Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Jakubik

Jednoznačně lepší než jednička ale spíše ve stravitelných slovech smyslu. Film je ucelenější a přehlednější a tak trochu „dospěl“. Celkem si dokáže udržet diváka, ale nevím, zda je to tím, že jsem si jedničku nevybavoval a spíše tápal (a nakonec vzpomněl) anebo je to tím pěkným koncem a jsem zvědav jak se závěr téhle pecky (myšleno ironicky) povede. Z herců bych spíše vyzdvihl ty v těch vedlejších rolích a to především Elizabeth Banks a Stanleyho Tucci. Zbytek je jen taková nuda a, že mám Jennifer celkem rád tak tady se mi moc nelíbila. Pohádka pro ty kterým skončilo Stmívání a hledají nějakou náhradu. No to bych „hladovkám“ křivdil ty jsou lepší než Stmívání… ()

Ondr@932

Skvělé pokračovaní skvělé série Hunger games ! A pod taktovkou mého oblíbeného režiséra Francis Lawrence, který to zvládl na výbornou ... Nebýt první hodiny, která byla celkem nezáživná (ale to i u jedničky) prostě je asi více potřeba nás seznámit s příběhem, ale to bylo opět takové trochu nezáživné ... Druhá půlka filmu, ale byla exelentní (a o třídu lepší než u jedničky). Takže fakt nevím jaké hodnocení dát, je to takové něco mezi ... Zatím dám horší, ale brzy si pustím oba dva díly a poté budu možná moudřejší. Jinak Jennifer Lawrence je skvělá a pěkná herečka ! 80% ()

mirecek

Od jedničky se to dost polepšilo. Doufám, že ty příští díly budou stejně dobré. Žádné nudné zdlouhavý scény, dokonalé kostýmy jsou stále a aréna se dost zlepšila. ()

Cejdl

Po fakt nic moc jedničce je tohle přinejhorším snesitelný. Temnější a drsnější tón rozhodně pomohl. Chvílemi až Orwelovské drama je opravdu skvělé. Potom ale přídou zase ty teenagereské feministecké kecy. Tvůrci se asi snaží film co nejvíce uzpůsobit náctiletým holkám s nulovým sebevědomím ale to je naprosté nevyužití potenciálu toho fiktivního světa. Rádoby emoce mezi postavami pořád nefungují a nic tomu nepomůže ani očividná snaha uměle vytvořit co nejvíce emocionálně vypjatých scén. Co naopak pomohlo je přesun her do tropů. Nudný les vystřídala pestrobarevná džungle, ve které akce působí zajímavěji. No takže dvojka je sice jen malý krok vpřed ale velmi milé překvapení. ()

Dimo

Jen málo fimům se povede být v pokračování lepší. A Hunger Games partří k tomu málu. Už jde do tuhého. V prvním díle se zabíjí jen tak pro srandu, aby se naplnil obsah filmu, nu a zde se zabíjet nechce, tedy alespoň těm "dobrým" ne. Tedy, v druhém díle je méně wtf momentů a situací, takže se do děje dá přeci jen více vcítit a to, že někdo při psaní scénáře opravdu přemýšlel je hodně znát. Povyroste-li třetí díl minimálně o půlku tak, jako díl druhý oproti prvnímu, bude to docela šťavnatě uzrálé masisko. ()

bolf!k

Scénáristický nesmysl bez jakékoliv sebereflexe. Ale opravdu, chvílema je to hloupý, až to bolí a ničím se to nelíší od Twilightu. Radši Equilibrium, které si nehraje na víc, než doopravdy je, než tohle. 30% ()

Pacek

Jedničku jsem nasraně zodpadoval, tohle dílo si to ovšem nezaslouží. Minimálně o třídu lepší herecké výkony, propracovanější příběh a o něco uvěřitelnější scifi. Jennifer už taky nečumí jako gangbang whore, její parťák přesedlal z debilních gay výrazů jenom na debilní výrazy a Liam Hááá.....počkat....co tam vlastně udělal? Nemůžu si pomoct ale ten kluk by měl dostat cenu za nejzbytečnější roli vůbec. Nebo jestli je tam schválně a ke konci si pak všeci střihnou trojku? No.....musím říct že Peeta vypadá trošku jako Miley :) ()

KafuR

To, že se celý film (mimo ty šašky v Kapitolu) oblékl to tmavšího hávu, není rozhodně na škodu, ale jinak že by to štáb s novotama přeháněl, se také říct nedá. Z kůl sedmnáctky se stala faktkůl osmnáctka, která svoji filozofii ohledně střídání chlapů podle jejich relativní blízkosti tady převádí dokonale do reality, a to až tak, že se jeden nestačí divit, co všechno dokáže zamaskovat za akutní hormonální nestabilitu. Aréna tentokráte celkem nudná, trpí nedostatkem prostoru (ve filmu) a nadbytkem spojenců, a celé to nezachraňuje ani přemíra snahy shlukovat se na místech, kde vás může zabít ta nejnepravděpodobnější věc, ať už to je ta fujfuj mlha anebo nadržené opice. ()

Bollek

Asi i lepší než první díl, ale k dokonalosti pořád chybí velký krok. Víc to odsépá, děj je akčnější, herci lépe hrají, postavy jsou zajímavější. Po shlédnutí se ale nemůžu dočkat dalšího dílu a to je vždy dobré znamení. ()

rukay

Fíha... když jsem si o prvním filmu Hunger Games (2**) myslel, že byly hranice absurdnosti posunuty na samý práh debilnosti, tak to jsem ještě netušil, jak infantilní a stupidní to nakonec může být. Čeho však lituji nejvíce, je možnost, že Francis Lawrence si ještě šetří nějakou trapnost a naivní provedení na třetí dějství. Pak tedy potěš koště. Osobně vůbec nechápu, jak je vůbec možné, že něco takového má zde na CSFD 74%!! Sakra, kde jsou všechny ty revoluční nápady a zajímavá zpracování emotivních momentů o kterých tu kde-kdo píše?!? Mně se spíše než napětí, zmocňoval velice silný dojem, že na místo druhého dílu koukám snad jen na prodlouženou jedničky - s drobnými dějovými obměnami. Nově jsou tu nějaké nevýrazné, veskrze brzy umírající postavy. Aktéři s delší trvanlivostí opět neprošli žádným charakterovým vývojem, a co se alespoň drobného záblesku originálního nápadu týče - hledali by jste jej také zcela marně. Nevím jak pro Vás, ale pro mne je neherecký rozpolcený pohled Jennifer Lawrence a její neustálý “tichý vzdor” vůči režimu, který bych nezval nejnelegočtějším postapo establišment - hned za Snowpiercerem (2**) - už kapánek nuda. To navíc také proto, že takový vzdor se spíše než v očekávání revoluce, zvrhl v očekávání, zda hlavní hrdinka políbí spíše toho, nebo toho druhého. Přičemž všechny by mohl v hereckém výkonu směle nahrazovat libovolný druh kořenové zeleniny. Celkově 1* - je to B-čko ale ty utopené prachy je tam přeci jen někde vidět. Ble. ()

chaotic

Kde to mám podepsat? Dostali jste mně, chci více! Stálé budování universa a postupné přilévání pomyslného oleje do žloutku dělá skvělou majonézu stejně tak jako skvělou sérii. Chci více, jasné? Ale zadarmo to nebude, stačí jedno škobrtnutí (přecijen stále se pohybujeme na velmi tenké teen hranici s naprosto neznámými herci a zatím homoneherci) a celá iluze se mění v Bčko na nedělní odpoledne! ()

Plechpetr

No o poznání lepšího filmu jsem se tedy nedočkal a tak si dal stojím za svým, že tahle rádoby show je pěkná kravina. ()

Vabr

Ve zkratce vezměte můj koment k prvnímu dílu a jen přidejte tohle: Zajímavější lokace džungle, která mi ale stejně přišla trošku nezajímavá, protože se jedná skoro o to stejné jako les. Jsem rád za stejně dobrý představení s hráči. Postavy tu jsou o něco zajímavější a nástrahy taky. Killy jsou lepší a akčnější. Moc to nenudí, ale prostě platí to stejné, a to, že mi prostě v Hunger Games něco chybí. Pořád tomu chybí něco, co by mě doslova upoutalo na židli. Nemá to tu 100% šťávu. Chtělo by to možná víc delších akčních scén. Vyhodnocení: Zvrat na konci nabádá k zajímavému dalšímu dílu, tak snad už tam bude ta černá vodu, kterou si pamatuju, když jsem byl menší ()

Razzor_82

Druhá hladovka je dospělejší a temnější. Příběh se posouvá dopředu a přichází ten správně špinavý svět a to díky změně režiséra. Atmosféra kvůli nepokojům v krajích výrazně houstne. Praktiky prezidenta Snowa jsou krutě šílené. Jennifer Lawrence je opět skvěle akční a držíte jí všechny palce aby celé hry přežila. Postavy jsou mnohem propracovanější a dějové zvraty zajímavější. Druhý díl není zaměřen čistě na boj v aréně. Z generické sci-fi se podařilo Lawrencovi udělat dramatický boj o přežití. Useknutý konec a nelogické pasáže jsou na škodu. 6/10 ()

FeriusParfax

Mohli tam vzniklá spojenectví trošku víc vysvětlit. Takové nedotažené se mi to zdálo. Samozřejmě si opět všichni učůrávali z Katniss. Já teda ne! Ještě důležitější než v předešlém díle. Ale byla tu spousta postav, které mi byly sympatické, takže si to zaslouží o hvězdičku víc než jednička. Nejlepší byl Haymitch, který jako jediný dokázal říct té naduté slepici krutou pravdu do očí a nepáral se s ní. A taky ten brýlatý, černý chytrolín. Takovej správnej chytrej podivín :) ()

lol xD

Celkový snímek se mi opravdu moc líbil, byl vážně skvělý, ale když se v tom začnu pitvat, pár věcí na tom najdu. Pro mě zvrat nastal, až když se všichni dostali do arény. Ovšem pak to mělo rychlý spád, v aréně moc dlouho nepobyli a šup sem, šup tam, najednou konec. Moje první věta po skončení filmu byla: "To si dělaj srandu ? Když nevědí jak udělat konec, tak tam hoděj konec?!" Trochu mě to zamrzelo, že všechno šlo pak strašně rychle, ale nechci si to zkazit přemýšlením o chybách, takže se nechám strhnout celkovým dojmem. 5* :) ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky