Vymítač ďábla

• Česko Exorcista (více)

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že se dceřino chování pomalu začíná měnit. Mluví sprostě a obličej se jí křiví do děsivého šklebu. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se stále horší a teď už napadá i své okolí. Hlas se jí mění a ona komunikuje se svým okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přijde s návrhem obrátit se na církevního specialistu, exorcistu. Matka to zprvu považuje za hloupost. Když se dívka změní v ďábelskou stvůru, která zabije jejího přítele, nezbývá jí nic jiného než se obrátit na vymítače ďábla. (TV Nova)

Tominecek

Lze se snad bát ještě více? Není to úleva. když člověk ve svém životě nemusí čelit silám zla, jako hrdinové tohoto filmu? I bez litrů krve a akčních honiček lze navodit filmovou atmosféru, při které tuhne krev v žilách... Stačí správné téma, podmanivá hudba, skvělí herci... A neopomenu podotknout svůj názor, že následný efekt na věřícího diváka je navzdory španému konci podle mě jednoznačně pozitivní. I bání se může být zdravé, když má tu správnou podobu. Bůh s námi a zlé pryč! ()

laserr

Po shlédnutí sem byl tak na vážkách s hodnocením, že sem si až o několik měsíců později všiml, že sem tento film zapomněl ohodnotit. Ale teď k věci...Exorcista je velmi kontroverzní film. Na mě možná až moc kontroverzní. Když k tomu přičtu, že chvílemi se film silně vleče, protože se celý odehrává na jednom jediném místě, vychází mi to na velmi dobré 4*. ()

Oxymoron

Kvůli tomuhle snímku bych se strašně rád vrátil v čase zpátky do roku 1973, kdy se film začal promítat v kinech. Protože spatřit reakce "sedmdesátkových" lidí na tolik vulgarity, sprostých slov a já nevím čeho všeho ještě, to už se mi určitě jen tak nepoštěstí. Trochu podezřívám režiséra, že právě o to šokování společnosti mu šlo spíš, než o nějaký kvalitní kultovní horor plný děsu a strachu. ()

Emzet

Potíž s tímto dílem je ta, že (ačkoli to každý očekává) to není horor. Je to skvělý psychologický film s velkým množstvím odkazů a parafrází, řešící spíše samotné křesťanství než Satanáše. Matty to napsal lépe než já. ()

klokyn

K tomuto filmu som sa dostal ako malý, čo spôsobilo, že som vtedy asi 3 dni nespal. Takže mám tento film vrytý do pamäte až príliš. Vydesí ma to aj dnes, ale našťastie už viem zaspať. Čo ma však mrzí, že scéna ktorá ma v minulosti vydesila najviac (lezenie dolu schodmi), sa neobjavila vo filme, keď ho minule dávali v televízii. Takže zrejme som videl aj director's cut aj pôvodnú verziu. Len neviem, ktorú z nich skôr. To je jedno, tak či tak je to najlepší horor všetkých čias. ()

chalp

Najdesivejší horor všetkých čias, pri tomto som bol doslova a dopísmena posraty až za ušima :)V rámci žánru zatiaľ neprekonaný šampión. ()

Janko_Vlyrd

Neuveriteľné, všetky horory pochovávajúca záležitosť. To snáď ani nie je možné ako tento film pôsobý stále desivo po tak dlhej dobe. Scény SPIDER WALK a záver sú dôkazom toho, že po Alfredovi Hitchcockovi je William Friedkin druhý umelec tejto planéty. Zo zásady a povinnosti odporúčam vidieť IBA Director's cut verziu... a najlepšie na BluRay, doma, sám/a a so zhasnutými svetlami. ()

kluk z Na

klasika neklasika, rozmluvy mezi matkou a dcerou v úvodní dvacetiminutovce jsou tak plitké, že člověk, který si náhodou zapne telku, nevědíc, že to co sleduje je samotný Exorcista, by si mohl říct „jdu radši chrápat" ()

Carodej_pes

Asi jediný uvěřitelný horor o ďáblu. Pohlcující zážitek, který není hloupý, zaujme přesvědčivými efekty a taky zajímavým střihem. ()

MIKESTEIN

No tak tento "horor" ma pobavil. Isté scénky som porovnával so scénami z filmovej parodie Scary Movie 2 a prišiel som na to že sa takmer nijak nelíšia. Obydve sú velmi vtipné a ponechávajú v sebe tú parodovanú atmosféru hororu. Samotnú zápletku som ani nepostrehol. Myslím že tam ani nebola. Možno neviem odceniť film,ktorý na tú dobu musel určite strašiť všetky deti,ale mne to nerpišlo ako horor ale ako zdlhavá uspávanka. No ak ma mala postrašiť zelená tička venovaná farárovej tvári,alebo trasúca sa postel tak sa to nepodarilo. Dokonca som ani nepochopil prečo sa začiatok filmu začal sústredovať na Ellen Burstyn ako známu herečku a potom sa to akoby v štvrtke filmu seklo a začalo sa viac diať okolo malej.Prišlo mi to hlúpe,akoby si režisér pri natáčani uvedomil čo je skutočne dôležité pre "dej".Heh a celkoví dojem filmu mi zabil zvláštny český dabing,ktorý si daboval len to čo pokladal za nutné a tak rozhovor doktora s herečkou Ellen Burstyn som si musel prekladať z angličtiny sám a tak som mal pocit že hlavné postavy žijú na hromádce niekde v amerike ako český turisti. No začiatok filmu bol tak úbohím uvedením zápletky so satanom až som sa smial. Verte mi,že koniec filmu som prespal pretože bezduché dialogy ma už nebavilo počúvať. Ked sa teraz nad tým zamýšlam je to zvláštne kolko toho dokážem napísať o filme,ktorý ma vôbec nezaujal :D ()

bolan

I když jde o klasiku mám s tímto filmem krapet problém. Celé se to nějak loudá, tahne a spíš než horror to vnímám jako psychologicko-rodinné drama. Chápu, že v době vzniku filmu musel působit na diváka jinak, ale Exorcistu jsem viděl před 20 lety a nic zásadního to se mnou nedělalo a nic se nezměnilo ani dnes. Co se týče filmů o vymítání, drze doporučuji přeskočit obtloustlou klasiku a jít rovnou na mladší dcerku "The Exorcism of Emily Rose". Uvidíte skoro stejný film, akorát u něj nebudete usínat. ()

bufanda8

Mám ráda starší horory. Zpočátku však vleklejší děj, bát jsem se mohla jen scén z pokoje a ty nadávky mě spíše vybízely ke smíchu... ()

PPalmer

„Moc boží tě k tomu donutí. Moc boží tě k tomu donutí." - Kdybych měl Exorcista hodnotit jako horor, nebyla by to žádná sláva. Z jednoho prostého důvodu - nebál jsem se. Pocit úzkosti ve mě vyvolávalo zlo do té doby, než bylo zobrazeno, pak nastal údiv, výraz "cože?" a smích. Vylekat mě pak dokázali jen krátké záblesky zobrazení samotného ďábla. Svůj účel také splnilo brčálově zelené pyré pod tlakem tryskající z dívčina hrdla - ano, eklovalo se mi to hodně. Atmosféra by se v oboru krájení nemohla rovnat Rákosníčkově mlze ani z daleka. A hudba? Byla tam vůbec nějaká? Už ani nevím a to je asi chyba. Ale já hodnotím dnes již kultovní snímek, který sice nevystrašil, ale ani nenudil. Hororová klasika sedmdesátých let z něčeho jako je tabu opravdu strach neměla, naopak stáhla mu trencle a pořádně ho proroštovala krucifixem. Zato palec nahoru. Pomyslné soupeření s Omenem u mě nemá vítěze, ačkoliv Gregory Peck by asi nad Ellen Burstyn o chloupek zvítězil. ()

RomeroIsGod

Hororová bomba a naprostá klasika. Těžko něco vytknout (možná delší stopáž), film má několik legendárních scén, perfektní atmosféru a vopravdu nechutnou Regan. 90% ()

Blue.Shark

Když jsem byl malý, nedopatřením jsem viděl kousek Vymítače ďábla. Nemohl jsem asi dva týdny klidně spát a asi měsíc jsem se otáčel přes rameno, jestli za mnou neběží Regan po čtyřech tak nějak naruby. Když jsem se rozhodoval, jestli si film pustit znovu, vzpomínal jsem na tu hrůzostrašnou atmosféru, odporné scény a můj neklidný týden. Nic takového se už ale znovu nekonalo. Zjistil jsem, že Vymítač ďábla není zas tak strašný, ale je naopak docela nezajímavý a neděsí mě na tom už vůbec nic. Možná za zmínku stojí běh ze schodů a celková atmosféra 70. let, která ve mně skoro v každém filmu vzbuzuje nepříjemný pocit. Hodnotím jako čístý průměr... ()

radekgfx

Jak výtečně by si člověk užil spoustu filmů, kdyby do nich mohl vstupovat bez jakkoliv špetky očekávání. V případě Vymítače ďábla se mi potvrdil fakt, že i sebemenší očekávání jakékoliv kvality na začátku filmu znamená většinou mnohonásobně větší zklamání na konci. Nečekal jsem akci, nečekal jsem hromadu po stropě se plazících individuí a nečekal jsem ani, že se budu bát. Čekal jsem hutnou atmosféru a krystalizující napětí. Nedočkal jsem se. I když je film poměrně dlouhý a většina času je strávená stavěním osudů a charakterů hlavních postav, ve finále to vyjde veskrze vniveč. Složka napětí stavěná způsobem: dveře + pokoj + holka = posun v příběhu, se mi také jeví jako nedostačující. Pár zajímavých flashbacků napříč filmech a scény v nemocnici staví tenhle filmový počin do bezbřehých vod průměru. ()

Flopik

Skvelo atmosferický snímok, ktorý je milníkom vo svojom žánri. Postavy zahraté na výbornú, obrovská pochvala malej Regan, ktorej maska dokáže nahnať strach ešte aj teraz. Celkovo to je dosť pomalé tempo ktoré nemusí každému sadnúť, osobne by som tiež prijal troška dravosti. Koniec to však krásne vynahradí a ponúkne exorcizmus ako sa patrí.Nemôžem zabudnúť pochváliť pamätný soundtrack. U mňa rozhodne za 5*, nakoľko aj po pozretí si na film spomeniem. V tej dobe to musela byť ešte o 2 triedy väčšia pecka. ()

Zemřel režisér William Friedkin

27.07.2021

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

22.12.2020

Studio Blumhouse (Uteč, Neviditelný) se chce vrátit ke slavné filmové sérii Vymítače ďábla a to rovnou s pokračováním. Zatím není jasné, o jak přímé pokračování by mělo jít a zda by nový sequel mohl… (více)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)