Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

john.h

Ničím nevyčnívající šablonovitý Hollywood cílený především na teenagery. Máme tu skvělá auta, cool dobráckýho hlavního hrdinu, zlýho záporáka, legračního černocha a bezva partu kamarádů. Pravděpodobně díky kontrole EA nad celým projektem (zdravím svého bývalého zaměstnavatele) je z filmu cítit takovej Need For Speed feeling. Jsou tu hlasy poldů přes vysílačku, helikoptéry, různorodá prostředí od pouští, přes lesy, po oceánský magistrály a ty největší bouráky na světě. Jediný co tomu citelně chybělo byly nějaký chytlavý songy, které by u těch závodů hrály na plný kule. Já se ale jinak dost zabavil. ()

Zl0

Je to presne ako čakáte a keď už sa zdá že to predčí očakávania, film vás uzemní klasickými volovinami takýchto počinov. Načo provokovať policajtov, to som doteraz nepochopil. Jedine že by nedošli na originálnejší spôsob ako ich dostať do záverečných pretekov. A tam musia byť, však? Lebo hra by to neprežila! ()

snek49

Tady můžu s klidem říct, že mě to překvapilo a mile. V porovnání se sérií Rychle a Zběsile tady máme podstatně sympatičtější hrdiny (kupodivu i Aaron Paul), kteří občas dokáží projevit nějaký ten herecký um. Celá banda kolem Vina Diesela mi totiž přijde opravdu otravná a až moc namachrovaná, přičemž ty filmy stojí za prd. Tady se až tak drsně netváří a je to jedině pro dobro věci. Jasně, Need for Speed má spoustu nesmyslů, primitivní zápletku, která je v každém druhém B-čkovém filmu, ale je to kupodivu zábavné a i delší stopáž uteče jako voda. Navíc se raději budu dívat na roztomile sympatickou Imogen Poots, než na mačo Michelle Rodrigez. Film stál pár šupů a vydělal trojnásobek rozpočtu, takže s pokračováním by neměl být problém… ()

darthhokro

Hru jsem hrál před pradávnými časy na PS1. Čekal jsem od filmu lacinou zábavu, pěkný namakaný káry, honičky a nějaký to tůrování. Všechno jsem dostal, dokonce i relativně použitelná bloncka a sem tam vtípek. Slabší 4. ()

departed

No dobrá, závody jsou natočený fakt pěkně, čistě a přehledně. To uznávám. Zároveň je to ale jediný pozitivum celý týhle tupě napsaný, toporně zahraný (casting fakt otřesnej) chujoviny s nuceným humorem, kde se nešetří s vtipy pro věkovou kategorii do 10ti let a šablonovitými postavami (rádoby vtipnej černoch, co je vždy tam, kde má být a ještě u toho "hustě" hláškuje; hodnej klučík, co to schytá jen proto, aby se pseudo-drsnej hlavní protagonista mohl mstít...). Co dokážu ocenit je to, že se při závodech nepoužívali počítačový triky, ale vše bylo natočeno "přírodně". Pro fanoušky herní série těžko, ten název je tam jen kvůli přilákání oveček. Pro fanoušky inteligence už vůbec (jako já nečekal nějaký filosofický nádech, ale že až takhle to muselo bejt tupý?) Takže jen pro fanoušky drahých, luxusních kár. Vyplatí se na to koukat? Ne. To už se radši podívejte na YT jen na nějaký sestřih všech závodů. ()

TommyDiamond

Tento film měl přijít v největší slávě NfS (tedy zhruba před deseti lety) a stal by se kultem. Takhle po x dílech Rychle a zběsile mě už žádná zápletka týkající se nelegálních pouličních závodů nemůže překvapit. A i v důsledku toho mě přijde celý příběh strohý a příliš jednoduchý. Na důležitosti filmu nepřidali ani tolik vychvalované herecké výkony zúčastněných. Jedinou zbraní tak zůstala akce a scény jako vystřižené z počítačové hry,kdy závodní supersporty drtí v největší možné rychlosti silnice. Napadá mě, jestli pak není lepší si zapnout hru než film?????? ()

LosMojmos odpad!

