Devil Seed

• Austrálie Devil Seed (více)

Prázdniny skončili a Alex sa vrátila do školy na internát ku kamarátkam Jessike a Breanne. Ako sa sluší a patrí, stretnutie oslávili nočným žúrovaním, ktoré vyvrcholilo nápadom storočia - ísť za cigánkou a dať si vyložiť budúcnosť. Následujúci deň si Alex síce nič z predošlého večera nepamätá, no v okolí sa začnú diať zvláštne veci. Halucinácie, čudné, hrôzu naháňajúce zvuky, výpadky pamäte a škrabance na tele ju rýchlo presvedčia, že tu ide o jej život. Ak včas nenájde pomoc, bude zle... (beso74)

Amras

I když podobných filmů, jako tento, je mnoho, přesto si podle mě rozhodně zaslouží pět hvězdiček. Přesně takové horory mám rád. O exorcismu. Vždy mně u toho mírně běhá mráz po zádech. Ale to je vlastně v pořádku, tak by to mělo být. Když jsem se díval na hodnocení ostatních uživatelů, říkal jsem si, že to asi nebude nic moc. Naštěstí jsem se mýlil. Hodně se mi líbila kamera a také hudba nebyla špatná. A co se týče příběhu? Sice takové filmy tu už dávno byly, přesto to neztratilo své kouzlo. Možná jediná negativní věc, kterou bych zmínil, je celkem lehce předpovídaný konec. Malý démon? Nakonec proč ne? Vím, že to není nic nového, ale stejně. Myslím si, že se režisér Sager se svým prvním filmem dobře představil. Už teď se těším na další jeho film. Mohl by to být další horor, protože tento se mu opravdu povedl. ()

ANTYCHRYST

Hmm a to mám pro filmy s touto tématikou slabost.... Strašná kamera, příběh total o ničem. Náklady na natočení maximálně pár tisíc doláčů a podle toho to taky vypadá. Opravdu podprůměrný amatérský film tohoto žánru. Jedna hvězdička je akorát tak za kozy blonďaté spolubydlící. ()

DavidWebb

Jednou vetou: Devil seed zanechal vo mne rozpaky. Veľmi lacný, klišoidný snímok, ktorý som ale dopozeral do konca a bez sledovania zostávajúceho času aj napriek tomu, že sa mi už chcelo solídne spať. Ono keby za mnou (ako producentom) prišiel nejaký opupákovaný tínejčer "scenárista", že chce na to prachy, tak mu nedám ani stravné lístky. A predsa sa tvorcom podarilo vyždímať z hovna whisky. Isteže, bolo to lacné, scéna s malým dievčatkom bola zbytočná a herecky to síce nebolo zlé, ale aj tak iba priemerné. Teda až na "vymietača" - ten hádam ani nie je herec. Ale aj tak mi to ostalo v palici a i teraz na to ešte myslím. Asi to bude kvôli mimoriadne dobre vyzerajúcej virdžinke, ktorá sa paradoxne podobala na cigánku ďaleko viacej, ako tá, ktorá jej veštila z ruky. Čo by ste robili vy, keby sa vám začali diať podobné veci? Ja by som z toho domu zdrhol. Počkajte, alebo nie! Zostal by som tam, aby som mohol prísť o rozum... Božé! Aj napriek všetkým negatívam ma nejaký Devil in me núti (v rámci žánru, dokonca subžánru) dať tomu 2 ½ hviezdičky. PS: Takýmto filmom chýba trochu viacej erotiky. ()

BrianStorker

Zřejmě absolventský film kanadských studentů. Známé a ohrané téma, nic nového, neurazí, ale v žádném případě nenadchne. Potěšily jen neokoukané, nové tváře. ()

petrik11

Mohol som aj čosi pridať. Film má spád, triky sú zvládnuté s bravúrou. Herci až na "profesora" odviedli dobrú robotu. Režisérovi sa dielko zadarilo. ()

FREEWHEELER odpad!

V rebríčku televíznych kvalít sa Devil Seed ocitá mierne pod slovenským zázrakom Pod Povrchom. Výpovedná hodnota dialógu, scenáru a hereckého prevedenia ako takého nestojí za zmienku ani keď si pri ohníku s priateľmi preberiete horúce novinky zo sveta politiky, športu a chudoby v Trinidad a Tobagu, po čom uviazne téma. Hercom je lepší jožko z Farmár hľadá ženu. Stačí... Kto kúpi Blu-Ray, nech sa ide hanbiť do kúta. Alebo nech už z domu nikdy nevyjde. ()

Cechyno4

Opravdové béčko. Strašné herecké výkony, nudný příběh, prostě jedna velká nuda ! Jednu jedinou hvězdu jsem dal za pár dobrých lekaček a za minutu potom když se sama zapla televize v tu dobu byla dobrá atmosféra. Ovšem od té doby se nic v tomto hororu neděje ! V procentech tak 10. ()

darebacek

Někdy tady opravdu nechápu to hodnocení, jeden z njlepších snímků o převtělování, co jsem kdy viděl. Hlavní hrdinka nejen krásná baba, ale perfektně herecky vynikla a ten konec, no prostě mazec. 98 % ()

Facerr

I přes občas hezký tváře, těžce přehraný výkony. Navíc i zpracování, přes docela patrnou snahu, vypadalo jako by nějaká grupa amatérskejch filmařů chtěla nakopat Hollywoodu řiť. Bohužel nepovedlo se. Klasický schéma vymítačskejch filmů naštěstí nikdo nerušil dlouhejma peripetiema, ale i tak to bylo celý tak nějak nezáživný. ()

jkpj22

Znepokojující, atmosferický, napínavý demonic posesssion horor, který vás pobaví a lehce vystraší zároveň. Hlavní postava hraje velmi přesvědčivě a navíc je to pěkná roštěnka. Ke konci to mrazivě graduje. Sice nic nového pod sluncem, ale skvělá práce. ()

hussky

Abych neurazil, dávám aspoň jednu hvězdu. Jediné co je zřejmě na tom filmu zajímavé je obal dvd. Pro mě zklamání a doufám, že delší dobu nebudu muset vidět větší blábol. ()

ciapok

... Shantelle Canzanese ...vyniká pre mňa nad všetko v tomto filme. Inak, amatérsky strih, vykradnutých pár demon-related filmov, záverečný súboj mal všetky atribúty kategórie "odpad". Ako celok ho teda hodnotiť nedokážem. Ale, neľutujem aspoň pre ten úvod, kde ma očarili herectvom snáď aj obe dievčatá. ()

Hextall

Priemer vo všetkých smeroch. Neurazí, ale ani ničím neohúri. Klasická šedá myška, ktorej pozretie upadne do zabudnutia po pár dňoch. Vzhľadom na to, že sa jedná o tisíc-krát opakovaný príbeh posadnutia, to chcelo aj niečo navyše, nejaký moment prekvapenia. Nestalo sa. Navyše, škoda záveru, v ktorom to spadne z priemeru do pod-priemeru. Zatiaľčo si samotný film drží aspoň akú-takú latku, koniec je typicky béčkovy. ()

vrch07256732

Snaha tu Bola. Ľakačky servírované v pravom čase, občas nejaký hnusný ksicht sa mihne, no napriek tomu som to pozeral na 4 razy lebo vždy som zaspal. Bohužiaľ aj záverečná sekvencia je nízkorozpočtová a nedá očakávanú údernú bodku na záver filmu. Čo bolo pre mňa snáď najväčším sklamaním v porovnaní s ostatnými exorcist filmami - tam aspoň na závere si dali záležať,tu (Spolier) sa mihne hnusný ksicht pred kapotou auta a thats it. Scenarista aj režisér tlačia na pílu čo sa do rozpočtu zmestí ale želaný efekt neprichádza. Hoci úvodnú atmošku to malo dobrú, poondeje sa to niekde od 40 minuty kde ma už ťahalo na spánok. Záverom snáď: !!!Kanaďania - hrajte hokej, netočte horory!!! ()

Dalajlada odpad!

Bída bídoucí. Mizerní herci, mizerný scénář, levné lekačky, vykradačka Vymítače ďábla. Až příliš okatá. Škoda mluvit, škoda vidět. ()

Thane

Bylo to trosku zklamani. Vlastne do toho skocime hrozne rychle bez pripravy bez rozbehu a najednou tam jsme. Z nuly na sto. Nerikam ze se vsechno napeti musi vzdycky budovat postupne presne podle ucebnice ale tohle pusobilo spis nepripravene nez jako hlubsi zamer. Bohuzel to ani nema cim prekvapit. Za pomerne zbytecnou chybu povazuju uz samotnej nazev (to snad neni spoiler kdyz si to dali do nazvu). Pojmenovat to tak ze jedniny zajimvy vykecam uz v nazvu..nevim no. Navic hned na zacatku tam vidime hlavni hrdinku a dojde vam proc vypada tak jak vypada a neni to explicitni krasavice. Takze zadny prekvapeni dotazeny to neni a je to hrozna skoda protoze s trochou pece tam vidim potencial na fakt dobrej a peknej horor. Skoda. Pro nekoho kdo nema horory uplne nakoukany to muze byt zajimavy ale pro me to bylo slaby a zase to pusobilo nedotazene a jako kopie jinych filmu kde si ani nedali praci to zpracovat jinak nebo aspon poradne. Stejne jako na zacatku. Proste tam najednou jsme jenze zatimco jinde to treba pusobi prekvapive tak tady tezko kdyz to k tomu vsechno smeruje uz od samyho zacatku (zase jsme i u nazvu). Pokud cekate ze se neco stane a ono se to stane tak to proste nikoho neprekvapi. A i kdyz jsou ty horory v zasade vsechny stejny tak stojej z velky casti na tom ze na konci vas neco prekvapi. Ne nutne konec jako takovej (vzdycky to dopadne dobre nebo spatne) ale ten zpusob. Kdyz to pisu tak mi ty tri hvezdy prijdou jeste milosrdny ale ja tam proste vidim ze to mohlo byt super a do odpadu to ma daleko. ()