Dítě číslo 44

• USA Child 44 (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama
USA / Česko / Velká Británie / Rumunsko / Rusko, 2015, 137 min (Alternativní 132 min)

Lev Děmidov je válečný hrdina, jeho svědomitá práce pro sovětskou tajnou policii mu zajistila postavení, dobré bydlení pro sebe i pro rodiče a krásnou ženu. Nikdo si ale nemůže být ničím jistý, Děmidov odmítne udat svou ženu a je státní mocí ze dne na den degradován a poslán do vyhnanství. Zde narazí na vraždu, která se podobá jinému případu, označenému za nehodu. S kariérou a životem na padrť začne hledat sériového vraha. Ovšem ve stalinistickém Sovětském svazu v 50. letech něco jako vražda oficiálně neexistuje, musí proto pátrat na vlastní pěst a tajně proti vůli režimu. Jak vyšetřování pokračuje, rozsah rituálních vražd dostává strašlivé rozměry. Přestože jakákoliv pomoc hrozí zatčením, získá nečekaného spojence. Smyčka se postupně utahuje jak kolem vraha, tak kolem hlavních hrdinů. (Bontonfilm)

Solrac

Skvělá předloha! Film je depresivní a ponurý, tu začal ztrácet zhruba po polovině, ale i přes to se mi líbil. Skvělá výprava i kamera. Velkým kladem jsou herci, hlavní trojice Noomi Rapace, Gary Oldman a hlavně výborný Tom Hardy. Klobouk dolů před jeho Lvem. ()

Bezda202

Moc dlouhé, docela zmatené ... ale pořád to není tak špatný filmy jak jsem původně očekával. Průměrný film s luxusním hereckým obsazením (hlavně se mi líbil Kinnaman, který si toho zmrda pěkně užíval). Nic víc, nic míň. Slabší 3* ()

Illy

Půjdu proti davu. Ok, příběhově se jedná o průměrný počin, navíc s neskromnou stopáží. Ale atmosféra doby, herci, to že jsem film viděl na dvě části a hlavně moje nenávist k bolševismu .... ()

Gore

Neubráním se srovnání s výtečným Občanem X, který je o minimálně 3 stupně lepší než tenhle hollywoodsky zbabraný romanticko-překombinovaný shit. Nebýt Občana X a překrucování skutečností, tak by to na ty 3 bylo. Škoda, že Espinosa se nesnažil alespoň dostat z Hardyho a Rapace jejich standard. ()

Hepy13

Dítě 44 je válečná vyšetřovací krimi odehrávající se v bývalém SSSR. Tam si musíte dávat bacha na pusu, a kde je to jedna červená svině vedle druhý. Film má poměrně slušné hollywodské, a i početné české obsazení. Tipuju že film sklidí kritiku za stopáž, hlavně za délku scénáře, a přesně jak píše POMO - Druhá polovina se hrozně vleče a už se jen veze na první části. Po druhý bych to asi nedal. ()