Tak a je to tady! Aaron Paul vypadá, jako kdyby profetoval celý film, ale nedivím se. Natáčet takovou sračku muselo stát dost nervů. ()

.killer.

Neskutečně hloupá a naivní krávovina, která mi nečekaně vyrazila dech výbornou vizuální stránkou, za kterou nahazuju hvězdu navrch! Po osmdesátým díle F&F, kdy už prakticky nejde o auta, ale o bankovní loupeže a já nevim co ještě, je NFS příjemnou změnou, u které ale musíte vypnout mozek a jen se bavit. Účel splnilo. ()

nick_sekac

Tak tohle bolelo.Nevím, jestli stárnu a nejsem schopen už tolik vypnout mozek, nebo tohle bylo zkrátka moc. Po začátku jsem si říkal, že to bude ok, ale pak se začaly dít věci. Ukázka fungování makovic v Hollywodu: se*te na scénář, hlavně co nejvíc záběrů na sluchátka Bose (čímž se mi maximálně potvrdilo, na jaké publikum tohle míří). Jedna * za Aarona. ()

papadoce

Voľba Dominica Coopera ako hlavného hajzlíka bola trefou do čierneho, o tom potom. Dokonca aj Dakota Johnson bola v tomto filme za peknú, neskrývam svoj údiv. Áááále, ktorý kokot vybral Aarona a Imogen za hlavné postavy na ktoré sa máme dívať 131 minút. Ako niežeby som očakával oscarové herecké výkony, ale toto bola fakt sila. Aaron menil v priebehu filmu 2 štandardné výrazy. 1. ala Charli Sheen a 2. ala Peter Kažimír minister financií. Jeho neustály tupý výraz ma sral ešte hodinu po filme. A teraz k pozitívam. Budem sa opakovať, ale Cooper 1 hviezda, Dakotka a Michael Keaton spoločne 1 hviezda, autá a veci s tým spojené za 1 a 1 dávam ako bonus, pretože ma to bavilo viac ako Rýchli a zbesilí. Bože ani si nechcem predstaviť aký orgasmus som mohol prežiť byť hlavným hrdinom a hrdinkou niekto ........vlastne hocikto iný. Kurva !! ()

Zombiepod

Toto je pre mňa veľké prekvapenie. Od filmovej adaptácie závodnej hry, ktorá o príbehu nikdy ani nepočula, som veľa nečakal, no Waughovi sa podarilo vyžmýkať z predlohy to najlepšie a dokonca to nejak skomoliť s príbehovou líniou! Need For Speed hravo konkuruje i takým žánrovým jednotkám, ako je Fast & Furious, i keď za volantom by som si vedel predstaviť niekoho charizmatickejšieho, ako je Paul. 90% stopáže sa odohráva v kokpite auta a na cestách, čo je veľké plus, naháňačky a závody sú zvučné a strhujúce, navyše chémia ústrednej dvojice funguje na jednotku. Tento adrenalínový akčný výplach som tvorcom zhltol aj s navijakom, aj keď stopáž je na povrchnú stavbu deja možno málinko prepálená. ()

DaweForeman

Vzhledem k tomu, že jsem fanoušek her, tak jsem od tohohle očekával hodně a ve větší části se mi dostalo zadostiučinění. Začátek byl celkem slabej, kdy mi hlavně vadila špatná kamera, ale postupně se to rozjelo a ona slabá kamera dostala konečně svůj význam. To že se zaměřili především na luxusnější auta a ameriky to odlišuje od Fast and Furious. Je samozřejmý, že když je film o autech (s nelegálními závodníky), tak člověk nemůže očekávat nějakej extra příběh, kterej se tak stává vedlejším. Zde je to hlavně o akci a napětí, které je tu až požehnaně a musím říct, že hlavně napětí posledního závodu se nádherně dá vyrovnat i napětí ze hry. Lokace a hudba jsou taky super, takže obecně bych řekl, že je to úspěch. Je pravda, že co se týče příběhu, tak by tam mohli doříct pár věcí, které tam nejsou, aby to mělo určitý celej a taky určité naplnění. ()

