Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

RedRose

Čekal jsem průser, ale bylo to hodně milé překvapení! Jakožto pařmen původních dílů NFS (do Carbonu, potom už to nestálo za moc) bych to k této herní sérii moc nepřirovnával... Paul a Keaton byli překvapivě v pohodě, ale ostatní by v tom filmu měli mluvit minimálně o polovinu méně... Natočeno postaru, bez větších počítačových efektů, což chválím a výběr vozů byl taky dost skvělý. Jen bych prohodil role pro švédský Koenigsegg Agera za britský McLaren P1 a byl bych spokojen ;-) 82% ()

Lavinia odpad!

Zcela zpitomělí šeredové se předhánějí s jinými šeredy o to, kdo je lepší řidič či spíše idiot. Prostě se jezdí hlava nehlava, všechno jedno, koho přitom oddělám. Pro děcka po lobotomii. ()

-henry-

Poctivý kaskadérský přístup bez CGI a digitálně naturální obraz dává honičkám nezvyklý atmo. Zbytek odpovídá předloze - nic výjimečně zapamatovatelného, občas zapůsobí, celkově docela zábavné :) ()

jadran90

Porovnejte s Rychle a zběsile a najděte 5 rozdílů. Uvedu zde alespoň jeden - Toretto by Marshallovy nadělil celé kolo. Film je klasický adrenalinový patos, aneb jak se pomstít vašemu nepříteli, zatímco vy skončíte v base. Dokonce k tomu nepotřebujete ani pistoli za pár korun, ale jen auto za nějaké to mega. Pokud se zrovna moc nemluvilo, docela jsem se bavil, přestože hru jsem nikdy nehrál. Imogen Poots ztvárnila jednu z nejzajímavějších postav v podobných filmech. ()

Bube1

NFS jsem za mladých let pařil jak blázen, ale film mě nechával chladným. Přece jen všichni víme, jak dopadá drtivá většina herních adaptací na filmovém plátně... Nicméně tohle bylo celkem příjemné překvapení! Pravdou je, že herci byli nezajímaví, scénář šablonovitý a předvídatelný, avšak ta herní atmosféra z toho dýchala parádně! Závodní sekvence byly dobře sestříhané, kamera skvělá a co se týká aut, tak ta byla minimálně o dvě úrovně výš než u celé série F&F. Takže celkem zábavná jednohubka, která je ovšem určená výhradně nadšencům hry Need for Speed. ()

haffen

Už samotné NFS hry neboli o deji a ten sám bol len takou vatou, aby mali čo dať do cut scén. Tento film je taká jedna veľká cut scéna pre fanatikov rýchlych aut ktorým nejde o veľký dej, ale radi čumia ma pekné a drahé autá ako driftujú po meste, okruhoch, lúkach a lesoch. Sem tam tupé dialógy, zábery na pekné baby a šlus. Pre mňa to bolo dosť utrpením a radšej si zahrám NFS MW. ()

eagles22

Nejlepší film podle série počítačových her, jaký jsem kdy viděl. Ač je to podle série opravdu slavné a přiznám se, že mojí oblíbené, od filmu jsem nečekal zhola nic. Dostal jsem však parádní jízdu od začátku do konce, s perfektně spracovanými závody a s více než slušným příběhem, u které jsem se bavil daleko víc, než u F&F. Proto musím dát plnou palbu. 90% ()

FIAT 500

Musím k tomuto filmu vůbec něco říkat? NFSka už delší dobu nehraju, ale závod klasickejch aut se zpomalenými záběry, vlakem a cílovou čárou v takové podobě? Už to napovídalo něco o tom, že tohle bude výjimečné dílo. Alespoň pro mě. Pinkman už nefetuje, za to výborně řídí a vedle sebe má nádhernou holčinu, která je překvapivě z Anglie. A pak že jsou Angličanky všechny škaredé, že jo? K tomu hlavní záporák v Sestu Elementu, Monarch, který mě nesral tak jako v Birdmanovi a hlavní písnička o Linkin Park, kteří alespoň po ty čtyři minuty dávají vzpomenout, že kdysi hráli hudbu a ne paskvil. Celkově jasných pět, od premiéry jsem to viděl asi pětkrát a klidně si dám ještě jednou stejnou porci. ()

ANTYCHRYST

Musím říct že jsem na to koukal s velkou nedůvěrou...dlouhá stopaz a ještě dle hry.. Ono to ale dopadlo dobře.. parádní autaky..super lokace ..jako ve hře.. to že to má klasický jednoduchý příběh..tomu vůbec nevadí.. film krom sportaku doprovází i příjemná hudba.. za mě příjemné překvapení.. 65% ()

Maniik88

Všetci chalani môjho veku zakúsili alebo priam vyrástli na NFS. Čo som s bratrancom strávil hodín jazdy na Ferrari, Porsche a iných dream cars po krajine. A tak zo zvedavosti som dal šancu rovnomenému filmu. A bol asi taký ako by ste očakávali. Žiadna prevratná dejová línia, ani nič podobné nečakajme. No autíčka boli pekné, jazda bola dobrá, občas aj nejaká baba a hot pursuit s policajtami bol tiež. Takže NFS prevedené do filmu, taký priemer. ()

Jacccob

S počítačovou herní sérií to nemá nic společného. Když k tomu budete přistupovat jako k akční jednohubce s rychlými auty a Jesse Pinkmanem v hlavní roli, bude se vám to celkem líbit. ()

TaNya_

Uh, tak několik vydání hry jsem si zahrála, takže mě ani nepřekvapuje, že příběh tohoto filmu je podobně hloupý a povrchní jako průvodní příběh v jednotlivých Need for Speed hrách (a všichni víme, že většina z nás to rychle prokliká, abychom mohli hned závodit). Co je pěkný, tak pohledy na jedoucí auto snad z každýho úhlu, ale tím to asi končí. Nenadchne neurazí, ale znovu se na to už stoprocentně nekouknu. ()

PetriK12

klasický DVD trhák, když vydržíš, tak dokoukáš, když nevydržíš i tak smahneš DVD a na film si druhej den už nevzpomeneš... škoda, jako fanoušek herní série, jsem čekal něco víc (opět se ukazálo, že dobrej trailer, je stále pouze dobrej trailer) ()

borohub

Paráda, sice byl začátek trošku zmatenější a přišlo mi jako to začalo uprostřed něčeho, každopádně po chvíli jsem se chytnul a prostě to bylo dobré. Děj nebyl nějaký stupidní, ikdyž jsem to očekával, rychle a zběsile to příliš podobné nebylo, ikdyž jsem čekal že to bude jakási napodobenina. Byl jsem velmi příjemně překvapen. 90% ()

phortoreno

"Nemám rád Prison Break, pretože otvorene kopíruje Shawshank Redemption". Presne takto mi prijde zmýšľanie tých, čo prirovávajú NFS k sérii F&F. Waugh už nemohol originálnejšie stvárniť hernú sériu ako vykonal. Predstavte si, že máte natočiť film podľa nejakej hry, ktorá vydá tento rok svoj 21. diel. A tiež to máte zmestiť do dvoch hodín. Bol by to problém, čo? Zanedbajme prvých 6 častí série, hneď na začiatku filmu som videl odkaz (spoiler alert) na tuningovom zraze na NFS Underground a Underground 2, (Ak to niekomu pripomína F&F, bude to tým, že fast 1 a 2 vychádzajú práve z týchto dvoch dielov NFS), v závode sa stretli muscle cars v noci, symbol NFS Carbon, potešilo testovanie Mustanga na okruhu (malé spojenie s NFS Shift a Shift 2), následne cesta krížom cez Ameriku (vyložený odkaz na osemnásty The Run) a epické zakončenie tými najrýchlejšími a najdrahšími autami na planéte v závode cez lesy v podobe veľkolepého Hot Pursuit 2010. Snahu o príbeh možno porovnávať s Most Wanted a Undercover, a len tak mimochodom, príbeh vôbec nebol zlý, toľko kritizovaná partička automechanikov sa mi pozdávala, aj keď vtipy mali suché, dokázali celý čas držať divákov v dobrej nálade ako stará zjetá parta. Oproti f&f som ti nevidel ŽIADNE nitro, ŽIADNY záber na ruku radiaciu ďalší gear (aj keď to scenáristi v podstate vyriešili automatmi), žiadny vizuálny tuning a v podstate nič zo série rýchlo a zbesilo okrem áut. Aj tie boli v úplne inej triede, f&f sa drží v middle class a customs, kdežto NFS siahlo po tých najväčších bombách aké možno zohnať. Neexistuje film, kde by bolo vidieť takýto vozový park. Videl by som to na štyri hviezdy, ale prihadzujem aj poslednú za to, že hneď v úvodnom závode po naštartovaní starých mašín dostalo moje pravé ucho orgazmus (videné v kine) a po začatí závodu mi od*ebalo aj to ľavé. Potešia aj perfektné zábery z pohľadu vodiča, a to nie len po tupých rovinkách, ale aj v driftoch a iných situáciach, ktoré Fastu nejako chýbajú. ()

PATWIST

Slabší príbeh a zbytočne dlhé, občas dobrá scéna, jediné vďaka autám dávam takéto hodnotenie, ale celkovo v poho relax ()

Idris

Ryzí příklad průměrného filmu. Krásná auta, která jsou více méně používány jenom pro závodění a ne pro lovení tanků ap.. Na druhou stranu vetchý příběh a postavy, které ničím nezaujmou. Je to, ale ukázka "reálnějšího" závodění než v F&F. Celkově nic moc, ale dívat se na to dá. ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)