent a svůj čas proměnila výborně. Klidně bych na film šla znova, protože mě značně rušila neustálá diskuze teenagerů v další řadě, protože ten film stojí i za více než jedno shlédnutí. Konec mi připomenul konec Tenkrát v Americe - slečna Lawrence se ukázala (jo, je to jako v knížce) ()

Simpoch

Jáááj tohle se povedlo! V jeden den jsem měl možnost shlédnout tuhle lahůdku a dvojku pana Hobbita - Hunger Games s úžasnou Jennifer jasně zvítězily. Je to asi tím, že tenhle filmík vycucal z knížky to nej a nemá hluché místo, což je při takové stopáži výkon. Právě proto se tolik bojím toho rozdvojeného třetího dílu... To je vážně nemoc. No snad se s tím Francis nějak popasuje a dopadne to lépe než konec toho nešťastně rozsekaného Hobbitka dvojky. Palec hore. ()

Haretix

Ano, konečně to tam je. Francis Lawrence to řádně nakopl a po nudné jedničce tu máme precizní atmosféru, skvělou režii, dobře napsaný scénář, líbivá romantická linka a zatraceně sexy Jennifer Lawrence. Jen malá výtka za to finále, pro příště ještě více tlačit na pilu. Jinak spokojenost. ()

Honzek

Výměna režiséra tomuto snímku alespoň v mých očích rozhodně pomohla. Francis Lawrence ukázal, že tato značka může být zábavným počinem i na obrazovkách a možná proto mu přiklepli i další pokračování. Musím uznat - a neříká se mi to lehko - bylo to pěkné! A velmi se těším, jak to celé Francis dokončí! ()

ivan_drago

Závěrečná jakžtakž zajímá půlhodina nemůže spoasit předchozí hodku a půl nudy... Film prakticky kopíruje první díl... až naten TWIST na závěr... jako nečtenář jsem čekal větší odhaletí toho "severokorejského" řežimu a né "bravíčkování" mezi hlavními hrdiny... postavy, které se objevují ve vražedné hře společně s Katniss a Peetou jsou zoufale nudné a fádní... Vše zachraňuje PSH a Tucci... vůbec jeho Entertainer je mou postavou nejoblíbenější... No a hrátky na ostrově debilitou přímo čiší a jsou z celého filmu vůbec nejnudnější.... No nic, uvidímej jak to vymysleli ve trojce... A ještě s filmu nechutně čpí závan přístupnosti, takže náš skutečně zlý a špatný prezident Snížek a jeho povedený režim vyznívají jaksi do ztracena... ()

viperDavid

Byl jsem jeden s těch co se první díl velmi líbil. Dokonce jsem si i přečetl knihu. Pokračování mě však úplně pohltilo. Nadšení je slabé slovo. Je mi u prdele jak moc je to nelogické, nebo nostalgické. Hunger Games prostě miluju a ani Verbal mě neodradí. I když ten to miluje ještě víc než já :) 5* ()

Honzíno

Tenhle film je pro mě nadrpůměrný a svým způsobem i zajímavý, ale.. Jennifer Lawrence je bohyně! A moje nová femme fatale. Takovou slečnu bych chtěl doma, nebo venku, nebo kdekoli, to je jedno. ()

Mrkvič

Tahle serie mě pomalu začíná zajímat. Výměna režiséra prospěla napětí děje a už z toho bylo i znát, že knižní předloha bude mít nějakou myšlenku. Konec naštěstí vysvětluje všechny ty nelogičnosti, které se ve filmu kupí. Škoda jen že v příštích dílech bude chybět Philip Seymour Hoffman, jehož postava se tu začínala slušně vykreslovat. ()

kinghome

600 hodnocení, to to ale utíká, no nic, tak k filmu. Filmu strašně pomohlo to, že už se nebere tolik jako film pro teenagery. Jo pořád tam jsou nějaké náznaky ale už to není prvoplánová romance kde víte kdo přežije a kdo je ten největší zloduch. Sice si pořád myslím, že Jennifer je jen nafoukaná kráva, kterou všichni zbožňují naprosto zbytečně, ale nemůžu říct, že by mi v Hunger games nějak vadila. Příběh je zajímavej a nenudí, celé dvě a půl hodiny jsem se nenudila zajímalo mě, kdo kdy umře. Plus krásné efekty a prostě mě to celý bavilo. Jen škoda křiku Jennifer, kterej mě vážně sral, naštěstí byl hlavně ze začátku. Jo a boj v aréně začíná až v hodině třicet, takže víc jak polovinu filmu se řeší úplně něco jinýho, ale to jen tak na okraj. 75% ()

Johnny.ARN

Znesiltelné asi ako jednotka. Odchýlky od knihy boli, hlavne jedna, ktorá však bola úplne že najdôležitejšia, čo ma vytočilo. Inak "akčné", Jenniferka sa snažila a to je asi tak všetko. 3 z 5 ()

LiborGondek

Vražedná pomsta je určitě o něco lepší, než původní film z roku 2012. O tom nemá smysl debatovat, a i když nejsem zarytým fanouškem Hunger Games, tak se mi toto zpracování líbilo. Dokonce jsem chvíli přemýšlel i o plném hodnocení, ale rozmyslel jsem se. Kdyby tu bylo 4,5*, tak ji dám, ale na celých 5* to není. Úplně nejvíc mě naštval konec. Vím, že HG jsou sérií (knižní, nyní i filmovou) skládající se z více dílů, ale čekal jsem, stejně tak jako tomu bylo u prvního dílu, že konec bude "normální" a nějakým důstojným způsobem uzavře tuto kapitolu. Místo toho film donutí diváka udržet napnutého, ještě minimálně 8 měsíců, v případě, že půjdete na další pokračování do kina. Z marketingového hlediska, super, OK, z diváckého nic moc. 80% ()

kumpi

V prvni rade jsem uvital prodlozenou stopaz na dve a pul hodinu, protoze to bylo asi to nejvetsi nestesti filmu z roku 2011. Herecka banda obstala v cele s drzitelkou Oskara dle meho nazoru na vybornou, navic podporena lepsim scenarem nez v dile prvnim. A hlavne za vyraznym zlepsenim urcite stoji novy reziser, ktery se jiz osvedcil predevsim ve Smithove prezivani v NYC. Ve druhem dile svoji skvelou reputaci obhajil a vsichni fanousci teto knizni trilogie muzou s nadsenim vyhlizet zaverecne dvoudilne deni napric revoluci v Panemu. Catching fire konecne pomalu dostava Hunger games na uroven knizni predlohy, klobouk dolu a jen tak dale. Bohuzel uz bez Hoffmana...R.I.P. ()

FaceMan

Že som sa ja do toho zase pustil, ale človek sa učí na vlastných chybách. Oproti jednotke je to posun k lepšiemu. Narozdiel od jeho predchodzu mi tento film ubiehal rýchlejšie. Stále to ale nie je taká rýchlosť akú by som si predstavoval. Pozerať sa hodinu na to jak oni behajú po kraji a vyprávajú jak každý bojovník z kraja položil za nich život mi príde strata času. Spracovanie lesa a prostredia sa mi celkom páčilo ale to je asi jediné. Hercom sa podľa mňa moc do toho nechcelo čo sa odzrkadluje aj na ich hereckom výkone. Stále ale dúfam že v trojke ma prekvapia. ()

Ryuuhei

Po lidi nezasvěcené v tématu Hunger Games, jako jsem třeba zrovna já, to bylo ze začátku poněkud zmatené, popravdě i dost pomalé a nezáživné. Když se to však přehouplo přes druhou polovinu, už se akce rozjela na plné pecky a tento titul, zakládající hlavně na ztvárnění tématu vražedné hry odehrávajících se v aréně, kde odevšad hrozí smrt, nabral dobré obrátky a dokonce i delší chvíli bavil, byl napínavý a o leknutí taky nebyla nouze. Bohužel, i přes to všechno jsem čekal o trochu víc a otevřený konec tomu nepřidal. Ale jinak herecké obsazení dobré, hlavní hrdinka pěkná, celkově dobře snesitelný kousek. I když strašně dlouhý. Aktualizace: Zvýšení hodnocení o 2*. Člověk nesmí být pitomec a zkouknout i první díl série, aby pochopil souvislosti. Navíc, druhé zhlédnutí bylo o něčem úplně jiném. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky