Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Evander

Hunger Games 2 je typickou "dvojkou" a v žádném případě nepřekonává první díl, jak je možné se zde velmi často dočíst. Těžko říci, kdo s tímto nesmyslem přišel, jisté je jen to, že to tu další a další uživatelé papouškují jako poslušné stádečko ovcí. První díl je docela ucházející, byť žádná sláva, druhý díl je o ničem a nepochybuji, že další díly už neuvidím... Jinak řečeno Hunger Games: Vražedná pomsta je naprosto typickým představitelem hollywoodských "béček". ()

JakeG

No .... tak si myslím, že potenciál prostředí, jež vymyslila paní spisovatelka bylo do maxima využito. Napětí, slzy a hlavně .... nikdo mě nepřesvědčí, že Jennifer je nejtalentovanější herečka mladé generace, bo jen málokdo dokáže v podstatě jen obličejem zahrát/nezahrát, to co jiná /viz. trubka ze stmívání s jednou polohou/ ani neví, že to jde :) Jen ty konce jednotlivých dílů serie mi dělají problémy. Čekat se někdy vyplácí, inu jen tak dál! ()

zelda82

Oproti prvnímu folmu velky kvalitativni skok nahoru...Mnohem temnejsi a dospelejsi, i když velkou část hereckého ansamblu porad tvori modelove na spodni pradlo.... ()

nippa

Tak oproti jednotke, ktorú som nemohol vystáť je to obrovský krok vpred. Režisérsky a kamerovo zvládnuté oveľa lepšie ako prvý diel. Každopádne stále tomu chýba akási lepšia práca s napätím a vyvrcholenie, ktoré snáď bude v pokračovaní zúročené. Ktovie možno si to nakoniec niekedy ešte aj prečítam. ()

hazaba

OK, přiznávám, že jsem zaujatá, protože knížky jsem milovala a četla několikrát. Převod druhého dílu se nadmíru povedl, ať již napětím, emocemi, či obrazem. Obrovská spokojenost a těším se na závěrečný díl. ()

Octane

Po úspěšný jedničce tu je ještě úspěšnější dvojka Hunger games. Tenhle díl nám nabízí zhruba hodinu úvodu do toho co se děje v Kapitolu po tom co Peeta a Katniss vyhráli trošku jiným způsobem než vyhrát měli. Film je akčnější cca od poloviny filmu, kdy začnou přípravy na poslední bitvu v aréně. Lepší vizuální triky a herecký výkony než jsme mohli vidět v prvním díle. Jennifer hraní Katniss jde daleko líp než v kostrbatým prvním díle. Celkově je tenhle díl napínavější a propracovanější a jak konec naznačuje, tak v 1. díle posledního dílu se máme na co těšit. ()

Hapretor

Vlastně jednička přes kopírák. Ale se spoustou keců, strašně nudných keců, minimem akce, bez nápadu, bez dobrých hereckých výkonů. Jednička byla aspoň zajímavá, že to bylo něco "nového". Byla i díky menšímu rozpočtu taková více "šedivá", méně "načančaná", tudíž více syrová, tudíž více drsná, tudíž více emotivní a záživná. Dvojka je fakt nuda. Ostatní díly zkouknu jen z nouze a ze zvědavosti, co zas vymyslej za kokotiny. Další příklad zdebilněné filmové série. ()

Ombak▼Penari

Výrazně zajímavější než první díl. Děj je prošpikován emocemi a opravdu vás dokáže v tě pravých okamžicích zarazit do židle. Z každého záběru je skvěle cítit podvědomé zlo a klam, nervozita a strach, divák je spolu s hlavními hrdiny v neustálém napětí. Dobře vidět je i štědřejší rozpočet. I příběh samotný mě zaujal rozhodně víc než první díl a opravdu jsem hltal každý další zvrat a událost. Pro mě je to oproti prvnímu dílu obrovský posun. Rozhodně dobrý film. ()

Ben Nevis

5/5 většinou popcornům nedávám, ale tady nemám co vytknout. Jennifer ze sebe vydává vše, i když tlačit na pilu nemusela. Filmy jako Hunger Games žádné vážné ceny nevyhrávají. Stejně jako knižní trilogie se filmy přesouvají od vyvražďovací zábavy pro teenagery k vážnějším sociálním tématům. Nahnání Katniss podruhé do arény by všude jinde působilo křečovitě a směšně, Collins se s tím však vypořádala famózně. Kritici nejasností prvního dílu by tentokrát měli být spokojeni. Fungování vymyšleného světa je vysvětleno, motivace postav je jasná a rovněž se povedl postupný přerod myšlení lidí od pasívního přijímání represí k naději na změnu. ()

strikeman

Jo, tak je to o něco lepší než jednička - to proto, že jednička byla tak špatná, že natočit pokračování ještě hůř, musel by se toho ujmout třeba Uwe Boll :-)) 2,5 hvězdičky, čili 50% ()

hEROic

hodne podobne jako jednicka, jen o neco vyzralejsi... trosku mi chybi ta krehkost Katniss z prvniho dilu, ale chapu, ze je to schvalne kvuli dejovemu posunu... jinak je to stale krasne dynamicke, dve hodiny utekly jako voda... me to proste bavi a jsem moc zvedavej na dalsi dil... 75% ()

Brody01

Už jednotka sa mi veľmi páčila a toto bolo ešte lepšie! Počas celého filmu som sa výborne bavil, napínavé scény boli super, herecké výkony vynikajúce. Najviac sa mi asi páčili scény kde sa predstavovali účastníci hier alebo keď sa Katniss s ostatnými účastníkmi zoznamovala, tie mi prišli aj trochu zábavné. Možno len na záver by som viac objasnil čo sa to tam vlastne stalo, inak sa ale veľmi teším na pokračovanie! ()

Colleague

Nemám rád ty filmy, kde se mám třikrát dojmout ještě před tím než dojde k akci. Jennifer Lawrence je sice pěkná, ale ten věčně ubulený ksicht jí nesluší. Ještě by mi zajímalo, kde pořád bere šípy. V jednom záběru nemá žádný, a pak hned plný "zásobník". Nad tím nejspíše průměrný teenager nepřemýšlí a hlavně pro něj to asi bylo natočené. ()

oli009

Ohromný zážitek. Zhruba s těmito pocity jsem opouštěla kino. No nutno dodat, že mi opuštění sálu jako takového trvalo poměrně dlouho, jelikož jsem ještě dobrých pár minut zůstala sedět přikovaná k sedačce a snažila se vstřebat všechny ty zvraty, kterých jsem právě byla svědkem. No řeknu vám, jednoduché to nebylo. Ale zvládla jsem to a tak jsem se mohla sebrat a jet domů. A rozhodně jsem se nenudila, protože jsem neustále musela přemítat nad tím co se vlastně před chvilkou stalo. Ale počkat, vždyť to byl jen film, ne realita. Ale tak dokonale napsaný, natočený a zahraný, že jsem celou dobu měla pocit, že jsem jeho součástí. Příběh samotný byl vynikající, ale tento neopracovaný diamant dokonale vybrousil filmový štáb v čele s dvojicí Lawrence + Lawrence. Prostě velkolepý film, který je součástí série, která míří skutečně vysoko. ()

Toka

S Katniss, respektive Jennifer Lawrence, drsnější než Dwayne Johnson na steroidech (čest předváděčce s oběšencem), utekly dvě hodiny jako mávnutím ruky. Samotná hra ztrácí oproti prvnímu dílu dech, ale na úkor přiblížení do totalistického světa a Panemu samotnénu. No, přijít to muselo. ()

Kolssteyn

To by i zenového mistra utahalo k smrti nudou... ale je fakt, že jsem se nedostal ani k polovině, asi nemám se zenem nic společného a s tímhle filmem už taky nechci mít. ()

Heroine

Teda, na vražednou pomstu docela nuda. Vadí mi, jak se pod pozlátkem rádoby hrozivého děje skrývá nelogika hodná pubertálního autora. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky