Vymítač ďábla

• Česko Exorcista (více)

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že se dceřino chování pomalu začíná měnit. Mluví sprostě a obličej se jí křiví do děsivého šklebu. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se stále horší a teď už napadá i své okolí. Hlas se jí mění a ona komunikuje se svým okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přijde s návrhem obrátit se na církevního specialistu, exorcistu. Matka to zprvu považuje za hloupost. Když se dívka změní v ďábelskou stvůru, která zabije jejího přítele, nezbývá jí nic jiného než se obrátit na vymítače ďábla. (TV Nova)

LAZZiO

Su dva pocity strachu pri sledovani hororu : ten ktory pocitujeme stale a ten ktory obcas prichadza nahle a necakane , tento lakaci skvost kombinuje oba. Riadna sialenota. :-) ()

DaNQa

Regan posdne diabol. Na žiadosť matky ju navštívi kňaz, ktorý sa rozhodne vykonať rituál exorcizmu. Zo začiatku sa to trošku vlieklo, ale potom to bolo super. D obry film na to, že je taky starý. Neboli tam žiadne čudne efekty ami gumene masky, ako som čakala od takéhoto filmu z 1973. Mne osobne sa to veľmi páčilo. Hlavne keď tá malá behala po stene a krútila hlavou to bolo super. Celý film mal takú fajnú strašidelnú atmosféru. Nebol to krvák ani nič brutálne, ale človeka očas priam zamrazilo od strachu. ()

bocy

Na to aký starý je tento film vcelku újde. Ale chválospevom, ktoré som si na tento film pred pozretím vypočul sa určite nevyrovná.:-( ()

johael

Zásadní děsufilm! Po prvním shlédnutí (na zahraniční TV, 1988) jsem zažil nefalšovaný duševní otřes, protože setkání s ďábelskými výjevy jsou pro neškolené oko a ucho odkojené budovatelskými totalitními chlácholivými materialistickými seriály zážitkem vpravdě šokujícím. Než jsem se zocelil v otrlého vanhelsingovského kopače do satanských pozadí, uplynulo hodně vody. Dnes Exorcistu klidně snesu sám a o půlnoci v Transylvánii. Přesto ho respektuji jako jediný horor, který mě kdy opravdu vyděsil. ()

mistrpropr

vynikající.starý horory maj prostě něco do sebe. atmosféra místy opravdu děsivá a ta malá holka jako ďábel byla fakt úžasná. proč se podobný horory nemůžou točit i dneska?jsou podstatně lepší technologie ale s atmosférou jsem se solidně dlouho nesetkal... ()

P/\/EL

nevim, co ste viděli.......za všelijaký verze...ale mě to přišlo strašně strašidelný.......strach, napětí, to hlavní, co lze od horroru chtít (skvěle nadčasové....vždycky to bude fungovat...u někoho asi né...ale......co to je asi za lidi...hm, jasně...faktor očekávání..cynismus.......tisíc pitomovejch pořadů a dokumentů a ukázek z filmu........)..........prostě zvládlý na výbornou..........Mimochodem...to V moci Ďábla sem viděl......na HBO....to mi přišlo jak něco docela dost televizního..ale nebylo to špatné........vymítání je pořád dobré téma........... ()

endemit

Kdysi za komančů, kdy člověk o horor téměř nezavadil tam snad nějaké to mrazení v zádech bylo, ale když jsem tento film viděl nyní znovu, musím říct, že mi spíš připadal jako parodie. ()

pekkanik

Aj keď si odmyslím tie "šokujúce" a "rúhavé" scény, stále je to výborná psychologická dráma; Ellen Burstyn v úlohe nervóznej herečky a zúfalej matky je výborná, vystavanie príbehu a gradácia napätia mi neuveriteľne sedia (je to pomalé, ale rýchlejšie tempo by neumožnilo vychutnať si záver), "odbočenie" do vzťahu otca Karrasa a jeho matky v celkovom kontexte vrcholí v izbe malej Regan; Oldfieldove Tubular Bells mi tu príliš nesedia, ale budiž, vtedy to bol hit... Výborný film, nedá sa ináč len za plný počet. ()

Vonter

Tak tohle mě minulo velkým obloukem. První polovinu jsem odzíval a trochu si pospal. A druhá půle? Vymítání ďábla s komickou příchutí. Spíš jsem se pousmíval než bál. Herci to vzali hodně ochotnicky (snad kromě tý holčiny) a vůbec celý film působí strašně lacině. Hrůza to je, ale ne ta zamýšlená. ()

tanyya

NEJLEPSI horor, co jsem kdy videla!!! Poprve to bylo zhruba ve 13letech, od te doby jeste tak 10krat a vzdycky jsem se bala. Je to ten druh hororu, kde neni fyzicky nejake zlo, o to tizivejsi atmosferu film ma. Vtahne vas to do deje a film je jeste natoceny velice uveritelne. Davam 100 procent ze 100!!! ()

Soar

Tento film som videl po takmer štyridsiatich !! rokoch od jeho premiéry, áno hanba mi. Ale počkať sa vyplatilo a moje veľké očakávanie boli prekonané, nielen vizuálnou stránkou filmu, ale aj atmosférou (neraz mi behali zimomriavky po chrbte) a silným príbehom. S prehľadom prekoná všetky súčasné horory a strčí ich do vrecka. 90%. ()

kirmalee

Tento horor mě určitě vyděsil, ale ne natolik. Upřímně-očekávala jsem trochu víc, ale nemůžu odepřít to napětí, které jsem cítila, jakmile Regan začala mít vidiny, nabývat hrůznou podobu a podobně. Kdybych se na něj podívala v ten rok, v jakém vycházel, určitě by mě to poznamenalo. Ale když to vezmu z druhé strany, místy se opravdu přehánělo. ()

aerokh

Musím uznat, že ve své době to musela být pecka. Nicméně v dnešní době už mně to moc nevyděsilo, příběh ale výborný. Scéna s vymítáním.. v tomto případě klobouk dolů před Lindou Blair, hrála to na svůj věk vážně výborně..zajímavostí je, že film vznikl podle příběhu skutečné díky Anneliese Michel ()

heroin88

40 ročný satanský horor, klasika, hudba, prostredie, všetko ako má byť. Horor na chladnú oktobrovu noc v prázdnom dome! ()

bratr_jezek

Posedlá Regan, velmi dobře napsaný scénář, mrazící vymítání a charismatický otec Merrin. Kultovní podívaná pro všechny fanoušky hororu ()

lolkaa

Nikdy v životě bych se na tohle nepodívala sama za prvé, za druhé jsem byla pos*ana strachy a za třetí když přestala fungovat elektrika tak už jsem byla velice neklidná!...některý záběry fakt stojí za to, atmosféra, která je ve filmu už sama o sobě svádí ke strachu, každopádně otec vypadající jako rocky rambo byl týpek! ()

Zemřel režisér William Friedkin

27.07.2021

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

22.12.2020

Studio Blumhouse (Uteč, Neviditelný) se chce vrátit ke slavné filmové sérii Vymítače ďábla a to rovnou s pokračováním. Zatím není jasné, o jak přímé pokračování by mělo jít a zda by nový sequel mohl… (více)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)