Dlubal David

Zrovna mě kolegyně vystřídala v práci. Chvíli jsme pokecali. Měl jsem dobrou náladu. Vyjdu ven. Byl krásný letní podvečer. Mě napadlo, že nepůjdu domů, ale že půjdu na blind do kina a to, co budou zrovna dnes promítat, tak na to prostě půjdu, ať je to, co je to, prostě jen tak. Chvíli jsem se jen tak bezmyšlenkovitě procházel směrem ke kinu. Už se blížím k přechodu pro chodce, nic nejede, tak jdu. S úsměvem ve tváři a pln zvědavosti, co že to dnes vlastně hrajou, jsem se zastavil u vývěsky před vchodem a nedalo mi to, chtěl jsem se aspoň mrknout na název filmu, abych, až budu slečně u pokladny říkat o lístek, alespoň věděl co říct a nebyl tam za exota... ■ Mrknu na název. Tam napsáno: "Dítě číslo 44". Víc nechci vědět, abych si nezkazil tento můj experiment. Přijdu k okénku a slečně povídám: "Jeden lístek na Dítě číslo 44 na dnes do poslední řady, sedadlo napravo od středu." Na to ona odpoví: "Sedněte si kam chcete, místa tam bude dost." Pak už jen zaplatím, slušně poděkuji a rozloučím se. ■ Jdu si sednout k baru, objednám si Sprite s brčkem. Usrkávám. Prohlížím si vstupenku a pak ji zasunu do kapsy košile. Vyndám mobil z kapsy kalhot, vypnu vyzvánění. Za pár minut začíná projekce. Za moment si všimnu, že už začínají chodit lidi, tak se zvednu a slečna uvaděčka, která ještě před deseti minutami byla slečnou pokladní, tak trhá lístky. Usmějeme se na sebe. Popřeje mi příjemnou podívanou a já pln očekávání toho, co to bude za film, vcházím do velkého osvíceného kinosálu. Pomaličku a se zatajeným dechem kráčím po schodech nahoru až k poslední řadě. Pomalu usedám. Vychutnávám si ten pocit, kdy nevím, co přijde, jsem na drátkách jak sextánka před první deflorací... ■ Pár opozdilců ještě dobíhá k sedačkám. Světla se stmívají. Slečna uvaděčka zatahuje černý závěs. Přichází řada na pár ukázek, které přicházejí do kin. Naštěstí toho bylo jen malinko. Konečně přichází ona vytoužená chvíle... ■ Začíná film, o kterém vůbec nic nevím, nevím, kdo tam bude hrát a o čem to vlastně bude. Nádhera! ■ Začátek a jakési seznámení s hlavní postavou bylo zajímavé. Pak to šlo trochu s mým zaujetím trochu dolu. Toho herce jsem neznal a připadalo mi, že strašně divně mluví, ale myslel jsem si, že buď: 1) je to kvůli té roli, kterou ztělesňuje, 2) takhle fakt mluví. No nic, na konci filmu to pochopím - pomyslel jsem si, ale chyba lávky, ani když jsem po více jak dvou hodinách opouštěl kino, tak jsem to nevěděl... ■ Přibližně po půl hodině jsem si říkal, že ten film nějak ztrácí na zajímavosti. Pak se to zase zlepšilo. Celou dobu jsem netušil, jestli jsme v našem městě nafasovali špatnou kopii filmu nebo jestli je to fakt takhlec natočený. Teprv až dnes, když jsem čet Zízin komentář, tak jsem pochopil, že správně je ta možnost druhá. ■ Abych si trochu posypal hlavu popelem, tak musím napsat, že jsem vůbec nepoznal, že jsou tam záběry z Česka. ■ Mám rád dlouhé filmy, ale tenhle mi přišel delší o 45 minut, než by měl mít. Ve třetí třetině už mě docela unavoval. Z letargie mě dostávaly akční výboje, které tu a tam vypadaly i zajímavě, ale měly příšerný zvuk. Celkově to celé bylo takové slepené a chvílemi jsem měl i pocit, že nedodělané. Gary OLDMAN tady měl tak debilní postavu, že kdyby jí zahrál kdokoliv jiný, tak by to nebylo vůbec nic proti ničemu. ■ Čekal jsem mnoho, ale tohle bylo prostě zklamání. Furt jsem čekal, že v tom filmu bude něco víc, že víc například zahraje na city, že se vydá do dramatičtějších vod nebo že bude ve své naraci brutálnější, ale nic z toho se nestalo a konec byl také takový nijaký. Pokus to byl dobrý, ale u mě neuspěl. Takové, no, vidět... a zapomenout. Škoda. Potenciál tam byl. Ale nevyužit. ■ Film končí. Na plátně běží titulky. Tma odchází a spolu s ní i moji spoludiváci. Bylo nás celkem 10. Je noc. 22:25. A já se utěšuju, že ten film za těch 110 Kč stál. Se smutným výrazem ve tváři odcházím z kinosálu. U dveří na pěknou slečnu vyloudím falešný úsměv a s větou: "Na shledanou." se loučím a vplouvám do temné noci osvětlené sodíkovými lampami... ◢ ■ ◣ (R) [58/100] ■ (K) [56/100] ■ (V) [51/100] ■ (♫) [49/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [Červen 2015] [PZ-cz] [53/100] ■ (CSFD) ZízaMickeyStumaliquido26Radek99hanagiLe_Chuckdunbarostravak30(C) [53/100] () (méně) (více)

petikacka

Já mám tenhle film fuckt ráda. Pro mě je to dobře natočený dobový film, který dle mého názorně ukázal jak to fungovalo v Rusku v 50.-ých letech a zároveň při vyšetřování Čikatilova případu.  U nás to byl humus ovšem v Rusku to byl Gulag( v lepším případě) byť se někdo snažil vyřešit sériové vraždy dětí a že to byl až posléze v Rusku fičák. Protože v socialistickém Rusku přece nemůžou!!! být vrazi potažmo sérioví. Pro mě je tento film velice silný zážitek a taky připomínka toho co tady mohlo existovat. Za mě 90% ()

Flopik

Veľmi zaujímavý nápad, natočiť detektívku v Sovietskom zväze za to rozhodne palec hore. Komunizmus v jeho čistej podobe je znázornený naozaj skvelo, udávanie, zrada, zabíjanie všetko ako sa patrí. Herecké obsadenie vytiahlo film o hviezdičku vyššie. Prvá polovica ma bavila, druhá (detektívka) bola skôr uťahaná a celkovo mi niekedy chovanie postáv prišlo hrozne odveci. Koniec som rozhodne nečakal šťastný, čo je troška aj škoda. U mňa si to 4* vyslúžilo, podobný film som totiž nevidel. ()

DaeGurth

Skvělí herci, pěkně pochmourné, ovšem kombinace pátrání a útěku před režimem (respektive jeho představitelem jednajícím na vlastní pěst) působí poněkud kontraproduktivně. A z nějakého důvodu musí být poslední dobou v téměr každém americkém filmu žena A) zahýbající a být jí odpuštěno, nebo B) žena odešla za někým jiným a být uškemrána zpět. ()

xtomas252

Tak skvělá kniha a tak podprůměrný film. Celé to bylo natočeno prazvláštně, spoustu věcí bylo nesmyslně pozměněno, asi aby to hloupý divák snáze pochopil, ale ve výsledku to filmu vůbec nepomohlo, naopak. A ten falešnej ruskej přízvuk byl taky docela úlet. Místo filmu doporučuju knihu, ta byla napínavá od třetiny až do konce. ()

Matli

Hodně slušná kriminálka vsazená do poválečného období, kde zároveň probíhá i jiný děj než vyšetřování, což ve finále působí hodně dobře. Angličtina s ruským přízvukem Toma Hardyho nemá chybu. Škoda, že to není originální námět, bohužel už jsem film o dané postavě viděl (viz. zajímavosti). 78% ()

dawe787

Nenapadá mě film, kde by tak excelentně a autenticky bylo ztvárněno slavné SSSR v 50.letech za tvrdého Stalinismu. ()

Flagg

Celkem solidní dobová atmosféra je snad to jediné, co drží snímek nad vodou. Jinak děs běs. Jo a za ten střih akčních scén bych někomu nejradši urval ruce. ()

Endavour

Dle mého názoru zbytečně zdlouhavý snímek se slibným dějem, avšak (bohužel) horším výsledkem. Rovněž jsem si myslel , že scénář se bude trochu víc držet hrůzných činů, jež má na svědomí jeden z nejslavnějších masových vrahů - Čikatilo. Je škkoda, že jsme se nedozvěděli víc z jeho života. 2 hvězdy uděluji za výborné herecké obsazení, zvláště pak výkon Toma Hardyho, tato role mu byla ušita přesně na míru. Více hvězd však nemohu udělit vzhledem k dříve zmíněné příšerně zdlouhavé stopáže, přehnaných akčních scén a trochu toho "guláše" ve scénáři. Nad některými scénami mi teda zůstával rozum stát. 30%. ()

