Vymítač ďábla

• Česko Exorcista (více)

Regan je dcerou slavné a bohaté herečky. Protože na ni matka nemá čas, tak si ani nevšimne, že se dceřino chování pomalu začíná měnit. Mluví sprostě a obličej se jí křiví do děsivého šklebu. Matka vezme dívku na lékařské vyšetření. Po sérii velmi podrobných vyšetření jsou lékaři bezradní. Dívčin stav se stále horší a teď už napadá i své okolí. Hlas se jí mění a ona komunikuje se svým okolím démonickým hlasem. Jeden z lékařů přijde s návrhem obrátit se na církevního specialistu, exorcistu. Matka to zprvu považuje za hloupost. Když se dívka změní v ďábelskou stvůru, která zabije jejího přítele, nezbývá jí nic jiného než se obrátit na vymítače ďábla. (TV Nova)

Remedy

Zcela nepopiratelně jedna z největších, ne-li největší klasika ve svém žánru. Propracované charaktery postav, invenční režie, plynulý děj + neskutečná atmosféra v první půlhodině filmu. Děkuji panu Friedkinovi za toto dílo, jež nebylo nikdy překonáno (Zrození, Kacíř a podobné hovadiny nechť jsou důkazem). ()

Hanyou

Vážně to má být jeden z nejděsivějších filmů všech dob? Zvláštní, protože jsem se nebála. Spíš naopak. Celý film vypadá spíš jak nepříliš směšná parodie na sama sebe. Nuda. ()

Herr_Flick

Říkám si, že jako horor je Exorcist už dnes spíš úsměvný než děsivý. „Fuck me!“, hlava se jí otočí, vyplázne jazyk a zase: „Let Jesus fuck you!“ Postupně se mi vybavují všechny možné parodie a nepřestávám se smát. Jenže postupně se nám holka začíná pěkně vyvíjet a pubertou to asi opravdu nebude. Nedovedu si představit, jaký dopad měl tehdy při pomyšlení, jaký má na mě dnes. Slabší jedinci museli vyskakovat z kůže a ti silnější snad jen zajistili rekordní tržby čistírnám a výrobnám spodního prádla. Byl to dokonce větší horor, než s mojí bývalou. Čtvrt století už jsem prožil, ale ode dneška se každopádně zase před spaním začnu koukat pod postel ;-) Jeden z vrcholů hororového žánru. ()

CrownThomas

Ne, nemám na to odvahu, v polovině filmu jsem skončil a nevím, jestli se k němu ještě vrátím, takže hodnocení musí počkat! No......................po dlouhé pauze jsem se na film podíval, ale pořád nevím, jak ho zhodnotit! Skvěle zpracované, vynikající naoětí po celou dobu, vše perfektní ale hodnotit nebudu...Snad někdy! ()

Helo

Buď mi něco ušlo a nebo to klidně mohlo bejt o 20 minut kratší vzhledem ke spoustě zbytečných věcí. Nejstrašidelnější bylo "allahu akbar" na začátku. ()

Derek

jeden z absolútne kultových a klasických hororov. filmy nakrútené podľa úspešných románov skoro nikdy nedopadnú dobre, to však o exorcistovy neplatí (zásluhu na tom má iste i fakt, že scenár prepisoval autor pôvodnej knihy). je rovnako temný, strašidelný a dych berúci ako kniha (ak ste ju nečítali tak to vôbec nevadí, zážitok z filmu budete mať možno ešte väčší). ()

Toshiro

Možná to bylo rozespáním, ale každopádně sem se u filmu takhle ještě nebál. Před koncem sem musel dokonce dát pauzu s hudbou z azumangy :). Celkově výborně vystupňovaná atmosféra, prostě nej horror co sem kdy viděl. ()

salalala

Viděl jsem obě verze a musím říct, že director´s cut je o chlup lepší. Sice tam nějak moc zásadní scény nejsou (tedy kromě spiderwalku), ale hlavně to vymítání prohlubuje děisvost celého snímku. Friedkin to výborně natočil, vytvořil hutnou atmosféru, kdy víte, že se něco stane a nejde se tomu vyhnout. Úžasná je i hudba, ze které jde mráz po zádech a samozřejmě oscarový zvuk. I výkony jsou dobré, vyzdvihl bych hlavně oba kněze a samozřejmě Reagan, ta je fakt "hustá". Nezapomenutelné hlášky, nezapomenutelný film, všecko dokonale sedí, pro mě jasný plný počet. Jeden z nejlepších hororů všech dob. Na DVD doporučuju komentář režiséra, velice neobvykle pojatý. 100% ()

dawe04

Film, který i po 35 letech od svého vzniku ve mě dokáže vzbudit mrazení v zádech a vyvolat nefalšovaný strach, si těch pět hvězd opravdu zaslouží. O kvalitách si můžete přečíst v ostatních komentářích. ()

L_O_U_S

Tento film jsem si šetřil pro symbolický 666. komentář. Nu, místy nepříjemná záležitost. Je přínosné, že se Friedkin nesnaží nijak mírnit ve vyobrazování projevů zla, ale naopak ukazuje, jak by taková přítomnost extrémně se rouhajícího ďábla (scénu s krucifixem nedoporučuje deset z deseti představených libovolné odnože křesťanské víry) mohla vypadat v zaběhané domácnosti v civilizaci, která si zakládá na vnější čistotě, estetičnu a normálnosti. Přesto to nebyl žádný z Reganiných záchvatů, co mi nakonec obrátilo žaludek naruby, ale scéna z cévního vyšetření, u které jsem si opravdu nebyl jistý, jestli ji ustojím. Já tyhle věcičky na vlastní oči vážně vidět nemusím (i když mi to mnohem víc vadí sledovat samotnému na počítači než s více lidmi). (666., 3. VIII. 2011, 13. III. 2012, 7. II. 2014) ()

Hamaradža

Škoda že nervydrásajúcej démonickej filmovej nádhere predchádza divácky trochu pomenej atraktívna hodina na rozbeh. Inak ani roky nezobrali tejto mrazivej klasike na pôsobivosti. Oldfieldov Tubular Bells prekrásny a posúvajúci film do úplne inej úrovne. Pekelne silné 4 hviezdy :) ()

JohnMiller

Tento kúsok položí na kolená hociktorý dnešný horor, bez problému. Wan neWan..... Od Vyháňača Diabla som strašnejšiu duchársky horror nevidel. Je to, na ten rok, doslova neuveriteľné. V tom čase to musel byť ten najstrašnejší, komerčne známy, film aký bol kedy natočený. Videl som už kade čo, staršie flicky to je moja parketa, ale nenapadne ma nič, čo by som mohol porovnať k tomuto nervy drásajúcemu peklu. Zoberte si všetky duchárske a exorcistické filmy za posledných 20-30 rokov, dajte ich do kopy a tu máte výsledok. Herecký výkon toho dievčatka bol ŠIALENÝ!!!!!!!! A koniec totálne nečakaný. Toto musí mať silu v kine aj dneska. ()

dom156

V roce 1973 se opět natočil zlomový film v žánru hororu, vůbec celkově 70. léta byla velmi plodná na přelomové filmy napříč žánry (např.: Hvězdné války, Indiana Jones, atd.). Filmu rovnou dávám plný počet hvězdiček, jelikož co dokázali bez použítí digitální technologie se jen tak nevidí. Schválně, zkuste ted zadat nějaký horor režisérovi a říct mu, že nesmí žádné efekty dělat v CGI a on se nejspíš posere. Jen jedna věc mě trochu mrzela a to, že jak došlo k tomu posednutí se ve filmu skoro nedozvíme, nejdřív je úplně zdravá a bum dábel v těle. Asi přiletěl jak nemoc vzduchem. Jinak vřele doporučuji. ()

Skip

Víc než cokoliv jiného mě v tomto filmu zaujaly zvukové efekty. To ostatní už je více méně slabé nebo horší. Sem tam byl film i docela nudný a otec Karas mi přišel jako takový dost divný týpek. Asi se nám snažili předkládat, jak ztrácí víru a pořádně se s tím pere, až nakonec snad zvítězí a s Bohem se smíří. No, dejme tomu. To Max von Sydow, to je jiná liga. Ve čtyřiapdesáti letech zahrál o dost staršího a znavenějšího kněze. Tyhle role výrazně starších mu šly vždycky perfektně. O nějakém velkém napětí se moc mluvit nedá. Celé je to spíš vizuální útok na diváka a tak trochu zkouška, co všechno snese, když malou holku pořádně namaskujeme, necháme ji zvracet a mluvit obscénně. Za tři to není a čtyři je moc. Ale kvůli těm zvukovým efektům jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení. ()

Foma

I přes odstrašující téma a hrozivý prvky musim dát plnej počet, jelikož to je naprosto excelentně natočený, atmosféra dokonale vystřižená, herecký výkony skvělý (zejména Burstyn) a docela dost se toho dovíme, ne? ()

Aleee89

Tenhle film jsem viděla, když jsem byla na základní škole, upoutal mě v půjčovně. Musím říct, že hororům moc neholduji, spíše mi připadají někdy až trapné a plné klišé než strašidelné. Ale tohle je výjimka. Vymítač ďábla patří mezi takovými filmy ke špičce. Scény umocňuje skvělá hudba, příběh děsí a šokuje a je to jeden z mála hororů, u jehož dívání jsem měla divný pocit a opravdu jsem se i bála, prostě se to povedlo! ()

Zemřel režisér William Friedkin

27.07.2021

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

Blumhouse plánuje nového Vymítače ďábla

22.12.2020

Studio Blumhouse (Uteč, Neviditelný) se chce vrátit ke slavné filmové sérii Vymítače ďábla a to rovnou s pokračováním. Zatím není jasné, o jak přímé pokračování by mělo jít a zda by nový sequel mohl… (více)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)