Bounded

Na tomhle, že se podílel scénárista George Nolfi? Nudnější a méně adrenalinový zážitek, než kterýkoliv díl herní série. Aaron Paul tristně přehrává (po Breaking Bad docela zklamání), Keaton nám, blbcům, vše pro jistotu vysvětluje, zatímco se to odehrává, a kromě dvojice hereček se zbytek ansámblu vybíral zřejmě z řad béčkových pornoherců. Jako vykleštěná pocta hře po právu propadá (Hollywood guilty pleasure podle her prostě neumí), jako film o autech a o potřebě rychlosti nefunguje také, protože se více kecá, než řídí. ()

wOOzIe

Ty jo... sem rozpolcen - Na jedné straně parádní jízda s parádníma auťákama na úžasných místech, až se člověku tají dech a se skvělou doprovodnou hudbou. No jo to je všechno sice parádní, ale uvnitř je to poněkud balast, což se dalo čekat a za to taky nechci nic strhávat, protože upřímně, jen hlupák by u toho filmu přehnaně hodnotil pointu děje... Příběhem zrovna neexceluje tedy a když od toho odhlédnu , tak přece jen se to dalo natočit s troškou méně přehnaných scén, s troškou méně nelogičností a nesmyslů, které hlavně sráží mé hodnocení na tři. Jinak sem se celé dvě hodiny docela bavil... A o to přeci jde... Závěrem: Je to debilní, ale zabaví ()

Lilien

navdori toho že je to riadne tupé, skoro všetci herci sú poriadne škaredý tak mi tá pridlhá stopáž celkom ubehla. ()

AndrewT

Jako odkaz na herní sérii film určitě obstojí. Ve hře jste se taky propracovávali odspodu až na vrchol k nejlepší a nejdražším autům, no a zde to v podstatě není jiné. Tobey co by majitel autodílny si sem tam nějaké drobné přivydělá závodem a na konci filmu už závodí s autem za milión $ a samozřejmě nechybí jeho úhlavní záporák. Osobně jsem se v první hodině bavil, ale druhá už byla vyloženě natahovaná a závěrečný závod mi přišel s chováním policistů dost přitažený za vlasy. Musím ale podotknout, že Imogen Poots s britským přízvukem je v některých scénách na vrcholu roztomilosti, oproti tomu Aaron Paul své emoce podle mě až moc přehrával. ()

mimozakon

Nebyť pár dementných charakterových chybičiek postáv by bolo o hvizdičku viac. Príbeh skoro nulový... revenge film so zbraňou - auto. NFS som prestal hrať po 6, ale film as nesie v duchu hry. Krásne lokácie, krásne autá, pekné závody... potešila absencia neustáleho záberu na "riadiacu" páku pri zrýchlovaní aut a predbiehaní. ()

skejpa

OK, nebyl to žádný super herecký výkon ale nalejme si čistého vína, očekával to někdo ? Já to shlédnul hlavně kvůli autům a očekával jsem, že u ostatního budu trpět. Nestalo se. Film byl celkem fajn oddechovka. Hodnocení - 3 hvězdy od normálních lidí a 4 hvězdy od lidí, co poznají Koenigsegg Agera R dřív, než to zmíní herec ve filmu :) ()

Ravenus

SPOILER: celý film mi zkazil konec. Jakou má logiku, že ilegální závod s policisty v zádech končí u majáku, od kterého není úniku? ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)