Elgin

Film je stezi prumerny takze radsi tedy budu hodnotit predlohu ze ktere film vychazel. Brutalnost a krutost dominuji v dobach stalinismu. Ma to neuveritelny spad, uveritelne postavy a mrazive pocasi velike Rusi na nas dechne skrze papir. Tato knizka nabizi strhujici pribeh prislusnika statni moci a jeho soukrome vysetrovani i navzdory politickemu systemu. Obsahuje i nekolik nedotazenych much ale pres to vsechno davam nejvyssi hodnoceni za brilantni vykresleni te desne doby za vlady Josefa Visarionovice. ()

Majkak

Nejpůsobivější na celém počinu je atmosféra šedi a plíživého strachu. Dusný oblak neumožňující dýchat a svazující nohy. Kamkoliv se pohneš, bude tě následovat tvůj stín. Celkový dojem je značně rozkolísaný a nemůžu se zbavit dojmu, že několik studentů dostalo za úkol napsat esej na téma totalita a osudy jednotlivce. Pak to celé rozstříhali na krátké úryvky, a zase slepili dohromady. Táha to za vlasy, totalita funguje jinak. Že se tajný bolševický policista hlásí šéfovi: „Yes, sir,“ to je fakt jen kosmetický detail. ()

Qeo

Trochu to vypadá, že se snažili tak moc, až to vlastně úplně potopili. Děj je roztříštění a mnohdy až patetický. Tvůrci se zjevně nevyhnuli několika zkratkám, která (pravděpodobně) předloha mohla rozebrat do detailů. Na vykreslení stalinovského Ruska to není špatné. Atmosféra je opravdu dusivá, ale dějově naprosto nezvládnuté. Aspoň ty lokace tam byly. Od pražského metra, hlavní nádraží až po ostravské industriálky. Ale to je trochu málo... ()

MickeyStuma

50. léta v Sovětském svazu byla trefena dobře. Všudypřítomná ponurost, bezpráví a strach i z ukápnutí vody na zem. Co kdyby si to někdo vyložil špatně. Nakonec, u nás v Československu to ve stejné době nebylo jiné. Zajímavá scéna je hned na začátku snímku z dobývání Berlína a to vyzvednutí rudého praporu nad městem. Probírají se totiž hodinky na ruce jednoho vojáka. Že by kromě poprav celých rodin včetně dětí přímo u jejich domu i toto urazilo cenzorskou ješitnost současných ruských pohlavárů dajíce snímek na černou listinu? Že na původní fotografii tam ty hodinky skutečně byly a že byly později vyretušovány se dnes už všeobecně ví. Příběh není špatný a dalo by se říci, že i docela zajímavý, ale bohužel obsahuje mnoho nevysvětleného v průběhu děje. Stopáž přes dvě hodiny a pořád jakoby to bylo málo. Převod románu do filmového scénáře je tudíž nedostatečný. Akčních scén je poskrovnu a o nějakém napětí se takřka nedá ani pomýšlet. Dramatizace jakž takž. Inu tohle se tvůrcům nijak zvlášť nepovedlo. Chtělo by to lepší střih a o něco delší stopáž pro ucelenější rozebrání všech souvisejících scén, jinak z toho zůstává pouze snímek sice s velkou výpravou, ale téměř nic říkající. ()

Hapretor

Podle obsazení jsem čekal větší hukot. Spíše mě to nudilo. jo - a Kinnaman tímto potvrdil, že role debilních hajzlů si jen tak neodpáře. ()

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio

01.07.2014

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob