Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

Seti

Need for Speed u mě poměrně splnilo jednoduchý závodní jednohubkový požadavek, který jsem na něj kladl. Automobilové honičky byly dostatečně atmosférické a dobře natočené, než aby začaly nudit, Imogen Poots dostatečně cute, aby jakž takž vyplnila dějovou vatu a od scénářejsem nic nečekal, takže nemohl nijak zásadněji zklamat. Inspirace a snaha vyrovnat se svým kolegům z Fast & Furious čišela z Need for Speed na sto honů, od začátku však bylo ale jasné, že tady se jezdí druhá liga. Tvůrcům nejde ani moc ke cti, že nejlepší scénou z akčního závodního filmu je jedna podaná výpověď. ()

Pollock

Když jsem viděl místní hodnocení, tak jsem tak nějak přestal uvažovat o tom, že si film vůbec pustím. Po shlédnutí dílu Top Gear, kde Aaron Paul zajel do tohoto dílu nejlepší čas a následně pustili krátký sestřih z Need for speed, o kterém prohlásil, že žádné záběry s auty nejsou dělány počítačově, ale naživo, změnil jsem názor a rozhodně nelituji. Kdyby byl tento film hodnocen reálně, tak bych dal asi zlatý střed za tři, abych ale vyvážil odpady a jednohvězdy, dávám o jednu víc, protože jsem se u filmu ani při jeho delší stopáži vůbec nenudil. Skvělé lokality honiček a pár kousků bylo opravdu originálních. ()

iXtr3m3

Čo z toho, že autá sú skvelé... Čo z toho, že hlavnú postavu hrá Aaron... Ćo z toho, že hlavný záporák je otec Tonyho Starka... Čo z toho, že je to na motívy jednej z najúspešnejších automobilových hier všetkých čias, keď toto všetko je zabalené v suchej vate, ktorá je navyše doplnená tak zúfalou napodobeninou FF osadenstva, že to až bolí... Zrovnal by som to s FF ako chlapci a CHLAPI... Škoda, premárnená šanca a paradoxne stopka pre najrýchlejšie autá planéty... :( 50% ()

Wally

Jako fanoušek FF série jsem k tomuto dílku přistupoval s velkým despektem...ale musím své mínění upravit....auta super, akce mnohem reálnější než ty magořiny v posledních FF dílech a navíc bez blbých keců typu ´rodina je nade vše´.... Takže za mne velké překvapení a klidně někdy zkouknu znovu. ()

Corpsegrinder

Herní film jak má bejt. Takhle dobře natočený honičky zde už dlouho nebyly a nechytá se na to ani teploušárna Fast & Furious, příběh takovej mix několika dílů hry což občas vypadá divně ale nevadí, herci slušný, jen ta kravička tam byla relativně otravná a zbytečná. Pár odkazů na různý hry a filmy znalce potěší. Někdy to dám znova. Ideální film pro lidi co maj už plný zuby debilního tuningu, neonů a podobnejch píčovin. Tohle má úroveň. ()

Carlinhos

Musím se trošku přemáhat, abych to na ty tři vytáhl, protože scénář a herci, to je skutečně bída s nouzí, ale zachraňují to povedené honičky a samozřejmě nádherná auta v čele s jako vždy neskutečně charizmatickým Mustangem. ()

ruhebitte2010 odpad!

Jediná dobrá věc na tomto filmu je technická stránka, ta je ucházející, jenže...herci "hrají" težko říct co, protože tak hloupé dialogy...navíc jejich role působí dosti arogantně a nesympaticky. Herní sérii NFS mám rád, bohužel tohle je dobré maximálně tak pro někoho, kdo moc nemyslí a nedej bože, aby se ještě ve filmu vzhlédnul a chtěl něco z něj napodobovat.. Nemusí být všechno podle pravidel, jenže tohle je hloupé a ještě dobrý návod pro teens jako sebe nebo někoho na silnici zabít. ()

dopita

Hodně tupá slátanina, kterou budou baštit děcka tak do třinácti let. Film se může prsit vpravdě dementním scénářem a strašidelným hereckým obsazením. Na druhou stranu jako vyložená oddechovka to asi účel plní, zvlášť pro takovýho diváka, kterej je úchylnej na rychlý auta. ()

ZdenoLo

Herecké obsadenie alá buzerantská kapela One Direction. Dej totálne mimo rytmu ale aspoň že sa dalo pozerať na tie nadupané káry. ()

ti88na

Do pozerania som sa pustila s veľmi rozpačitými očakávaniami, vlastne skôr som bola presvedčená že to o pár minút znechutená vypnem. Počítačovú predlohu som nepoznala, herecké obsadenie okrem Keatona mi nehovorilo absolútne nič a na Aarona Paula som sklamane hlesla: "Toto je hlavný hrdina? No Bože!" Ale ono ani neviem ako prišli záverečné titulky. A to ani nie som automobilový nadšenec. Za to tvorcom skladám klobúk. Výborná jazda, skvelá hudba, neutíchajúca akcia a krásne autá, to sú hlavné benefity tohto filmu. Aby ste si ich však vychutnali a mohli dať aj vyššie ako priemerné hodnotenie, musíte absolútne vypnúť a prehliadať nelogičnosti až absurdity, ktorými je tento film prepchatý. Vtedy to ide a určite sa skvelo pobavíte. ()

tom.nosek

Kromě krásné britské angličtiny Imogen Poots má Need for Speed tři hlavní přednosti. Za prvé dunění aut, za druhé dunění aut, za třetí dunění aut. Jinými slovy, čím lepší subwoofer máte k dispozici, tím více si film užijete. Nemá to bůh ví jak promyšlený příběh, postavy jsou dost přímočaré a prakticky nic se o nich neví, hlavní hrdina nikdy neudělá nic špatného atd. atd. O to tu ale nejde. Pokud jsme chtěli závodní film bez toho, aby se v nich mačkalo magické tlačítko Turbo Boost, tedy v novém tisíciletí vlastně převlečené za všemohoucí nitro, tady ho máme. Sice je tam plno blbostí, jak technických, tak logických, ale na pokračování bych se podíval, třeba by k tomu přibyl lepší příběh. Závěrem, vynechat poměrně nudnou a podle mě přepísknutou část s odměnou, více by to odsejpalo a film by měl snesitelnější stopáž. Úplným závěrem, časté pohledy z kabiny, což beru jako jedinou jasnou vazbu a narážku na herní sérii, byly poměrně zajímavé a osobně to hodnotím jako osvěžující prvek. ()

Hanys_

Na jedné straně naivní děj a dialogy, které vypotila nějaká nemocná duše a na straně druhé slušně natočené honičky a příjemné obsazení. Výsledek je ale spíš nuda, která je navíc umocněna tou šílenou stopáží. 4/10 ()

Perry-

WTF... To byl zase jednou shit. Herectví nula, děj nula, cool záběry nula. Ten film nemá nic, absolutně nic zajímavého / zábavného. Jediné co se mi líbilo, byl zvuk. Motory zněly jako motory a ne jako vysavače. Když vidím místní hodnocení, už se nedivím stylu jízdy na českých silnicích. ()

divak84

velmi dobrá kamera, debilní "romanticko/pohřební" hudba, obě ženske postavy otravné. mrknu jsem na tento film kvůli Aaronovi, jelikož teprve nedavno jsem dokoukal BB.. film ani příběh neřešit... autíčka fajn, ale jak jsem zmínil, jedine co ja ve filmu vidím jako chvalihodne je kamera. Aaron je v pohodě.. ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)